Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 101
Like Tree33Одобрявам

Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #31

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Panasonic E12PKE е моделът от 2013-та.

    Иначе актуалния модел е E12QKE и ще ти свърши работа, освен това е значително по-добра машина от климатиците в първия ти пост. Като цяло е доста тих, няма бучене и вибрации, нито от външното, нито от вътрешното тяло.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #32

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Panasonic E12PKE е моделът от 2013-та.

    Иначе актуалния модел е E12QKE и ще ти свърши работа, освен това е значително по-добра машина от климатиците в първия ти пост. Като цяло е доста тих, няма бучене и вибрации, нито от външното, нито от вътрешното тяло.
    Поне по това което намерих като информация и ASHG12LMCA също е от 2013 макар, че го мернах и в кякакъв продуктов каталог от 2014. Кое е вярното не знам. Макар че клоня по скоро към General-а от първоначално предложените. Надявам се да е тих и той. Четах по теми че този бутон за low-noise на вънщното тяло не давал ефект. ако като цяло е шумно външното не ме амбицира повече.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #33

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    LMC е бюджетен модел, не бих казал, че блести с нещо особено. Има оплаквания за шумни външни тела (основно вибрации) из форума от този модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #34

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    ОК благодаря търсенето продължава.
    Иначе по-високия им клас с отварящата им се предна част не ми допада особено. Имейки предвид, че трябва да се остави повече място отгоре. А се надявах LMCA да е по-читав от LLC или пък новият модел ASYG12 (както ми излиза по каталог от 2015) да са по-читави ама явно са със същите компоненти вътре, и характеристките са им същите поне на хартия.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #35

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    LMC е по-читав от LLC, но не е някакво особено инженерно постижение. Обикновен инверторен климатик среден клас.

    Погледни Samsung AR12HSSDAWKNEU.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #36

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Аиде пак почна другите са това онова, дай да препорьчам самсунга.
    bobovo, Kasap, justify и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #37

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от Ewing Виж публикацията
    ОК благодаря търсенето продължава.
    sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr

    Грабвайте шарпа и бягайте през глава докато още го има или докато не сте се излъгали за нещо друго ...

    Другата Ви възможност е мицубиши хеви от препоръчано на първата страница на темата...
    Този пост е редактиран от justify; 21-06-15 в 08:55.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #38

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Нямаше край с дразгите в тоя форум...

    Омръзна ми да те питам кога точно си го виждал или докосвал този самсунг, че имаш мнение за него??? Само дрънкаш без покритие...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #39

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Гледам, чета, пак гледам, пак чета и май ще се дават малко повече пари. За сега клоня към следния модел
    Инверторен климатик Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE ETHEREA 2014
    за да намаля финансовия удар ще гледма с безплатен монтаж до 3м.

    Даикина ми харесва, но пък квадратурата му е на границата поне според писанията и се опасявам да не се окаже малък особено за топлене. Гледах и FTXS35K но пък той не е с безплатен монтаж и цената отива към доста отгоре. Същото ми съображение важи и за предложения в началото SRK35ZM-S.

    Иначе според юровент панасоника е с по-добри характеристики от дайкина особено при охлаждане. А и двете тела са по-големи което е предпоставка за по добро охлаждане на външното и съответно по-малък шум.

    п.с.
    от последните статии които четах се чудя само това PAM и PWM дали има реален ефект при работата и съответно кои от предпочитаните от мен модели е с двойнороторен компресор. Май това има най-осезаем ефект и си заслужава даването на някой лев отгоре. Поне така мисля.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #40

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    почни да клониш към някой друг модел .. безплатен монтаж няма - включен е в цената
    VeleV.Klima одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #41

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    почни да клониш към някой друг модел .. безплатен монтаж няма - включен е в цената
    Би ли обяснил по-подробно моля! Най-горе (пък и в други теми) бе препоръчан като сполучлив. За другото е ясно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #42

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    сносен е ,но за 1700 лв има и по хубави машини

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #43

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Започвам да забелязвам парадокса на българските форуми, а се надявах да не се стига до тук. А именно:
    Помолих за мнение за избрани от мен системи, оказа се, че не са толкова ОК и да преосмисля бюджета. Добре, добавих още някой лев и пак харесах, но се оказа че за тези пари имало по-хубави. То ако тръгнем така къде отиват нещата. А да не говорим че почти никой нищо не предлага, Шарпа, който предложи justify е 9тка и с тези 50м3 които му дават дори да извадя кубатурата на мебелите пак не мога да ги сваля дотолкова. Самсунга на AC_from_hell пък не му се отварят надолу клапите ми нагоре. Даикините хубави ама и тях ги дават на малки площи и обеми (колко е вярно не знам). До 60/65, което им е горната граница и се опасявам да не се окажат претоварени и на границата на възможностите си. Всички Хитачита, които гледах и харесах са със звуково налягане около и над 25dB което е по един ред формули доста доловим звук от да речем 19/20dB на Панасоник и Даикин. Та мисълта ми е да не се окаже, че има читави попадения и около 1300-500 лв. диапазон.

    Моля не ме разбирайте погрешно ценя мнението и отзивите на всеки от вас, особено имайки се предвид, че повечето от редовно коментиращите по темите до колкото разбирам се занимават професионално с това и се надявах да имате поне припокриващо се мнение за това кои са надеждните машини на пазара. Пък вече за това кой топлел повече и колко грама му е фреона не ме касае толкова колкото описаните ми притеснения в първия пост.

    Та за да огранича финансовия удар ще гледам предимно тела с включен монтаж до 3м. Защото както съм си харесал FTXS35K PRO и включа монтажа цената отива към 2000.
    Та моля ако има толкова хубави модели до 1700, моля кажете кои са (ако има такива и до 1500 пак ще се радвам да споделите), но моля имайте предвид изискванията за нисък шум и студен поток успореден на тавана.

    Пак казвам благодарен съм за мненията и не приемайте горното писание като своенравство или нахалство от моя страна, в края на краищата искам мнението ви като професионалисти, пък накрая аз ще давам парите и ще ползвам каквото съм избрал без да ви обвинявам, но въпросът е за достоверното мнение от хора, пробвали много (за мнения на продавачи съм малко скептичен по разбираеми причини, за това и се консултирам редовно с юровент за моделите, които предлагат).

    И да не се окаже, че не гледам, а само критикувам мненията ви, така по характеристики, които гледам (включвам и едни 15%, които са спестили производителите както се разбрахме с AC_from_hell) клоня за малко пари General ASHG12LMCA, а ако ще се дават повече пари Panasonic E12QKEW. Пак казвам по характеристики, които намерих по брошури, каталози и сайтове. Уточнявам и включения монтаж ако ще избирам без такъв избора се свежда до Daikin FTXS35K или Heavy SRK35ZM-S Premium. Но това в много краен вариант, все пак парите не са безкрайни и без значение.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-06-15 в 22:29.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #45

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    FTXS35 е доста зле спрямо E12QKE по всички параграфи. Относно желаният въздушен поток, ето как функционира Е модела:


    Screen shot 2015-06-21 at 3.56.09 PM.png
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе