Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 101
Like Tree33Одобрявам

Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #46

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    +1 и отмен за този модел на триото , и едно предложение за размисъл . Имам личен опит и с двата модела ( 12ЛУ в къщи , D 12АК в офиса )
    Този пост е редактиран от mirandi; 21-06-15 в 21:48.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #47

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Lg D12AK ,не е лош климатик но в режим отопление е минимално 23 дб ,което си е шумничко ако ще се спи там.Според мен за 1600+включен монтаж няма по добро от тази изостанала бройка :

    Климатик Самсунг AQV09KBBN/AQV09KBBX (Jungfrau-F)

    Отлична енергйна ефективност,реално е 12 ка,софтуерно орязана на 9 ка ,отличен дизайн+Wi-fi контрол.На първа степен е много тих,а при тих режим реално е 20 дб и е почити безшумен.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #48

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Тея флагшипове наистина са убийствени модели.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #49

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Ewing Означенията "9-ка" или "12-ка" се отнасят за режим охлаждане. Аз съм се съобразил с бюджета и мненията/отзивите на съфорумци-потребители и само донякъде на съфорумци-търговци.Основното е да отоплява зимата.Всичко друго е второстепенно.
    Отделно този климатик се е доказал в няколко зими и най-вече в студената зима преди няколко години, което не може да се каже за моделите пуснати на пазара след това в рамките на бюджета от 1500лв с монтаж.

    На дайкин истинските климатици започват от цена +3000лв.Ниският им и средният клас са едни и същи климатици от 5 години, на които единственото "ново" за буквичките в името имитиращи нов модел ...

    Единствено донякъде Уруру Сарарата и донякъде нискотемпературните на дайкин си струват, но НЕ И ЗА ТЕЗИ ПАРИ...

    Та, за 1500лв с монтажа останаха 1-2 истински модела климатика които да отопляват зимата и да са надеждни ...
    Този пост е редактиран от justify; 22-06-15 в 00:28.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #50

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    А какво представлява този BLDC компресор? Обикновен роторен или е нещо по-специално ?

    п.п Триъгълната 9ка от емаг на 1200, която е, по-добра ли е от http://www.climamarket.bg/%D1%81%D1%...ungfrau-f.html
    Този пост е редактиран от avenger; 28-06-15 в 22:31.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #51

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    BLDC означава безчетков.Иначе и на двата Samsunga е един и същ,1050 в ,двойнороторен безчетков.Черния е по икономичен от триъгълния в емаг при 7 гр.Доколкото съм чел из нета и спецификации ,от 0 гр надолу почити им се изравнява консумацията,те реално външните им тела са почити еднакви.Предимство на триъгълния е ,че има 4 скорости на вентилатора + турбо + тих режим,или общо са 6 .На тих режим е 16 дб,което няма да има значение в 22+ кв ,така или иначе няма как да ги топли в този режим.Също така на максимална скорост е 38 дб,срещу 42 на черния ,при еднакъв дебит на въздуха.Малко по добри wi-fi функции има също тригъгълния.Черния при отопление има 3 степени на вентилатора + тих режим,и има доста разлика между 2 ра и 3 та.Имам чувството че на 3 та духа 2 пъти по силно от на 2 ра ,предполагама триъгълния като е с 4 ри,преходите ще са по плавни.Иначе и двата топлят отлично,при - 10 гр имат по 2,4 кв по номинал и малко над 4 по максимал.При мене мястото е ограничено и ще взема триъгълния,иначе бих взел черния може би.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Рокера, триъгълния 9-та серия е доста по-обемен от черния.

    KI_YOUU, компресорите на тези модели са двойнороторни.

    justify, тези самсунги също са се доказали, не се притеснявай.

    Това, че самсунг е наплюта марка в никой случай не означава, че климатиците им са боклуци. Машините бих казал, че са перфектни, особено добри попадения са черния (и белия със същия дизайн), а всички нови триъгълни са много добри. От доста години насам инверторите "18-ка" и "24-ка" също са перфектни машини във всеки клас. Да не говорим пък за професионалните неща, там просто отвяват много голяма част от конкуренцията... Ама пей си Пенке, кой ли те слуша...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #53

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Тиъгълния е по обемен напред ,иначе е 26 см надолу при затворена клапа и 32 при отворена.Докато черния си е 33-34 см надолу.Аз имам 33 см от вратата до тавана ,при което смятам да сложа триъгълния и да има 5 см над него до тавана.Докато за черния трябва да имам,поне 10 см до тавана.

  11. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #54

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Ползвам Е серията на Panasonic вече втора година и мога да кажа че машината е безупречна, единственото като недостатък бих казал е разреждането на струята при достигане на желаната от мен температура в следствие тя се усеща хладна. Относно контрола на въздушния поток - пълен контрол от страна на потребителя в почти всяка желана посока.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #55

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Ползвам вече две зими две Климатик General-Fujitsu ASHG12LUCA/AOHG12LUC като единият е в хол 20 кв.м, с разположение като на колегата, но без кухничката, а другият в помещение от две стаи с преходна врата с квадратура 12+8 или общо 20 кв.м! Споделям лични впечатления - сравнително тихи вътрешни и външни тела, никакъв проблем със стоплянето на помещенията до 23-24 градуса, дори и при минус 20 отвън! При студено време дефроства, на около два-три часа за по около 10 мин! С тях двата и с една 9-ка Panasonik (слабичко китайче, но върши работа) най-високата ми сметка за ток е 155 лв., общо за цялото домакинство на 4-ри членно семейство! Дори при температури до -5, се отварят врати и към общ коридор от 7-8 кв.м! Без да претендирам, че съм много компетентен по темата, аз съм изключително доволен от покупката! Между споменатите по горе помещения има детска стая, изцяло вътрешна, с един двоен прозорец и мисля да взема същата марка, но 09LM модела, защото е по-евтиничък, а според мен ще се справя без никакъв проблем с 13 кв.м! Дано да съм бил полезен на колегата!
    Този пост е редактиран от Djonny; 23-06-15 в 13:24.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Вземи пак LUCA, но 07 - най добре ще е. Не ти тябва LMC.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #57

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Нищо против към 12 Luca или Panasonic E серия,ама са назад и от към икономичност и от към топлоотдаване ,откъм екстри,от към шум и от към дизайн ,спрямо черния Samsung за 1600 лв с включен монтаж.Не случайно,реалната цена на този Samsung беше 1850 лв.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #58

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Това в каква връзка е?
    mirandi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #59

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това в каква връзка е?

    Във връзка с темата,и с това, че е по-добър от 12Luca и LGD12AK,предложени по-нагоре.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-06-15 в 22:32.

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #60

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това в каква връзка е?
    Във връзка с рекламата
    Този пост е редактиран от justify; 23-06-15 в 22:22. Причина: поправка на граматична грешка-"изядена" буква ;-)
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе