Страница 91 от 117 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1351

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ще я търсят мега цепеницата ама нейде. Аз тайничко се надявам да пребрандират топа на цепениците, ама ще видим. В Индия топ цепеняка се продава на 712лв. Цена къртач.

    Цитат Първоначално публикувано от alekshvarlev Виж публикацията
    Тази машина Haier на база на лични впечатления ли я препоръчвате?
    Не успявам да намеря никакви ревюта за този модел в интернет. А марката е често хейтена в този форум:


    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...35s2sn2fa.html
    Този Хайер на фона на финансовия недоимък е едно от оптималните неща, които могат да се предложат с безплатен монтаж. Иначе винаги може да се вземат Старлайт , Ариеле, Финлукс, Санг и други цепеници . На този поне хардуерът му е приличен. 9.5кг вътрешно и 29кг външно. Също така, това е различен модел от този в линкнатата тема.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    9
    #1352

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ами във форума се предлагат модели над вaшия бюджет, за 1100 с монтаж, какво да предложим?
    А по техно-магазините всичко под 1000 лева е "един дол дренки", както казва един съфорумец, избирате си нещо с по-голяма гаранция и толкоз!
    Не ми се спори за глупости. В началото на темата има въпросник и никъде не е уточнена никаква минимална сума! Следователно в темата се коментират и предлагат всякакви модели от всички ценови групи.

    Вие, ако не знаете, какво да предложите - или не предлагайте нищо или просто кажете незнам. Няма защо да ме питате мен, какво да предложите и да ми обяснявате, че се предлагат само модели над бюджета. Има и други съфорумци, които може да знаят и предложат нещо повече от вас.

    А по техномагазините всичко по 1000 лева е "един дол дренки'' е също толкова компетентен съвет, колкото и - "Климатици се продават в магазините за техника, харесай си нещо "

    Да не разводняваме повече! Благодаря ти за съвета, ще се оглеждам за нещо с повече гаранция.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1353

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Господин Алек, ние знаем какво да предложим, ама вие не можете да си го позволите. А пък имате една торба изисквания, които с машина под 1300-1500 лв без монтаж няма начин да се покрият. Като нямате толкова пари ще гледате китайските цепеници с една торба недостатъци. Коя точно цепеница си има тема по въпроса. Обаче торбата с изискванията я оставяте вкъщи. Кое още не ви е ясно?
    CubanLinx и Palev харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1354

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от alekshvarlev Виж публикацията
    Не ми се спори за глупости. В началото на темата има въпросник и никъде не е уточнена никаква минимална сума! Следователно в темата се коментират и предлагат всякакви модели от всички ценови групи.

    Вие, ако не знаете, какво да предложите - или не предлагайте нищо или просто кажете незнам. Няма защо да ме питате мен, какво да предложите и да ми обяснявате, че се предлагат само модели над бюджета. Има и други съфорумци, които може да знаят и предложат нещо повече от вас.

    А по техномагазините всичко по 1000 лева е "един дол дренки'' е също толкова компетентен съвет, колкото и - "Климатици се продават в магазините за техника, харесай си нещо "

    Да не разводняваме повече! Благодаря ти за съвета, ще се оглеждам за нещо с повече гаранция.
    Наистина под определена сума няма между какво да се избира. Няма отличаващи се евтини и качествени "цепеници". Всичко е на почти едно и също ниско ниво. Това е факт и не бива да се сърдите. Имаше някакви насипни партиди от Емаг на евтини "анонимни" модели, прилични като за парите си. Но и при тях си има подводни камъни. Трябва да си търсиш кой да го монтира и да му заплатиш отделно. Няма сервиз и ремонт. Или ти го сменят или връщат парите. И монтаж и демонтаж са си за твоя сметка
    Положението става още по-неприятно, защото цените и на евтинджосите в последните 2 месеца се увеличават. На всякакви модели. Ние гледахме края на юни за работа 3 бройки от "бюджетните" Грее или Мидея само за охлаждане и цената на едни и същи модели за 20-на дни от около 1000лв. отиде на 1100-1200лв.
    rosswen и Palev харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1355

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    В Техномаркет има TCL с 5 години гаранция и монтаж.Същите модели се ребрандират за румънците като Star light

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1356

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    цените са нагоре вече ,а и още ще се вдигнат .. за това не се чака последния момент ,отоплителния сезон вече започна всички вдигат ценичките по стар обичай

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1357

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    цените са нагоре вече ,а и още ще се вдигнат .. за това не се чака последния момент ,отоплителния сезон вече започна всички вдигат ценичките по стар обичай
    Не точно, цените скачат на всичко. Преди седмица съм платил само за фитинги и тръби за две термопомпи 5100 лв. едрова цена. Напролет цената беше на половината. Цените на климатиците, освен че се качват, няма и машини. За почти всичко се чака, понякога с месеци. 4-ти месец чакам платени термопомпи. Цените на материалите се качиха много. Мед, кабели ... Така че, това е. Който иска плаща, ако не няма.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-10-21 в 09:40.
    Alexi, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1358

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Имаше някакви насипни партиди от Емаг на евтини "анонимни" модели, прилични като за парите си. Но и при тях си има подводни камъни. .
    Виждам, че си чел от темата за звездните цепеници, но явно не достатъчно. Моделите съвсем не са анонимни.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1359

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    освен че се качват, няма и машини.
    Складовете са изпразнени каза моя майстор.И друго - друг път по това време работата им силно намалява. Вчера ходих да “ се запиша”
    за Емурата и едно преместване - ами записват за края на ноември.Всичко живо си слага климатици.Ама то с тея цени на газ, пелети, дърва….
    Alexi и Mega харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    1
    #1360

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, ще се радвам ако ми помогнете в избора на климатик, това ще ми е първия. Става въпрос за двустаен панелен апартамент на 4ти етаж,без никаква изолация и без комшии които да топлят, изложение изток. Искам да отоплявам и охлаждам спалня 12кв, кухня 12кв и коридор 6кв. Пвц двоен стъклопакет. Климатика ще се монтира над самата спалня насочен към вратата и коридора, а в кухнята ако се наложи ще му помага стенен конвектор 2кв. За гр.Видин става въпрос, тук температурите някой години падат и до -22. В апартамента зимата, ако не се отоплява температурата вътре е 6-7гр. Трябва ми машина която да издържа на ниски температури, да отоплява 30кв и да е тиха най вече, защото ще ми е точно над главата нощно време. Бюджет около 2000 без монтажа. Кои модели са удачни в моя случай?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1361

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Не си слагай климатик над главата, при дефрост се усеща падането на хладен въздух. По скоро леко в страни от леглото. Ако има възможност и леглото прибутай 1метър.
    Alexi, mimojef и Ivaka36 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1362

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Ivaka36 Виж публикацията
    . Трябва ми машина която да издържа на ниски температури, да отоплява 30кв и да е тиха най вече, защото ще ми е точно над главата нощно време. Бюджет около 2000 без монтажа. Кои модели са удачни в моя случай?
    Доколкото виждам ще отопляваш преходни стаи. Това няма как да мине с тихо. Замисли се за две машини за спалнята и кухнята. Аз отоплявам хол и сплня 35м2 но климатика е монтиран в хола и третата му степен не се усеща толкова, когато си в спалнята, но при теб ще е мазохизъм ако избереш такъв вариант. Също така ако ще монтираш климатика над спалнята търси климатик с голяма клапа, която да не позволява на струята да се процежда надолу към спалнята.
    Ivaka36 одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    1
    #1363

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Търся съвет за избор на климатик, насочила съм се към Toshiba или Mitsubishi Heavy.

    Основното, понеже ще има големи топлозагуби, колко по-мощен или за колко по-голяма квадратура/кубатура да избера от наличната. И ако може такива, които по-рядко дефектират или искат специални настройки.
    Климатикът ще бъде за родителите ми. Предполагам ще ме посъветвате да се изолира и смени дограма или да се сложи подова изолация, това са все неща, които за момента не е подходящо за правим.
    Климатикът трябва да бъде тих, ще се спи на него, поради топлозагубите, може би ще трябва на по-висока степен, съжалявам не разбирам как ще компенсира.



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    за двете, предимно за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    2 стаи преходни общо 23.8кв. - стая 15.45кв. м и кухня 8.8кв.м - за през деня 2те стаи са отворени, вечер се затваря.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - дървена, стара, пропуска студ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - не знам точно, не са големи. врата към тераса и 3 крила във всекидневна, 2 крила в кухня.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 1ви етаж, отдолу има мазета и пода е много студен.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; всекидневна, зимата се ползва за спане, т.е. спалня и другата стая е кухня, преходна.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент в блок, тухлен.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Южна България, Хасково
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22-23градуса, нормална стайна температура за живеене, не знам точно.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - няма никаква изолация!, ще има топлозагуби, има остъклена тераса пред 2те стаи от старото остъкление
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? има акумулираща печка в дневната, която се цели да се замести с търсения климатик, в кухнята има стандартно фурна и котлони.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? не знам, искам да купя климатик на родителите си, да им топли и да се чувстват комфортно.
    Да кажем е 3000лв, аз ще им го купя и искам да върши работа, ако има нужда заради по-голяма квадратура ще увелича бюджета.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? зимата може би -10 е най-много, няма тежка зима, Хасково, лятото е топло 30/35 градуса
    10. Aĸo имaтe въз
    мoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    от към дневната е стълбището, а от страната на кухнята е кухнята на съседите. Отгоре съседите топлят, но не знам тази зима дали ще са тук.



    Мога да посоча кои съм гледала, но не знам дали са слаби и колко да увелича.

    Съседи са си взели този Тoshiba RAS-B13J2KVRG-E - но те са на по-горен етаж и там няма мазе отдолу и са си изолирали.
    Гледах този Mitsubishi Heavy srk35zsx Diamond 12000 - не знам дали няма да е слаб - за отопление е 30квм и 80м3.
    Toshiba RAS-13PKVPG-E DAISEKAI 9 - 13, пак е за 30квм и 80м3.

    Ще ви бъда много благодарна за помощта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1364

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от sUser Виж публикацията
    Здравейте,

    Търся съвет за избор на климатик, насочила съм се към Toshiba или Mitsubishi Heavy.

    Мястото на климатика никак не е подходящо - да духа към дивана, по-добре отсреща над дивана, ако може срещу преходната врата е най-добре или огледално на сегашното място, в долния ляв ъгъл, с клапи насочени към преходното помещение.
    Този пост е редактиран от Palev; 09-10-21 в 20:41.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1365

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    eUser, сега освен споменатите от вас погледнете и подовия Дайкин 35ца.
    Mig82 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе