Страница 28 от 205 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #406

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Bulqr4eto, отвсякъде си за "японка", климка-втора-убуст (К2У). Търси нещо с много нисък минимум.
    VanDan, SPSt, Rumb@ta и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,777
    #407

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Радо, това е последното, което ще напиша относно конкретния избор на питащия. Не мисля повече да ти отговарям на провокативните въпроси, които отиват далеч от темата.
    Ето споменатите варианти назад в темата.
    SRK 20 ZS-S - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): -------------- 19 / 22 / 25 / 34
    ASYG07KGTA - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): ------------ 19 / 29 / 33 / 38
    09LMCA - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): -------------------- 21 / 32 / 40 / 43

    Като се има предвид , че долните два модела почти никога няма да слязат сами на най-ниската скорост за какво сравнение въобще може да става дума. Един климатик, ако го държиш изкуствено на ниска скорост ефективността отива в кенефа (до Нокрията ).
    На охлаждане всичко ще му свърши работа дори и климатик за 500лв, ако намери.
    Никога няма да се избие инвестицията в по-скъпа машина особено при положение, че ще се ползва само за охлаждане.
    Ако търси някакви други екстри, пак това не е правилната марка.
    Това, че помещението е дневна за мен не е основателна причина да сложи доказано по-шумна марка при положение, че ще му върши същата работа, която и да е друга, но ще работи по-тихо.
    Радо, сестра ми има Нокрия от почти 7 години. По твоята логика вече би трябвало не само да изказвам мнения, а да пиша ревюта за модела.

    Написал съм изрично какво имам в първия пост за да е ясно. А довода, че нямам 07KGTA е направо смешен, като се има предвид, че производителя е един и същи на двете машини. Сам е тествал и написал шумовите характеристики в каталога, това което коментирам. Аз бих се доверил на каталога отколкото на твоите два часа игра с дистанционното.

    п.п Ако някой много е влюбен в 09LMCA с удоволствие ще му продам моя. Почти на година, бачкал е само на охлаждане с малки изключения.
    Vizi одобрява това.

  4. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #408

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Bobivg, да кажеш: "бегай от тия бръмчалници" за мен означаваше не само, че според теб са шумни машините, а и доста негативно мнение за марката въобще (визирайки подбрания епитет), без да е особено аргументирано, което не виждам колко помага на питащия. А горният ти пост е аргументирано становище защо не ти харесва нещо и какво би препоръчал - моите уважения за което (може и това да си имал предвид в по-предишния си пост, но съгласи се, че не това и не така го пишеше...)!
    П.П. 12-годишният ми AQV12NSAN е толкова шумен ( Едва ли някой е влюбен в него! ) и толкова съм му свикнал, че мога да приема, че са ми много занижени критериите...
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 08-02-19 в 10:30.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #409

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Като говорите за шум, имайте предвид не само акустичното налягане, а и с какъв спектър е той. На някои е дразнещ, на други не, макар и с няколко децибела по-висок.
    zxc0, oska и Rado Smilkov харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #410

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Многократно сме коментирали, че звуковоте нива на вътрешно и външно тяло са индивидуално възприятие и качество на монтажа.
    И за мен 35 ZS-S беше най-тихата 12-ка (в нейния ценови клас) до момента, в който външното тяло ми дойде до главата след поредното прекрояване на етажа и вече не го търпя нощем, особено под -5С.Когато съм във всекидневната обаче къдетое ZS-а (70куб) все едно няма климтик в помещението.Нито вътрешното, нито външното чувам.Спалнята (55куб) тази зима по стечение на обстоятелства и сложих 09KMTA вътрешното си шуми няма спор, но няма клокочене на фреон като предходни от триото и външното, което е на срещуположната стена спрямо ZS-a е приятно неочаквано тихо.Ако си бях поиграл да го сваля етаж надолу към приземния още повече нямаше да се сещам за съществуването му, но както казах той е временно там.Лятото и двете ще идат на излет едната в посока вилата, другата за тъщата и започва поредния кастинг за нови машини.Преди това всекидневната бе що-годе строителна площадка по-голяма с 12-13 квадрата и работеше по-добре според мен ZS-a но заградих едно малко стайче и в новата конфигурация вече съм за хубава 25-ца и подов за спалнята.Преоразмеряването му дойде зле, но категорично вътрешното е много тихо и случая на тупарлака е изолиран.
    Този пост е редактиран от Sir John; 08-02-19 в 12:47.
    tuparlak и Rado Smilkov харесват това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #411

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    SRK 20 ZS-S - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): -------------- 19 / 22 / 25 / 34
    ASYG07KGTA - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): ------------ 19 / 29 / 33 / 38
    09LMCA - Ниво на шум в охлаждане, dB(A): -------------------- 21 / 32 / 40 / 43
    Само да Ви обърна внимание, че звуковата скала е логаритмична, и разлика от 3db означава 2 пъти разлика в шумовото налягане. Тоест, 09LMCA е 2 до 4 пъти по-шумен от ASYG07KGTA.
    Rado Smilkov одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #412

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Колеги, благодаря на всички за гласовете!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Многократно сме коментирали, че звуковоте нива на вътрешно и външно тяло са индивидуално възприятие и качество на монтажа.
    И за мен 35 ZS-S беше най-тихата 12-ка (в нейния ценови клас) до момента, в който външното тяло ми дойде до главата след поредното прекрояване на етажа и вече не го търпя нощем, особено под -5С.Когато съм във всекидневната обаче къдетое ZS-а (70куб) все едно няма климтик в помещението.Нито вътрешното, нито външното чувам.Спалнята (55куб) тази зима по стечение на обстоятелства и сложих 09KMTA вътрешното си шуми няма спор, но няма клокочене на фреон като предходни от триото и външното, което е на срещуположната стена спрямо ZS-a е приятно неочаквано тихо.Ако си бях поиграл да го сваля етаж надолу към приземния още повече нямаше да се сещам за съществуването му, но както казах той е временно там.Лятото и двете ще идат на излет едната в посока вилата, другата за тъщата и започва поредния кастинг за нови машини.Преди това всекидневната бе що-годе строителна площадка по-голяма с 12-13 квадрата и работеше по-добре според мен ZS-a но заградих едно малко стайче и в новата конфигурация вече съм за хубава 25-ца и подов за спалнята.Преоразмеряването му дойде зле, но категорично вътрешното е много тихо и случая на тупарлака е изолиран.
    Като цяло, 25ZS-S е тиха машина, много-добре топли и студи, конкретно за моя го имах дефекта от самото начало, но тогава не се занимавахме защото сме с малко дете, но сега вече не се търпи, дори има и друг дефект от както сервизния забрави да свърже турбината с болтове. При мен може да е фабричен дефект, но от толкова ремонти стана и по-зле. Тъщата има същият в детската няма проблем с него. Следващият сигурно ще е същият който ще взема, но след монтажа ще го тествам поне 30мин. При запис с телефона не се чува добре шума, но вярвайте ми много е неприятно. Първият който смених , беше проблема от много къс тръбен път 0,70см. И се предаваха вибрации от външно към вътрешно тяло, беше свързан тяло в тяло.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 08-02-19 в 13:31.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #413

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Който търси тиха машина, трябва да обръща внимание на диаметъра на турбината и броя на цилиндрите на компресора. Едноцилиндровите са си цепеници, било то в луксозна опаковка или не. Имайте го пред вид.
    oska и Sir John харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #414

    Избор на климатик '2019

    Цепеници или не, аз съм с две едноцилиндрови машини (MHI ZMX и МЕ SF). И двете са тихи във всякакви диапазони, от -15 до +40гр. Натоварени, също са много тихи. Качвал съм клип, който не вярва, нека провери. И 2-та климатика са в спални помещения, монтирани близо до главите на спящите. Вярвате ми или не, чувам ги единствено при влизане и излизане от дефрост. И 2-те машини са с около 4м. тръбен път, тампони и нивелирани. Коклкото до децибелите, може би някои хора се оправдават по този начин, че машините им са по-шумни и било "субективно" понятие. Имам многократни, дълготрайни, каквито щете ги наречете наблюдения, над 3 различни марки машини. МЕ, Фуджицу и МХИ. Еми 30-тина децибела (по сервизни) ми се струват горе-долу еднакво шумни и на 3-те климатика. Същото е и при по-тихите степени. Както и 33дб при едната, ми се струват много по-шумни от 24-25 на другите две, и обратното. Примери безброй. Искам да кажа, че досега, децибели от сервизни не са ме "подвеждали", поне при тези 3 марки. Не бих казал, че е толкова "субектиено", когато става въпрос за пряко сравнение. 24-25db са си едно, 30-33 съвсем друго, на която и от 3-те машини да е. Това, че някои хора седят, с турбините си на High и не им пречи, не значи, че един климатик не е по-тих от друг.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-02-19 в 20:26.
    Mig82 одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    7
    #415
    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    20ZS-W разликата не е само във фреона.Леко е повишен капацитета и понижена консумацията, според мен колкото да го докарат търговски до А+++ на фаза охлаждане.Това поне на хартия, тези дни ще видя отблизо 25 и 35-ците.
    Т.е да заложа на S като по-изпитан или да се мятам на W.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Русе
    Мнения
    4
    #416

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Хол в панелка, ет.1, южен, 24,5кв.м. , около 60куб.м. , две вътрешни стени ,от външните едната е изолирана с вата и гипсокартон, а друга е със 7см. външна изолация и пвц прозорец 2кв.м.На пода вътре в самия панел има стиропор.В стаята има фурна , котлон , телевизор и хладилник.Климатикът ще е за отопление в преходните месеци и зимата при положителни темпратури (имам котел на дърва).Бюджет до 1200лв.Желана температура 22гр.Мисля си за 12-ска Fujitsu.Ако се спра на по-евтино решение какво да избера - GREE, CHIGO, NIPPON т.н.гр.Русе.Препоръчайте и фирма за продажба и монтаж.

    Благодаря предварително на всички.
    Този пост е редактиран от lagavulin; 08-02-19 в 15:14.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #417

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Bcolt Виж публикацията
    Т.е да заложа на S като по-изпитан или да се мятам на W.
    По-изпитан не е подходящо сравнение.Заложи смело на W.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,777
    #418

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Само да Ви обърна внимание, че звуковата скала е логаритмична, и разлика от 3db означава 2 пъти разлика в шумовото налягане. Тоест, 09LMCA е 2 до 4 пъти по-шумен от ASYG07KGTA.
    Като си почнал да ми обръщаш внимание за очеизвадни неща, колко пъти KGTA ще е по-шумна от ZS-S на различните скорости с изключение на най-тихата, която почти никога няама да си включи сам? 22/29 25/33 34/38 ?
    Не мога да Ви разбера честно. Ако трябваше да се избере топлеща и евтина машина добре, но случая не е такъв и не виждам защо толкова упорито искате да набутате човека.
    rosswen и Vizi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #419

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Бобивг, не разбрах в кое е проблемът: че си позволих да изкажа мнение за един конкретен тип климатик, или че не съвпада с твоето?!? За този, които имаш, нищо не казвам, защото нямам наблюдения, но не разбрах за KGTA имаш ли, или ей така, по общия знаменател с LMCA го слагаш? Поправи ме, ако бъркам, но не са ли различни класове? По тази логика, понеже и Нокрията е на триото, и тя ли е "бръмчалник"? И не, не съм седял под Нокрия, доверявам се на потребителски мнения, най-малкото Рафата така я похвали (а той е от потребителите с високи критерии и изисквания), че ми се прииска да имах една... [emoji3]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Радо, защо не свалиш този смотан Амбър и не сложиш едно KGTA на майка си? Гледам, че си фен на триото - аз върху KGTA нямам наблюдения, но имам върху някои модели на R410 (и то няколко години), които тровят нервите на мой много близък (разбирай родител) и да ти кажа - дървета са си. Духат, дрънчат пък и струваха два пъти колкото един Чейндж (който е дърво без съмнения). Колко горят няма значение, защото аз съм пример какво прави сградната инсталация и с най-голямата пръчка. Истината е, че за охлаждане е все тая какво ще си вземе човек, но виж за отопление истинските машини почват над 2 хилки. Лично мое мнение - на един обикновен юзър. Претенциозен към шум по мое мнение ама май не чак толкова.
    bobivg и SPSt харесват това.

  18. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #420

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Vizi, за сградната колкото си пример ти, толкова и аз с моя Самсунг, не, че е хубав климатикът, блокът е топъл... [emoji3] Само че къщата, където е Амбърът, няма преки съседи и сградна... За топлене - топли, хардуер има предостатъчно, разходът му - минимумът или липсата му (на +10 480W) не ми харесва (много е далече брошурата от реалното) - или софтуерно си е така нарочно, или моята бройка нещо не е в час, това се опитвам да разбера от потребители със същия модел... Дали съжалявам, че не е KGTA? Откровено си признавам, че да. Чувствам се прецакан (цената е сходна), но тъй като никой не ми е виновен, освен мен, не искам да обяснявам колко ми е хубава машината, а и не смятам, че почти 600kW(само климатик) от 19.12 до 19.01, и един кубик буковици отделно, са за хвалба. Причината да не го сменя на мига е, че за мое съжаление, не мога да си го позволя просто така. А и Рафата по-нагоре обясни защо ще седи и ще работи машината. Даже сметката от ЧЕЗ я направих да идва само на мейл и да не е хартиена фактурата, за да не я вижда майка ми, 'щото вероятно тогава просто ще го изключи от щепсела. Плащам я и толкоз. Амбърът не е ценово машина за 700 лв., затова и имам някакви претенции към нея, просто за мен имаше два супер важни критерия: да топли и да е сравнително икономичен... Е, топли, яко топли - не мога да си изкривя душата! За другото, както казва Додо, не направих достатъчно информиран избор (или се доверих на грешна информация, пак мой си проблем). Извинявам се за оффтопика и хубава вечер на всички.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 08-02-19 в 20:41.
    SPSt, rosswen и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 205 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе