Страница 81 от 117 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1201

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако ще се топлиш помисли за варианта вътрешните тела да са подови.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1202

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Мултисплитовете не са на почит.
    Нямам място за две външни тела

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Tова МХИ е абсурдно за тези стаи, най-много 60ка.
    Аз съм 50ка външно и 35-ца, и 25ца вътрешни в сходни помещения, на охлаждане се справя без проблеми, на отопление също не се затруднява.
    МХИ са мислени за як студ и ако предобриш с размера ще бачка на он/офф.
    Благодаря! Точно за такива съвети пуснах и поста.
    Следващото външно на Heavy е SCM60ZS-W, което е с номинални 6kW за охлаждане и 6.8kW за отопление.
    Може би за по-малката стая трябва да сложа SRK 20 ZS-W, а не 25-цата. За хола както казах лятото е някакъв парник с тези френски прозорци и не смея да сложа 35-ца да не му малее. Знам, че ако предобря ще имам проблеми, за това моля за мнения и помощ тук.
    Поздрави.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1203

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    През годините се сещам само за един потребител дал повече информация за закупен от него мултисплит. Тошиба (май тела Сузуми) в град Сопот. Беше доволен. Сега се намери и друг, който може да даде мнение освен профитата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-09-21 в 19:08.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1204

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Само да уточня мощностите на външните тела и след монтажа с удоволствие ще споделя опит. Притеснява ме да не предобря нещата, защото апартамента е много топъл. Но пък така или иначе с тези мултисплит не е задължително да работят всички вътрешни тела и винаги мощностите на външното ще са в пъти повече от вътрешното. Товава пак ли ще работи на он-офф, както каза колега по-горе, или заради това, че са мултисплит са измислени някак. Сигурно задавам и глупави въпроси, но до там ми стигат познанията.
    Помолих и Aleksanders да погледне поста и да даде мнение когато му е възможно. Хубавото е, че големи жеги минаха и в парника се живее в момента, така че време за проучване имам.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1205

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    а защо ти трябва да решаваш какво външно тяло да сложиш ,не ти ли препоръчаха нещо след оглед

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1206

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Препоръчаха ми, но няколко различни разговори и хора ми препоръчаха различни мощности и сега се опитвам да отсея и да взема правилното решение.
    Съседа над мен със същия апартамент си е сложил същата конфигурация с едно външно на Daikin 4MXM80N9, което никой не може да каже за какво са му тези мощности за една 25-ца и 50-ка. Друг инженер препоръча на мен Daikin 3MXM52N8, което е с номинал на охлаждане 5.2 kW и ми се стори, че няма да смогва. След това като видях, че клоня към по-евтиния Heavy се спрях на средата като номинал около 7 kw и тяло SCM 71 ZS-W, с идеята, че ще се ползва и за топло, но колега горе каза, че ще работи при отопление на он-офф и сега отново съм в изходна позиция. При положение, че едно Мулти може да е с 8 kw номинал и с четири 25-ци, означава ли, че ако се включват само 2 от тези 25-ци, то това ще тормози компресора или си е измислен заради това, че е мулти. Наистина инфото за мултисплит е малко оскъдно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1207

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Най-големият недостатък на мултисплита, поне при МХИ за другите не знам, е че като работи едното тяло другото също се загрява/изстудява, при отопление не знам дали е проблем, но при охлаждане питата се изстудява и като не бачка вентилатора се повишава вероятността от неприятни миризми заради конденза.
    Аз бях принуден от обстятелствата да взема мулти, тъй като няма къде да сложа две тела, но пък има и добра страна-мултито винаги ще е по-икономично от две независими клими.
    Друг плюс е, че можеш да се пусне тялото в хола да изстудява или топли, а тялото в спалнята да се пусне само на вентилатор, така никога няма да включва или изключва, което свежда паразитните шумове до минимум.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1208

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Най-големият недостатък на мултисплита, поне при МХИ за другите не знам, е че като работи едното тяло другото също се загрява/изстудява.
    Днес ходих до Condex да ги разпитам на място за МХИ и момчето ме увери, че ако не работи едното тяло до него не достига фреон и няма да се охлажда ако е изключено, Някакъв клапан се грижел за това. Отделно, като му описах хола с 20 кв френски прозорци и как днес при 20 градуса вън, вътре беше 29 ми каза, че съм за SCM71ZS-W и че 60-ката ще е на ръба да смогва с тези загуби от прозорците. Питах и за он-офф дали може да се случи с по-мощното, каза ми, че минимумите и на 71-цата и на 60-ката са почти еднакви и че това нямало как да стане и че реално ще работят сходно при ниска консумация. Тези дни ще хвърлям чоп и ще решавам кое външно ще е.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1209

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Клапан има, но доколкото съм запознат, той не блокира на 100% фреона, а остава леко отворен, което води до това, което съм написал. На отопление най-осезаемо се усеща, тъй като вътрешното се загрява.
    Колкото до капацитета, аз съм на мнение, че 60-ката за охлаждане в 60кв. ще се справя отлично, просто защото аз съм с 50-ка в 55кв. и прави зима и в най-големите жеги.
    Но нищо фатално няма да си сложиш и 70, най-много да ти бачка на он/офф и да ти харчи повече.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1210

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За да работи он/офф не зависи ли от минимумите на машините? На 60-ката минимумите на охлаждане/отопление са - 1.7/1.0, а на 71-цата са съответно 1.8/1.1
    При толкова близки стойност и ако от това зависи он/офф-а реално и с 60-ката може да се случва. Или греша при сравненията?
    Не се заяждам, просто се опитвам да разбера как се случват нещата физически в тези машини.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1211

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    ако завишиш капацитета на външното тяло трябва да го направиш и за вътрешните инак полза няма .. да сложиш две 35ци примерно вместо 35 и 25

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1212

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Аз ще слагам 50 и 25, не 35 и 25. Питането ми беше за минималните kw на двете външни и дали от това зависи влизането в он/офф. Ясно е, че ако минимума е около 2 kw (като на някой Daikin-и) и пусна само 25-цата, то компресора ще включва и изключва постоянно. Но тук става въпрос за минимуми по-нисли и почни еднакви минимуми на 60-ка и 70-ка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1213

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    On/Off-а не зависи само от т.н. минимум. Зависи и от колко грамотно е написан софтуера (на вътрешното тяло), примерно хистерезиса е 0,5градуса, и всичко работи както си му е реда - няма изключване и т.н. 200w на електромера. Намалява се на първа или на тиха вентилатора - струята започва да се усеща по топла, съответно около вътрешното се покачва температурата и се подминава този хистерезис от 0,5 градуса и OFF.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1214

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    То минимума на 35 и 20 е един и същи, но надали двата климатика биха работили еднакво в 15кв. помещение. Според мен консултантите се презастраховат и умишлено препоръчват по-обемни машини. Мен също ме съветваха да взема 60ка.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1215

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    виж 60 и 71 дали спучайно не са с еднакъв хардуер .. ако е така то няма смисъл от по големия .. ако е вече с по масивно тяло и цената е приемливо по висока може да се замислиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 117 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе