Страница 55 от 205 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #811

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Здравейте , търси се климатик с вътрешно тяло с максимална дължина 800мм , ще топли и охлажда малка стая - 15 м2 . Мебелите и разположението на прозорците не позволяват по голямо тяло . Моля всеки , който е имал подобна главоблъсканица или може да предложи такъв климатик ( в краен случай втора употреба 110в) да драсне едно ЛС.
    За Варна става дума.
    Сещам се за машина, която би трябвало да е подходяща за това помещение и е с дължина на вътрешното тяло - 798мм, това е ME AP25. Друг, който е доста добра машинка и би свършил отлична работа, е Toshiba Shorai 10-ка, който е със същата дължина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #812

    Отговор: Избор на климатик '2019

    То хубаво, но все пак, интересно ми е, не е ли по-добре в случая да си извика специалист за предварителен оглед на място? Надявам се освен колко да е дълго тялото и разположението на мебелите, е съобразено също така с техническите изисквания за минимални отстояния на вътрешното тяло, тръбен път и други "подробности от пейзажа". За да не излязат криви сметките с ширината и да не се прехвърлите в темата с монтажите накрая.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #813

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Ще се радвам ако някой сподели мнение кой модел на нашия пазар би бил добър избор за бюджетна стенна 9-ка (до 1200 лева без монтаж) за охлаждане през лятото (София).
    Основното изискване е за тишина при работа на външното и вътрешното тяло (макар да съзнавам, че до голяма степен за външното зависи от кадърността на монтажниците, но все пак).
    PM 2.5 филтър, вграден WiFi, читава гаранция и компактни размери и тегло на външното и вътрешното тяло са други плюсове, които биха наклонили избора към един или друг модел....
    Благодаря ви!
    Този пост е редактиран от Aquadark; 08-04-19 в 19:20.

  5. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #814

    Отговор: Избор на климатик '2019

    По ред причини компакността и малкото тегло ('еле па на външното тяло) не е плюс, а по-скоро минус, все пак климатичната техника не е трекинг екипировка, примерно...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, Phoenix_1 и Genadi80 харесват това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #815

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Aquadark, с вградено Wi-Fi и подобен бюджет, отивате на Gree GWH09AAB-K6DNA3A Bora. Абстрахирате се донякъде с изискванията за комфорт и тишина и сте в "джаза".
    Mega, ivan74, Apeev и 2 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #816

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    iliatsanev
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart
    General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
    Благодаря много за предложенията Aleksandars.Искам да питам още нещо /надявам се за последно /
    Искам да отварям вратата на хола към коридора и едната спалня, за да пречупва температурата в жегите, защото няма да имам климатик в спалнята /поне за сега/ защото сме с малко бебе. Та няма ли да е необходимо да гледам за SRK35. Съществена ли е разликата между Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart и Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-S Standart защото разликата е около 150-180лв. Предлагат ми вторият S на 1300лв. с монтажа в Русе.
    Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #817

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от iliatsanev Виж публикацията
    ...
    Искам да отварям вратата на хола към коридора и едната спалня, за да пречупва температурата в жегите, защото няма да имам климатик в спалнята /поне за сега/ защото сме с малко бебе...
    Номерът става, когато няма малко бебе. Набавят се допълнително два хубави (тихи) вентилатора. Малките бебета не могат да си регулират телесната температура сами, затова е задължителна температурата от 25°С ~ 26°С в спалнята на бебето, за да е здраво и да не ви притеснява. Силни течения не са желателни. Поръчайте си правилния размер климатизатор и преместете бебето на първо време при него. Отигравано е упражнението 2 пъти и става перфектно през юли и август.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #818

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от iliatsanev Виж публикацията
    Съществена ли е разликата между Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart и Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-S Standart защото разликата е около 150-180лв. Предлагат ми вторият S на 1300лв. с монтажа в Русе.
    Ако в крайна сметка сте се кандартисали на този климатик, "S" е с хладилен агент R410A, а "W" е с по-новият R32.
    Има някаква разлика в показателите на хартия в полза на "W" модела, която можете да видите на сайта на вносителя:
    SRC 25 ZSP-S
    SRC 25 ZSP-W
    Това може би идва от по-ниската консумация на ел.енергия заради фреона. Тук ако нещо греша, спецовете да кажат.

    И очевидно не би трявало да има разлика в цената между двата климатика, камо ли 180 лв. Може би трябва да смените "доставчика". Още повече, че крайна цена с монтаж от 1300 лв. не е много ОК.
    На Ваше място бих избрал 25 ZSP-W на крайна цена максимум 1260 лв. В сайта на вносителя има кои са дистрибуторите за Русе и им огледайте внимателно сайтовете, само това мога да Ви посъветвам.
    Ако все пак не можете да се ориентирате, ми пишете на лично.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #819

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Ако в крайна сметка сте се кандартисали на този климатик, "S" е с хладилен агент R410A, а "W" е с по-новият R32.
    Има някаква разлика в показателите на хартия в полза на "W" модела, която можете да видите на сайта на вносителя:
    SRC 25 ZSP-S
    SRC 25 ZSP-W
    Това може би идва от по-ниската консумация на ел.енергия заради фреона. Тук ако нещо греша, спецовете да кажат.

    И очевидно не би трявало да има разлика в цената между двата климатика, камо ли 180 лв. Може би трябва да смените "доставчика". Още повече, че крайна цена с монтаж от 1300 лв. не е много ОК.
    На Ваше място бих избрал 25 ZSP-W на крайна цена максимум 1260 лв. В сайта на вносителя има кои са дистрибуторите за Русе и им огледайте внимателно сайтовете, само това мога да Ви посъветвам.
    Ако все пак не можете да се ориентирате, ми пишете на лично.
    Извинявай, моя е грешката. Става въпрос за SRC 35 ZSP-S за 1300 с монтажа , който ми предложиха при посещение в Русе с оглед да имало запас, ако искам да се отваря към други стаи. Иначе в сайтовете на повечето вносители цената е 1300лв без монтаж.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #820

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Това е друга работа вече. Добре е като оферта за 35-ца. Като имаш предвид, че е базов модел на Мицубиши и искаш да отваряш врата към коридор, може би не е лоша идея да има запас. Аз го правя същото с вратата към коридора, въпреки че моят е в помещение от 22 квадрата и много ми е добре даже. Но все пак от другата страна "бръмчи" и една Мидея 12-ка лятото и помага. Но ние сме възрастни. Тука въпросът е, че като има бебе и не е ясно какъв ще е ефектът в този вариант или във варианта, в който dodo_pv ви предлага. Интересно ми е какво би казало медицинско лице. Ако не е добре да има каквито и да е течения около него, за бюджета ви това е добра опция да лъха хладно лятото от коридора, но компромисен все пак. Ама и да не го жалите, най-важни са децата. Климатикът днес е тоя, след някоя и друга година, като се счупи, друг. Желязо да си върши работата. И да се чисти и дезинфектира най-редовно заради бебето.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    4
    #821

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте ,
    предстой ми закупуване на климатик за отопление главно ще се ползва.
    жилищен блок, тухлен , без изолация ( вътре и вънка ) първи етаж - стая с размери 13 квадрата / 35 кубични метра. /две външни стени - едната е с прозорец - който е с троен стъкло пакет, другата е към тераса която е остъклена със старите метални профили от 80-90 те години
    Местоположението е гр. Ловеч. Желана температура от 23-24 градуса в помещението. Стаята е като цяло студена, сутрин пече слънце само до към 11:00ч , но не е от най-големите Бюджета е до 1800лв -2000лв с включен монтаж. Помещението е кухня в която живее и спи възрастен човек- целодневно има човек вътре, за това е хубаво да се поддържа постоянна температура вътре 24/7 . За това дали ще е шумен или не климатика е без значение, т.к. Дядото е леко глух.
    Важното да е топло през зимата и да е надежден климатика
    Какво бихте ми препоръчали ? не знам дали 9-ка ще се справи с нуждите за отопление?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #822

    Отговор: Избор на климатик '2019

    09 KMTA ви е напълно достатъчен и ще ви остане от бюджета.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #823

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Направих нагледна схема на етажа от къщата в която живеем.
    Целта на задачата е да се отоплява целият етаж.
    Вариант 1: Климатика който е монтиран в спалнята да се премести в дневната и да отоплява кухненският бокс заедно с коридора. В детската и в спалнята да се монтира японски К2У - съвети и препоръки. Съответно подходящо решение с нови климатици.
    Вариант 2: Климатика който е монтиран в спалнята остава там и отоплява спалнята и коридора, както е в момента. В детската и дневната се монтира японски К2У - съвети и препоръки. Съответно подходящо решение с нови климатици.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #824

    Отговор: Избор на климатик '2019

    the inquirer, като ти гледам схемата, за другите не знам, но за мен лично възникват един куп допълнителни въпроси. Може би трябва да дадеш още пояснения за хората с опит от форума, за да могат да ти помогнат. Например: какъв етаж е това: първи, междинен, последен? Отоплява ли се отгоре или отдолу, всички стени ли са външни, вкл. при ъгъла между бокса и спалнята? Има ли други уреди със значително топлоотдаване? Дървената дограма от старите ли е, или по-нова със стъклопакет? В кой район е къщата, накъде е юг, накъде е север...??? Въобще много въпроси. Дай всички детайли, за които се сетиш. Трудно някой въобще би могъл да ти отговори и на 50% така според мен. А защо искаш да си тровиш живота и да демонтираш вече монтиран климатик и пак да го монтираш с всичките му галимации и неясноти дали ще се получи добър монтаж, ако ти харесва как работи сега Хитака? Или не си доволен от работата му в стаята и коридора нещо ли?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #825

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    По ред причини компакността и малкото тегло ('еле па на външното тяло) не е плюс, а по-скоро минус, все пак климатичната техника не е трекинг екипировка, примерно...
    Да, най-вероятно е така... аз го казвам от гледна точка на това, че веднъж помещението е малко (23 квадрата) и досега там имаше един толуп Мидеа широк 120см, който стоеше като бойлер в баня - грозно и тежко. И втори път, че е 7-ми етаж без външен достъп и тераса, и външното тяло трябва да се монтира през прозореца... да му мислят монтажистите, както се казва.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Aquadark, с вградено Wi-Fi и подобен бюджет, отивате на Gree GWH09AAB-K6DNA3A Bora. Абстрахирате се донякъде с изискванията за комфорт и тишина и сте в "джаза".
    Реално вграденият WiFi е по-скоро пожелателна опция, но със сигурност комфортът е по-важен (в помещението ще се работи по цял ден - от 8 до 22). Просто си помислих, че през 2019 е нелогично все още да има дори среден клас техника без WiFi, дори пречиствателите ми за въздух са вързани към интернет...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе