Страница 2 от 205 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #16

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ако държиш на марката,аз бих заложил на 12LTC.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #17
    Не държа на марки изобщо, просто това ми попадна първо и ме устройва като цена и е класс А+++ на отопление и е почти безшумен. Предлагайте и други с тези характеристики подходящи за моето помещение, защото аз не намирам в бюджета ми до 2 к с монтажа.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Ако не. моля предложете друг клас А+++ с бюджет до 2000 лв. с монтажа ?
    Държите ли да е с 4 плюса?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1
    #19

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на няколко климатика. Все още не съм сигурен дали ще са нови или втора употреба тъй като има много голямо разминаване в мненията които намирам онлайн както и от приятели и познати, едни са изключително доволни от втората употреба и недоволни от новите други точно обратното.

    Предоставям информация за едно от помещенията:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете


    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 12кв
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ / троен / КА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.5кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 8ми последен етаж в панел блок, има въздушна възглавница над етажа. Сградата е топлофицирана и зимата се подържа температура ~16-17 градуса.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент


    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 21-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? не но се надявам следващата година да направя и външна изолация 5см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? компютри и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? на този въпрос не мога да отговоря тъй като не съм много запознат с цените на климатиците, които биха ми вършели работа. Търся някакъв оптимилен вариант цена качество, в никакъв случай не искам да вземам нещо само защото е ефтино и не върши работа, или нещо което е безбожно скъпо заради ненужни екстри.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -5 +30
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Светлозар

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #20
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Държите ли да е с 4 плюса?

    Не знам на какво точно да държа. Има ли съществена разлика между 3+ и 2+ ако говорим за отопление ? Всичко в апартамента ще ми е на ток, затова гоня макс плюсове ..

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #21

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от sdraganov Виж публикацията

    Сградата е топлофицирана и зимата се подържа температура ~16-17 градуса.
    Това без никакво отопление ли е? За тези квадрати всичко друго освен някой японски климатик, ще работи он/офф
    Иначе Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 20 ZS-S е добър вариант за спалня.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Здравейте,

    Хиперинверторен стенен климатик Fuji Electric RSG12KGTA

    Fuji Electric RSG12KGTA

    Подходящ ли е този климатик за тази стая или ще бъде малък ? Ако не. моля предложете друг клас А+++ с бюджет до 2000 лв. с монтажа ?

    Благодаря !


    Изложението е Юг, но точно пред терасата има огромен блок, който закрива всякакво слънце. Там ме хваща и малка част от външната изолация 8 см. Предвиждам да намажа стените с топлоизолационна боя и да сложа 2-3 см. изолация на тавана. Двете дълги стени граничат съответно със калкан и друг неотопляем апатамент. Височина на стените 2.5м. Сградата е нова и аз ще съм първият и може би единствен ползвател в началото.
    Много би ми било интересно, къде смятате да разположите вътрешното тяло в този коридор? Аз поне, не виждам как ще стоплите това помещение с една машина. Плюсовете, в случая, не могат да помогнат, дори да са двойно повече.
    Този пост е редактиран от tony34al; 04-01-19 в 00:06.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #23

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Rquaresma1, тези плюсове, ако знаете как се се поставят...12KGTA, отоплителна мощност 4.0 kW (0.9 ~ 6.1), 13652 BTU (3072 ~ 20819), COP: 4.41, Energy efficiency clas: A+++. Друг пример: отоплителна мощност: 4.2 kW (0.5 ~ 7.6), 14335 BTU (1706 ~ 25939), COP: 5.49...Колко плюса е според Вас? Аз бих сложил пет поне....

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #24

    Отговор: Избор на климатик '2019

    ААА+++

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Колко плюса е според Вас? Аз бих сложил пет поне....
    Назад сте в Пловдив с плюсовете. Да не говорим, че поради липса на естествен интелект, някои фирми вече продават клими с изкуствен...

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #26

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Текста цепи мрака....Няма да коментирам правописните грешки....
    "ИЗКУСТВЕН ИНТЕЛЕКТ.СЕНЗОРНО СЛЕДЕНЕ НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ХОРА В СТАЯТА С ЦЕЛ ИЗБЯГВАНЕ НА ВЪЗДУШНАТА СТРУЯ,РАВНОМЕРНО ЗАТОПЛЯНЕ НА СТАЯТА И ДО 45% ПО МАЛКО ЕНЕРГИЯ.ПРАХОВО САМОПОЧИСТВАНЕ,АСПИРАЦИЯ И ГЕНЕРАТОР НА КИСЛОРОД,ДЕЗИНФЕКЦИЯ НА ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО С ЙОНИ И ОБЕЗПАРАЗИТЯБАНЕ,ИНФОРМАЦИОНЕН БУТОН ЗА ВЪТРЕШНА,ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА ,ПРОЦЕНТИ НА ВЛАЖНОСТ И КОНСУМИРАНА ЕНЕРГИЯ ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МОМЕНТ.РЕГУЛИРАНЕ НА ВЛАЖНОСТА В РЕЖИМ НА ОХЛАЖДАНЕ И ОБЕЗВЛАЖНЯВАНЕ.NANOE ФИЛТРАЦИЯ.НОРМАЛНА РАБОТА ПРИ -25С"
    Колко мъка има по този свят...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #27

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Пропуснали са само шиацу масаж на цялото тяло и релаксиращ масаж на цяло тяло с ароматна японска орхидея или масло от роза
    Иначе машинката си е много хубава

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    СЕНЗОРНО СЛЕДЕНЕ НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ХОРА
    Вероятно са сметнали, че "сензорно следене на джуджета и тролове" ще се възприеме като полит-некоректно.
    Респект за "Младши" - традиционно избива рибата!

    П.С. Което пък ме подсети за "момчето с дочените гащи"
    Този пост е редактиран от Kasap; 04-01-19 в 00:54.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #29

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Tony34al, вътрешното ще бъде поставено над прозореца над дивана до терасата (долу вдясно на снимката).

    Ок, спирам да гледам измислените плюсове, кажете според Вас, какъв климатик трябва да се сложи в това помещение, който да върши работа и да е максимално енергоспестяващ ?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #30

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Колко е разстоянието над прозореца?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 205 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе