Страница 201 от 205 ПърваПърва ... 151191199200201202203 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,001 до 3,015 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3001

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Roza111 Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля предложете ми климатик. Стая 20м2, хол, несаниран блок, панелен с изложение изток и дървена дограма. Етаж 5ти (последен) вътрешен апартамент.
    Климатика да бъде икономичен и да топли добре. Да бъде тих - това е много важно.
    Преоръчаха ми от магазина:
    марка Gree модели Feeri или Bora
    Daikin модел Sensira 2019
    Futjitsu - модел General
    Mitsubishi - модел Electric
    Какво ви е мнението за тези модели?
    Можете ли да ми предложите по добър вариант?
    Бюджет около 1300лв.
    Благодаря предварително!
    В магазина ги помелете да ви обърнат внимание и относно:
    Fuji - модел Electric
    Mitsubishi - модел Heavy
    Този пост е редактиран от Sir John; 19-12-19 в 12:22.
    Phoenix_1 и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    1
    #3002

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, моля за мнение и аз..

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и
    за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за двете

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 20кв. 45 куб.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4 кв.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? приземен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - хол и спалня

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Асеновград
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 зима
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 3 см изолация отвън и изолация над окачен таван - вата.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1200 с монтаж.



    Този пост е редактиран от georgelq; 21-12-19 в 15:38.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3003

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Закупих нов апартамент и вече сме към края на довършителните работи. Дойде и монента за избор на климатиците за 3те стаи приложил съм схема. Като понеже сега съм на квартира и имам моя GREE CHANGE 12ка тя най-вероятно ще се ползва в една от стаите (идеята е за голямата спалня) понеже се съмнявам хазяйката да я купи от мен и ще си я взема. Прокарахме тръбните пътища в хола (за 18ка - около 5м) и в голямата спалня. В детската ударихме на шайба и вкопахме само захранващ кабел. Ето и подробности. Моля за помощ в избора на модел/марка.




    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;


    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    охлаждане и отопление


    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол с кухня 32кв (83куб.) / спалня 14кв (36куб) / спалня 15кв+3кв дрешник (45куб)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ дограма - нова уж хубава
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; хол (около 8-9кв с балконската врата) / детска 5,5кв с балконската врата / спалня 4,5кв с балконсата врата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Запад + северна стена на голямата спалня
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 4етаж от общо 5 (като само нашия апартамент е покрит изцяло с друг над него)
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - желана лято 23/24 / желана зима 24/25 (жената е ледена кралица и обича жегата)
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна изолация навсякаде мился че е 8 или 10 см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? хол (кухня + телевизор) / детска (след време компютър + телевизор) / Спалня компютър + плазмен телевизор (аз мога и само на него да се топля ама жената не дава)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Хол 2000-2200лв с монтажа (има вкопани тръби) / детска или спалня (зависи къде сложа Gree Change 12ката) 1200лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? до -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.





    Модели на които съм се спрял:
    MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ-AP50VG / GREE AMBER 18 / Fujitsu ASYG14KGTA/AOYG14KGCA Дайкин? за хола 14ка/18ка
    MITSUBISHI SRC 25 ZSP-S / Fujitsu ASYG09KMTA/AOYG09KMTA / Дайкин? 9ка за спалнята/детската



    Разбира се съм повече от отворен за предложения за други марки и модели понеже човек като не разбира...пита.


    Благодаря на всички по-разбиращи от мен които ще помогнат с конструктивно мнение и съвети.Ако съм изпуснал нещо моля кажете да добавя.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    19
    #3004

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик за нов блок без акт 16 и без пуснато парно. Трябва да ме изкара тази зима(уж скоро ще е акта и скоро ще тръгне парното но никой не знае та да кажем 2-3-4 месеца да топли тази зима) и от там нататък ще се ползва само за охлаждане през годините.

    Жилищна сграда, среден апартамент, среден етаж, но никой не живее там още. В София

    Стаята е 30 квадрата и 75-80 кубика хол с кухня. Западно изложение, правоъгълна стая като външната стена е една и е с 5 камерна дограма френски прозорци(почти цялата стена е с дограмата). За желани температури е трудно да кажа.. приятна температура , не съм мерил до сега никога. Също ми се иска летата като отворя вратите и в спалнята малко хлад да влиза. Не казвам че искам да ми е студено в спалнята, просто някой друг градус да се смъква за комфортно спане.

    Има изолация на крайчетата около дограмите където са носещи колони или не знам и аз .

    Бюджет 2100-2200 лв максимум с монтажа, ако има по евтин който ще ми свърши работа по добре.

    Сега и главоблъсканиците които имах до сега. В квартирата където живея сложихме дайкин 12ка в хол 22 квадрата и съм изключително доволен,обаче се вмириса втората година на оцет, но не сме и правили профилактика, 90% От хората и мненията които срещам последно време е да избягвам дайкинг , въпреки че преди 3 години като се монтира този в квартирата мненията бяха че дайкин са ТОП . Не знам какво се е случило тези 3 години. В стената имам зазидани кабели и маркучи и захравнването става от вън. 6 и 10 са тръбите. От един голям магазин ми препоръчаха Toshiba Shorai 18ка и днес дойдоха да го монтират и оп, само с вътрешно захранване били тошибите въпреки че ги бях предупредил за външното. Монтажистите също така препоръчаха да избягвам тошиба и дайкинг и препоръчват Fuji General или Mitsubishi. Аз лично съм имал Fujitsu Преди 8-9 години и съм много недоволен, но и доста вероятно да е бил някакъв по нисък клас и беше монтиран над етажерка и много шумеше , скърцаше , спираше насред зимата и студувах. Много се чуваше и движение на течности и свистене по тръбите(проблем за който са ми казвали и приятели че го имат , че и за този нов модел сега за който питам също го виждам в темата) Сега незнам тези нови General Или Electric каква им е работата.

    От същия магазин сега ми препоръчват
    Fuji Electric RSG12KGATA 12ка хиперинверторен. Изглежда добре, но имам едно на ум за Fuji заради личен опит и мнения от познати които също не са много добри. Само за Митсубиши до момента не съм чувал нищо лошо и си набелязах този модел Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W premium 12ка отново. Големия въпрос е защо пак в началото всички тръгнаха да ме съветват за 18ка за 30 квадрата стая а сега вече и 12ка ще ми стигне..

    Пак повтарям отопление само този зимен сезон няколко месеца и от там нататък само охлаждане.

    Аз сега чета темите за някой от тези модели но ще съм много благодарен ако си дадете мнението и вие.



  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3005

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Тошиба могат да се захранят както вътре, така и отвън. Явно тези който са дошли са пълни аджамии. За това помещение, може да погледнете Toshiba RAS-B16PKVSG-E Shorai, General Fujitsu ASHG12KGTB, Panasonic CS-Z35VKEW~CU-Z35VKE Etherea, Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai.
    ivan74 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3006

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Девайло, почти никакво значение няма, кое от двете тела се захранва. Става въпрос за едни 3 или 5 метра кабел 3х1,5 в повече или по-малко. Ако този разход би катурнал бюджета, по-добре да поизчакате по-добри времена.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    19
    #3007

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Вътрешното тяло си е само то на стената, не искам да има кабели щепсели и контакти, при полоежение че може да се захрани от външното. Тръбите и кабелите са зазидани, всичко е готово , няма да разбивам пак. А относно майсторите и тошибата .. не знам махнаха капак някакъв на външното тяло и отсякоха че не може да стане.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3008

    Отговор: Избор на климатик '2019

    На капака на вътрешното тяло, при Тошиба , има схема как се вързва на вътрешно или външно тяло! Въпрос на личен избор, колегите не са внимавали или са отсъствали от час! [emoji848][emoji16]

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Phoenix_1 и pap1918 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3009

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Девайло, написал си, че апартаментът е нов, което предполага, че тръбният път е положен по време на строежа, преди монтажа на климатизатор. Не съм разбрал откъде е кацнало това вътрешно тяло.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    19
    #3010

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Казвам че не искам да се пробива и кърти повече вътре. Искам да си има вътрешно тяло без кабел да излиза от него. Това е. След като тази същата фирма сега ще ми променя поръчката и пак сигурно тези майстори ще идват как да процедирам с тези тошиби сега? не знам какво да правя. Как бих могъл да им покажа че са сгрешили монтажистите че не може да се захрани от вън климатика? и заслужава ли си тая тошиба толкова че да се занимавам или да сменям поръчката с митсубиши хеви или фуджи електрик?

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3011

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Шорай 18 ще се справи с упоменатото помещение, LUCA 14 също е в бюджета

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3012

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Показваш им това и ако не могат да се справят, да хващат гората....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    DUNDURMA, Kasap, bobivg и 2 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    19
    #3013

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ами май ще си поискам други по можещи майстори.. ок този въпрос е решен.

    Понеже все пак имам възможноста да сменя поръчката сега , Toshiba Shorai 18 ли ще е най добре ? или хиперинверторно Fuji 12 или инверторно митсубиши 12 ? или 12ките ще се мъчат с 30 квадрата? За охлаждане доколкото разбирам по лесно се справят климатиците и 12ката би свършила работа дори да помогне на някоя друга стая леко да смъкне градусите?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #3014

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да добавя към питанката си за климатиците, понеже 9ката ще е за детска с бебе какво по-специално трябва да има или кой модел ще е най-подходящ (откъм исушаване на въздуха). Благодаря!

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3015

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Boris Penev Виж публикацията
    Да добавя към питанката си за климатиците, понеже 9ката ще е за детска с бебе какво по-специално трябва да има или кой модел ще е най-подходящ (откъм исушаване на въздуха). Благодаря!
    Тоя “проблем” може да си го решите с овлажнител/обезвлажнител или с Дайкин Уруро...
    Климатика нито суши нито овлажнява въздуха при отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе