Страница 66 от 76 ПърваПърва ... 16566465666768 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #976

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    ivka03.
    7-цата и 9-ката на Mitsubishi Heavy Premium хардуерно са еднакви, 7-ца ще е напълно достатъчна, дори и да се отоплява кородора....
    Този пост е редактиран от Palev; 23-10-22 в 09:29.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #977

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Aleksandars монтирал ли си Тошиба Юкай, как ти се струват като изработка, защо не ти харесват, шумни ли са вътрешните, за спалнята ме интересува дали ще става.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #978

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Не, не сме монтирали. Но като се има предвид, че всяко ново нещо е downgrade на стар модел (в случая Mirai), нещата не са розови...От мирая, оплаквания нямаме. Но като видя "13"-ка с 22 kg външно тяло, веднага си определям границата - за не повече от 17m². Това за мен е сносна деветка....
    joro_vk, rosswen, hegys и 2 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    7
    #979

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,

    Пиша отново с молба за консултация при избор на климатици... от пост 948
    Главно ме интересуват тези за двете спални. - 20 кв. и 16 кв. - нова 6 камерна дограма, стени гипскартон и изолация на стените с прозорци и таваните. Съседните стаи не са отоплени. бюджет ~3500- без монтаж..

    Благодаря предварително!!!!

    Фирмата в града към която съм се насочил работи основно с Gree, General, Daikin //Mitsubishi - средата на ноември/

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #980

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Bobyk , за бюджета най-доброто е 3 бр. - SRK / SRC 20 ZS - W ,

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    7
    #981

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Много благодаря за съвета
    И аз много харесах модела но се чудих 7 мица дали е ОК за тези помещения.

    Поздрави

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #982

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    3те ще топлят целия апартамент без да си дават много зор ,
    Bobyk одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #983

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,
    племенника ще слага климатик и от фирмата (която евентуално ще го слага) са огледали помещението и са му предложили няколко варианта (които явно са им на разположение и са подходящи за помещението) -
    Daikin FTXM 35R
    Mitsubishi MSZ AP35VGK
    Fuji RSG 12KGTB
    Mitsubishi MSZ FT35VG
    Последният май му идва твърде скъп и на 90% отпада от "състезанието" , та какво/кой бихте препоръчали и какви накратко са + и - на посочените модели, че отдавна не съм следил материята и не съм много в час с последните тенденции и често срещани болежки при марки и модели?

    п.п. основното ползване ще е за преходните периоди есен-пролет преди да "запали" парното и може би за охлаждане ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #984

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Без детайли за помещението ще те отсвирят, от мен да знаеш :D

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #985

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Предполагам, но все пак да питам - в темите за тв нямаме такива дертове
    Просто приемаме, че вече е преценено помещението и това са финалистите - разликите в цените и така не са малки - 300-600лв (и то без последния) .
    Ако и да е Дайкин-а най-доброто между тях, но пък евентуално има чести дефрости при темп. около нулата (каквито биха били най-ниските за ползване в региона северно от Бургас), то май няма да е удачен и ще е по-добре да спести някой лев с MSZ AP35VGK , за който пък май не срещнах никакви чести оплаквания ...(просто размисли на "случайно минаващ" през материята)
    ...който иска - да помогне/даде мнение

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #986

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте , да предложите инвенторен климатик до 1100-1200 с включен монтаж ? Климатика ще се взима от Зора/Технополис , защото другите фирми са значително по-скъпи с монтажа . Спрял съм се на PANASONIC CS-UZ35WKE и Midea MA2-12NXD0-I/MA-12N8D0(PRIME) . Вкъщи ползваме Панасоник от 2-3 години ама по-стария модел 12-ка DE35TKE . Като цяло сме доволни , но гледам , че Midea-та топли до -15 градуса (сравнение с -10 при Панасоника) , има лед дисплейче и какви ли не още благинги . Притесняваме единствено как е шума от външното/вътрешното тяло през зимата ? Панасоника се справя горе-долу добре и не ме притеснява . Гледам в интернет , че на старият ни Панасоник е 48 децибела , новият е 50 а мидеата е 56 . Има ли някаква голяма разлика между тези 6-8 децибела ? Попринцип за Мидеа съм чувал различни мнения , но то за кой ли не съм . За панасоника даже съм чувал , че не топлел много а аз зимата у нас съм по къси гащи . Моля някой да сподели мнение за тези 2 климатика . Нямаме финансовата възможност да добавим дори 100 лева отгоре затова сме се спряли на тези двата .
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    -жилищно (панелка )

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -за отопление ще се ползва повече
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    -14-15 квадрата е
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    -пвц дограма с двоен стъклопакет

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    -около 3 квадрата
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    -южно

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбености?
    -5ти етаж , среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    -спалня

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    -апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - град Хасково

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимата
    -около 23-25 градуса

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    -Не , нямаме вътрешна изолация . Имаме външна която мисля , че е 8 см (блока е саниран преди 3 години)

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    -телевизор само
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    -1100-1200 максимум

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    -Стандартните , около 0 и -5/-7 градуса . Ако падне под 10 имаме печка

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    - в момента нямам


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #987

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    …около нулата (каквито биха били най-ниските за ползване в региона северно от Бургас…
    То големите студове там са рядкост, но влагата е ежедневие…
    Най-много климатиците дефростват при температури около нулата и висока влажност.
    Двете марки които (почти) нямат излишни такива са Toshiba и MHI.
    Та ….
    svetlio1, rosswen и Vasil Vasilev харесват това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #988

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    m1t1o, след като вече сте избрали модел, какво очаквате да получите като съвет? Трябва да сте наясно, че в подобен бюджет (под 1000 лв), трябва да направите "една торба" компромиси. И в случая, взимате "набедена 12-ка" на хартия...Във Вашата ситуация, заложете на мидеята...

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    3
    #989

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,
    някой би ли могъл да сподели мнение за климатик BOSCH CL6001iU W 26 E/CL6001i 26 E?
    В момента търся климатици за панелен апартамент с 4 отделни непреходни помещения съответно от 13.5, 14, 14.5 и 17 квадрата с външна изолация и ПВЦ дограма и като параметри моделът ми се вижда подходящ, но не намирам мнения за него, нито скорошни мнения за марката.
    Благодаря!

  18. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #990

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Аналог на Midea All Easy Pro Nordic
    GLARYS и Vasil Vasilev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 76 ПърваПърва ... 16566465666768 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе