Страница 16 от 117 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,293
    #226

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    А ? не съм рефрешнал и Анкетьора ме е изпреварил.

    - - - - - - - - - -

    На тези от сайта им иди на збор. Ако имат.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #227

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Видях го в този сайт където за FUJITSU 9 LMCA е дадено, че работи на много ниски децибели- 30/ 26 / 24 / 21 dB.
    Давай смело, ние сме с теб. Може от сайта да са направили вътрешно проучване и да имат неизвестни никому технически данни.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #228

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за информацията за децибелите на FUJITSU 9 LMCA. Аз сега пак потърсих информация за този модел и намерих следната информация за децибелите му 37 / 33 / 29 / 22 dB на следния сайт, той би трябвало да е официален сайт.Затова помолих колегите от форума за професионален съвет за този модел на какви реални децибели работи.
    https://www.fujitsu-general.com/eu/p...syg09lmca.html

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #229

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За момент успя да ме накараш да се поровя за данните на ЛМЦА [emoji16]. Жалко, че не са такива данните му, иначе както и колегата горе е казал, щеше да е наистина най-продавания климатик.

    Аз бих разгледал Хитачи или Митцубиши за спалня. Те имат доста по-ниски нива на шум.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #230
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    За момент успя да ме накараш да се поровя за данните на ЛМЦА [emoji16]. Жалко, че не са такива данните му, иначе както и колегата горе е казал, щеше да е наистина най-продавания климатик.
    Аз също много съжалявам, защото ще трябва да продължа да чета във форума за да избирам между всички марки и модели безшумен,с малък минимум климатик който да не е много скъп за спалнята.Аз затова започнах да проверявам на какви децибели работят конкретните модели но се оказва, че навсякъде информацията е различна за един и същ модел климатик.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #231

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    GLARYS, Разгледай DAIKIN FTXC25B там има различни зони на минимума и няма да влиза в ОФФ. Ще ти духа понякога с хладна струя
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #232

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    ...безшумен,с малък минимум климатик който да не е много скъп за спалнята..
    Пиши и в раздела за К2У .
    Aleksandars одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #233

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Разгледах много сайтове на фирми които продават климатици и на почти всички от тях не са показани всички степени на децибелите на които работи конкретен модел климатик и също така колко m³/h е въздушния поток на всяка степен на тези децибели.А на някои сайтове на които са публикувани всички степени на децибелите на даден климатик се оказва, че тези стойности не са верни.Така аз от неверните данни за ниските децибели (21 / 24 / 26 / 30dB) написани на един сайт останах с впечатление за конкретния модел FUJITSU 9LMCA че е един от най-тихите модели климатици. Ако го бях купил с тази нагласа, че е толкова безшумен после щях да се чувствам излъган и разочарован от избора си. На други сайтове за климатици е посочена само минималната стойност на децибелите или само минималната и максималната стойност на децибелите за конкретните модели климатици. По този начин хора като мен които не са специалисти по климатиците виждат в някой сайт, че за даден модел климатик пише, че е безшумен и е показана само една стойност на децибелите например 20 децибела и го купуват мислейки, че е много безшумен, но после разбират, че има и други няколко степени на децибелите над тези 20 децибела при които работи климатика и реално тези 20 децибела които са на първа степен на турбината на вътрешното тяло почти не се използват.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 17-02-21 в 09:32.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,928
    #234

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Точно това е хватката, да се подлъже клиента, че са много тихи. Реално, за да работят ефективно климатиците, много рядко използват най-ниската си степен, с която всички се фишкат. Специално LMC, както писаха вечр няколко човека, е напълно невярна информацията. 09-12LMC са с 33дБ на 2-ра степен, което в действителност е доста шумно за малка стая, особено спалня.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,293
    #235

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    GLARYS, за спалня ти трябва максимално дискретен климатик. Под дискретен имам предвид когато в по-топлите зимни нощи(които никак не са малко) трябва да работи ОН-ОФФ и дойде момента в който да изключи просто да спре, а не да вдига клапи и да продължава да върти турбината.
    Аз за други такива климатици освен Дайкин не съм чувал.
    Както Инкуирър те посъветва погледни FTXC25B. Понякога може да ти лъха по хладничко ама пък работа пред струята нямаш. Като го монтираш на правилното място няма да усещаш струя.
    Нали искаш евтин климатик с нисък минимум?
    Че и Дайкин ще е на всичкото отгоре.
    necata2 и mystikalrs харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #236

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако изчакаш още седмица две,ще има налични от по-новите FTXC-C на същата цена като ftxc-b.
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #237

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Предстои ми избор на климатик за детска стая - трябва да е с много ниски нива на шум и да създава добра равномерна топлина.
    Изчетох темата и видях, че като вариант се предлагат и подови климатици, бих се радвал, ако дадете плюсовете на този вид.
    Засега съм разглеждал само нормални стенни клиематици.
    Жилището в което живеем е на първи жилищен етаж, отдолу е помещение за магазин, който към момента не се отопля. Климатикът трябва за отопление, от 2 години лятото не сме пускали климатик.
    В другите стаи сме с Mitsubishi MSZ-AP 50 (хол) и Mitsubishi MSZ-SF 25 (спалня). Като минуси на моделите са: на MSZ-AP, е че не спира да духа, а на MSZ-SF, че стартира със студена струя.

    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно - детска стая
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 28 кв.м., 73 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 3,9 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?- самостоятелна стая, няма преградни стени, правилен правоъгълник.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - детска
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София, Павлово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 23 градуса през зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна изолация 13 сантиметра стиропор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - до 2500 - 3000 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зимата до минималните за София, минус15 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.- правилен правоъгълник с прозорци на една от стените, другите стени са вътрешни - към спалнята, към банята и към съседен апартамент.

    Благодаря предварително за съдействието!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #238

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ако изчакаш още седмица две,ще има налични от по-новите FTXC-C на същата цена като ftxc-b.
    за съжаление модела не е нов ,а е преименувана Сиеста - ползва нейното вътрешно тяло( по малко ,без дайкин ай ) ,също така ползва по старото и доста по грозно дистанционно на Сиеста .. външното тяло е идентично

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    5
    #239

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, предстои ми избор на климатик за 38 м2 южна всекидневна, вътрешна и външна изолация включително тавана.
    Стаята е много топла и дори да няма отоплително тяло температурата не пада под 17 гр. зимата.
    8 години се отоплявах с Дайкин FTXN50L, който поддържаше 24-25 гр. дори при -20. Преди няколко дни компресора блокира и търся нов климатик.
    Oриентирал съм се към MHI 35ZSX diamond, Daikin FTXM35 perfera или Futjitsu kgta12.
    Най-добри показатели има MHI , но в други 2 спални имам srk 25-zms и 20 zs-s, и когато е под -2, -3,особенно zm-s не достига зададената температура и изключват. Трябва да задам 3-4 градуса отгоре за да го направят. Когато е над нулата, задминават зададената. 20ZS-S е една идея по точен в поддържането на заданието.
    Не искам така да работи и въпросният MHI 35ZSX diamond.
    Моля за съвет ако имате опит с него и на кой да се спра според Вас.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #240

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Изчетох темата и видях, че като вариант се предлагат и подови климатици, бих се радвал, ако дадете плюсовете на този вид.
    По-равномерно разпределение на топлината във верикала, не духат в теб.Погледни подовите Дайкини 35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 117 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе