Страница 99 от 117 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,471 до 1,485 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1471

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, преди две години получих съвет за климатик Mitsubishi. Сега отво се нуждая, но като молба искам отново марката да е същата. Не пречи да погледна и друго предложение, но като цяло искам да е Mitsubishi. Изчетох мненията, но не мога да преценя какъв модел да избера точно, за да не се получи влизане в постоянен on/off. Тишината на вътрешното и външното тяло също е от значение.

    Бях се спрял на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE, но се отказах понеже е стар модел, а има и негативни мнения в фоума.

    *Като една забележка тъбния път ще бъде дълъг около 5 метра.

    Благодаря предварително!


    П.С. С голямо закъснение се извинявам на Aleksandars, че не съм видял личното съобщение, което ми е изпратил за предишното ми питане.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? -
    цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление;
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 20 кв.м. 53 куб. м. (като врата е постоянно отворена към коридора и другите две помещения)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - алуминиева с термомост и двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - прозорец - 3,36 кв.м. + втара към балкон - 1,65 кв.м. = 5,01 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 3 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл + кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент (изцяло Южен)
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? На целия апартамент на таваните има поставен гипскартон с вата. Сградата е изолирана отвън (не съм сигурен за дебелината).
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? кухненски електроуреди и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    2200 - 2500 без монтаж, като само ако наистина си заслужава бих отделил за srk35zsx-w-src35zsx-w-diamond, но разбира се възможност за по-ниска цена също е добре дошла.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 - +40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Стандартен правоъгълен хол. Климатикът ще бъде монтиран над дивана.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1472

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Няма нужда от 35 висок клас в 20кв.м. изолирано помещение пък дори и с отворена врата. Другите помещения как се топлят/охлаждат?
    И MHI 20zsx ще свърши работа или
    MHI 25zs-s.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1473

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Pents Виж публикацията
    2200 - 2500 без монтаж
    Hitachi RAK-25PSE-W/S~RAC-25WSE Shirokuma
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1474

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Няма нужда от 35 висок клас в 20кв.м. изолирано помещение пък дори и с отворена врата. Другите помещения как се топлят/охлаждат?
    И MHI 20zsx ще свърши работа или
    MHI 25zs-s.
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-25PSE-W/S~RAC-25WSE Shirokuma
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Благодаря за предложенията.

    За сега няма да има климатици в другите стаи. Те са 11 и 14 кв.м. (спалня). Като в спалнята имам конвектор Airelec 1500 W. За другата стая, ще разчитам на отворените врати, като ако се наложи ще закупя конвектор. Другата година според зависи от сметките и комфорта през тази зима, може да помисля за климатик в спалнята. На базата на тези неща преложеното Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond не e ли слабо. Знам, че сте професионалисти в областта и ви вярвам, но просто ми е чудно, просто разсъждавам, защото аз бях тръгнал към 35, но явно съм бил в грешка, понеже си мислех цял апартамент с един климатик. Но пък ако се вземе Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond, да не е преоразмерен ?

    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori - загледах и Toshiba-та, като ме привлече, че е нов модел и с интересен дизайн. Притеснява ме факта, че все още няма много мнения за него. Също отворите на изходящия поток са точно отдолу да не би духа върху седящите места, въпреки че има насочващи клапи, понеже климатика ще се намира над дивана.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1475

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Хаори много слаб хардуер изобщо не е на нивото на останалите предложения .. но пък е красив

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1476

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    20, 25, и 35 хардуерно са абсолютно еднакви машини. Но да се монтира 35 в 20 m² e пълен абсурд при посочените условия. Не знам как ще бъде разположено вътрешното тяло и в частност въздушния поток, но обикновено идеята да се отоплява цяло жилище с една машина е обречена на неуспех. В същия момент, преоразмеряването води само до минуси.
    А и цената на 35ZSX значително надхвърля посочения бюджет.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    8
    #1477

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте!
    Моля за съвет за избор на климатик.
    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - сменена, но не мога да кажа точно каква /заварено положение/
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - стандартни, ако мога така да се изразя, че не съм ги мерила
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? -
    втори етаж /първи жилищен, долу работещ търговски обект/
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент тухла
    Описание:
    спалня - запад/юг 4,50х3 две външни стени
    дневна - север/запад 4,50х3,80
    две външни стени
    коридор - приблизително 4,60х1,35 с уширение което е заето от гардероб и пералня
    кухня - север 3х3 една външна стена
    баня - север 3х1,40
    една външна стена, друга към стълбището
    стандартна височина 2,60
    Целта е спалнята, дневната и коридора да се отопляват постоянно,
    а кухнята и банята да се затоплят от време на време, като мога да помисля и за нещо допълнително.

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - централна България, област Стара Загора, града е разположен под южните склонове на Стара Планина
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - жена съм, всичко е относително
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - без изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не, само лаптопа и рутера
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - около 2000 с монтаж, може и малко отгоре
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - лятото не се застоявам много и нямам претенции, зимата каквото дойде
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Схема нямам, но ще дам описание погледнато от входната врата:
    От дясната страна на коридора посока север е първо банята, а след това кухнята
    Насреща посока запад е дневната от която се влиза в спалнята разположена от южна страна, т.е. преходни стаи.
    Прозорците на спалнята са южни. а на дневната западни.
    В момента стария климатик е разположен в ъгъла между западната и междинната на дневната и спалнята стени и духа точно срещу вратата на коридора, непосредствено до вратата на спалнята. С това разположение смятам, че е ОК за отопление на трите помещения с един климатик. А вратите така или иначе са вечно разтворени за да могат две котки да си циркулират свободно.
    Търся нещо надеждно за топлене и да не харчи твърде много, но то кой ли не търси това.
    Приемам всякакви предложения, че много вяра им нямам на консултантите по магазините и искам да се ориентирам предварително.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1478

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    sissis
    Качете една схема, макар и начертана на ръка.(от 3-я бутон от дясно на ляво: качване на изображение/от компютъра / browse, намирате файла, кликвате върху него/ open /качване на файл и......готово )
    Посочете квадратурата на помещенията , къде искате да е климатика, че с един климатик може и да не се осъществи идеята ви.

    Синтезирайте малко информацията, че е твърде подробна.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    8
    #1479

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За спалнята нещо не ми стигна мястото , но това е в общи линии.
    Знам, че е трудно с един климатик, но като за първо зимно топлене в това жилище ще пробвам, пък ще видим. Може би някоя 18-ка ??? Иначе трябва да слагам два от евтинките за да вържа бюджета.
    Сега се топля с един дърт AUX 12-ка който вероятно от години не е виждал профилактика и върши работа долу-горе, но за в момента.
    Забравила съм размерита на коридора - около 4,60х1,35
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    7
    #1480

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    За основно отопление на къща в София, топлозагуби 8kw за първи етаж и 7.5kw втори, изчислени при 20 градуса вътрешна и минус 15 външна температура търся подови климатици.

    Първи етаж - хол с кухня- 60м2 - Г образно помещение с 13м2 прозорци + коридор с баня - 15м2:
    2 х Hitachi RAF35RXE/RAC35FXE, SHIROKUMA + 1 х Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE, AKEBONO в коридора с банята
    или 2 х Fujitsi AGHG12KVCA / AOHG12KVCA + 1 x ROG09KGCA/RSG09KGTB

    Втори етаж - 2 спални x 16m2 + спалня 18м2 с 2 гардеробни към нея 15м2 + коридор с баня - 15м2
    2 броя Mitsubishi Heavy Industries SRF / SRC 25 ZS-W + един Mitsubishi Heavy Industries SRF / SRC 35 ZS-W + един ROG09KGCA/RSG09KGTB за коридор и баня
    или 2 х Hitachi RAF25RXE/RAC35FXE + 1 х Hitachi RAF35RXE/RAC35FXE + 1 х Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE
    Бюджет ~16k

    Ориентирам се към подови, заради по-висок комфорт при отопление, живял съм с ТЕЦ до момента и се старая да избягам от пелети като обаче търся добър комфорт за семейството си.
    Приемам и обосновани предложения за по-висок клас както и всякакви различни модели, за да направя възможно най-смисленият избор.
    Благодаря!

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1481

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от sissis Виж публикацията
    За спалнята нещо не ми стигна мястото , но това е в общи линии.
    Знам, че е трудно с един климатик, но като за първо зимно топлене в това жилище ще пробвам, пък ще видим. Може би някоя 18-ка ??? Иначе трябва да слагам два от евтинките за да вържа бюджета.
    Сега се топля с един дърт AUX 12-ка който вероятно от години не е виждал профилактика и върши работа долу-горе, но за в момента.
    Забравила съм размерита на коридора - около 4,60х1,35
    18-ка идва прекалено голяма за тези помещения. По-скоро някоя подсилена 12-ка. Също е хубаво да е монтиран над дивана посока спалнята за да може температурната разлика между всекидневната и спалнята да е по-малка. Аз отоплявам подобна схема но 35м2 сумарно с 18-ка и след повече от три години мога да кажа, че е прекалено голяма за тази цел. Една 12-ка с максимал 5-6kw щеше да свърши същата работа и сигурно щеше да работи по-комфортно.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    8
    #1482

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    18-ка идва прекалено голяма за тези помещения. По-скоро някоя подсилена 12-ка. Също е хубаво да е монтиран над дивана посока спалнята за да може температурната разлика между всекидневната и спалнята да е по-малка. Аз отоплявам подобна схема но 35м2 сумарно с 18-ка и след повече от три години мога да кажа, че е прекалено голяма за тази цел. Една 12-ка с максимал 5-6kw щеше да свърши същата работа и сигурно щеше да работи по-комфортно.
    Никак не ми се иска да духа отгоре ми, ако е над дивана. Пък и ще трябва къртене и съответно боядисване за да му се осигури захранване там, което значи категорично НЕ - боядисвах миналат зима.
    Няколко градуса по-малко в спалнята не ме притесняват защото все пак си е за спане и не е нужно да е твърде много топла. Южна е и съседите топлят от едната страна.
    А така като е насочена въздушната струя към коридора все си мисля, че мога да отварям към банята или кухнята да се позатопля когато е нужно (готвенето не ми е призвание общо взето ). Поне в момента схемата работи, въпреки грохналия AUX. Не знам за зимата как ще е.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1483

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Bronx, ако ще слагаш толкова машини накуп избери ги да са от една марка.
    Така ще можеш да си договориш по-добра цена.
    Лично аз бих се спрял на Дайкин(то съм и де ).
    Комфорта на подовите е несравним със стенните каквито и глезотии да им слагат.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    7
    #1484
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Bronx, ако ще слагаш толкова машини накуп избери ги да са от една марка.
    Така ще можеш да си договориш по-добра цена.
    Лично аз бих се спрял на Дайкин(то съм и де ).
    Комфорта на подовите е несравним със стенните каквито и глезотии да им слагат.
    Nexura е интересен с възможността за работа като радиатор, но цялостно гледам в Евровент, че Хитачи и Фуджи го превъзхождат. Търся информация от надеждни източници, но много ценя безпристрастното мнение на ползватели. Притесняват ме студени течения, ще ме стоплят ли януари на -15 и сметката да не е 700лв на месец (каквато би била с пелети). Предпочитам също така едновременна работа на горна и долна клапа - все пак взимам подов, за да не се бори срещу физиката.
    Моля за конкретен модел, за да мога да го сравня с текущия ми фаворит - Хитачи, а ако съм сбъркал с него - аргументи защо?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1485

    Избор на климатизатор '2021 година

    А, eurovent...тъкмо бях забравил за тази смешка. Климатик не се избира само по това колко може да топли на максимално натоварване и турбина. В такива режими машината общо взето никога няма да работи. Погледнете хардуера, изработка, начин на работа и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе