Страница 60 от 205 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #886
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Много се радваме за теб, но умишлено или не забрави да споменеш каква изолация имаш.
    Споменавал съм много пъти , няма всеки път да пиша "спецификации" на жилището си

    Като стана дума(както ти се обърна към Феникса) за "изпълзяване" ... колко зими си се топлил на климатик , че взе да оплюваш наред доказали се машинки ? Ти не беше ли на парно
    Този пост е редактиран от Mig82; 17-04-19 в 19:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #887

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Нищо не съм оплюл, показах на господина че не е нищо съществено като топлина мощност и колко нелепи предложения прави. Похвалих я за другите и качества.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #888

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Споменавал съм много пъти , няма всеки път да пиша "спецификации" на жилището си

    Като стана дума(както ти се обърна към Феникса) за "изпълзяване" ... колко зими си се топлил на климатик , че взе да оплюваш наред доказали се машинки ? Ти не беше ли на парно
    Не му се връзвай всичко е до сметки, той ги умее. Една европейска машина също може да работи като японка.
    За екстри не говорим.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 17-04-19 в 19:52.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #889
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Нищо не съм оплюл, показах на господина че не е нищо съществено като топлина мощност и колко нелепи предложения прави. Похвалих я за другите и качества.
    "Констатира" че "Zs-s бил посредствена машина на отопление" ... Спит , аз тук сметки не виждам Под "посредствена" разбирам че не може да се справи , но къде , как ....

    Боби , дай да видим "нещо съществено" по твои сметки като 7-ца на цената на Зс-с ?

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #890

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    "Констатира" че "Zs-s бил посредствена машина на отопление" ... Спит , аз тук сметки не виждам Под "посредствена" разбирам че не може да се справи , но къде , как ....

    Боби , дай да видим "нещо съществено" по твои сметки като 7-ца на цената на Зс-с ?
    Пак ще ти повторя, че 90% от машините са добри.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #891

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    "Констатира" че "Zs-s бил посредствена машина на отопление" ... Спит , аз тук сметки не виждам Под "посредствена" разбирам че не може да се справи , но къде , как ....

    Боби , дай да видим "нещо съществено" по твои сметки като 7-ца на цената на Зс-с ?
    Е каква е? "посредствена" като мощност съм писал. Толкова ли си сляп има го на предната страница представя се като лг-то и 12KMTA.
    Сляпата фенщина не виждам на кого помага.

    Редакция последно от мен.
    Нито ще седна да смятам на някого загубите, нито ще давам съвети за конкретни машини (както е било и до сега), но откровените тъпотии ми е трудно да ги подминавам.
    Този пост е редактиран от bobivg; 17-04-19 в 20:27.
    Rafailiev одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #892

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Колкото и да не ти се иска 35ZS-S е посредствена машина като възможности да топли, но пък си има други предимства за сметка на това.
    Без коментар. Човекът ти дава реален пример и клип ти е качил даже да видиш какво топли 22-23 градуса със zs-ка 20 два размера надолу и с единичен топлообменник и на какви ватове, но ти си знаеш твоето. Ще си я завра в кухнята по твоите указания, и завеса даже ще си сложа с надеждата там да ме стопли, а за хола ще си взема една петдесетица поне. Ние балъците с посредствените осарници така ще я караме. Какво да правиш, не всички можем да сме с двойнороторен LG /уважавам марката/. Някои пък видяха отъждествяване на LTC с ZS-W, което никога нито за миг не е било правено тук и в крайна сметка не говорим за ZSX да правим сравнения с него. 12LTC беше предложено от друг потребител и никой не е имал обструкции, напротив - беше признато, че е по-добрият климатик и с по-добрата цена както е редно, но невинаги задължително. От девет кладенци се извадиха води за други неща, а всъщност аз просто му казах отначало, че 12KGTA ще му дойде слаб. Аз Вас не съм Ви квалифицирал г-н bobivg, много моля! Не мога да разбера какъв Ви е проблемът.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #893

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е каква е? "посредствена" като мощност съм писал. Толкова ли си сляп има го на предната страница представя се като лг-то и 12KMTA.
    Сляпата фенщина не виждам на кого помага.

    Редакция последно от мен.
    Нито ще седна да смятам на някого загубите, нито ще давам съвети за конкретни машини (както е било и до сега), но откровените тъпотии ми е трудно да ги подминавам.
    Боби уважам те като проектант, но питащите, и те искат някакъв конфорт.
    Няма смисъл да си ги мерим, независимо, че си висше образование, аз имам практика и в момента уча ОВИ на стари години, щото ми е кеф.
    Да, разликата е, че можем да смятаме с теб топлозагуби, но не можем да се изказваме за машините.
    Понеже знаеш, че работя на енергиен котел и на смени, имам достатъчно време да уча.
    Когато пишеш във форум, помомагай, гледай си сеира, но не се прави на мъж.
    Винаги има по-големи мъже!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 17-04-19 в 21:07.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    12
    #894

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, бях писал преди седмица или две като бюджета ми беше 1000 лева за климатизатор, то тъй като не ми харесаха на външен вид предложените ми такива, вдигам бюджета на 1500 лева с монтаж.
    Спрял съм се на следните 3 модела за момента:
    Hitachi rak 35prc
    Toshiba ras-b10pkvsg-e Shorai
    Mitsubishi heavy srk25zs


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?жилище - хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? и за двете
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 16кв.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); 5 камерна пвц ка стъкло
    в) квадратура на прозорците; 2 кв.
    г) изложението на помещението; юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 6
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) хол
    в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 21/25
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? не
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? тв
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. Около 1500 лева с монтаж.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #895

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Един глас за Хитачито.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 18-04-19 в 06:08.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #896

    Отговор: Избор на климатик '2019

    На външен вид, най-много ми допада MHI 25ZS!

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 18-04-19 в 06:08.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #897

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    На външен вид, най-много ми допада MHI 25ZS!

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Външният вид го остави на заден план.
    rosswen, Rado Smilkov и dimjek харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #898

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Човека казва, че предложените му климатизатвори за 1000лв. не са му харесали на външен вид! Пита за 1500лв.!



    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    12
    #899

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Забравих да уточня че ми бяха предложени рециклирани климатици, за новите нямам претенции

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #900

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    .... откровените тъпотии ми е трудно да ги подминавам.
    В някои сличаи е по-добре да ги подминаваш , като тези в евровент например.
    Aleksandars, rosswen и Rado Smilkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе