Страница 12 от 283 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #166

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Особено Етерията! Ти на таз страна леж Някой се беше бъзикал, че ако произвежда за тук клими ще използва дебела ламарина и теглото ще отиде .....

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #167

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За Етерията ясно. Обаче ще ми изясни ли някой, с какво 09 Luca превъзхожда 25zs?
    Това за ламарините, при някои модели може да важи, но в случая габаритните размери на МХИ-то са по-големи (не с малко) от тези на хилавото външно на Luca, така че този аргумент отпада. Компресора на ZS е 750W, на Luca нека по-вещите споделят. В кое отношение е по-добър? По-добре топли при минусови температури? По-тих е? По-умни дефрости?
    Чел съм темата за модела, та като гледам и там не е като да няма никакви проблеми.
    П.п. Не се заяждам, просто искам едно обективно сравнение, защото смятам, че МХИ-то превъзхожда Luca във всички гореспоменати критерии.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #168

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Rosswen
    Нямам представа как ги правят фуджитата ,но много топлят и при тях празно няма.
    Мойте 2 базови опоскани 12 с по 26 кила външни тела топлят супер много.
    Дори от фирмата ме предупредиха ,че при по-студено няма да смогват и ще трябва да се сложи още едно .
    Да ама не ! Миналата зима никакъв проблем . Много топлят тия фиджита.
    За хеви не мога да кажа ,защото нямам .
    Климатика не е само килограми

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #169

    Избор на климатик '2018

    В никакъв случай не казвам, че Фуджи не топлят, даже напротив. Ако се поразровиш из темите, ще прочетеш, че и Хеви не им отстъпват изобщо. Яко топлещи машини. Размерът на външния топлообменник не може да бъде пренебрегнат, със сигурност ефективостта при минусови температури и влага, при по-малкия ще е по-ниска. Я погледни на твоето Уруру външното и пак се замисли,защо не са му сложили 25кг. топлообменник 600x500x290мм.

    Въпросът беше да се направи максимално обективно сравнение между 2-та модела, като пак повтарям, е никакъв случай не казвам, че 09Luca е лоша машина!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-01-18 в 12:25.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #170

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Не искам да засягам никой от собствениците на Хеви но марката не е това за което се представя тука.Моя глас е за LUCA.
    Харесвам конвенционалните модели на Фуджицу и машините им за големи помещения.
    LUCA не е машина за капризни хора и за такива, които са ползвали машини от високия клас. За първи климатик е ок, когато няма база за сравнение.

    Heavy може да не е най-доброто на пазара, но със сигурност е една от марките, които не правят компромис с качеството дори и в ниския си клас машини. Дори ZMP-S има алгоритъм на разскрежаване като при Diamond и ZSX-S. Може да тракат, да вибрират и тн, но тези дефекти са поправими. Поне при мен се оправиха нещата с Diamond-а. Ако говорим за комфортна и прецизна работа обаче, Хеви е марката.

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #171

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    В никакъв случай не казвам, че Фуджи не топлят, даже напротив. Ако се поразровиш из темите, ще прочетеш, че и Хеви не им отстъпват изобщо. Яко топлещи машини. Размерът на външния топлообменник не може да бъде пренебрегнат, със сигурност ефективостта при минусови температури и влага, при по-малкия ще е по-ниска. Я погледни на твоето Уруру външното и пак се замисли,защо не са му сложили 25кг. топлообменник 600x500x290мм.

    Въпросът беше да се направи максимално обективно сравнение между 2-та модела, като пак повтарям, е никакъв случай не казвам, че 09Luca е лоша машина!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Мойта деветка етерия е с външно 33 кила, а старото 12 LKC с едва 29! Само че етерията кляка под -15 и бичи дефрост на всеки 40 минути. А фуджика топли! По-шумен е, но топли въпреки прословутите кила. Какво повече да давам за пример. Митсубиши нямам и не коментирам.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 13-01-18 в 12:51.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #172

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    По добра е....мое мнение.
    Външното на MHI 25ZS-S с двоен топлообменник ли е или единичен, като на 20 ZM-S ?

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #173

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Външното на MHI 25ZS-S с двоен топлообменник ли е или единичен, като на 20 ZM-S ?
    Не е чак толкова важно дали топлообменникът е двоен или единичен, ако площта на топлообменика е голяма и се обдухва добре от мощен вентилатор. Ето един пример:

    При SRC20ZM-S размерите са 540 x 780 x 290 (31.5 кг)

    Докато при AOHG12LUC размерите са 540 х 790 х 290 (33.0 кг)

    Както се вижда, макар и да е с по-леко тяло, 7-цата по размер отстъпва с някакъв си незначителен 1 см по височина. Също така 12 ЛУКА е с по-голям и по-тежък компресор от 20ZM-S, който е 7-ца.

    Мисълта ми е, че не видаги двоен топлообменник ще гарантира по-добра работа на машината. Аз лично предпочитам топлообменникът да има по-голяма площ, макар и да е единичен.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #174

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мерят им обемите, т.е. двойният можеш да приемеш с двойна площ. Попитах, защото недолюбваната етерия може да топли и малко, и много. Кондензът, който oбразува при отопляване, е по-малко от този на MHI 20ZM-S, който не може да топли малко, а само по много. Ако живея покрай черноморието, бих си купил етерията. Там ще работи по-добре и по-ефективно. Около Дунав не бих заложил на него, заради по-калпавия дефрост под -5°C. Не е толкова просто да се подбира, откъм комфорт и ефективност.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #175

    Избор на климатик '2018

    Додо, така е, казвам го като живеещ до Дунава. Именно тук малките и леки телца, като на въпроснатан Luca виждат голям зор. Още на +2-3 започват масово да заприличват на снежни човеци. Затова скачам толкова, много зависи къде ще работи машината. Днес тук е ад за всичко що е климатик. 25 км/ч североизточен вятър, 90% влажност - мъгла (колкото и странно да звучи комбинацията вятър и мъгла, тук се случва от време на време) и температури около -2 със снеговалеж. МХИ-то не е правило дефтост от 6 часа (задание 24, толкова и ппддържа), а срещу нас е точно такива Fuji-та, с малките топлообменничета, във вътрешни и топли апартаментчета, се чистят доста честичко.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #176

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е, аз мога да кажа обратното. Примерно. А фуджик да се мъчи на положителни температури не го вярвам щото имам опит от различните им класове.
    Не ми се спори, кой каквото си иска да слага.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #177

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Говорим конктетно за тези с малките тела, като това на 9-ката. Никога не съм споненавал тези с по-големите топлообменници, като на 12-ката например. И 2-те машинки не са лоши, просто от към тишина МХИ-то ще е по-добре. Така мисля аз. Каквото го влече, това да взима, аз на марка не робувам. Има и доста Fujitsu-та, които ми допадат, просто тези с по 25кг. външно не са от тях.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #178

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мда, това за марките и за ( моето си е най-добро) трябва да е водещо!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #179

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мерят им обемите, т.е. двойният можеш да приемеш с двойна площ. Попитах, защото недолюбваната етерия може да топли и малко, и много. Кондензът, който oбразува при отопляване, е по-малко от този на MHI 20ZM-S, който не може да топли малко, а само по много. Ако живея покрай черноморието, бих си купил етерията. Там ще работи по-добре и по-ефективно. Около Дунав не бих заложил на него, заради по-калпавия дефрост под -5°C. Не е толкова просто да се подбира, откъм комфорт и ефективност.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Разбирам какво искаш да кажеш. Може и да си прав. Не претендирам за нищо. Моята логика е, че няма как тръбите да са 2 пъти повече, тоест 2 пъти по-дълъг тръбен път, а килограмите да са същите. Едва ли тръбите са двойно по-тънки (и следователно по-леки) при машините с двоен топлообменник.

    Просто на производителите би им била по-неизгодно да произведат машини с огромни външни тела, защото ще отиде повече ламарина. Също ще е неудобно и за монтаж. Но за малките машини (7-ци, 9-ки) според мен дори би било по-добре, ако са с единичен топлообменник, но с по-голама площ, отколкото с двоен, но по-малък.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #180

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Наистина тук заприлича на зеленчуков пазар...всичко се препоръчва "на кило". Защо ли тези, които са наистина компетентни пишат все по-малко???? Всеки е компетентен, а никъде не видях писано нищо друго освен килограми. Явно дали компресора ще китайска пръчка, сглобена в гараж или марков компресор Тошиба или Матсушита е без значение стига външното тяло да е 50 кила.


    П.п. А за това, че тия Фужитсута изобщо не могат да топлят ще каже Велев( ако все още пише тук).

    П.п От един приятел съм чувал, че климатик се избира според помещението, а не толкова според марката.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-01-18 в 22:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 283 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе