Страница 70 от 93 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1036

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    А и няма как от Грее да направят климатик по-тих и по-евтин от Дайкини, които струват над 2000 лв, че после кой ще купува Дайкини, като може да си купи по-безшумен и по-евтин Грее.. Все едно от Мидея на да направят по-безшумен и по- евтин модел от Дайсейкай
    Yeah right...
    Palev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1037

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    В съседния апартамент утре на баджанака ще монтират 35 ZS-W. Аз съм с 12КМТА. Ще имам възможност да сравня, ако на някой му е интересно. Аз залагам, че МХИ ще е по-тих.
    Тъкмо ще установиш от първо лице. При пряко сравнение между ZS и LMC в две еднакви помещения, близнаци-няма база за сравнение относно шума на 2-те машини. Монтирани са в къщата на майка ми.
    Palev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1038

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    То само от разликата в цената на двата климатика мога да си направя извод за това, но ще пиша като направя сравнението.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    13
    #1039
    Здравейте! Препоръчват ми MSZ-AP25VGK,
    Моля да споделите мнение за модела. Като параметри изглежда добре. Благодаря!
    Цитат Първоначално публикувано от stefanobata Виж публикацията

    1. Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора:
    · жилищнo;
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климатизатора? – за отопление
    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението; спалня 16 кв.м/ 40 куб.см; детска - 12 кв.м./30 куб.см.
    · вид на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, троен стъклопакет;
    · квадратура на прозорците; - спалня 3.10 кв.м; детска 4 кв.м.
    · излoжeниe на помещението; север
    · eтaж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? – 9 ет., детската е с тераса
    · какво е предназначението на помещението- спалня и детска
    · в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? Апартамент
    4. В коя чacт нa Бългapия - Южна България
    5. Kаква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията? – вътрешна изолация с каменна вата
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? – няма
    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)? 2 климатика - 2600.00 лв.
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - изцялo
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението, показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебел

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1040

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    За вашите спални и бюджет,Daikin ftxc20и25b,Ако държите да е Мицубиши M.Electric MSZ-25HR,също и Hitachi rak-25ref.
    stefanobata, Necata2 е предложил варианти, аз предложих също 2бр MHI 20ZS-W, защо пак се връщаме на изходна позиция.Предложения климатик MSZ-AP25VGK е малко голям (преоразмерен) според мен и по-скъп с 250 лв. спрямо MHI 20ZS-W, който мисля че ще е достатъчен за спалня 16 кв.м/ 40 куб.Вярно няма Wifi, но може да се поръча за 140 лв.и пак ще излезе по-евтино от M.Electric MSZ-AP25VGK, който не е лош климатик, но е голям за помещението
    Този пост е редактиран от Palev; 03-11-20 в 15:42.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1041

    Избор на климатизатор '2020 година

    AP25 няма да идва преоразмерен. Абстрахирайте се от това, че е 25-ца, а не 20-тица

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1042

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Имах в предвид, че 20-ка на MHI е достатъчна и няма нужда да се дават едни 250 лв отгоре.И двата климатика - MHI 20ZS-W и MSZ-AP25VGK са с близки минимуми - 900 и 1000 вата, дали ще сложи единия или другия, все ще ON-OFF-ват, поне човека да си спести 250 лева, даже MHI 20ZS-W е по-подходящ че е със 100 вата по-нисък минимум, а отгоре на това е и по-евтин.В краен случай, ако MSZ-AP25VGK му е легнал на сърцето, да го взима
    Този пост е редактиран от Palev; 03-11-20 в 16:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #1043

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -основно отопление , рядко охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;-16кв.м. ; 40 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); -дървена, единична (ще се сменя 2021г.)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; -2кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?-първи жилищен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;-детска
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?-къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?-югоизточна , Нова Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?-23-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?-външни стени (изток/юг санирани) , таван (плоча)над нея 5см. фибрант , под мазе
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?-телевизор ,пс , аквариум
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?-1000 (+-200лв) включително монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?-зима --10-15 , лято 40
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ceco81; 04-11-20 в 09:01.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    13
    #1044
    Благодаря и на двамата! Palev и ти си прав.
    Със сходни парааметри са и двата, ще видим. Ще кажа отзиви като сложа нещо
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Имах в предвид, че 20-ка на MHI е достатъчна и няма нужда да се дават едни 250 лв отгоре.И двата климатика - MHI 20ZS-W и MSZ-AP25VGK са с близки минимуми - 900 и 1000 вата, дали ще сложи единия или другия, все ще ON-OFF-ват, поне човека да си спести 250 лева, даже MHI 20ZS-W е по-подходящ че е със 100 вата по-нисък минимум, а отгоре на това е и по-евтин.В краен случай, ако MSZ-AP25VGK му е легнал на сърцето, да го взима
    Palev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1045

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    В съседния апартамент утре на баджанака ще монтират 35 ZS-W. Аз съм с 12КМТА. Ще имам възможност да сравня, ако на някой му е интересно. Аз залагам, че МХИ ще е по-тих.
    На първа степен и двата са безшумни. Вече от втора нагоре MHI е доста по-тих за мен.
    rosswen и Palev харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1046

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, трябва да избера климатик за помещението, където работя, а се губя в избора. Интересува ме, от опит, климатик, който да дефектира по-рядко. Също така предпочитам да не раздвижва въздуха след като е достигнал необх. температура или поне да е минимално.
    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · служебно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -основно отопление , рядко охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;- 16,6кв.м. ; 44,5 куб.м.+ниша 3 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); -ПВЦ двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; -4 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток/юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?- 2 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;-офис
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?-къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?-североизточна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?-20-22 зима, 25-27 лято
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?-с предстояща изолация / остъклена тераса от изток
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?-
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?-не е уточнен, но залагам на средния клас и приемам всякакви предложения
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?-зима --10-15 , лято 35-40 /но е по-вероятно да не се ползва/



  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1047

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    На първа степен и двата са безшумни. Вече от втора нагоре MHI е доста по-тих за мен.
    То на 1-ва всички са тихи. Важното е нагоре какво се случва.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1048

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Да, така е. Все пак и разликата в цената между двата не е малка и явно има защо.

    Иначе и на двата външните тела са супер тихи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1049

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Да, така е. Все пак и разликата в цената между двата не е малка и явно има защо.

    Иначе и на двата външните тела са супер тихи.
    Не е точно така. Има и по-скъпи, доста по-шумни климатици.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1050

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    NinaD,

    От моя 13 годишен опит с марката MHI, мога да предложа MHI 20ZS-W-топлещ,
    тих и безпроблемен климатик (ако не му се разтрака втулката, хубавото е,че я подменят гаранционно, доколкото разбрах).
    Раздвижването на въздуха след OFF спомага, за да няма големи температурни разлики , спрямо зададената температура - прекалено много да не изстива или да се затопля помещението.MHI специално, не спира да върти след OFF, а си вдига хоризонтално клапите и продължава да вентилира на 1-ва скорост, едва доловимо.Доколкото съм чувал, има марки, на които им спира турбината след OFF или се настройва дали да въртят или не, но не съм запознат кои са!

    ceco81

    С бюджета, който сте определили (1000 лв) може да си закупите „марков“ климатик от т. нар. „бюджетен “ клас – сравнително шумни, без екстри (напр. с ръчно позициониране на клапите за хоризонтално движение), с олекотени външни тела ( 9-ки или 12-ки с хардуер на 7-ци) , по - енерго - неефективни.С две думи : искаш евтин климатик - ето ти! Като се има в предвид, че закупуването на климатик е дългосрочна инвестиция, особенно, ако се взима за отопление, мисля, че е удачно да се заложи на доказани марки и модели, които логично са по-скъпи, за да няма проблеми. Трябва да си определите приоритетите - дали искате качествен (тих, топлещ, безпроблемен) климатик или държите да се поберете в рамките на бюджета-1000 лв.Ако решите да вдигнете бюджета, ето две предложения от „междинния “ клас, близки до първоначалния бюджет:
    1. Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD - 1250лв.

    2. MHI 20ZS-W – една идея по-тих от предния, но и по-скъп-1300 лв

    Две марки и модела, доказали се във времето и често препоръчвани тук.Няма да изброявам достойнствата им, за да не изпусна нещо
    .
    Други подходящи марки и модели, близки до първоначалния бюджет могат да препоръчат колегите, ако желаят!
    Ако все пак държите на първоначалния бюджет, може да видите и по Техно- магазините, гледам, че има предложения за 700-1000 с монтажа, с 2, 3, че и 5 години гаранция даже.Сега, дали и колко са качествени, не мога да се ангажирам с оценка. Успех с избора!


    П.П. : Най - подходящото място за климатика го виждам между аквариума и леглото, да духа към телевизора.
    Този пост е редактиран от Palev; 04-11-20 в 22:19.
    ceco81 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 93 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе