Страница 78 от 205 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1156
    Това го изчетох ,но знам ,че тук ,в този форум са най-адекватните коментари и затова се надявах на мнение.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1157

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от lampamp Виж публикацията
    Трябва да избера климатик в рамките на 800/900 лв без монтаж. Изисквания към климатика да не е прекалено шумен и да се намират лесно части за него и добро сервизно описание.
    Помещенията са кухня, тераса и спалня към терасата.
    Колега, вашия въпрос е за раздела за научна фантастика.
    Впрочем, терасата остъклена ли е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    20
    #1158

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да остъклена е терасата с 88мм профил пвц и троен стъклопакет както и кухнята. Има изолация на двете помещения. Защо да е за научна фантастика. Вдигнах бюджета до 1200 лв. И посочих две машини в средния клас.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1159

    Отговор: Избор на климатик '2019

    geraldo, какво очаквате от подобна машина, която може да намерите с още десетки имена и качество под въпрос? Със същия успех ще се справи и Osaka, Itax, GMCC, Kanion, Wecoolest, AuriKon, като и други подобни марки шир потреба...Качество на късмет - ако се скапе, хвърляш и се мяташ на ново дърво...

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1160

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Ma3iX Виж публикацията
    Бюджет 1000лв.!
    Японски употребяван климатизатор

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1161

    Отговор: Избор на климатик '2019

    lampamp, с подобно разположение на помещенията, ефекта към спалнята ще е минимален. Ще е кощунство да "забиете" машина с номинал 3.5 kW (в режим охлаждане) в помещение 9 m² и да искате комфорт...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1162

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Alksandars , първо благодаря ,че пишете! Ами надявам се да издържи 3-4 сезона и да не е шумна. Без да се опитвам да налагам мнение мой близък изкара 4 години с Осака и беше много доволен от него през тях. Както казах излишно ми е да давам повече пари при положение,че няма да се използва дълго. Защо тогава изобщо питам тук ли? Ами все пак , ако е някакъв боклук няма да го взема.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1163

    Отговор: Избор на климатик '2019

    geraldo, замисълът ви е погрешен и ако го осъществите в този вид, ще си дадете парите на вятъра. Във всички случай, препоръчвам да си преразгледате изискванията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1164
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    geraldo, замисълът ви е погрешен и ако го осъществите в този вид, ще си дадете парите на вятъра. Във всички случай, препоръчвам да си преразгледате изискванията.
    Какво имате предвид?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    20
    #1165

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Aleksandars. Стаята е постоянно отворена. Терасата е срещу климатика пак много ще дойде 12 ка значи? Горещината в спалнята идва от напичането на терасата и кухнята..
    Ако там не е горещо и в спалнята ще е добре. Аз затова и пиша за съвет.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1166

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За охлаждане за разлика от отопление, няма голям проблем с марките и моделите и съответно цените им. Аз хладя 4 стаи в еднофамилна къща в плевенските жеги с два стари климатика. Е, с някои условности. В 2-те стаи, където са монтирани климатиците е по-студено от другите 2. На мен лично ми е по-приятно в съседна стая. Но не съм с някакво "завъртяно" местоположение на помещенията.
    Уловката е повече в някои други неща, които искате - нисък шум, комфорт, качество на изработка. Там вече различните модели и съответно цените им играят голямо значение. Тези елементи правят разликата в цените, а не толкова другите екстри. За 800-1000лв. каквото и да вземете ще ви охлади, но ако искате и тишина, комфорт, по-качествена изработка трябват повече пари.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #1167

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Тъй като сменяме жилището се налага отново да се обърна към вас за помощ.
    Благодарение на форума, си купих преди време Fuji RSG18LFC, който ползвам в момента в помощение 35кв.м. и от който сме изключително доволни.
    Ето и параметрите на новото жилище:

    1. Апартамент
    2.
    Охлаждане и отопление
    3.
    Относно квадратурата – прилагам схема на жилището.
    ·
    Дограмата е 5-камерна, двоен стъклопакет, 4 сезона.
    ·
    Дневната е с североизточно изложение, спалните са с югоизточно.
    ·
    4ти, междинен етаж
    ·
    хол и две спални
    4.
    Велико Търново
    5.
    Лято 25; зима 23 градуса
    6.
    Външните стени са с EPS 10см. Таван и под са с каменна вата между плочите.
    7.
    В дневната има стандартни кухненски уреди.
    8.
    1500-2500лв с монтаж

    Въпросът ми е, мога ли да ползвам вече наличния Fuji RSG18LFC в дневната, срещу вратата на спалнята например, без да губя прекалено много от комфорта.
    Също така, някоя мултисплит система, би ли била адекватана за двете спални.
    Моля да ми предложите по-удачни варианти.
    Благодаря предварително!


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    20
    #1168

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да и съм се спрял на дженерала лмца.
    Обаче колегата ме подплаши с избрания размер 12ка. Не е проблем и 9 ка да е тя изолацията и дограмата са хубави.камината отдава 2.5кв. Мощност постранствена и добре отопля терасата и кухнята без други радиатори там. Само да уточним размера и го вземам. Та така с отворени врати ако е 12 ка ще нагони зададените градуси а ако е 9 ла ще успе ли вратите не се затварят никога. И има ли значение за фреона с който ще работи. Засичам един модел писан с r32 i r410a. 32 водят по запалим ама е еднокомпонентен.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1169

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от lampamp Виж публикацията
    Да и съм се спрял на дженерала лмца.
    Обаче колегата ме подплаши с избрания размер 12ка. Не е проблем и 9 ка да е тя изолацията и дограмата са хубави.камината отдава 2.5кв. Мощност постранствена и добре отопля терасата и кухнята без други радиатори там. Само да уточним размера и го вземам. Та така с отворени врати ако е 12 ка ще нагони зададените градуси а ако е 9 ла ще успе ли вратите не се затварят никога. И има ли значение за фреона с който ще работи. Засичам един модел писан с r32 i r410a. 32 водят по запалим ама е еднокомпонентен.
    И колко точно е запалим R32 ? https://www.youtube.com/watch?v=h8E8BQsNZrw

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    20
    #1170

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    И колко точно е запалим R32 ? https://www.youtube.com/watch?v=h8E8BQsNZrw
    Гледах го това. Явно са спекулации ло незнам тея неща дето ги пишат из нета.. След тоя ще дойде друг тея старите ще подскъпнат.. Въпроса сега е за размера на климатика 9 или 12BTU

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе