Страница 83 от 93 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1231

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    skaiuokar, Адакса е с електронен термостат и поддържа много точно температурата, затова се включва често и за много малко време. Едно и също е дали ще работи 5мин и почива 5 минути или 5 на 5 секунди.
    Относно термометъра от една страна е доста по неточен от вградения в конвектора, а от друга е поставен на външната стена и не отчита точно. Премести го за проба близо термостат на конвектора. От клипчето не мода да преценя точно разстоянието, но гледай да има поне 10см между конвектора и леглото за да не се запушва въздушния поток. Вместо да хвърляш толкова пари можеш да си вземеш ватметър, като този (Emos P5821) и да си замериш консумацията за по-дълго време. Изразходваните пари ги раздели на 2,5 или 3 за да видиш приблизително колко ще харчиш с климатик. Климатика дали ще е за 1200лв или за 2200лв няма да направи съществена разлика в разхода.
    Разстоянието от леглото до печката е 17см а от стената до нея 10см. Да пробвам с другият конвектор който няма лампичка и копчето за градуси е долу защото е по тесен, на друго място? Ако трябва да е по свободно около конвектора! Жив и Здрав и Всички около Вас.

    - - - - - - - - - -

    Затварям/приключвам с моята тема/запитване. На Всички отзовали ли се Сърдечно Благодаря. Да сте Живи и Здрави и Всички около Вас.
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 21-11-20 в 23:02.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #1232
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    При тези условия, аз бих избрал Дайкина.
    Благодаря за отговора, а можете ли само да уточните защо? Каква е причината поради която бихте го избрали или превъзхожда другите два.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1233

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Не ги превъзхожда.
    Номинала му е 2.8 киловата.
    На Хитачито е 3.2 киловата.
    Апартамента, като цяло е по-топъл от къща.
    Аз казах, какво бих избрал при тези условия.
    Може да ти се препоръчат и други машини до 1000 лева с монтажа.
    Или да вдигнеш бюджета.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #1234

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, моля са съвет за избор на климатик. По-долу съм попълнил въпросника. Прикачам и снимка. Мястото, което планирам за монтаж (то всъщтност няма други алтернативи) е в дъното в дясно на стаята (маркирал съм стрелка на снимката). Като външното тяло ще бъде на терасата, в близост до вътрешното. Около 1+ метър разстояние от левия край на вътрешното тяло, до десния края на въшното тяло, но предполагам, че монтажниците пускат стандартнен тръбен път, който е навит зад външното.
    По прочетени коментари и характеристики съм харесал тези два варианта:
    - Toshiba Shorai EDGE RAS-B10J2KVSG-E
    - Fujitsu General - ASHG09KGTB/AOHG09KGCA

    Препоръчайте кой е от тях е за предпочитане или евентуално друга подобна алтернатива като бюджет и А+++ клас.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 13.5 кв. м, стандартна височина
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - нова дървена дограма
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 2.5 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - втори жилищен, от 4, под и над стаята са обитаеми апартаменти
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София, Княжево
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима - 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - сградата има изолация, нова кооперация, тавана е без изолация. Стената зад мебелите е крайна, но стаята като цяло е топла. В предходни години, преди да стане детска, със затворена врата, без да се отоплява, зимата пада до 14 градуса.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1500 оптимален, до 1700 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Отопление до -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - Мебелите заемат около 1/3 от помощението. Апартамента е тристаен, като обикновено всички врати са ни отворени целогодишно. В другите две стаи (съответно 14 кв. и 24 кв.) имам поставени 2 броя Daisekai 5, 10-ки, преди 8 години, нямам никакви проблеми с тях и съм доволен. Коридор между трите стаи около 5 кв.м. Климатиците обикновено ми работят през цялата зима, пускам ги по това време, средата на ноември и ги спирам в края на сезона, към март месец. През деня само намалям градусите, не ги изключвам (само когато пътуваме над 5 дни).


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1235

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    atradoslav, ASHG07KGTB/AOHG07KGCA или MHI 20ZS-W, Тошибата също е ок, зависи кое намерите, защото при вносителите няма почти нищо вече. Като гледам, мястото посочено за монтаж е единственото, но така ще духа към леглата, което си е проблем.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1236

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Бюджетът е достатъчен за подова машина, която е единствена алтернатива, ако трябва да работи и през нощта. Мястото и е на снимката, долу:
    1.jpg

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1237

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Да благодаря на съфорумниците, които ми дадоха насърчителни съвети. Хитачито вече е закупено и очаква монтаж. Цената даже се оказа по-ниска от предварително обявената, а именно 1339лв. с включен монтаж, от магазин З*ра.
    Поздрави и всичко добро!

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1238

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juviander Виж публикацията
    Да благодаря на съфорумниците, които ми дадоха насърчителни съвети. Хитачито вече е закупено и очаква монтаж. Цената даже се оказа по-ниска от предварително обявената, а именно 1339лв. с включен монтаж, от магазин З*ра.
    Поздрави и всичко добро!
    Честито! Сега остава да светиш на монтажниците. За по-малко от 3 метра тръбен път да не си и помислят, задължително да го вакумират и да свържат захранването към външното тяло, макар че някой каза че нямало друг начин. И правилно да се избере мястото в стаята, ама то последното важи за всички клими.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1239

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Да, ще се опитам да бъда там, когато го монтират. Задължително трябва да сложат и тампони на външното тяло. У дома съм с една Midea, конвенционална, монтирана 2008г. До тази година беше без тампони и вибрацията беше толкова силна, че имах усещането , че стената ще пада. Виках си, то Мидея - те сигурно са си по-шумнички. На пролет виках един приятел, алпинист, да ми запълва фугите. Докато беше опънал въжетата ми дойде на ум, да пробваме да сложим тампони. Цялата работа беше 10 лв. и 10 мин. работа. А резултата - огро-о-о-о-омна разлика. На практика вече не усещам кога работи външното тяло. Недоумявам, как може някои монтажници да спестяват нещо толкова дребно, което обаче излкючително много влияе на комфорта при работа на климатика. Това си е абсолютно безхаберие от тяхна страна по отношение на клиента.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1240

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juviander Виж публикацията
    Задължително трябва да сложат и тампони на външното тяло.
    На нито едим нямам тампони на външното тяло, за да няма вибрации и жужене на компресора, трябва да е добре нивелирана стойката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #1241

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Бюджетът е достатъчен за подова машина, която е единствена алтернатива, ако трябва да работи и през нощта. Мястото и е на снимката, долу:
    Благодаря за съвета. Можете ли да препоръчате подов климатик, който да влиза в бюджета. Аз намирам в сайтовете само този да влиза в бюджета -
    Cooper & Hunter ch-s09fvx - около 1600 без монтаж. Но признавам си, марката ми е изцяло непозната, подовите на по-популярните марки са около и над 2000 лв.
    Вероятно комфорта при подовите климатици е по-висок, но ме притеснява заемането на площ в стаята, която и без това е малка. От друга страна при високо-стенен монтаж в края на стаята климатика ще е срещу гардеробната част, а не срещу леглата. Ако въздушната струя вечер се настрои на ниска степен и духа право напреда, не би трябвало да "обдухва" леглата.
    Аз най-първоначално се насочих към Fujitsu ASHG07KGTB, като според прочетеното 7000 BTU би трябвало да е достатъчно за тази стая, спрямо характеристиките му, но от фирма за монтаж на климици, след оглед ми препоръчаха, ако избирам този модел да се насоча към 9000 BTU, защото, не че 7000 няма да стигне, но 9000 BTU бил със същите размери, малко по-скъп, но щял да има запас от мощност? Какво бихте посъветвали вие за 7000 или 9000 BTU
    Като разбира се, ще помисля и за подов, съобразно съвети за марка/модел и конкретно за тази марка Cooper & Hunter.
    Toshiba Shorai Edge също ми влезе в полезрението, тъй като вероятно ще мога да си осигуря отстъпка от познат за Toshiba.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1242

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Написали сте "бюджет А+++ клас", което означава поне 2к. лева. Не препоръчвам машини, но приличва подова машина под 2000 лева не знам да има

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1243

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Написали сте "бюджет А+++ клас", което означава поне 2к. лева. Не препоръчвам машини, но приличва подова машина под 2000 лева не знам да има

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Последно има ли, или няма? Обърках се?


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Бюджетът е достатъчен за подова машина, която е единствена алтернатива, ако трябва да работи и през нощта. Мястото и е на снимката, долу:

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #1244

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Написали сте "бюджет А+++ клас", което означава поне 2к. лева. Не препоръчвам машини, но приличва подова машина под 2000 лева не знам да има

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Може би не сте дочели поста изцяло. Цитирате нещо, което не съм написал.
    Попитал съм за 2 модела машини, които съм харесал. Тези 2 модела са А+++ и не са 2000 лв., а са около 1500 лв. с монтажа общо.
    По-долу във въпросника отново съм написал бюджет - 1500-1700 лв. с монтажа.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1245

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Последно има ли, или няма? Обърках се?
    Има ли значение дали има или няма, след като високостенна машина не може да се ползва в помещението?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 93 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе