Страница 6 от 76 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1128

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #76

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Здравейте.
    Ако имаш наистина такива големи загуби на топлина, ефективността на климатика ти е последния проблем. Каквато и марка да сложиш бая ще плащаш. Аз бих обмислил климатика от тая тема, въпреки, че е нов модел. Не можеш ли да лепнеш 5см XPS от долната страна на подовата плочата към гаражите, поне от там малко да намалиш загубите на помещението?
    п.п гледай да не ти го монтират много високо. Долния ръб на вътрешното да е около 220см от пода.
    Този пост е редактиран от bobivg; 31-01-22 в 15:58.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #77

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Не мога да лепя XPS не е разрешено...

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #78

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Не мога да лепя XPS не е разрешено...
    Това ме навява на мисълта, че е нова сграда? Ако е нова сграда между гаражите и партера по закон трябва да има изолация. Строителя може и да си я е спестил, може архитекта да не я е нарисувал, а може строителя въобще да не е чел проекти по всички части. Преди няколко месеца имах такъв случай. Търси проекта по част енергийна ефективност, там пише къде, колко дебела и каква изолация трябва да има.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #79

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Така е нова е сградата, но оправия в тази държава няма.

  6. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #80

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    От колко време вървят конвектора и духалката и сигурен ли сте че са по 2кв? 4кв загуби ми се струват доста за 15кв, при условие че врати и прозорци са затворени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #81

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Вървяха около 10 часа през деня и дигнаха до 22 градуса а през нощта темп. спадна до 7-8 градуса въпреки че те работеха и да по 2 киловата са. Почти всички от форума ми препоръчват 12-ка, чакам още едно две мнения и най-вече от @Aleksandras да се изкаже и купувам климатик. Много се колебая между Етериа 9-ка защото го дават 50 куб. м, а помещението е 49 а като извадя 2 легла кухня пералня гардероб може би въздуха ще излезе 43-44 куб. м.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #82

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    ти чете ли темата за Етереа .. ще размразява на 50 мин под нулата

  10. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #83

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Нищо де, да се включа и аз... МХИ 20-ка Диамант

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #84

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Alexi Не съм! Благодаря че спомена! Тогава кой е климатика за мен? Помогнете...

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #85

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Подово Фуджи/тсу, девятка.Само трябва да се бръкнеш още малко.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #86

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Вървяха около 10 часа през деня и дигнаха до 22 градуса а през нощта темп. спадна до 7-8 градуса въпреки че те работеха и да по 2 киловата са. Почти всички от форума ми препоръчват 12-ка, чакам още едно две мнения и най-вече от @Aleksandras да се изкаже и купувам климатик. Много се колебая между Етериа 9-ка защото го дават 50 куб. м, а помещението е 49 а като извадя 2 легла кухня пералня гардероб може би въздуха ще излезе 43-44 куб. м.
    Човече, при положение, че са работили 4 киловата и температурата от 22 е паднала на 7, това значи, че имаш ЗВЕРСКИ топлозагуби от порядъка на 5-6 киловата.
    Първо си оправи загубите и след това мисли за климатик.
    Това помещение трябва да можеш да го отопляваш с киловат-киловат и половина ( при сегашните температури ) и вътре да е баня.
    Я огледай добре прозорците, да не би механизма на някой от тях да не е успял да обърне от "проветрение" в "затворен прозорец" и да стои леко отворено в горният ъгъл до пантата ( случвало ми се е заради счупен нит на механизма, който превключва режимите ).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #87

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    @UW ще го погледна
    @ccankov73 наистина вече ми минава бюджета тъй като с монтажа наближава 3000 лв иначе и аз се чудех за подов...
    @alextk69 прозореца даже съм го изолирал със силикон за да не минава въздух и дори не може да се отвори. Аз мисля че топлозагубите идват от пода понеже отдолу са гаражи с отворени прозорци и става течение и е ясно че ще сложа някаква изолация поне на моя под но не мога сега. Трябва да се влиза да се живее в петъка там и до утре да съм решил какъв климатик да сложа че поне да се изкара тази зима криво ляво. А пролетта ще изолирам и ще ремонтирам...



    Хора помагайте. От всички съвети досега на лични и тук за които ви благодаря останах с впечатление че май или MHI което не дефроства ако не е -10 или Gree fairy (или G-tech?) което има нагреватели отвън на тялото и не дефроства? И ще трябва да преглътна големия разход на ток от Gree-то. Някакви други идеи имате ли?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #88

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivan2021 Виж публикацията
    Трябва да се влиза да се живее в петъка там и до утре да съм решил какъв климатик да сложа че поне да се изкара тази зима криво ляво. А пролетта ще изолирам и ще ремонтирам...
    Като влезнеш да живееш и отоплението започне да работи 24/7 ще видиш, че ще се топлиш с много по-малко от 2x2kw. С такива епизодични експеримети с духалки и конвектори за по 10-тина часа, по средата на зимата къде всичко е изстинало до кокъл, не можеш да си правиш генерални заключения за необходимата мощност, която ще ти е достатъчна за отопление, но дори и да е така, което ме съмнява - читава 12-ка ще се справи.

    В началото разхода е винаги по-висок, но след ден - два - три, като се темперира всичко, нещата ще влезнат в релси.

    Да съм по темата, шибни в тая стая един FUJITSU ASYG12KMCBN Nordic или ако ти се вижда "голям" FUJITSU ASYG09KMCBN Nordic, поне със сигурност няма да стоиш на студено и ще инвестираш в добра машина. Все пак до планината живееш.
    Този пост е редактиран от morfei1; 01-02-22 в 13:50.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    16
    #89

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Тъй като не мога да използвам функцията за качване на изображение във форума (от телефона пиша), съм качил чертеж на помещението тук на jpg снимка
    https://dox.abv.bg/download?id=511a47398d#

    Колебая се между три местоположения за климатика: Място 1 горе над леглото, Място 2 горе над врата или Място 3 за подов климатик ако препоръчате?? Къде ще се отоплява най-добре и къде ще има комфорт и за двете легла когато се спи?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #90

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    С това разположение на леглата, аз не бих сложил стенен климатик. Евентуално място 2 и клапи сочещи на дясно към тоалетната и надолу, ма дали ще духа или не към едното легло и колко ще е комфортно....

    Подов климатик на място 3 или евентуално място 2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 76 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 20:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе