Страница 58 от 93 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #856

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Jeronimo, вижте още Hitachi RAK-50RPD/RAC-50WPD Performance и Gree GWH18UC-K6DNA4A (LCLH) U-Crown.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #857

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Здравейте. Трябва ми малко помощ. Ще слагам климатик и трябва да стопля стая 19кв. изложение север-запад. Къща, първи етаж, измазана, гр.Хасково. На западната страна има тераса, която е затворена и пистолета към терасата е сменен със френски прозорци (5,5кв). Като цяло стаята е доста студена и в големите студове ако не се отоплява температурата е 5-7°. Желана температура 22-23°. Климатика ще се монтира на северната стена. Спрял съм се на два модела. Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W и Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W. Знам, че са различни класове, но искам да си гарантирам топлина и сигурност зимата. Кой от двата бихте препоръчали?
    Ако ще е ZSX, то 20ZSX-W според мен ще свърши отлична работа. Машината е мощна, аз бих заложил на нея.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #858

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ако ще е ZSX, то 20ZSX-W според мен ще свърши отлична работа. Машината е мощна, аз бих заложил на нея.
    ZSX ще е модела. Остава да реша по-голяма или по-малка машина да сложа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #859

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    ZSX ще е модела. Остава да реша по-голяма или по-малка машина да сложа.
    Най-много 25-ца. Машината има предостатъчен запас от мощност. Не жертвайте комфорт, заради предубеждения и неоправдани страхове.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #860

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте. Искам да закупя климатик за спалня(за гости), стаята е 13кв.м., 2,55. височина ще се използва за отопление и охлаждане, желана температура зимата 21-22гр., лятото 25-26гр. Температурите рядко падат до около - 5, но с доста вятър,а външното тяло се предвижда да е от юг където на завет и под сачак. Стаята се намира в двуетажна едно фамилна къща, втори етаж, с две външни стени от изток и юг, като на южната има прозорец 4,3 кв. м. ПВЦ 6 камерна дограма Саламандър с троен стъклопакет 44мм с 4с+бяло+ка стъкло, като цялата къща има около 40 кв.м. такава дограма.На тавана има 2мм изолация фибран, а на всички външни стени на къщата 10 см EPS, пода на първия етаж с 10см XPS. . Цялата къща ще се отоплява и врати няма да се затварят,като трите 9-ки от спалните ще помагат и за коридор от 7 кв.м. Къщата се намира на юг от гр. Бургас на около
    300м от морето. До сега съм сложил във всекидневната MHI ZMX-S 50 - подов, в спалня 1 - 17,5кв.м. и спалня 2 - 14кв.м. Panasonic QKEW09, спалня 3- MHI25 ZS-W. Досега съм ги използвал само за охлаждане, като най тих и незабележим е MHI 25ZS-W. От фирмата която ми ги монтира ми предлагат отново MHI 25ZS-W за 1420лв., General KGTA09 за 1420лв., Panasonic Z09TKEW 1470лв., Hitachi RAC-25RXB AKEBONO 1580лв. Всички це и са с монтаж,бюджета ми е до около 1500-1600лв. с монтаж. Друг вариант от мой познат е Toshiba Shorai 10ка, каза че ще ми я монтира за около 1420лв. , но нямам впечатления от тази марка или модел, както и дали не е твърде мощен за това помещение. Вие кой бихте мипрепоръчали?
    Този пост е редактиран от Glock; 18-09-20 в 18:57.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #861

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не жертвайте комфорт, заради предубеждения и неоправдани страхове.
    Какъв комфорт да жертва, като и 20 и 35 имат еднакви минимуми?
    Хардуерно това е един и същ климатик, разликата е софтуерна - по-големият развърта до по-високи честоти, и ще има запас от мощност, ако се наложи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #862

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Какъв комфорт да жертва, като и 20 и 35 имат еднакви минимуми?
    Хардуерно това е един и същ климатик, разликата е софтуерна - по-големият развърта до по-високи честоти, и ще има запас от мощност, ако се наложи.
    Джак, дебитите на различните степени май ги пренебрегваш. Какъв запас, като хардуерно са еднакви? Именно за това препоръчах 20-тицата. Със сигурност 35-цата ще духа повече от 20/25, което неминуемо ще се отрази на комфорта. Една машина не е само минимуми и максимуми, по-важно е дебитите на различните степени да са съобразени с помещението. Напълно излишно е презапасяването, конкретно при тази машина. Максималните обороти евентуално ще ги използваш, само при първоначално пускане. 5.5kW максимал малко ли е за 19м2? Като се има в предвид, че масовите 12-ки, среден клас са с 5-6kW максимално топлоотдаване и по-слаб хардуер от обсъжданата машина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-09-20 в 16:44.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    4
    #863

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, ще закупувам климатик и ми трябва нужда от съвет, тъй като нямам никаква идея какъв климатик да закупя, благодаря.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - апартамент.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    · за охлаждане и за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - хол и кухня, общо 30 кв.м., 72м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - ПВЦ с двоен стъклопакет.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - общата квадратура е 8,1 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - и двете на запад.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - първи етаж.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н - хол и кухня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Пловдив.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22-23/24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - има налична външна изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - да, телевизор, хладилник, готварска печка.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 2000 лв. без монтаж.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #864

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Glock Виж публикацията
    стаята е 13кв.м., 2,55. височина ще се използва за отопление и охлаждане, желана температура зимата 21-22гр., лятото 25-26гр.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W1 Premium
    Fuji Electric RSG07KGTA~ROG07KGCA
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #865

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Аз имам малко по-различен въпрос.

    Ще слагам климатик в 26кв. хол в апартамент ново строителство, с южно изложение, 5 камерна дограма с двоен стъклопакет. Основно ще се използва за охлаждане и отопление през преходнитв сезони, понеже сградата е на ТЕЦ, но ще е присъединена догодина. Но май за това се изисква 100% съгласие на живущите, та искам да се презастраховам отсега.

    От препоръки за подобни параметри засега съм се спрял на ASHG12LMCA или KMTA. Дилемата ми е дали да дам още 200 лв за LUCA. Заслужава ли си? Имам алергия към домашен прах и единствено държа на добри филтри.

    Приемам препоръки и за други марки до 1300 - 1500 лв.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #866

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Отиди в някой магазин да ги видиш тези "филтри".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #867

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз имам малко по-различен въпрос.

    Ще слагам климатик в 26кв. хол в апартамент ново строителство, с южно изложение, 5 камерна дограма с двоен стъклопакет. Основно ще се използва за охлаждане и отопление през преходнитв сезони, понеже сградата е на ТЕЦ, но ще е присъединена догодина. Но май за това се изисква 100% съгласие на живущите, та искам да се презастраховам отсега.

    От препоръки за подобни параметри засега съм се спрял на ASHG12LMCA или KMTA. Дилемата ми е дали да дам още 200 лв за LUCA. Заслужава ли си? Имам алергия към домашен прах и единствено държа на добри филтри.

    Приемам препоръки и за други марки до 1300 - 1500 лв.
    AP12RT.NSJ/UA3
    <strong>
    Този пост е редактиран от bobivg; 20-09-20 в 23:33.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #868

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, обзавеждам къща и се налага климатизирам т.к. газта още не е стигнала до нас

    накратко 2 еднакви етажа с хол и 2 спални всеки и един тавански с 2 помещения (спалня и дневна). Описание според правилата :


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? – и 2те целогодишно
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол с кухненски бокс- - 3&4 етаж (хол 36 кв.м, спалня1 13 кв.м, спалня 2 -16 кв.м); Таван - таванско 1 -20 кв.м, таванско 2 – 17 кв. м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - съответно 3&4 етаж( 12 кв.м; 5 кв.м;4кв.м Таванско - 4 кв.м;5кв.м;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югозападно; южно; южно; / югозападно;източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? – 3ти и 4ти етаж на къща + таванско
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? 3&4 етаж - xoл, детска, cпaлня/ Таван - дневна, спалня
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София, Горубляне
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24/22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – има външна изолация 8 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? – кухня с всички прилежащи уреди; няма; TV; няма, няма
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 8 климатика ориентир 10-15 хил лв, като ми се иска да взема качествени машини .тук си мисля дали не мога да намаля на 6 бр като ползвам едно външно тяло за детска и спалня на 3&4 етаж?..
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - изцяло
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - качена

    Също се замислям дали не е по добре да са с подов монтаж вътрешните тела, като че ли е по комфортно?
    На първо четене се движат към нещо такова за големите помещения

    https://*********/hiperinvertorni-klimatici/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-fh50vemuz-fh50ve-18000-btu-klas-a.html

    Предварително благодаря за помоща!!!
    Боби
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bopkata; 22-09-20 в 13:46.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #869
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W1 Premium
    Fuji Electric RSG07KGTA~ROG07KGCA
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2
    Благодаря за бързия отговор. Посочените климатици MHI ZS-W20 и FUJI 07KGTA ще ми бъдат ли достатъчни за помещението, Тошибатае е доста по мощна от тях. От фирмата, която ми монтира климатици на всички имоти(досега 16 бр. и още 10ина на поне на познати) ми препоръчват MHI, Daikin, в краен случай Toshiba. Собственика на фирмата ми каза, че не харесвал Fuji заради платките им, към Hitachi също бил предубеден, но ако съм решал ще ми сложат. Имаме си доверие, досега не е имало издънки. MHI 20-25ZS-W и Toshiba Shorai Ras10 и Fuji KGTA 07-09 с двуредов топлообменник ли са на външното тяло?
    Този пост е редактиран от Glock; 21-09-20 в 13:42.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #870

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Glock, аз нещо не мога да разбера...Имате доверие на дадена фирма и човек, а се допитвате до форума за съвети?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 93 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе