Страница 101 от 117 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1501

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от trans Виж публикацията
    около 5000лв за трите климатика с монтаж
    Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance + Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance + Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium + 3 бр.
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK + Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK + Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    2
    #1502

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за предложението, за съжаление подов няма да е подходящ - мебели и палава щерка на 3, ще погледна и предложението на KOKOVOX, благодаря и на него и ще се свържа с Мега за консултация както си предложил.
    ccankov73 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    1
    #1503

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Моля, за Вашето съдействие:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - За охлаждане и отопление, но тъй като апартамента е с ТЕЦ, ще се отоплява с климатика само в месеците, които няма ТЕЦ (октомври и април).

    3. Kaĸвa e:
    · 30 м2 (спалня + малък коридор);
    · ПВЦ дограма;
    Западно изложение;
    · Апартамента е на първият етаж от блока, като абонатното на ТЕЦ е точно под спалнята.

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр.Плевен

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Зима - 22 градуса, лято 24-26.

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Има външна изолация на целият апартамент.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор, компютър, хладилник и фризер (в коридора)

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500лв с включен монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? За отопление над 5 градуса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #1504

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,имам нужда от съвет за 2 климатика.По принцип в момента ползвам 3 машини fujitsu LCC LDC и KGTA,Бих казал че съм доволен от тях,ама несъм запознат с новите им модели.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - Само за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · 55м2 (2 спални + всекидневна);
    · ПВЦ дограма;
    Юго-Западно изложение;Етаж от тухлена къща без изолация
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр.Шумен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa? 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? -Няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 3500-4000хил с монтаж за 2бр.


  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1505

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Enhanced погледнете
    MHI 35zsp-w
    Daikin FTXC35C Sensira

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1506

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Fujifen дай по-подробна информация за стаите, дограма, изложение, кв м., за какво се използват....
    От сега да ти кажа изолация би било най-добрата инвестиция.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    22
    #1507

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance + Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance + Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium + 3 бр.
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK + Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK + Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF
    Благодаря за предложенията!

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    8
    #1508

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    По принцип и това е вариант. Но дамата иска да постигне нещо което е невъзможно с една машина...
    Здравейте!
    Ще помоля за съвет за два тогава и евентуално разположение. Със кромен бюджет от около 2500 с монтажа . Качвам скицата пак.

    И от чисто женско любопитство да питам.
    Във връзка с по-горното попитах за това Хитачи Акебоно 12 в един небезизвестен магазин за техника и ми бе отговорено така. Предлагат ми Митцубиши 18-ка като отговарящо на квадратурата с предупреждение за дискомфорта от силната струя.
    За Акебоното ми отговориха, че цитирам:
    "ще изгори
    компресора ще се натовари
    12-ката покрива макс. 30кв при идеални условия
    обаче вие ще го ползвате при екстремално ниски температури
    така че няма шанс да се справи"
    край на цитата
    A какви екстремално ниски температури в централна България имаха предвид не знам
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    1
    #1509

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте! Моля за вашето съдействие! Трябва ми климатик за детска стая с бюджет от 800 до 1500лв с включен монтаж. Стаята е топла, досега се е отоплявало с духалка и то само в най-студените дни . Въпросника съм го нанесла на скицата, дано всичко да се рабира. Нещо което ме притеснява е, че леглото се пада точно под климатика и може би ще се усеща течение. Има ли как да се избегне това и като цяло да има по-комфортно усещане в стаята? Ще помоля и за препоръка на фирма в Бургас, която да извърши качествен монтаж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1510

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Този ще ви свърши работа.На минимум вентилатор и folow me на дистанционното, не се усеща как работи https://www.climacity.bg/productbg/122

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1511

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Kremi погледнете
    MHI 25zsp-w

    Daikin FTXC25C Sensira

    Над леглото е най-доброто място според мен. Така ще духа на отсрещната страна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #1512

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от sissis Виж публикацията
    Здравейте!
    За Акебоното ми отговориха, че цитирам:
    "ще изгори
    компресора ще се натовари
    12-ката покрива макс. 30кв при идеални условия
    обаче вие ще го ползвате при екстремално ниски температури
    така че няма шанс да се справи"
    край на цитата
    A какви екстремално ниски температури в централна България имаха предвид не знам
    Това е пълна простотия за мен. При мен с високите тавани близо 3м. се справяше без да се напъва с 35кв.м. в две северни стаи в къща без изолация, безкрайно далече от идеалните условия. Като няма отопление вътре става 7-8 градуса през зимата.
    Много ми е интересно как решиха, че ще изгори? Компресора ще се натовари - от какво по-точно? Смятам, че търговеца има задни мисли, за да говори такива неща, но да видим останалите какво ще кажат. Моделът официално го дават до -20 градуса и запазва 2700W на -20C.
    Aleksandars одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1513

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от sissis Виж публикацията
    Здравейте!
    Ще помоля за съвет за два тогава и евентуално разположение. Със кромен бюджет от около 2500 с монтажа . Качвам скицата пак.
    Може да погледнете за фуджитсу/фуджи/генерал LT модела 12 или Gree U-crown 12. Също влизат в бюджета ви.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    4
    #1514

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Това е казусът ми и моля за съвет. Мултисплит система с дълги пътища... 3 вътрешни тела с едно външно
    Обмислям и вариант един мултисплит с 2 тела и един моносплит заради тази дължина на тръбите, а и също ценово.
    Но не е сигурно дали ще стане монтажа, защото мястото е кът. Има отредено място за всеки апартамен на межудетажна площадка зад стълбището.

    Поразчтох се тук там, и си набелязах следните варианти:
    Mitsubishi Heavy - вътрешни тела Premium серията. При мултисплит нямало смисъл от Diamond серията, при моносплит външното тяло е друго.
    Daikin - вътрешни тела Perfera серията. Другите серии са просто дизайнерски и друга много нисък клас.
    Toshiba - вътрешни тела Edge серията. Има ли смисъл от Daisekai при мулти сплита не можах да разбера.

    Моля може да предложите и други варианти.



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно, апартамент ново строителство
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Отопление в преходните сезони, и охлаждане лятото.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    хол 36квм x 3 = 108кбм
    спалня 16квм x 3 = 48кбм
    детска 16квм x 3 = 48кбм
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    Алуминиева висок клас, с прекъснат термомост
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    хол - 10кв
    спалня 7.5кв
    детска - 7.5кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Изцяло южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Строителя е поставил тръбните пътища и трябва да е мултисплит, има си място скрито във фасадата.
    Пътищата са доста дълги според мен, затова искам консултация тук.
    хол 27м
    спалня 26м
    детска 25м
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    зима -22
    лято -незнам, досега не съм ползвал климатици
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Изолация 15см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Нормалните си електреуреди за всяка стая по предназначение
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    6000-8000 с монтаж. Средно към висок клас.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Вътрешните тела трябва да бъдат поставени над вратите.
    boykopk одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1515

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от sissis Виж публикацията
    Здравейте!
    . Със кромен бюджет от около 2500 с монтажа . Качвам скицата пак.

    Предлагат ми Митцубиши 18-ка като отговарящо на квадратурата с предупреждение за дискомфорта от силната струя.
    В тази небеизвестна фирма, в повечето случаи за сложени да продават.Един път ги попитах как избират климатик за дадено помещение, загуби изчисляват ли? Отговорът беше, че "колегите (разбирай монтажниците) преценяват на място".

    В конкретния случай, не мога да коментирам дали Широкумата ще е малък за тази квадратура.
    В крайна сметка, фирмата, която ще ви предложи и монтира климатика, тя си носи и отговорност, ако в даден момент, машината не смогва да се справя със заданието.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-W (Митцубиши 18-ка), ако ви предлагат също е вариант и то добър.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Kremi погледнете
    MHI 25zsp-w

    Daikin FTXC25C Sensira

    Над леглото е най-доброто място според мен. Така ще духа на отсрещната страна.
    kremi

    Бюджетната серия на MHI не e удачен вариант за спалня / детска, доста са шумни, дори и на 1-ва степен.По-добре модел от премиум серията на MHI, примерно Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W , смятам, че ще е достатъчен за Бургас, още повече, че помещението е по принцип топло.
    Мястото, където сте предвидили да е климатика е добро, с уговорката, че под климатика, трябва да са краката на спящия.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от itbalabanov Виж публикацията
    Поразчтох се тук там, и си набелязах следните варианти:
    Mitsubishi Heavy - вътрешни тела Premium серията. При мултисплит нямало смисъл от Diamond серията, при моносплит външното тяло е друго.
    Daikin - вътрешни тела Perfera серията. Другите серии са просто дизайнерски и друга много нисък клас.
    Toshiba - вътрешни тела Edge серията. Има ли смисъл от Daisekai при мулти сплита не можах да разбера.

    .
    itbalabanov,


    По - добре отидете при вносителите на марките, които сте набелязали, за да ви консултират и да ви дадат оферта.При толкова дълъг път със сигурност ще има допълване с фреон, а дали изобщо ще работи "схемата" с мултисплита с 3*25 метра тръбен път, те най - добре ще преценят.
    На MHI:
    https://condex.bg/
    На Дайкин:
    https://mmc.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1...D0%B8-t62.html

    За Тошиба, не знам.

    След като вземете оферти, ако желаете може да споделите, ако се двуомите за нещо.
    Този пост е редактиран от Palev; 28-10-21 в 11:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе