Страница 73 от 93 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #1081
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    https://condex.bg/product-details/srk-src-20-zs-w/

    - - - - - - - - - -


    Когато климатика е „набутан “ в малки и /или добре изолирани „ стайчета“, където загубите са нищожни, често влиза в ON-OFF режим, а от там идва и „ духането“. В посочената, относително голяма стая мисля, че няма влиза често в ON-OFF , а ттам и комфорта ще е на ниво- няма да духа „ студено“ по време на OFF- периода, който така или иначе е 3 минути!
    Това, мисля, че е най - подходящия климатик, за парите си, в класа си няма аналог! (лично мое мнение)
    https://condex.bg/product-details/srk-src-20-zs-w/

    - - - - - - - - - -

    vutov87

    но за това помещение ще трябва 18-ка.
    Ако нямаше вътрешна изолация, може би да! Иначе, мисля, че и хубава 12-ка би се справила, пак, след оглед от специалист, а не МОНТАЖНИК!

    Строителната компания е прекарала тръбите за стенен монтаж на вътрешно тяло.
    Кой е казал на фирмата къде и колко дебели тръби да прекара, трябва да се проверят диаметрите (Фи-то), за да се знае какъв климатик би могъл да се монтира, за да не се налага да заваряват допълнително преходи.
    И дали тръбите са изведени срещу коридора (вътрешното тяло като се монтира срещу коридора ли ще гледа), за да се климатизира и той, иначе малко ми струва мисия невъзможна.Ако е ново строителство, в част ОВК, би трябвало да има сметнати загубите за помещението при -11 градуса, колкото е изчислителната темп. за Варна, това ще е някакък ориентир.Тези загуби са преди поставянето на вътрешна изолация, която вероятно ще доведе до намаляване, почти на половина на сметнатите първоначално загуби! В два ОВК проекта, за две отделни сгради за Варна, ново стр.с външна из. и PVC съм гледал да оразмеряват между 25 и 28 вата на кубик нужна мощ при -11 градуса навън.Тук, при така добре изолираните помещения, загубите сигурно ще са около 15-20 вата кубик при -10

    Търсим надежност, шум само от вентилатор, без чести дефрости, и естествено максимална ефективност за всеки изхарчен киловат електроенергия.
    На първо четене:
    1 https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/ - след оглед
    2 https://condex.bg/product-details/srk-src-50-zs-w/ без оглед
    3 https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zsx-w/

    Това е ОВК за сграда Младост на Явор, (последен етаж, плосък покрив, източно изложение, среден апартамент) срещу МЦ Младост

    Прикачен файл 35086
    Благодаря ти за отговора.

    Не намерих данни за топлинните загуби.
    Освен тези климатици на MHI, имате ли други предложения?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1082

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Виж Fuji на Tempex

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1083

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    Благодаря ти за отговора.

    Не намерих данни за топлинните загуби.
    Освен тези климатици на MHI, имате ли други предложения?
    Тъй като не се занимавам професионално с климатизация, не мога да предложа нищо повече, за да на сгреша /подведа.
    Иван 74 е вашия човек, на доста хора във Варна е поставял климатици и са доволни.
    https://forum.setcombg.com/members/ivan74.html
    Успех

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #1084

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,нужна ми е малко помощ спрях се на този модел климатик : Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W / SRC20ZS-W PREMIUM,но се чудя дали ще е достатъчен за отопление най-вече на 12,3 квадрата стая с 2 прозореца,2 външни стени тухла-къща,пода е над маза,30.7 кубика е стаята,която е спалня,без изолация.Благодаря!




  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1085

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Достатъчен е. Тъкмо в тия условия ще работи като инвертор.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #1086

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Някой ми казват че бил малък но по параметри отговаря.В какъв смисъл като инвертор?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1087

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията
    Някой ми казват че бил малък но по параметри отговаря.В какъв смисъл като инвертор?
    Когато климатика е „набутан “ в малки и /или добре изолирани „ стайчета“, където загубите са нищожни, често влиза в ON-OFF режим, тоест климатика има поведение на конвенционален.А тук се очаква да има по-големи загуби, дано не са прекалено големи, че да стоиш на студено.Досега с какво се е отоплявало въпросното помещение, до какви външни температури ще се разчита за отопление.Затова се попълва въпросника,за да се даде адекватен съвет, така, само по 2-3 думи трудно се дават съвети.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #1088

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    До сега се е отоплявало с локално парно което при температури минус 10 се ползва то,а климатика за преходния сезон.
    Този пост е редактиран от surbino; 09-11-20 в 22:45.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #1089

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте ,
    Моля за съдействие за избор на 3 климатика за 3 стаи
    1. Жилищно

    2.Основно за охлаждане , сградата разполага с ТЕЦ , но въпреки това не се изключва вариант и отопление понякога

    3.
    20 кв / 54 куб , Изток, хол, прозорец 4-5 кв
    18 кв / 49 куб , Изток , трапезария + кухня , прозорец 4-5 кв и вратопрозорец 2-3 кв
    12 кв / 32,5 куб , Запад , спалня , вратопрозорец 4-5 кв
    Апартамент
    Пвц дограма , троен стъклопакет, стъклото не е решено още
    4-ти етаж , непоследен
    4. Пловдив
    5. 22/24 градуса
    6.Сградата е тухлена , 80- та година , не е пипана допълнително или санирана
    7.Холът и спалнята -телевизори
    Трапезарията -всички кухненски уреди + сушилня и пералня
    8.Не съм наясно с цените . Спрял съм се на Мицубиши или Дайкин

    Благодаря предварително !

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1090

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Mitsubishi Electric MSZ-HR35VF + MSZ-HR25VF - 2 бр.
    MHI SRK25ZS-W + SRK20ZS-W - 2 бр.
    Daikin FTXC35B~RXC35B Sensira + FTXC20B~RXC20B Sensira - 2 бр.
    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1091

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията
    До сега се е отоплявало с локално парно което при температури минус 10 се ползва то,а климатика за преходния сезон.
    Взимай смело тогава!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #1092
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Mitsubishi Electric MSZ-HR35VF + MSZ-HR25VF - 2 бр.
    MHI SRK25ZS-W + SRK20ZS-W - 2 бр.
    Daikin FTXC35B~RXC35B Sensira + FTXC20B~RXC20B Sensira - 2 бр.
    Благодарско !

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #1093

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, от Варна съм.

    Мисля да си закупя климатици за две стаи в апартамент, и двете са около 13 кв.м., височина 2.50 м - едната е детска, с изложение югозапад, вътрешна изолация + гипскартон, КА стъкло, двоен стъклопакет, две външни стени. Другата е спалня, чист север, вътрешна изолация + гипскартон, външна изолация, остъклен балкон с алуминиева дограма двоен стъклопакет, стаята е с ПВЦ дограма, КА стъкло.
    Ще ги използвам основно за отоплените, като в едната стая ще работи нонстоп от ноември до март, а в северната само вечер и чат-пат събота и неделя нонстоп. За охлаждане ще се използват рядко. Това лято примерно не сме ползвали климатици за охлаждане.
    Над 10 години бях с два инвертора HAIER-а, девятки - не им знам точния модел. Много съм доволен и като отопление, поддържах около 25 градуса, и като охлаждане. Като сметки за ток може би също - нямам база за сравнение, преди бяхме с духалки и акумулираща, а там тока беше до небесата.

    Спрял съм се на следните модели:

    - Fujitsu General ASHG07LUCA/AOHG07LUCA
    - Fujitsu General ASHG07KGTB/AOHG07KGCA
    - Fuji Electric RSG07KGTB/R0G07KGCA
    - Mitsubishi Heavy DXK09Z6/DXC09Z6

    Отворен съм и за други предложения в този ценови диапазон - към 1500-1600 лв с монтажа. Търговецът, който съм избрал предлага още в този диапазон Daikin,Panasonic и Toshiba.

    Благодаря предварително на всички отзовали се!

    Лек и успешен ден!

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1094

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    denbosch
    На 1-ва страница има един въпросник.......
    А въпросните модели и марки са доста шумни за спалня/детска.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1095

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, предстои ми избор на климатик за мои близки. Приоритет са надежна работа и при по-ниски температури и тихата работа на машината.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - апартамент, спалня
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Основно за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 24кв.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ дограма.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; север-изток.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Първи етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Казанлък
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято - 25гр., Зима - 23гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1900 с вкл. монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 зимата
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Благодаря, предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 93 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе