Страница 2 от 283 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #16

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Аз предлагам Daikin FVXS25F-RXL25M Nordik Floor Standing , има го в Пловдив на отлична цена . От подовото MHI имаше доста оплаквания .
    Този пост е редактиран от gerhar; 03-01-18 в 23:43.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #17

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Рафи как да ти го кажа,всеки върти сучи,пробва това онова и накрая праска Дайкин.Просто е въпрос на време.Пожелавам на всеки тази година по един като твоя!
    Просто трябва човек да се вслушва в съветите на приятели!
    Дайкин е машината.
    Нисък клас машина fuji
    Среден митсубиши електрик
    До сега бях на гости на приятел с 3 бобчета .Думите му бяха не ги знам какво правят ,но топлят.
    в същото време вчера бяхме приятелите в на наш приятел ресторанта с Хевита и беше студено.
    Искахме да ги усили и той каза ще пусна духалките.
    Миналата година ги е сложил по препоръка на негов познат ,че били икономични и топлели.
    Имал преди Мидей и сега съцалявал ,че махнал мидейте и повече ток плащал и не било топло.
    отделно 2 от климатиците се прецакали и ги оправяли.
    Като гледам как и в темата на МХИ е доста шумно явно много не ги бива.
    Пак казвам кай каквото и да говори Дайкин си е дайкин.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Той и струва почти колкото две тошиби daisekai 8 , няма как да не е много по добър
    Тук си в голяма грешка!
    една 9 ка уруру е по- можеща от една 13-16 дайсекай8 .
    Разликата в парите е минимална сравнена с цената на Дайсекай .
    Човек готов да даде 2500-3000 за клима би извадил още някои лев отгоре за истински такъв ,а не проблемен , Шумен,заспиваш , таралясник. ( да сега като правя разлика уруру е като s-class ,а Дайсекай е да кажем Шкода суперб . И двете имат 4 гуми ,двигател и скорости , но само до там . )
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 04-01-18 в 01:18.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Рано или късно ще търсиш трактор да я вади тази S-класа от заледената нива ...

    Ама няма да е сега, защото зимата се отлага Сняг още няма - вали едва-едва дъжд

    Може да се очаква зима 2017/18 да е по-топла от зима 2016/17 и да е с подобни сезонни количества валеж.
    Валежи, не снеговалежи ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #19

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Притежанието на климатик не е самоцел. Повечето хора за тези пари биха се топлили 10г+ с конвектор който е гантирано комфортен за разлика от скъпата стенна духалка.

    По темата Грее 18-ка Change заспива и има хистерезис от 4-6*С което е неприемливо. 9-ка работи нормално.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: Избор на климатик '2018

    РАФА,дано има pовече хора с твоите възможности.Но да кажеш,че МИЦУ не топли,все едно(разбрах,че имаш хубаво АУДИ)да кажеш,че АУДИ НЕ ВЪРВИ.Ма има А2 има и S LINE..............

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #21

    Избор на климатик '2018

    Много генерални заключения, без покритие. Аз по тая логика, колко окапали Дайкини съм виждал...ама не пиша наляво, надясно, че Дайкин не струват.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #22

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Много генерални заключения, без покритие. Аз по тая логика, колко окапали Дайкини съм виждал...ама не пиша наляво, надясно, че Дайкин не струват.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Колегата се е самозабравил нещо, или избива комплекси за величие. Интересно е, щом Дайкин е машината, защо не купи от най-ниския клас Дайкин а се изхвърли на най-скъпият модел?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #23

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Дайкин поомиха сурат откак пуснаха Уруру за Европа. Вече две поколения наистина великолепни машини. Но..ако се върнем няколко години назад, някой може ли да посочи свестен Дайкин - конкурент на Тошиба Дайсейкай 3, Фуджицу ЛДЦ, Нокрия, Мицубиши ФД. Една Тошиба Дайсейкай 3 все още ми пълни душата у едни близки и се чудя, защо просто не правят същите и готово.
    Иначе Рафалиев е прав, че към момента горния клас на Дайкин са без конкуренция, може би с едно-две изключения в лицето на новата Нокрия и Панасоник. Те също са невероятни машини, които не отстъпват на японските си аналози.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #24

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Виждам , така или иначе започвате да ми изопачавате думите .
    Нека вкараме малко яснота.
    От машините който имам Дайкин е найстина топ !
    След него мога да сложа в класацията МИ FH и нокрията .
    След това е панасоника и fuji и накрая е тошибата.
    Това е моето мненеие .
    Като цена качество и какво ти дава дадената машина.
    Незнам ниския клас на Дайкин дали е бобчето ,но другия път като ходя на гости ще ви снимам сградата където живее моя приятел .( цялата е накичена с такива)
    Правете разлика !Обикновения потребител не го интересува колко дефроства ,какъв минимум има ,колко тежи външно /вътрешно,, какъв компресор е итн.
    Интересува го да топли и да е тих ! Сега дали дефроства или работи онн-офф важното е да д тихо!
    Най-основното изискване е цената !
    п.п.
    няма как да избивам комплекси и то с климатици !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #25

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Бобчетата са като кокичетата, само това ще кажа.С качествен монтаж, южна локация и мека зима може и да изкретат с шумна работа, висока консумация и компромисна температура.Не мога да кажа за някакви предимства цена/качество и при средния клас на марката.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #26

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Според мен искаха да ви кажат че е много рано да ги оценявате, при положение, че не са изкарали и една здрава зима като миналата.То тази година досега зима не е имало.

    Отделен въпрос е че някои използваха момента да избиват комплекси, защото сте похарчил ХХХХ пари, а те не са.

    В крайна сметка от аудитата трябва да сте наясно, че колкото и да е скъпа една техника и колкото и да е "топ" то тя 1.не е префектна и 2. се разваля за съжаление.

    И аз навремето си мислех като купих подовата 50-ца че е "върха" на сладоледа, но не се оказа съвсем така.

    Сега съм доста по умерен в очакванията си от техниката, а в доста случаи и от хората.

    ============================================================================

    С други думи доста от писалите според мен ви казаха, че биха избрали за тези пари друг климатик.Аз лично бих избрал фуджицу или тошиба на 200 волта за японския пазар.

    В действителност ако се наложи да похарча такива пари бих избрал подово парно, но не на газ, не на пелети или твърдо гориво, нито на течно такова, нито пък термопомпа.

    В крайна сметка винаги ще потрябват климатици за охлаждане, но ако къщата е изпълнена добре като изолация и слънцегреене това ще много рядко.

    =============================================


    Климатиците ви са хубави, ползвайте си ги със здраве безаварийно, включително и дайкина и пишете отзиви за тях когато температурите паднат под -5 градуса трайно поне за 4-5 дни.
    Този пост е редактиран от justify; 04-01-18 в 13:07.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #27

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Казахте доста истини !
    Далече съм от мисълта че има нещо перфектно.
    Затова винаги казвам цена /качество.
    За Ауди мога да кажа,че вече не са това което бяха и ще се насоча към друга марка.
    Никога не съм робувал на марки.
    Единственото нещо което съм разбрал от моя кратък житейски опит е :
    Няма по-хубаво от новото!
    Скъпото излиза по-евтино !


  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Отговор: Избор на климатик '2018

    И да си знаеш,за Дайкин не се говори особенно хубави неща.Ако искаш да те лайкват само, Хеви и Тошиба,а ако си не доволен нещо е в теб вината.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #29

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията

    Няма по-хубаво от новото!
    Скъпото излиза по-евтино !

    Не винаги Рафи...не винаги !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тък съм съгласен с ponyasd.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 283 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе