Страница 59 от 205 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #871

    Отговор: Избор на климатик '2019

    В евровент на 12kgta са му дали 2,21 киловата отдавана мощност при -7° и 2,15 киловата при -15°.
    На kmta с 25 кила външно тяло не ми се мисли колко ще е, може би под 2 киловата.
    Phoenix_1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #872

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Този "каталог", съм го разглеждал стотици пъти, именно на него се базира горният ми пост. Обърни хубаво внимание, че тези мощности са дадени на номинално, а не максимално натоварване. Сещам се за няколко машини, "12-ки", на същите цени, че и по-високи, чиято максимална възможност е дори по-малка, но не му е тук мястото и е дъвкано неведнъж.
    Коригирах картинката, като стойностите ги завиших с коефициента 4,8kW(мах.)/4kW(номинал)=1,2. Така по-коректно ли е сравнението?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #873

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не знам колко отдава 20Zs-s на -7° , но знам че може да ми потдържа 22-23° в 19кв.м спалня в къща три външни стени със 170-280w. ако не си вдига минимума. Не ми дреме колко отдава на -15 , знам че ще се справи с помещението :

    https://m.youtube.com/watch?v=H3Q6cG5503E

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #874

    Избор на климатик '2019

    Сравненията са основно с Фуджицу, при това високия клас, предимно. Като цяло марката (Фиджицу), се слави с едни от най-високите запазвания на мощност. За това изглежда смешно топлоотдаването, при конкретната графика. МХИ ZS-S е всичко друго, но не и нетоплеща машина. Никой не казва, че топли повече от LTC, различни класове са. Като цяло и 2-те марки (Фиджици и МХИ), запазват много голям процент, при -15 (около 60%). Масово, повечето клими запазват 40-50%, при тези температури, дори и от висок клас. Спирам, понеже стана офф-топик.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-04-19 в 13:50.
    bobivg, Genadi80 и Rado Smilkov харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #875

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За помещение 38 кв.м./100куб.м., с външна изолация 5см, доста прозорци, етаж от къща, във Варна, 12LTC дали ще издиша?

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #876

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от valio_ Виж публикацията
    За помещение 38 кв.м./100куб.м., с външна изолация 5см, доста прозорци, етаж от къща, във Варна, 12LTC дали ще издиша?
    Направо ще спре да диша. Изолация от 5 см е лоша изолация, само добър изглед на фасадата.
    Крайно време е да разберете, че за БГ се поставя минимум 8 см изолация, а от
    Стара планина на север е 10 см.
    И това доста прозорци, какво означава?
    Север или юг, важен в стъклопакета, а не колко камерен е профила!
    Повечето мнения, че тази клима била калпава.. и. т. н са от недобре подбрани климатици. Екстрите,проблем със софтуер, хардуер са друга бира, за тези неща са специалистите, които се занимават с извънгаранционно обслужване.
    Не разбирам много от клими, силата ми е в локално парно, но щом постигнах при дефрост и външна температура - 15 градуса стаите да ми изстиват с 1,1.5 градуса, значи всичко е окей,избрал съм подходящи машини.
    При отопление на пелети газ/ с газ не се занимавам/ е същата работа. Котел, камина трябва да се изчисли да работи на минимум без да гасне и да е топло.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 17-04-19 в 15:01.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #877
    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Благодаря на всички които изразиха мнение за климатик с вътрешно тяло до 80см .
    Електрика АР25 е с много голям минимум и в тази малка и изолирана стая ще е в он/оф режим.
    Тошибата не искам да я слагам в спалня.
    Във Варна намерих само два нови японеца подходящи за малка стая.
    Единия е DAIKIN F22VTES за който съм се замислил сериозно , дават го сор5,8 минимално ел.потребление 130 вата.
    Климатика е на 100 волта , но не е пройзведен в Япония.
    Другия е
    MITSUBISHI MSZ-GV2218 по-лоши характеристики но минимума е същия , не питах къде е пройзведен , пак е 100 волта.
    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение.
    Моята сага с търсене на клима с вътрешно под 80см приключи с едно fujitsu as-r25h , с вътрешно 72 см .
    Климата излезна 1660 с монтажа. Тази нощ при външна 5-6 градуса си стоя на около 140 вата почти без on/off , достатъчно тиха за спалня. Смятам че не сбърках , но все пак бъдещето ще покаже , благодаря на всички дали съвети !
    bobivg, rosswen и dimjek харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #878

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Съгласен съм за изолацията, тънка идва, ама е слагана е преди 15 години с тогавашните разбирания. Относно дограмата, не знам подробности, "доста прозорци" беше за бегла илюстрация.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #879

    Отговор: Избор на климатик '2019

    downgrade е напъплил темата...LT-та издишат, ZS клякат, картинки се коригират, каталози се цитират...
    rosswen одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #880

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И аз съм се даунгрейдвал явно, без да предполагам. От всичко обяснено ми досега на мен - потребителя простий - разбрах, че с това mhi 35, дето съм се набутал, сигурно ще умирам от студ в моите 25 квадрата. Дано устиска поне на половината. Ще го местя в кухнята...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #881

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    И аз съм се даунгрейдвал явно, без да предполагам. От всичко обяснено ми досега на мен - потребителя простий - разбрах, че с това mhi 35, дето съм се набутал, сигурно ще умирам от студ в моите 25 квадрата. Дано устиска поне на половината. Ще го местя в кухнята...
    Ти сериозно ли?? Хайде да дойде зимата, пък тогава ще говорим пак.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #882

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    И аз съм се даунгрейдвал явно, без да предполагам. От всичко обяснено ми досега на мен - потребителя простий - разбрах, че с това mhi 35, дето съм се набутал, сигурно ще умирам от студ в моите 25 квадрата. Дано устиска поне на половината. Ще го местя в кухнята...
    Що се правиш на клоун не ми е ясно.
    Целия тоя спам дето генерирах тези два дни беше основно заради теб. Осъзнаваш ли добре каква глупост написа с това, че трябвало да избира между 35ZS-W и 14KGTA. Пълен смях!!!
    Освен това закачката с пердето беше пак към теб, защото почна да се изказваш като гуро на база някакви квадратури (препоръчителни) дето си прочел по каталозите. Нямаш и на идея как се изчисляват загубите на дадено помещение и от какво зависят, ама се изказваш яко компетентно.
    До вчера търсеше сервизно за модела, което го няма, обаче го препоръчваш.
    Най-добре си се върни в темата от която изпълзя за (мхи) и си ограничи хвалебствията и мъдростите там за да не пострада някой.
    Колкото и да не ти се иска 35ZS-S е посредствена машина като възможности да топли, но пък си има други предимства за сметка на това.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не знам колко отдава 20Zs-s на -7° , но знам че може да ми потдържа 22-23° в 19кв.м спалня в къща три външни стени със 170-280w. ако не си вдига минимума. Не ми дреме колко отдава на -15 , знам че ще се справи с помещението
    Много се радваме за теб, но умишлено или не забрави да споменеш каква изолация имаш.
    Този пост е редактиран от bobivg; 17-04-19 в 18:10.
    necata2, Rafailiev и dimjek харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #883

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Що се правиш на клоун не ми е ясно.
    Целия тоя спам дето генерирах тези два дни беше основно заради теб. Осъзнаваш ли добре каква глупост написа с това, че трябвало да избира между 35ZS-W и 14KGTA. Пълен смях!!!
    Освен това закачката с пердето беше пак към теб, защото почна да се изказваш като гуро на база някакви квадратури (препоръчителни) дето си прочел по каталозите. Нямаш и на идея как се изчисляват загубите на дадено помещение и от какво зависят, ама се изказваш яко компетентно.
    До вчера търсеше сервизно за модела, което го няма, обаче го препоръчваш.
    Най-добре си се върни в темата от която изпълзя за (мхи) и си ограничи хвалебствията и мъдростите там за да не пострада някой.
    Колкото и да не ти се иска 35ZS-S е посредствена машина като възможности да топли, но пък си има други предимства за сметка на това.


    Много се радваме за теб, но умишлено или не забрави да споменеш каква изолация имаш.
    Много добре с теб си знаем възможностите, не е проблем изолацията.
    А избор на подходяща машина.
    За всички, които не са запознати Боби е проектанант в ОВИ.
    Разбира си от работата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #884

    Отговор: Избор на климатик '2019

    "Няколко поста назад колега се обзавел с втора употреба машина за 1600 лв и е доволен.....

    Хора всякакви "

    Рафа, мисля, че не си разбрал правилно ( може и аз да не съм). Климатика за 1660лв. е за японския пазар, но е чисто нов.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #885

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Офф!
    Японците също заглеждат Инфинити, независимо, че са с ляв волан дори в японските шоуруми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе