Страница 82 от 117 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1216

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Тялото на 71 е по-голямо и с друга матрица (по-усъвършенствано според Condex) и е 10 кг по тежко. А цената е с точно 700 отгоре. Отделно за вътрешното за хола ме посъветваха за ZSX тяло, което е с голяма долна клапа и подвижен панел и позволява обдухване до по-голямо разстояние.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1217

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако ще взимаш 71, внимавай как и къде го монтират.
    Моят тежи 50кг. и го бяха юонтирали с малки стойки върху топлоизолацията, която разбира се поддаде и външното се наклони, след това ги виках да ги сменят с по-големи, на които също трябваше да подлагам планки за да увелича площа. Според монтажниците малките били ок, след това са се мръщели като ги сменяли и лъжеха, че аз съм искал малките, макар че изрично отбелязах, че са малки за това тяло. Не взимай от вимакс!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1218

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    60 кг е и ще го монтирам директно на пода на терасата. Така разбрах, че придава най-малко вибрации. Rakeem, кой е точния модел на твоето външно?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1219

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Щом е на пода, значи няма да имаш ядове и 100кг да вземеш.
    Моят е SCM50ZS-W, ZS-W им е най-новият модел.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1220

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Трябва да си изберем два климатика. Жилището се отоплява на парно. Моля за съвет! Благодаря!

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно;
    2. Ще се ползва за:
    - отопление през студения период преди пускането на парното;
    - oxлaждaнe;
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo:
    - хол: 19кв.м. и 49куб.м.;
    - детска: 15кв.м. и 38куб.м.;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ, двoeн;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo: хола е изток; детската юг;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти:
    - етаж 2, панел, без изолация, външен апартамент, без открити тераси;
    · пpeднaзнaчeниe нa пoмeщeниeтo: xoл и дeтcĸa;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт: апартамент;
    4. B ĸoя част на България:
    - София;
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 23/24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - няма;
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 2800 с вкл. монтаж за 2бр.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 10/40 градуса
    10. Схема ще кача утре, защото през телефона не ми излиза бутон за качване на снимка. Зеленото очертание на схемата показва външните стени.

    ПС: от майстор имаме оферта за 2бр. от ето този модел за 2600лв. общо с монтажа:
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-c3172/general/ashg12lmca-aohg12lmca-p197760351/
    Този пост е редактиран от НРР; 10-09-21 в 03:15.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1221

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 + Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2
    Daikin FTXC25C~RXC25C Sensira + Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Fuji Electric RSG09KPCA~ROG09KPCA + Fuji Electric RSG09KPCA~ROG09KPCA
    Midea MA-09NXD0-XI Blanc + Midea MA-09NXD0-XI Blanc

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1222

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 + Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2
    Daikin FTXC25C~RXC25C Sensira + Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Fuji Electric RSG09KPCA~ROG09KPCA + Fuji Electric RSG09KPCA~ROG09KPCA
    Midea MA-09NXD0-XI Blanc + Midea MA-09NXD0-XI Blanc

    Благодаря за отговора!
    Ето я и схемата на апартамента. Предвид разположението на климатика в хола срещу вратата възможно ли е той да отоплява и коридора (6кв.м., 15куб.м. от входа до кухнята и 4,5кв.м., 12 куб.м. останалата част до банята)?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1223

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    3° ...5° по ниска температура от хола. Докато пуснат парното. Зависи и колко ще е отворена вратата и през цялото време или само за няколко часа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #1224

    Помощ за избор на климатици

    Здравейте, моля за съвет какви климатици да сложа. Апартамента е мезонет,тухлена кооперация в Надежда, София, южно изложение, в хола на 7ет.е с френски прозорци /около 7м2. някъде/и заедно с кухненския бокс /остъкляването там е стандартен пистолет/е 32м2.,83-84м3 като помещението е общо, няма преграда м/у двете, има малка тераса с изход от хола и бокса, само с необходимото обзавеждане от кухненски уреди в бокса, в хола ще има само ТВ. Спалните са на 8 етаж по 12м2, 31-32м3. пред тях има голяма тераса която обхваща част от тавана на хола, дограмата навсякъде е ПВЦ, 2 камерна. Изолацията на стените е 10-15см.предполагам.Чудя се дали да сложа 1 или 2 климатика в хола и бокса, и по един в спалните. За цена около 1700 на бр., с монтаж. Очаквана температура за поддържане лятото 21-24,не обичаме да ни е много топло. Сградата е с ТЕЦ, и ще се ползват предимно за охлаждане.
    Качвам два чертежа на апартамента, в червено е ограден апартамента, синьо за местата на които мисля да се монтират климатиците,с оранжево е терасата на двете спални,като едната е с външни стени, др. е вътрешна, терасата на хола и бокса не е маркирана но се вижда на чертежите. На стълбището м/у двата етажа също има прозорец около 60/160 и едната стена на стълбището на 8ет. е външна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от iliqn_d; 13-09-21 в 19:10.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    4
    #1225

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте.
    Не разбирам от климатици и имам нужда от вашата помощ. Необходимо е да се климатизира апартамент , току що построен , 3- стаен. Варна , ако града има някакво значение. Среден апартамент на предпоследен етаж.
    1)Дневен тракт с кухненски бокс 21.6 кв. м. , юг , прозорец 220 на 220 (5 камерна дограма) , врата към терасата 75 на 220 (същия тип дограма).
    2) Спална 12.2 кв.м. , юг , прозорец 160 на 160 (5 камерна дограма) , врата към терасата 80 на 220 (същия тип дограма).
    3) Спалня 11.6 кв. м. , север , прозорец 240 на 160 (5 камерна дограма).
    Нещата трябва да се случат с мулти сплит система. Има определено място за поставяне на едно външно тяло , изграден тръбен път и т.н.
    Целта ми е да намеря най- ниската възможна цена срещу която ще получа нещо , което:

    1. Да върши работа за охлаждане.
    2. Ако става и за отопление ще е плюс , но не е задължително условие.
    3. Енергийна ефективност няма да е топ приоритет .
    4. Ако може да не е от най- шумните машини (външно и вътрешно тяло) тоест средни или ниски нива на шум.
    5. Да е що годе доказала се техника , понеже предполагам,че сред ниския и средния ценови клас има и неща , които са пълни боклуци.
    6. Ако има режим за спане е голям плюс.


    Имал съм досега климатик Мидеа , отпреди доста години и за цената си ми се струва , че вършеше не лоша работа. Затова първо това ми привлече вниманието Міdеа М3О-27FN8-Q
    Източник: https://brosbg.com/midea-m3o-27fn8-q...-product-18153
    Моля ви да изкажете мнение , дали е подходящ за горепосочените цели
    Чувал съм доста добри неща и за марката Daikin , но ми се струва ,че цените им гонят по 2 на Мидеа. Ако има , някакви други марки и конфигурации , които са подходящи за моя случай , ви моля да ми ги препоръчате.
    Този пост е редактиран от pulp1; 13-09-21 в 20:16.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1226

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Pulp това външно би трябвало да е достатъчно за вашите нужди като мощност. За комфорт не мога да дам мнение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1227

    Отговор: Помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от iliqn_d Виж публикацията
    Здравейте, моля за съвет какви климатици да сложа. Апартамента е мезонет,тухлена кооперация в Надежда, София, южно изложение, в хола на 7ет.е с френски прозорци /около 7м2. някъде/и заедно с кухненския бокс /остъкляването там е стандартен пистолет/е 32м2.,83-84м3 като помещението е общо, няма преграда м/у двете, има малка тераса с изход от хола и бокса, само с необходимото обзавеждане от кухненски уреди в бокса, в хола ще има само ТВ. Спалните са на 8 етаж по 12м2, 31-32м3. пред тях има голяма тераса която обхваща част от тавана на хола, дограмата навсякъде е ПВЦ, 2 камерна. Изолацията на стените е 10-15см.предполагам.Чудя се дали да сложа 1 или 2 климатика в хола и бокса, и по един в спалните. За цена около 1700 на бр., с монтаж. Очаквана температура за поддържане лятото 21-24,не обичаме да ни е много топло. Сградата е с ТЕЦ, и ще се ползват предимно за охлаждане.
    Качвам два чертежа на апартамента, в червено е ограден апартамента, синьо за местата на които мисля да се монтират климатиците,с оранжево е терасата на двете спални,като едната е с външни стени, др. е вътрешна, терасата на хола и бокса не е маркирана но се вижда на чертежите. На стълбището м/у двата етажа също има прозорец около 60/160 и едната стена на стълбището на 8ет. е външна.
    Аз бих сложил 3 машини общо. Една долу и две горе. За долу повечето 12-16ки за около 2000-2500лв ще свършат работа. За горе аз лично бих се спрял на MHI 20zs-s.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #1228
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз бих сложил 3 машини общо. Една долу и две горе. За долу повечето 12-16ки за около 2000-2500лв ще свършат работа. За горе аз лично бих се спрял на MHI 20zs-s.
    Благодаря за вниманието и отговора. Понеже не съм запознат с климатиците, има ли, и каква е разликата примерно между модели с означения SRK, SRC и последващи символи ZSP, ZSC мисля че бяха, предполагам че някои от тях са за цвят.И още едно питане относно спалните, едната/лявата на чертежа която ще е детска/ е с външни 2стени, а другата е вътрешна, само със 1 външна стена където е прозореца, може ли там да е с друг по-слаб климатик като показатели и дали това ще оказва някакво особено влияние. И още нещо което не написах в предишния пост, не знам каква е изолацията на покрива който е плосък и над двете спални и каква е изолацията там.
    И още един въпрос, за мястото на климатика на долния етаж в хола и бокса кое ще препоръчате?Пускам схема как ще бъдат сложени мебелите в хола/в зелено са диван, витрини, маса и ТВ-шкаф с/у дивана/, в бокса е като на чертежа,под мястото отбелязано в хола има радиатор който според мен не би трябвало да пречи на работата на климатика през лятото когато не работи парното.
    Благодаря отново за насоките.
    Този пост е редактиран от iliqn_d; 15-09-21 в 00:25.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1229

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Мястото зависи от какво ще правиш пред климатика. Гледай да не си пред него цял ден. Тоест да духа настрани от хората.
    За точния избор си има майстори, които ще ти направят оглед и ще ти кажат кое къде, защо и как. Тук си само за насоки.
    Обикновено, колкото по-евтина е машината работи по-шумно. Но според зависи. Някои хора са много чувствителни други не чак толкова.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #1230
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Мястото зависи от какво ще правиш пред климатика. Гледай да не си пред него цял ден. Тоест да духа настрани от хората.
    За точния избор си има майстори, които ще ти направят оглед и ще ти кажат кое къде, защо и как. Тук си само за насоки.
    Обикновено, колкото по-евтина е машината работи по-шумно. Но според зависи. Някои хора са много чувствителни други не чак толкова.
    Благодаря, ще мине и човек за оглед разбира се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 117 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе