Страница 54 от 76 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    9
    #796

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте колеги
    Май ще се вдига бюджета за климите
    От прочетеното във форума на Мидея останах доста очарован от работата на модела BreezeleSS+
    За сега май ще са те,въпроса е за 2-те спални/2×16кв/ 9-ки ще си вършат ли работата ефективно?
    Или в хола и спалнята която е със североизточно изложение 12-ки,а във спалнята със югоизточно 9-ка?/12-ка/
    Всичките стай са с пвц дограма,гипскартон и вата на всички стени и тавани.Североизточната спалня има прозорец на изток без тераса е на гола тухла,а другата спалня и хола са със тераса тяхната фасада е на мазилка,тях целодневно ги огрява слънце.
    Ако имате някакви други предложения/със сходни параметри/. съм готов да ги чуя.Надявам се да не досаждам с въпроси но нали е такава идеята на тези форуми.
    Извинявам се предварително и благодаря
    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #797

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Колегите ще те ориентират по-добре, но с подобна изолация според мен 12-ка ще работи на постоянен он/офф в тези спални и ще харчи много повече ток като конвенционален климатик. Идеята на инверторните е да ги пуснеш като застудее и повече да не ги пипаш, тоест само да си поддържат температурата, която си задал/променил автоматично.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #798

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте, имам нужда от климатици за апартамент и за салон за красота.

    За апартамента:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - 95% ОТОПЛЕНИЕ
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 2 спални по 12 квадрата, свързани с коридор баня тоалетна, които също ще се топлят (отворени врати). Коридора и банята са общо около 12 квадрата.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - пвц, троен стъклопакет с аргон, вътрешна изолация на външни стени и тавани.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2-те спални по 4 квадрата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; едната е север, а другата запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - външни са стаите
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - едната е детска, а другата за възрастни
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Габрово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 22 градуса зима, 26 лято
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - вътрешна каменна вата 10см (от меката)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 3000-4000 (общо за двата) с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - отоплението ще започва от около 15-16 градуса. Охлаждане чак при около 30.

    За салона:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - салон за красота (маникюр, няма сешоари и др отделящи топлина уреди).
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - 95% отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 70кв, 210 кубика.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - едно стъкло (не стъклопакет)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 15кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - партер, правоъгълна форма 5х16, двете стени по 16м са на калкан, двете по 5 са външни, като едната е само прозорци, а другата е плътна. Най-вероятно ще е с 2 климатика - в двата края на помещението. Обмислям вариант за 2х18 или 1х12 + 1х24 ...
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Габрово
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 22 градуса зима, 26 лято
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - не
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 4000-5000лв с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - отоплението ще започва от около 15-16 градуса. Охлаждане чак при около 30.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    9
    #799

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Привет!

    В колебание съм дали да заложа на подов климатик на Тошиба или на Дайкин за отопление предимно и малко охлаждане може би. Става въпрос за 1 за дневна и 1 за спалня. Тъй като ценово са сходни, въпросът ми е като качество, надежност, издръжливост, кое бихте препоръчали. Привидно Дайкин-а има повече екстри, филтри, wifi и тн итн, но чета, че ги сглабяли с части от къде ли не и поради тази причина сглобките и цялостно нивото на изпълнение не съответства на ценовия клас. Какво бихте ме посъветвали?

    Като модели визирам: Daikin FVXM35A /RXM35R и Toshiba RAS-B13U2FVG-E1/RAS-13PAVSG-E

    Благодаря

  6. DBY
    DBY е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    1
    #800

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте!
    Нужна ми помощ в избора на 2 климатика.
    Климатик 1:
    1. Жилищно помещение - хол
    2. Цяло сезонно ползване - охлаждане и отопление
    3. Помещение - 18кв, 45куб. ПВЦ дограма с двоен стъклопакет - 3кв. След дограмата има остъклена тераса 2.70м по дължината на стената на стаята. Външна изолация. Изложение - север и запад. Ет. 6 от общо 7). 1 външна стена.
    4. гр. Пловдив (доста често е мъгливо през студените месеци)
    5. Желаната темпиратура за поддържане е 22 градуса лято и зима.
    6. Външна изолация, не знам дебелината, така е закупено жилището.
    7. Електрическите уреди в помещението са лаптопи и телевизор.
    8. Бюджет 2000лв с монтаж.
    9. Ще се разчита само на климатика, така че до каквато температура ни сервира природата тази година.
    За тази стая гледах fujitsu asyg12lmce, но не знам дали е добър вариант, ще се радвам на мнение и предложение за други климатици.


    Климатик 2:
    1. Жилищно помещение - спалня
    2. Цяло сезонно ползване - охлаждане и отопление
    3. Помещение - 12кв, 31куб. ПВЦ дограма с двоен стъклопакет -2.7кв. Изложение - север и запад. Ет. 6 от общо 7. 2 външни стени.
    4. гр. Пловдив
    5. Желана температура за поддържане 22 градуса лято и зима.
    6. Външна изолация, не знам дебелината, така е закупено жилището.
    7. Няма електрически уреди в помещението.
    8. Бюджет 2000лв с монтаж.
    9. Ще се разчита само на климатика, така че каквито температури ни сервира природата.

    Благодаря предварително!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    22
    #801

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте, тъй като отново съм през избор на машина, моля за вашите мнения и съвети:

    Основното помещение е 20кв., стандартен таван 2,6м., катo има свод към кухня 9кв. Първи етаж от къща без изолация, 4 камерна дограма. Ще се използва за топло и студено.
    Насочил съм се към 3 варианта за сега:
    1. Panasonic CS-TZ42WKEW Compact
    2. Toshiba Mirai R32 RAS-16BAVG-E
    3. MHI
    SRK45ZSP-W
    отворен съм и към други предложение.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #802

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от nltn Виж публикацията
    Привет!

    В колебание съм дали да заложа на подов климатик на Тошиба или на Дайкин за отопление предимно и малко охлаждане може би. Става въпрос за 1 за дневна и 1 за спалня. Тъй като ценово са сходни, въпросът ми е като качество, надежност, издръжливост, кое бихте препоръчали. Привидно Дайкин-а има повече екстри, филтри, wifi и тн итн, но чета, че ги сглабяли с части от къде ли не и поради тази причина сглобките и цялостно нивото на изпълнение не съответства на ценовия клас. Какво бихте ме посъветвали?

    Като модели визирам: Daikin FVXM35A /RXM35R и Toshiba RAS-B13U2FVG-E1/RAS-13PAVSG-E

    Благодаря
    Не съм майстор, но по това, което са писали ползватели във форума и мои лични познати са ми споделяли - много са доволни от подов Дайкин. Препоръчах го последно на една колежка, като я предупредих, че е само приятелски съвет. Консултирали се все пак семейно и с техен познат, занимаващ се с клими и той им продал и монтирал. Много е доволна и няколко пъти ми благодари за насоката. Но то и цената си е сериозна (от моята камбанария) - нещо около 3300-3400лв. май беше.
    Но и Тошибата най-вероятно е добър модел. Въобще подовите климатици са много по-добър избор от стенни. Аз ако нямах на всички подходящи места монтирани радиатори за локалното парно, щях да си бодна веднага 2 бройки в къщата. Е, от по-кучите марки, че са си скъпи подовите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-09-22 в 15:31.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #803

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от DBY Виж публикацията
    Здравейте!
    18кв, 45куб.......Бюджет 2000лв с монтаж.
    12кв, 31куб.....Бюджет 2000лв с монтаж.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium - 2 бр.
    Daikin FTXF25D Sensira BluЕvolution + Daikin FTXF20D Sensira BluЕvolution
    Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance + Hitachi RAK-DJ25PHAE airHome 400

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #804

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    danielangelov, за Вас вижте моделите които предложих DBY. Колкото до салон, задължително с две машини с обща отоплителна мощност поне 11 kW.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #805

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    DaniDi, Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono, Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai, Midea MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW Oasis Plus Nordic

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    9
    #806

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Приятели очаквах малко повече мнения за тея BreezeleSS+.
    Аз във тяхния форум съм ги прочел,очаквах тук мнения тъй като там малко или много са пристрастни.
    Надявах се да събера повечко мнения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #807

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте, моля за съвет за следното помещение в етаж от къща:
    жилищно хол 30м2 - цел отопление (охлаждането ще е рядко), до сега етажа е топлен на газ, сега по очевидни причини търсим алтернативи.
    ПВЦ троен стъклопакет към 3м2, изожение запад, етаж от къща, изолация на външна стена 10см.
    София. Търсена температура 23*
    Останалите стаи ги приемаме за неотоплени. Тавана конактува с отоплен етаж, който има подова излоация. Пода е към неотоплен етаж.
    Бюджет - търсим евтин здрав вариант, екстри не се търсят. 1500 до 2000 с монтаж.
    Насочил съм се към 18000-21000BTU модели.
    Благодаря предварително!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #808

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от INFINITY Виж публикацията
    Приятели очаквах малко повече мнения за тея BreezeleSS+.
    Аз във тяхния форум съм ги прочел,очаквах тук мнения тъй като там малко или много са пристрастни.
    Надявах се да събера повечко мнения
    Това не е тема за мнения за различните модели. Точно за това си има отделни раздели и теми за различните марки и модели. Тези раздели не "принадлежат" на никой. Там не пишат "фенове", а реални ползватели, които имат реален опит и хора задаващи въпроси като теб. Пристрастни писатели само за идеята няма. Хехехе - фенове на климатици. Още повече на китайски марки. По-скоро може да се срещнат общи мнения по принцип на анти-фенове, които не харесват определени бюджетни марки и модели и не притежават такива.
    Най-близо до определението "фенове" може да се приеме преди време за една форумна група потребители харесваща климатици втора употреба (К2У им викаме) продавани за японския пазар. Внасяни от Япония - с тяхното си напрежение и пригодени тук за нашето чрез трансформатори. И то конкретно бройки профилактирани, доставени и монтирани от определен модератор в темата (от Пловдив) с отлична репутация като майстор и монтажник.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-09-22 в 10:54.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #809

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    danielangelov, за Вас вижте моделите които предложих DBY. Колкото до салон, задължително с две машини с обща отоплителна мощност поне 11 kW.

    2x18 на MHI например? Или 1х12 и 1х24? Не знам как ще е по-добре.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    3
    #810

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Дано да не ставам нахален досаден, но може ли пак да помоля за помощ

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? предимно отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 40 кв.м. 104 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;4,32 кв. с южно изложение и 2,72 кв. със западно изложение, изход към тераса 1,6 кв. на изток
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? апартамент на първи жилищен етаж; отдолу гаражи неотопляеми
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Монтана
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22-23 градуса зимата /баба с внуче/
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? стиропор EPS 10 см. саниран блок
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? хладилник, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 4000 лв. без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? зимата - 10, - 15 градуса; лятото се ползва инцидентно над 33 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. правоъгълник 8 на 5 кв.м. югозападно изложение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 76 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе