Страница 76 от 233 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #1126

    Question Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик и се надявам да получа малко помощ при избора му от по-вещите от мен:

    0. Климатика трябва да е от подов тип.
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Всекидневна + кухня
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - И за двете
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 37м2 = 93м3
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - троен 4 сезонен стъклопакет, ПВЦ-Кьомерлинг
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 11.50м2
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - югозапад
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 6
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? - София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24/22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 5см каменна вата на таван / няма външни стени
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - стандартни за кухня и хол.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - 2000 - 3000
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - ще разчитам изцяло на климатика
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy : Г-образно, с бар-плот разделящ хухнята от хол-а

    Благодяря предварително на отзовалите се !
    Този пост е редактиран от Inoel; 12-06-16 в 19:55.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1127

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Inoel Виж публикацията
    Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - 2000 - 3000
    General Fujitsu ASHG18LFCA
    Panasonic CS-E18PKEA~CU-E18PKEA
    Panasonic CS-Z18SKEW~CU-Z18SKE Etherea
    MItsubishi MSZ-FH50VE-MUZ-FH50VEH
    Mitsubishi Heavy Industries SRK63ZM-S~SRC63ZM-S Premium
    Samsung AR18HSFNCWKNEU Classic+
    Gree GWH18UB-K3DNA4F U-Crown
    Inoel одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #1128

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Aleksandars - благодаря за предложенията.
    За съжаление пропуснах да спомена основно изизскване - климатика да е подов, поради липса на място по стените.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1129

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цената на подова машина която да отговаря като параметри за Вашето помещение ще надхвърли 3000 лв.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1130

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    http://powerclima.com/index.php?page=details&id=298
    Този е с +5кв номинална мощност на отопление, имаш изолация на тавана, нямаш външни стени... С хубава дограма си. Смятам че ще се справи.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    necata2 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1131

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Този е с +5кв номинална мощност на отопление, имаш изолация на тавана, нямаш външни стени... С хубава дограма си. Смятам че ще се справи.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    Да не си чел правилото на Daikin за между 60 W и 120 W охладителна мощност на квадратен метър климатизирано пространство.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1132

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Как има прозорци, а няма външни стени?
    emil vasilev одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    1
    #1133

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте!
    Наскоро си купхме ново жилище и след дългия ремонт дойде реда и на климатицте. От многото четене стана една голяма обърквация, за това бих искал да ви помоля за помощ:

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? - жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за охлждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 25 м2 и кубатура 70 м3.
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);- дограмата е ПВЦ, двоен стъклопакет, стъкла 4 сезона
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 6 м2
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; - южно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2ри етаж , 2 стаи ( дневна и трапезария, с голям преход)
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - дневна и трапезария
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? - северна България, гр.Русе
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - жената е много зиморничева
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - има само вътрешна засега по външните стени и тавана.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?- телевизор и уредба
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. - 2000 лв
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?- ще разчитаме само на него
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - разположението на апартамента е юг - хол , трапезария, кухня, спалня и север 1 спалня, която за сега няма да се ползва.

    Спрял съм се на : Fugitsu General ASYG 12 LTC , Fugitsu AWYZ14LB Nocria и Fugitsu Genearal ASYG 14 LUC




    Благодаря предварително!

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1134

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    LTC ще ти пасне идеално на помещението, Нокрията ти идва голяма, освен ако жена ти не желае и една сауничка да си спретнете в хола

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    mkukas одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    28
    #1135

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Момци здравейте!Да се похваля,в четвъртък ми монтираха климатика.Машината е супер,останах впечатлен.Супер безшумна и вътрешното, и външното тяло не можеш да ги чуеш как работят.При тестването на студено,термометърът падна до 8 градуса.Имам само едно питане относно вътрешното тяло.Понеже в някои сайтове го гледах,беше от две части-едната можеш да я насочиш на долу, другата на горе.Не, че това ме бърка или притеснява,но исках да зная.Попитах и момчето, което го монтира и ми каза, че от този модел не е с такова тяло.Пак казвам не, че ме бърка или притеснява, а от чисто любопитство.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-06-16 в 08:29.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1136

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Този е с +5кв номинална мощност на отопление, имаш изолация на тавана, нямаш външни стени... С хубава дограма си. Смятам че ще се справи.
    По-скоро, не че няма външни стени, а че няма изолация на външните стени. 11.5м2 прозорци към комшиите ли гледат? И 37м2 с 5KW?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1137

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Inoel Виж публикацията
    Aleksandars - благодаря за предложенията.
    За съжаление пропуснах да спомена основно изизскване - климатика да е подов, поради липса на място по стените.
    Без изолация---> може би най-мощните подови климатици: Fujitsu ABYG18LVTB или Fujitsu ABYG24LVTA. Но цената им е 3000+ лв.
    Понеже са подови-таванни духат само от едно място.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1138

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    37м2 с 5KW?
    Аз съм с номинал 4кв при 30кв.
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

    Впрочем Дайкина е с 5.6кв номинал.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1139

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Значи ,пробвал съм с ----/RXL25M3 да поддържа 21 гр. в площ ,малко над 40 кв.м.(много калпава дограма и без изолация) , при външна темп. от -5гр. и I-ва степен на вентилатора. Няма никакъв проблем. Но аз съм го планирал за 21.5 кв.м. и като падне навън до 0 гр. затварям вратата, Според мен така трябва да се планира климатика,че до -15гр. не трябва да се усеща съществуването му.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #1140

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sirgeorge Виж публикацията
    TOSHIBA RAS-10N3AV2-E/RAS-B10UFV-E - 1899 лв. с монтаж и DAIKIN FVXS25F/RXS25L с монтаж - 1940 лв.
    Днес обходих почти всички големи фирми във Варна и всички консултанти бяха единодушни - Тошиба-та. Така отпадна дилемата. Поръчах TOSHIBA RAS-10N3AV2-E/RAS-B10UFV-E - 1899 лв. с монтаж и другата седмица ще ми го монтират. Между другото Daikin-a в доста от фирмите го няма в наличност и не знаят кога вносителите ще вкарат бройки, а и масово фирмите които го имат в наличност са вдигнали цените - варира 2000 - 2200лв. без монтаж.
    Този пост е редактиран от sirgeorge; 13-06-16 в 22:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе