Страница 120 от 205 ПърваПърва ... 70110118119120121122130170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1786

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Няма нагревател на тавата, ама то много климатици нямат и работят на минус 15

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    5
    #1787

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,извинявам се ако пиша на грешното място, но имам нужда от съвет. Става дума за къща, всекидневна 30кв. с голям прозорец 1,50/3.50 с троен стъклопакет изложение юг/запад, детска 12кв. външна стена север/запад. Къщата е с изолация външни стени 15см. стериопор, таван 20см. каменна вата, под 10см. фибран плюс 10см. ламинат. За всекидневната fujitsu general ashg 12kgta или fujitsu general ashg 14kgta незнам кой от двата ще бъде по ефективен. За детската съм се ориентирал към fujitsu general ashg 09kgta . неможах да намеря инфо дали ламелите на климатика освен вертикално се движат и хоризонтално.Ако някой сподели общи впечатления,мнения и съвети ще съм много благодарен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #1788

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, разпитах тук таме за ценички/оферти на машинките и излиза нещо такова:

    Daikin FVXS 25 - 1800 лв
    Toshiba RAS-B10UFV - 1800 лв
    Daikin FVXG 25 Nexura - 2500 лв

    Та сега се двоумя, по скоро триумя, между тези три модела. Търси се комфорт, като доста ме накара да се замисля факта че нексурата не духал от долу... та почти не купих два такива и сега пак съм в дилема... При такива цени как бихте наредили машинките: 1, 2, 3.
    Сблъсъка FVXS va Toshiba-та равностоен ли е освен по цена (струват ми се доста близки машини, но мога да греша)? И нексурата може ли да се определи за фаворит пред тях?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #1789

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, трябва ми 18 btu за около 2000-2500 лв (без монтаж). Ще се използва 90% от времето за отопление. Стаята е 35 квадрата, южна, но с дълбока тераса и реално слънце не влиза. Другата голяма стена е външна с вътрешна изолация. Апартамент среден етаж. Гледам варианти на daikin, mitsubishi и toshiba, но като гледам има доста варианти и бих искал да чуя мнение ... не ми трябват някакви свръх екстри а по-скоро да е икономичен (до колкото е възможно за този размер). Благодаря предварително на всички отзовали се!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1790

    Отговор: Избор на климатик '2019

    General-Fujitsu ASHG18LFC.
    mimojef и SPSt харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #1791

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    General-Fujitsu ASHG18LFC.
    С какво е по-добър от Mitsubishi Heavy industries SRK/SRC50ZS-W?

    Благодаря за включването!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1792

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от danielangelov Виж публикацията
    С какво е по-добър от Mitsubishi Heavy industries SRK/SRC50ZS-W?

    Благодаря за включването!
    И двата ще свършат добра работа, според мен. Който и да изберете, няма да сгрешите.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1793

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от danielangelov Виж публикацията
    С какво е по-добър от Mitsubishi Heavy industries SRK/SRC50ZS-W?

    Благодаря за включването!
    Аз не съм специалист по климатична техника, но определено един поглед е достатъчен, за да се види че ASHG18LFC е по-добър избор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    24
    #1794

    Отговор: Избор на климатик '2019

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sstambo Виж публикацията
    Здравейте,
    Търся най добрия избор на климатик Fuji Electric или

    FUJITSU GENERAL понеже почти 10 години ползвам безпроблемно 2бр FUJI RSA12LGC предимно за отопление на помещения от 20 кв на панелка в София без топлоизолация, и е икономичен от към разход на енергия и се справят безпроблемно съм се спрял отново на тази марка.


    1 За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: Апартамент
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете? Предимно за отолление но в големи жеги и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; площ 20 м2 / 53м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa – ПВЦ, Двоен
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 3.30м2 (една външна стена 9м2 )
    · изложение нa пoмeщeниeтo -югозападно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти – 5 ет от 10 вътрешен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Всекидневна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Панелен апартамент без топлоизолация
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр.ЛОВЕЧ
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-25 градуса през лятото и 22-24 през зимата.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeли
    нaтa нa изoлaциятa? Панел без саниране
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    телевизор, компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? не е фиксиран, може би 1600 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Диапазон -15/ +40
    Благодаря предварително на всички…
    Ходих по магазини и ми предлагат Daikin FTXP35L, Mitsubishi MSZ-AP35VG, Mitsubishi MSZ-GV2818, Fujitsu ASYG12LMCB, Fujitsu ASYG12LMC много се обърках вече. Даже някой отхвърлят Fuji че било боклук а при Fujitsu че външните тела много бръмчали.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1795

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Твоя казус не е толкова труден. Имаш голям избор:
    General-Fujitsu ASHG12LUC
    General-Fujitsu ASHG09KGTA
    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W
    Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE
    Toshiba RAS-13PKVSG-E - Shorai

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1796

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Fuji/tsu General 09LTC

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1797

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Dzhelebov Виж публикацията
    Здравейте, разпитах тук таме за ценички/оферти на машинките и излиза нещо такова:

    Daikin FVXS 25 - 1800 лв
    Toshiba RAS-B10UFV - 1800 лв
    Daikin FVXG 25 Nexura - 2500 лв

    Та сега се двоумя, по скоро триумя, между тези три модела. Търси се комфорт, като доста ме накара да се замисля факта че нексурата не духал от долу... та почти не купих два такива и сега пак съм в дилема... При такива цени как бихте наредили машинките: 1, 2, 3.
    Сблъсъка FVXS va Toshiba-та равностоен ли е освен по цена (струват ми се доста близки машини, но мога да греша)? И нексурата може ли да се определи за фаворит пред тях?
    Нека и други ползватели / спецове се изкажат.
    Аз като ползвател мога да кажа , че при малко загуби нексурата ще работи само на излъчване.
    Примерно при мен през деня си духа или прави каквото иска , но вечер е на излъчване.
    Няма друг климатик като нексурата до момента. !!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1798

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет.

    Моля за съвет относно климатизация на цял апартамент със следните характеристики:

    В Разград: 116 м2 среден апартамент в тухлена жилищна сграда от 1970-те години на последен етаж под тавански помещения. Апартаментът е със стара, но добра дървена дограма и към този момент без никаква изолация. Помещенията са без преходи и както следва:
    1. Две северни спални по 14 м2
    2. Южен хол 35 м2
    3. Южна трапезария с кухня 12 м2
    4. Огромен коридор с отделен дрешник, баня и тоалетна в отделен коридор

    Идеята е да сложа 4 климатика в основните помещения и да държа всички врати отворени.
    Търся температура от 23 градуса в студовете и 26 през лятото.

    До този момент апартаментът е топлен с печка с водна риза, която все още е функционална.
    Няма да имам средствата да сменям дограми и да правя изолации веднага. Най-вероятно ще започна само с окачен таван с каменна вата. Дограмата е в добро състояние.

    Трябва ми съвет каква мощност японски к2у да търся за помещенията, като се има предвид че до следващата година всичко ще е изолирано. Приемам и варианти за нови климатици или системи и каквото друго се сетите с бюджет до 4500-5000 лв.
    Благодаря предварително.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1799

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    Трябва ми съвет каква мощност японски к2у да търся за помещенията
    3x22 +1x36 (28-40 в зависимост от модела).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1800
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    3x22 +1x36 (28-40 в зависимост от модела).
    Kasap, чудя се дали има смисъл малките климатици да са нови или да наблегна изцяло на к2у?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе