Страница 68 от 205 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #1006

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Колега dodo_pv сега да ти кажа етажа е 20 см вкопан,северната страна на къщата няма прозорци,по един прозорец от изток и запад и два прозореца от юг и една врата.Етажа целия е от камък измазан.Климатика ще се ползва почти за студено,зимата има камина.Просто баба иска един климатик лятото да го пусне в най-големите жеги на 26 градуса да разхлажда за това търся някой по-евтина машина.Благодаря все пак на всички.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1007

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от KOTSATA Виж публикацията
    Колега dodo_pv сега да ти кажа етажа е 20 см вкопан,северната страна на къщата няма прозорци,по един прозорец от изток и запад и два прозореца от юг и една врата.Етажа целия е от камък измазан.Климатика ще се ползва почти за студено,зимата има камина.Просто баба иска един климатик лятото да го пусне в най-големите жеги на 26 градуса да разхлажда за това търся някой по-евтина машина.Благодаря все пак на всички.
    Прилича на моята къща,долния етаж е 53-54м2,на 2.10м.височина,стените са останали почти само външни като всекидневното помещение е 40м2 и спалня около 13м2.Това цялото +спалнята го топля с 12LTC без да вижда зор,къщата е в средногорието където е по-студено от Пловдив.За охлаждане не ви трябва машина над 12-ка,трябва само да я монтират на подходящото място.
    bobivg одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    5
    #1008

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от imilev Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на 2 броя климатици за всекидневна и спалня в малка новострояща се сграда. В момента сградата е в етап завършване на груб строеж. Предстои полагане на мазилки и шпакловки и ми се иска докато е на тухла все още да се изгради климатичната инсталация. Едно от главните ми изисквания е да има ефикасна система за пречистване на въздуха. Ето и допълнителните параметри за помещенията:

    Всекидневна:


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - За двете
    3. Kaĸвa e:


    • ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 26.5кв.м., 67.5 куб.м.
    • вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ 70 мм "ТРОКАЛ - NEW", Стъклопакет: (4/12/4/12/4) – 36 мм – високоенергийно /+Арг./ бяло/ +Арг./ нискоемисийно, Топлоизолация/Uw/: 1.1 W/m2K
    • ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5.4кв
    • изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    • етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 4-ти предпоследен етаж, последният етаж е с открити тераси с ширина ~1.5 метрa
    • ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Всекидневна
    • в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~26-27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Да, 10см външна стени. Окачен таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор, хладилник, готварска печка, миялна
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~2800лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +40 Пловдив
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.



    Спалня:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - За двете
    3. Kaĸвa e:


    • ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 15.3кв.м., 39 куб.м.
    • вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ; ПВЦ 70 мм "ТРОКАЛ - NEW", Стъклопакет: (4/12/4/12/4) – 36 мм – високоенергийно /+Арг./ бяло/ +Арг./ нискоемисийно, Топлоизолация/Uw/: 1.1 W/m2K
    • ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4.2кв
    • изложение нa пoмeщeниeтo; юг/изток
    • етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 4-ти предпоследен етаж, последният етаж е с открити тераси с ширина ~1.5 метрa
    • ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтoСпалня
    • в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ~26-27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Да, 10см външна стени. Окачен таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~2400.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 +40 Пловдив
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    В момента съм се спрял на следните модели Mitsubishi Electric MSZ-LN35VG и MSZ-LN25VG. Моля ако някой има опит с тях да сподели. Интересува ме дали имат проблем с постигането/подържането на желаната температура в ауто режим, пукащи пластмаси и чести дефрости както се споменава из форума за предишния им модел MSZ-FH

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Иво Милев
    Здравейте,

    Може ли мнение относно горното запитване? По-конкретно, дали следните модели на МЕ MSZ-LN35VG и MSZ-LN25VG са подходящи за описаните помещения? Мога да добавя, че вратите към коридора ще са отворени през повечето време. Очаквам и други предложения.

    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1009

    Отговор: Избор на климатик '2019

    По-подходящи машини за тези пари аз не виждам.
    Rafailiev и imilev харесват това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1010

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Алтернативата е Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 и Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9...
    Mega, rosswen и imilev харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    5
    #1011

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Алтернативата е Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 и Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9...
    Благодаря, ще разгледам и въпросните Тошиби

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1012

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не съм още монтирал Дайсейкай-9 и нямам наблюдение,еле пък зимно.Но ако акъла и е като на Дайсейкай-8 не е много алтернатива за мен.
    Rafailiev одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1013

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Зимно е по-добър от LN-a за мен. Освен ако някой не го радва един месец от зимата да прекара в дефрост.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    5
    #1014

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И LN ли прави чести дефрости колкото FH серията?! Няма ли поне малко подобрение в алгоритъма?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,943
    #1015

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от imilev Виж публикацията
    И LN ли прави чести дефрости колкото FH серията?! Няма ли поне малко подобрение в алгоритъма?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    От четеното във финландския форум, е същият като на предшествениците му.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1016

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Зимно е по-добър от LN-a за мен. Освен ако някой не го радва един месец от зимата да прекара в дефрост.
    Те щото Тошибите хич пък не дефростват.В къщи имам две(от по-хубавите) и единин в офиса на фирмата.А е станало под нулата и ги почват даже по часовник.

    Imilev Пловдив е голям град,разходете се по магазините за климатици и ще съберете достатъчно инфо и за двата модела.Тук безпрестрастно мнение няма да получите.
    cable и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1017

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Красива машина с много добре пипнато вътрешно тяло. За дизайн и като машина за лятото и преходните сезони е супер. За зимна машина не е моята машина. Определено топли, но доста цикли с дефростите.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1018

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Те щото Тошибите хич пък не дефростват.В къщи имам две(от по-хубавите) и единин в офиса на фирмата.А е станало под нулата и ги почват даже по часовник.

    Imilev Пловдив е голям град,разходете се по магазините за климатици и ще съберете достатъчно инфо и за двата модела.Тук безпрестрастно мнение няма да получите.
    Сериозно ли го съветваш да получи безпристрастно мнение от магазин за климатици. Как да им повярваш като рекламират само това, което продават и плюят всички останали. Наскоро попаднах на реклама на пловдивска фирма с офис в Тракия. Рекламата е: "Японските климатици". А те бяха Дайкин Сенсира, Фуджицу КМТА и някакво MHI. Всеки сам може да прецени дали това са "японски климатици", както гласи рекламата.
    bobivg, Phoenix_1 и imilev харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1019

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Spst ,А ти мислиш ли че трябва от форума да си купи климатик?Пловдив е голям,магазини много,да пита.Мислиш ли че тук не ти предлагат това от което се печели най-много?Не сте на ясно от коя марка има най-много ТО,но и не е ваша работа.
    Мега ,каня те лично зимата да ми дойдеш на гости хем ще се запознаем, ще си избереш на коя от моите Тошиби да преспиш и ако искаш на сутрината ще ги рзпарчосаме на части за инспекция.Спирам,важното е да сме живи и здрави!
    bobivg, cable, ivan74 и 3 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1020

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Сериозно ли го съветваш да получи безпристрастно мнение от магазин за климатици. Как да им повярваш като рекламират само това, което продават и плюят всички останали. Наскоро попаднах на реклама на пловдивска фирма с офис в Тракия. Рекламата е: "Японските климатици". А те бяха Дайкин Сенсира, Фуджицу КМТА и някакво MHI. Всеки сам може да прецени дали това са "японски климатици", както гласи рекламата.
    Преди да си взема моето Хитачи(дори и не съм помислял, че е японско, понеже от години нещата, които идват в Европа се правят в Китай и неща правени в Япония се броят на пръсти) бях се засилил да купувам Фуджитсу ЛТ, та се нагледах на какви ли не глупости от продавачи на климатици на Брезовско. Най фрапантното беше, когато един продавач, ми показваше Грее, за фуджитсу, при което се наложи да го поправям, че това което ми показва е Грее. На друго място един ми говореше цена за ЛТ около 1200лв при което му казах, че ще взема 2 на тази цена, но бързо се разколеба. Та в днешно време да попаднеш на свястни търговци, които знаят какво продават си е на късмет.
    bobivg, SPSt и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе