Страница 54 от 205 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #796

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1986 Виж публикацията
    Здравейте отново. Продължава моята сага с избора на климатик. Първо да направя една корекция в данните за хола. След по-прецизни измервания се оказа, че помещението е малко по-голямо - 29-30 кв. и не съм уточнил предния път, че става дума за панелно жилище. Затова категорично се отказах от ME AP и тъй като държа климатика в хола да е МЕ (не знам от къде съм се убедил, че е най-добрата марка за климатик), реших да развържа кесията и да взема FH35VE. И тъй като ще се дават много пари, отново идва питането, дали това е най-доброто за тези пари? Ако трябва да се сравни с Toshiba RAS-13G2KVP-E Daiseikai 8, кой би надделял според вас? И какви други предложения бихте предложили в този ценови диапазон, за да ми усложните решението ?


    Тъй като ще вложа повече в хола, съответно в спалнята ми остава да взема нещо по-бюджетно. Какво бихте ми препоръчали за ценови диапазон 1100-1300 лв? Единствения важен критерий е да е тих.
    Имам ги и двата и МЕ и Дайсекая 8 .
    Единия все още го ползвам (МЕ- то вече може би 3-4 години) другия не изкара една година и го махнах (Дайсекая се продава ) .
    Ти прецени кой според мен е по- добрия .
    Ако не е важна плазмата и. Други екстри може да минете по- тънко с 12 ка ЛUCA - LTC .
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #797

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Към svetlio1986: Понеже прибързано взех моето Hitachi RAK-35RPD се оказа, че е преоразмерено за помещението в което се намира. Проблем с това нямам, но определено, както се казва човек започва да се учи след като прочете малко и слуша повече. Сега бих заложил за спалнята която в твоя случай е 13 кв.м. климатик с номинал 2,6 KW и минимум от около 800 вата. При твоя случай ще е достатъчна машина за спалнята 7000 BTU комфортна такава машина е Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W/SRC20ZS-W PREMIUM. За другото помещение бих заложил на това Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12KGTA/AOHG12KGCA, 12000 BTU, Клас A+++ Всичко за около 3300 лв. и то с монтажа.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 02-04-19 в 21:28.
    Phoenix_1, rosswen и dimjek харесват това.

  4. Bon
    Bon е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    7
    #798

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Bon Виж публикацията
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - апартамент.



    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: дневна 27 кв.м/71куб.м.; детска 13 кв.м./33 куб.м.;спалня 17 кв..м./43 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): ПВЦ 6 камери; троен стъклопакет - Енерджи+бяло+Ка.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - френски - съответно 13.75 / 10.25 / 5.7 кв.м. (остъклена с ПВЦ тераса пред спалнята)
    · изложение нa пoмeщeниeтo - и 3-те: запад - югозапад.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? ет.15
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дневна, детска, спалня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Варна.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 26/22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? да - вътре 5 см мин.вата+картон към съсед, стълбище, външни стени + външна 10 см стиропор (2 външни стени - само на спалнята)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? --------- не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 4400 - 4600 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 / +35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    - - - - - - - - - -

    Има и 5 см вата на всички тавани. Какво мислите за Фуджицу 12 КГТА за дневната, МЕ AP25 за детската и МХИ 25зс-с спалня - с оглед 4.4 максимум сравнен с 4.1 при МЕ.
    Някой с мнение за конкретни модели?

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1
    #799

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Трябва да избирам климатик за двустаен апартамент. Нужен ми е такъв, който да стои в хола и изцяло да изстудява/отоплява него, като същевременно да има и някакъв ефект и в другата стая (спалнята), която е 12 квадрата и към която въздуха за да стигне е нужно да направи завой 180 градуса през едно малко антре. Знам, че това е доста трудна задача, особено за отоплление. Там ще е нужно само през нощта и при нужда може да се пусне допълнително печка за през зимата, а лятото положението беше търпимо (така че лек ефект от климатика би бил достатъчен). Тъй като това е спалня, реално не ми е нужно толкова добро охлаждане/отопление. По-долу данните са само за хола, като както упоменах спалнята е 12 квадрата.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 22 кв.м., 57.2 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ / двоен / КА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.8кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 8-ми непоследен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~25

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? да, 10см външна

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? компютър, телевизор, хладилник, готварска печка, фурна

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~1300, но в много краен случай до 1500.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 +40 (пловдивски температури)

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. нямам налична

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Даниел

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #800

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Предстои ни покупка на първия климатик в апартамента, но не сме запознати кои марки и модели са подходящи.
    Искаме да е енергоспестяващ, да не е шумен и да не се усеща под него, където е диванът.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно;
    2. Само за охлаждане ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo- 20кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa- ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA, 4 сезона + остъклена тераса с ПВЦ и външна изолация 8см.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe- 3кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo- изток-юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 4/8ет.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл
    · в aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България е сградата - Русе
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo - 23 С
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн- Таван с 5см.вата+гипсокартон, външна стена - 8см.вата + картон
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa- НЕ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа - до 1000-1100лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oxлaждaнe?- 40С


  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #801

    Отговор: Избор на климатик '2019

    rextrix
    General Fujitsu ASHG12KMTA
    Toshiba RAS-13BKVG-E Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSP-W~SRC35ZSP-W Standart
    Panasonic CS-RE12RKEW
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #802

    Отговор: Избор на климатик '2019

    iliatsanev
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart
    General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #803

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Bon Виж публикацията
    Някой с мнение за конкретни модели?
    Bon, понеже никой не ви даде мнение, ще си позволя да изразя моето, което не е експертно - имайте предвид. Не съм запознат в дълбочина с моделите от другите две от трите марки, с които искахте да направите "мешана скара", но аз на Ваше място бих поставил Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25/35 ZS-W в хола и две Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZS-W в двете спални. Пишете, че в хола нямате ел.уреди, което ми звучи странно. Бюджетът е постижим с монтажа, ако се спазарите за отстъпка с някой търговец с добро реноме във Варна. Искайте отстъпката смело, ще ви я дадат за три машини няма проблем за тях или пък под формата на безплатен монтаж за поне едната, или нещо от сорта. С 5% отстъпка от цената на климатиците някъде отивате идеално на 4500-4600 лв. крайна цена с монтаж.

    ПП
    И да използвам поста да благодаря много на Aleksandars, който дава винаги отлични предложения и въпреки че не съм питал изрично в темата, съм направил избора си, от който съм много доволен, косвено, след като съм чел и съм се запознал с много от неговите препоръки за други хора. Огромни благодарности и бъдете жив и здрав!
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 03-04-19 в 23:22.
    Kasap, vale2901, bobivg и 2 други харесват това.

  11. Bon
    Bon е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    7
    #804
    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Bon, понеже никой не ви даде мнение, ще си позволя да изразя моето, което не е експертно - имайте предвид. Не съм запознат в дълбочина с моделите от другите две от трите марки, с които искахте да направите "мешана скара", но аз на Ваше място бих поставил Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25/35 ZS-W в хола и две Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZS-W в двете спални. Пишете, че в хола нямате ел.уреди, което ми звучи странно. Бюджетът е постижим с монтажа, ако се спазарите за отстъпка с някой търговец с добро реноме във Варна. Искайте отстъпката смело, ще ви я дадат за три машини няма проблем за тях или пък под формата на безплатен монтаж за поне едната, или нещо от сорта. С 5% отстъпка от цената на климатиците някъде отивате идеално на 4500-4600 лв. крайна цена с монтаж.

    ПП
    И да използвам поста да благодаря много на Aleksandars, който дава винаги отлични предложения и въпреки че не съм питал изрично в темата, съм направил избора си, от който съм много доволен, косвено, след като съм чел и съм се запознал с много от неговите препоръки за други хора. Огромни благодарности и бъдете жив и здрав!
    Много благодаря за изразеното мнение! Да ви се връща добрината! Надявах се Aleksandars да даде съвет за модели, но явно нещо съм сбъркал с това, което съм написал..
    Phoenix_1 одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #805

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    бъдете жив и здрав!
    Благодаря, но нищо не съм направил...
    Bon, за Вашето жилище, бих подбрал следните машини:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W Premium + две 20-ки
    General Fujitsu ASHG12KGTA + два броя General Fujitsu ASHG07KMTA
    Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai + два броя Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    И накрая...свържете се с ivan74
    Kasap, Mega, Phoenix_1 и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #806

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Bon, ето Aleksandars Ви даде мнение и го послушайте за избора си спрямо Вашия вкус, желания и аспирации към някоя от тези три марки. Само недейте моля ви се да правите от терасата си витрина на шоурум за климатици. Това също е нюанс на нещата, освен чисто техническите проблеми и трупането на постове впоследствие във форума. Много по-естетически издържано е след един кадърен монтаж да имате наредени машини от една марка и по възможност серия на Вашата тераса или две, съдейки по изложението Ви. И както Ви казах, искайте отстъпка от цената на климатиците, за да се вместите в бюджета в някой от тези три варианта. Щом на мен за два ми дадоха, на Вас за три ще Ви дадат от раз.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #807

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    по-естетически издържано е след един кадърен монтаж да имате наредени машини от една марка и по възможност серия на Вашата тераса
    Да подкрепя думите със снимка...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    chachoto, Mega, ivan74 и 6 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #808

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Красота!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #809

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте , търси се климатик с вътрешно тяло с максимална дължина 800мм , ще топли и охлажда малка стая - 15 м2 . Мебелите и разположението на прозорците не позволяват по голямо тяло . Моля всеки , който е имал подобна главоблъсканица или може да предложи такъв климатик ( в краен случай втора употреба 110в) да драсне едно ЛС.
    За Варна става дума.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #810

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Здравейте , търси се климатик с вътрешно тяло с максимална дължина 800мм , ще топли и охлажда малка стая - 15 м2 . Мебелите и разположението на прозорците не позволяват по голямо тяло . Моля всеки , който е имал подобна главоблъсканица или може да предложи такъв климатик ( в краен случай втора употреба 110в) да драсне едно ЛС.
    За Варна става дума.
    78см http://www.klimatici-pleven.com/m/fi...-DODAI-R32.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе