Страница 73 от 233 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pye
    pye е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #1081

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Този климатик без монтаж надхвърля 1500 лв. Човекът има доста високи изисквания за температурата.
    Като цяло, мога да направя известен компромис със минималната външна температура. Иначе за тези параметри по скоро към 12-ка ли трябва да се насоча?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1082

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Като цяло, мога да направя известен компромис със минималната външна температура.............................не се сдържах ЕВАЛА,ма как
    KI_YOOU, P.Hristov и pye харесват това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1083

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    HAARP!
    Разкрихме виновника за валежите в България!

    Относно избора на машина, ако не държиш да окачваш марка, а климатик, е добре да се вслушаш в съвета на Христов. Цената е много добра зя това което получаваш.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    P.Hristov и pye харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1084

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    HAARP!
    Разкрихме виновника за валежите в България!

    Относно избора на машина, ако не държиш да окачваш марка, а климатик, е добре да се вслушаш в съвета на Христов. Цената е много добра зя това което получаваш.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    Пък и ще се включи в цената :D А HAARP-та щял да обръща в режим "жега", че търговците закъсвали

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1085

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Г-н Христов, знаете ли как се държи тази Виола монтирана? На цена и параметри на хартия го докарва, но не знам някой във форума дали я има монтирана.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1086

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Г-н Христов, знаете ли как се държи тази Виола монтирана? На цена и параметри на хартия го докарва, но не знам някой във форума дали я има монтирана.
    Добре се представя, от нея оплаквания няма, след месец и аз ще мога от първо лице да коментирам. Мисля да си закова една от новите с wifi. Във форума има колеги, които са я монтирали. Имам Cozy малко ми е шумно, но на студено не ме е оставяло, бюджет гоних тоагва и не съжалявам за избора. Между другото е в детска стая и детето спи на работещото Cozy без проблеми

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. pye
    pye е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #1087

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    HAARP!
    Разкрихме виновника за валежите в България!

    Относно избора на машина, ако не държиш да окачваш марка, а климатик, е добре да се вслушаш в съвета на Христов. Цената е много добра зя това което получаваш.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    То накрая ще се окаже че климатик не ми трябва

    А иначе предложението ми харесва. Само трябва да проуча за читава фирма за монтаж, че това май ще е по-сложно от избора на модел

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1088

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pye Виж публикацията
    То накрая ще се окаже че климатик не ми трябва [emoji38]

    А иначе предложението ми харесва. Само трябва да проуча за читава фирма за монтаж, че това май ще е по-сложно от избора на модел
    Кажи поне за кой град е
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/57586-%D0%B7%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89.html#post774303
    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1089

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    За София става въпрос.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1090

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За София става въпрос.
    Коки то тука, вряло както от свестни така и от търгаши направо да се чудуш кой да препоръчаш

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  13. pye
    pye е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    5
    #1091

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Кажи поне за кой град е
    за форумната помощ
    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    София. Мерси, ще прегледам за какво иде реч

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1092

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Да помогнете кой климатик е по добър за отопление/охлаждане на 2 помещения 35м3/25м3 вътрешни, апартамент с южно изложение, 4ти етаж, тухла, изолация, ПВЦ дограма. Търси се бюджетно предложение между тези:

    1, Fuji 09LMC/07LMC
    2. MHI 25ZMPS/25ZMPS


    Дали кой ще се справя по добре за гр. Силистра?
    И трите ще се справят. За разнообразие в малката стая може да сложиш 07LMC, а в голямата 25ZMPS или 09LMC.
    pulsedriverbg и doooon харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1093

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Казано просто, единия 10 минути на всеки час под 2-3 градуса не работи, или по-скоро работи, но не топли. Другия размразява само при нужда. За Петрич не бих се замислил изобщо. Хевито е машината. Пиша през телефона и не ми се пишат фермани, но темите са доста за тези машини.
    хехехее 1 час....може ама при снеговалежи, иначе е на 2 часа и половина. Вместо да разплиташ мистерията със заспалите тошовци, ти пишеш не фермани, a смешки......

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    6
    #1094

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    Интересувам се от избор на два климатика за гр. Бургас. Ето информацията:

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - жилищно - две спални
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Прединмно за охлаждане, през лятото и много рядко за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 14 кв. м. са и двете помещения
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); дървена дограма с двоен стъклопакет.
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; детска стая - 5.5 кв. м./ спалня - 4 кв.м.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниe: детска стая - юг / спалня - запад (целодневно е сянка)
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?ет. 3
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; детска стая и спалня
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? гр. Бургас
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - лято - 25/ Зима 21 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има изолация на стените , но не знам точно каква.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? не
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - до 2500 лв за двата климатизатора

    Моля за Вашите препоръки за климатизатори ...и ако може и читава фирма за доставка и монтаж в града.

    Предложиха ми следните два климатика:

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-SF25 VA / MUZ-SF25 VE и съответно MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-SF35 VA / MUZ-SF35 VE. Тъй като във форума видях малко добри отзиви за тези климатици, няма ли да е по-добра следната комбинация:

    SRK/SRC - 20 ZM-S и SRK/SRC - 25 ZM-S?


    --

    Поздрави,
    Радо

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    3
    #1095

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте.
    Предварително благодаря за съветите, които бихте ми дали за избор на климатик.
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - жилищнo
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Предимно за охлаждане и за отопление преходните сезони, когато локалното парно ( с котел на твърдо гориво) не работи. А също и понякога зимата през нощта, когато не се поддържа горенето на котела.
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 15 m2 кубатура 40м3
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeна, в не много добро състояние)
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; ~2m2
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; северозапад
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (втори етаж от къща на 3 етажа)
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- детска
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? В къща.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Стиропор 5 см на външната стена.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Досега се използваше конвекторна печка, която искаме да заменим.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Около 1000 до1200 лв max включая и монтажа
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    При вариант на монтаж на вътрешното тяло на външната стена ( оцветено в зелен цвят)има проблем, че там, минават вертикални тръби от парната инсталация. Ако ще се наложи да се монтира точно там- ще се наложи по някакъв начин самото тяло да се дистанцира от стената. При варианта, оцветен в червено- ме притеснява, че ще лятото ще духа студено към ъгловите легла.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе