Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43
Like Tree57Одобрявам

Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

staiway това беше майтап....
    Естествено, че не те препоръчвам да дойдеш от Холандия да доливаш-отливаш
    фреон със станция.
    Евала ти за труда и времето, което си отделил да си направиш системите както ти харесват!
    stainway одобрява това.

2.  
  3. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

В България идвам веднъж годишно да си харча парите. Да се изкарват е трудно в тези условия на недоверие между хората, фирмите, правилата...
    Тъпото е, че явно има много хора, които взимат пари за неща, които явно не могат и не разбират. Така се създава лош имидж на цялата гилдия и е много трудно да се обяснява после, че можело по-добре, или че не всички са маскари. Според мен решението е организиране на съответния бранш и недопускане на мърлява работа-така се защитават интересите и на потребителите и на тези, които предлагат съответната услуга . Поне така е измислено в повечето западни страни.
    Но на въпроса-няма ли кой да препоръча на колегата майстор? Все пак София е голям град....

4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

В конкретния случай не опират нещата до препоръки в стил " бях доволен от някого". В натоварените за бранша периоди от годината, много рядко някой се захваща с нещо различно от монтаж на току що продадени от него машини, гаранционно и в някои случаи (при наличие на време) извънгаранционно обслужване на монтирани от него машини. Имат предостатъчно работа и както Мега писа, графиците им са порядъчно запълнени. За това, някои специфични дейности, на случайни клиенти масово се отказват с различни мотиви.
    Да звъни по фирми и все в един момент ще влезе в списъка за чакащи на някой.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-12-18 в 02:13.

5. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Ами хубавите работи стават с малко търпение.Вие сте доктор и знаете, че ако трябва да навлезете в душевния мир на всеки клиент(пациент) ще се побъркате
    Просто понякога се изисква малко повече търпение и от двете страни и взаимно уважение-не става с кавги и приказки от рода на аз плаща-аз командвам...
    Малко повече емпатия е нужна и нещата си идват на място

П.П. Както казват тук-който не работи-той не прави грешки. В крайна сметка някой може да е доволен от услугата на съответния специалист -друг може да е разочарован....
    И когато имате проблем-не се скъпете на триците. Пари се печелят, проблемите са да се решават, а не да се вайкаме
    Този пост е редактиран от stainway; 03-12-18 в 02:39.

6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    ...
    Тъпото е, че явно има много хора, които взимат пари за неща, които явно не могат и не разбират. Така се създава лош имидж на цялата гилдия и е много трудно да се обяснява после, че можело по-добре, или че не всички са маскари. Според мен решението е организиране на съответния бранш и недопускане на мърлява работа-така се защитават интересите и на потребителите и на тези, които предлагат съответната услуга . Поне така е измислено в повечето западни страни...
    Още по-тъпото е, че се допускат на пазара нискоефективни и нискокачествени машини, не ставащи за отопление. Липсата на контрол в бранша и свободната търговия с фреони е последния пирон в ковчека на тъпия потребител.
    По въпроса на колегата, ако не намери майстор, ще се наложи да си свали машината сам и да я закара на сервиз. Атаро клима и Темпекс имат сервизни бази, и могат да свършат работа.

7.  
  8. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София

Уж съм намерил, ама са случайни, без отзиви за тях. 90лв ще вземат без фреона, който евентуално ще се допълни. Това за 1ца време е по-висока цена от един монтаж.

Иначе проверих и в ОЛХ в раздела с услугите какво ще излезе.....потрес пълен. Те една грамотно написана обява не могат да пуснат - "инсталаций", "радЯтори"...... Как да го викна такъв да ми пипа климатика.
    dodo_pv и SPSt харесват това.

9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Иначе проверих и в ОЛХ в раздела с услугите какво ще излезе.....потрес пълен. Те една грамотно написана обява не могат да пуснат - "инсталаций", "радЯтори"...... Как да го викна такъв да ми пипа климатика.

Ако имаш лесен достъп и телата не са на високо, най-сигурното е да си вземеш тръборез и качествена конусна дъска, да събереш фреона отвън и сам да си направиш нови конуси, бавно и спокойно, за да станат качествени съединения, а онези да ги викнеш само да вакуумират и да ти проверят количеството на фреона.
    Иначе е много вероятно след 1-2 години отново да търсиш майстори за пълнене.

А ти защо реши, че липсва фреон? Някакви признаци има ли, сега поне е зима, може да се види, ако се образуват ивици скреж по външният топлообменник.

10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич

Ивицта скреж по външния топлообменник е признак за намалял фреон, така ли? Не се бъзикай с хората - сега ще се юрне всичко живо да долива...
    SPSt одобрява това.

11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011

Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

.............. а онези да ги викнеш само да вакуумират и да ти проверят количеството на фреона.
    Това ще му е още по-трудно-личен опит.

12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

А ти защо реши, че липсва фреон? Някакви признаци има ли, сега поне е зима, може да се види, ако се образуват ивици скреж по външният топлообменник.
    Ами климатикът изкара грешка за abnormal discharge temperature по едно време. Отворих да прочета възможните причини и една от тях беше намалял фреон. Преди това бях забелязал, че нещо не топли, като другите (имам 4 еднакви, по 2бр. в два големи хола на две отделни жилища), но го отдавах на това, че се намира в южно помещение и се успива, заради това, а и заради работата на другата машина в помещението. Затова го пуснах на 25гр. (обикновено се държат на 21-22макс) и го зарязах. После, като се върнах, вече беше хвърлил грешката, и тогава се убедих, че не е наред.

Също така, въпросната машина късна есен 2017 я местихме от подови на стенни стойки, защото се наложи ремонт на пода на терасата, и просто няма как да е съвпадение, че точно на нея и се случи нещо, затова съм заподозрял конусите. Онзи ден, като виках този, от когото съм ги купил и който ги е монтирал (същия дето няма станция за събиране), 15 минути го убеждавам, че няма фреон машината, а той не искаше да повярва, че е от това, хем не качваше необходимото налягане, не духаше ни топло, ни студено, все едно си имах скъп вентилатор, веднага се появяваха 3 дебели заскрежени ивци отзад при пускане на топло.
    Накрая му вкара 200-220гр. фреон и машината проработи - почна да духа топло, ивиците изчезнаха и вече 5 дни няма и помен от проблеми. Обаче тези около 210гр фреон, вкарани на око, не ми дават мира. Пак мери с манометрите, но от форума знам, че при инверторните климатици пак не е много точна дозировката по този начин и си трябва събиране и вкарване наново всичко по везна, за да е точно, колкото е нужно.

Доста се изненадах, че някакви липсващи около 210гр фреон могат да прецакат толкова много работата на машината.

13. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Ами явно няма кой да се занимава с подобни "дребни" услуги. В крайна сметка тези, които имат съответното обурудване , имат и много плътно запълнен график по поддръжка , инсталиране и т.н.
    Имате 2 вариянта-купувате си станция за събиране на фреон, детектор за теч (фреонотърсач),електронна везна и т.н. и си го правите сам
    Другият вариант е-щом работи добре,не го пипайте
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rado Smilkov одобрява това.

14. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012

Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Ами климатикът изкара грешка за abnormal discharge temperature по едно време. Отворих да прочета възможните причини и една от тях беше намалял фреон. Преди това бях забелязал, че нещо не топли, като другите (имам 4 еднакви, по 2бр. в два големи хола на две отделни жилища), но го отдавах на това, че се намира в южно помещение и се успива, заради това, а и заради работата на другата машина в помещението. Затова го пуснах на 25гр. (обикновено се държат на 21-22макс) и го зарязах. После, като се върнах, вече беше хвърлил грешката, и тогава се убедих, че не е наред.

Също така, въпросната машина късна есен 2017 я местихме от подови на стенни стойки, защото се наложи ремонт на пода на терасата, и просто няма как да е съвпадение, че точно на нея и се случи нещо, затова съм заподозрял конусите. Онзи ден, като виках този, от когото съм ги купил и който ги е монтирал (същия дето няма станция за събиране), 15 минути го убеждавам, че няма фреон машината, а той не искаше да повярва, че е от това, хем не качваше необходимото налягане, не духаше ни топло, ни студено, все едно си имах скъп вентилатор, веднага се появяваха 3 дебели заскрежени ивци отзад при пускане на топло.
    Накрая му вкара 200-220гр. фреон и машината проработи - почна да духа топло, ивиците изчезнаха и вече 5 дни няма и помен от проблеми. Обаче тези около 210гр фреон, вкарани на око, не ми дават мира. Пак мери с манометрите, но от форума знам, че при инверторните климатици пак не е много точна дозировката по този начин и си трябва събиране и вкарване наново всичко по везна, за да е точно, колкото е нужно.

Доста се изненадах, че някакви липсващи около 210гр фреон могат да прецакат толкова много работата на машината.
    Да кажем от едно кило, 210 грама са 21%, няма как да не прецакат работата на машината. Температурата на изпарение спада, дебитът намалява, компресорът почва да прегрява, намотките му могат да се опекат... добре, че е дал грешка.

- - - - - - - - - -

При моята сага с конвеционалката, когато безуспешно се мъчих да убеждавам "майсторите", че има липса на фреон, климатикът беше и с мощен компресор, дори с малко останал фреон пак вдигаше налягане. Съответно ония палячовци като мериха с манометрите си съвсем се объркваха и изобщо не можаха да поставят диагноза, и да разберат какво се случва.
    Многократно е повтаряно, че само по манометри и с мерене на консумация няма как да се установи дали количеството на хладилният агент е в норма. Най-добрия начин за диагностика е да се измерят подохлаждането и прегряването на топлообменника, но в България климатикаджиите едва ли са ги чували тея работи... те са свикнали само да развиват/завиват гайки и да омотават с тиксо.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-12-18 в 15:12.
    boxi одобрява това.

15. Novice
    Тук е от
    Feb 2019

Здравейте , ако все още не сте намерили подходящ човек, бих ви препоръчал фирма " Диона-К" и по канкретно от техниците Тихомир или Николай . Работят в доста кратки срокове и качественно, също така работят и стбота и неделя 7 дни седмично. т. 0895795193
    Дано съм бил полезен и да останете и вие доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Препоръчайте фирма за климатици в Шумен
    От stayga във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 09-06-16, 21:53
  3. Фирма за климатици София
    От checho_85 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 20-08-15, 17:02
  4. Препоръчайте техник в София
    От George007 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-10, 09:08
  5. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе