Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 101
Like Tree33Одобрявам

Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #1

    Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Здравейте!
    Не съм редовен писател, но за сметка на това съм редовен читател на форума като цяло, а напоследък конкретно на раздела за климатици.
    Предстои ми избор и ви моля за съвет. На снимката се вижда разположението на стаята с червено са двете тела и тръбния път. За сега няма топлоизолация, но мисля до края на сезона това да се промени и да сложа външна 10см която предполагам ще покрие външните тръби които смятам да минават под прозореца. това е и въпросит ми относно монтажа. Дали да се вградят тръбите в изолацията която ще се направи след време или да стоят открити (мисля накъде около 6м ще се върже тръбния път, а часта която ще е външна илиза към 3м).
    Помещението е малко над 22 квадрата заедно с кухненският бокс и малко над 60м3.
    Машината ще се ползва както за отопление така за охлаждане, но като гледам така май предимно за охлаждане, че апартамента (панел висок етаж) е изцяло южен и зимата е сравнително топло.

    спрял съм се на следните 3 модела:
    Daikin FTX35K
    Fujitsu General ASHG12LMCA
    Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S Standard

    Бих искал да ви помоля за съвет кой ще е по добър за моя случай, като се има предвид, че изискванията са ми да са сравнително тихи телата, предимно вътрешното и да имат възможност струята да може да се насочи успоредно на тавана особено за охлаждането. Мисля повечето съвременни го могат но да с кажа защото е важно за конкретната стая. Хубаво е и колкото може по висок енергиен клас по-добре.
    По други теми четах че не се препоръчват Фуджи и производните да се монтират на парапета на балкона че вибрирали много. Въпреки че в моя случай има 10см итонг сложен при усвояването няма да седи само на тънкия парапет.

    харесах си още 1-2 други предложения в ценовия диапазон, но ги отхвърлих по технически данни (високо ниво на шум на вътрешните тела)
    Отворен съм и за разумни предложения до около 1500лв. с монтажа.

    Благодаря за съветите предварително!
    Поздрави!

    п.с.
    забравих, дограмата е ПВЦ троен стъклопакет к-б-4с
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Монтирай климатика над дивана ,така няма да духа в теб и на масата за хранене. Погледни климатици до 1700 лв. с монтаж така доста ще ти се вдигне избора.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Според мен се насочи към MITSUBISHI Heavy 35ZM-S, който малко прескача бюджета ..... Хубаво е да напишеш и кои стени са външни.

    Иначе до колкото знам тези които могат да насочват струята успоредно на тавана са Ururu Sarara, Nocria.....
    Shift одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #4

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Здравейте!
    Точно над дивана мисля да се монтиран да. Масата за хранене е в долния ъгъл на стаята. Като идваха монтажисти ми предлагха да е на трегера над барплота и да духа по дължина на стаята, но там няма много място и ще трябва да се монтирна на 2 пръста от тавана което също мисля не е подходящо. Та за това планувам да духа към секцията и струята да е успоредно на тавана. Или поне възможно най-успоредно за да не духа в хората.
    Външна стена е само тази с прозореца на която мисля да е външното тяло.

    А колкото до бюджета 1700 идва малко повечко, но ще погледна за информация.
    Мерси за предложения митсубиши, но гледам е с голяма минимална мощност което се коментираше в няколко теми, че е хубаво да е възможно по-ниско.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    2 пръста от тавана според мен е глупаво да се слага, от къде ще засмуква ? Успоредната струя е само на модели от 2500лв и на горе, както съм писал в предния пост с тези няма как да я постигнеш! А в случая как ще се отича конденза от вътрешното тяло на вън? Дали ще е красиво/възможно /заради наклона и евентуални пречки като трегери и мебели/ тръбите да минават през цялото това разстояние?

    Бюджет спомена 1500лв на фона на които тези допълнителни 200лв според мен си струва да се инвестират. А за MITSUBISHI Heavy 35ZM-S се коментира високия минимум, което би било проблем ако се сложи в прекалено малка стая или такава с много малки топлозагуби. Тогава той няма да може да си намали топло отдаването до толкова, че да работи постоянно, но винаги на минимум. И вече с това да създава комфорт и ниска консумация. Но при теб няма да е това случая ми се струва.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    2 пръста от тавана според мен е глупаво да се слага, от къде ще засмуква ? Успоредната струя е само на модели от 2500лв и на горе, както съм писал в предния пост с тези няма как да я постигнеш!
    Не знам дали се занимаваш с климатици, след като си се напънал да даваш съвети, но дано да не е така. Ако живееше по-наблизо бих те поканил в къщи да видиш как работи климатик за 550лв. монтиран на трегер на 2,5 см от тавана и как струята духа успоредно на тавана. Моля, ви нека хора, които разбират да дават съвети, иначе правите много лоша "услуга" на потребителите на форума, а те имат нужда от помощ, щом са писали тук.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не знам дали се занимаваш с климатици, след като си се напънал да даваш съвети, но дано да не е така. Ако живееше по-наблизо бих те поканил в къщи да видиш как работи климатик за 550лв. монтиран на трегер на 2,5 см от тавана и как струята духа успоредно на тавана. Моля, ви нека хора, които разбират да дават съвети, иначе правите много лоша "услуга" на потребителите на форума, а те имат нужда от помощ, щом са писали тук.
    Спомени модела та човека да получи съвет, а не само заяждане към мен от твоя страна ....

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Оооо, тук във форума е пълно със " знаещи"... Така че, отсявайте инфото.
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Спомени модела та човека да получи съвет, а не само заяждане към мен от твоя страна ....
    Човекът търси климатик за 1500, а не за 500 лв, така че не мога да му помогна, но не го и обърквам. И всъщност да попитам-има ли климатик на който клапите не могат да се застопорят и да духат успоредно на тавана. Имам наблюдение над 5 климатика-инверторни и конвенционални и всички те си застопоряват клапите. Никой от тях не струва 2500 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Е видя се, че ти се спори Аз не съм успял да настроя до момента климатик на отопление/охлаждане така, че да духа е успоредно на тавана и да не го усещам. Това е от моя опит и не е с цел да го подведа. За мен това е вярното, но щом е възможно ще ми е много интересно да разбера кой модел имате в предвид та и аз обмислям покупката на клими.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Все пак студения въздух пада надолу. Колкото и да го качиш нагоре след метър започва да пада. А в режим на охлаждане всичките са с клапи нагоре.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    всъщност доста климатици имат възможност да духат успоредно на тавана ,ето един който не е 2500
    WP_20150615_005[1].jpg
    SPSt и mirandi харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Този кой модел е? И зимата някой пробвал ли е с така насочени клапи дали върши работа за добро затопляне на помещението?

    Мисля и двата въпроса ще помогнат и на автора на темата.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Ами то е повече от ясно, че с така поставени клапи няма как зимата да върши работа за добро затопляне на помещение. Даже не е необходимо някой да си играе, за да изпробва това.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  18. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #15

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    С така поставени клапи ефекта ще е топъл под на съседа отгоре но не и топло помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе