Страница 68 от 76 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    9
    #1006

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Bobyk Виж публикацията
    Местните фирми не могат да го доставят, кондекс ми писаха да се обтна към тях, а в нета пъво на тях попадм като в clima.vip е с монтаж за града.

    - - - - - - - - - -

    за Видин е цялата драма /ЅRК25ZЅ също ме интересува/

    Здравейте, Аз също съм от Видин и имах същия проблем като вас със избора на климатик във видинските фирми. За това си поръчах онлайн от доста голям търговец със по-ниска цена от видинските фирми. Търговецът ни подсигури монтаж и съм много доволен.
    Bobyk одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    4
    #1007
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    heyyou ,
    SRK25ZS-W е на хладилен агент R32. Не знам къде гледате, но явно не е на правилното място. За възрастната дама, ще Ви препоръчам следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSP-W~SRC35ZSP-W Standart
    Hitachi RAK-DJ35PHAE airHome 400
    Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic
    Gree GWH12AEC-K6DNA1A G-Tech
    Благодаря Ви!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #1008

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте. Ще пиша поред отговора на въпросите и се надявам на решение за покупката на климатик
    1-жилищно
    2- и за двете
    3-приблизително 110м3 - таваните са високи по 3м
    -дървена дограма - двоен стъклопакет
    -за квадратурата не съм сигурен. Знам дължината, че е по 3м и единия е по малък около метър и нещо
    -западно/южно/източно
    -2ри етаж
    -хол с трапезария и кухня
    -къща
    4 Пловдивско, село Кадиево
    5 Поне 21 градуса
    6 изолация само на вътрешните стени с вата. До тавана не успях да стигна
    7Ще има нормалните електричести уреди които се ползват за хол и кухня- телевизор, готварска печка и т.н
    8 2500лв
    9 не съм сигурен какво точно трябва да отговоря, но зимата пада доста температурата. Лятото си е до към 30-40 градуса
    Надявам се да се е разбрало, че искам да отоплявам хола с трапезарията и кухнята както е нарисувано
    10 Постарах се да го нарисувам набързо. Надявам се да се разбира
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Bubu; 04-11-22 в 19:21.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1009

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Bubu, трябва да сте наясно, че предвид топлозагубите които имате и разположението на кухнята спрямо голямото помещение, ще имате разлика в температурата. Имате лоши условия и трябва внимателно да изберете машина. Във Вашия случай, предвид високите тавани е необходима машина която има по голяма турбина и така по бързо да се превърта въздуха в помещението. Хитачито за което питахте е с малко вътрешно тяло и не мисля, че удачен избор. Ако този бюджет включва и монтажа, директно отивате към по-нисък клас модели. Според мен, машината която ще трябва да изберете, да има номинал в режим отопление поне 6.6 kW. Като варианти:
    Gree GWH18YE-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Midea MSEPDU-24HRFN8-QRD0GW All Easy Pro Nordic
    Kaisai KRX-24PEG One

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #1010

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Bubu, трябва да сте наясно, че предвид топлозагубите които имате и разположението на кухнята спрямо голямото помещение, ще имате разлика в температурата. Имате лоши условия и трябва внимателно да изберете машина. Във Вашия случай, предвид високите тавани е необходима машина която има по голяма турбина и така по бързо да се превърта въздуха в помещението. Хитачито за което питахте е с малко вътрешно тяло и не мисля, че удачен избор. Ако този бюджет включва и монтажа, директно отивате към по-нисък клас модели. Според мен, машината която ще трябва да изберете, да има номинал в режим отопление поне 6.6 kW. Като варианти:
    Gree GWH18YE-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Midea MSEPDU-24HRFN8-QRD0GW All Easy Pro Nordic
    Kaisai KRX-24PEG One
    И според мен вътрешното тяло ако е по голямо ще обръща въздуха по бързо в помещението и ще се отопля по бързо. Но тези модели които сте написали не са ли по нисък клас от хитачито? И въпреки това на климатици които са от 3000лв нагоре - митсубишита, тошиби, фуджита са с по малки вътрешни тела(като изключим 24ките) от това на Gree и въпреки това ги дават за тази кубатура в която живея аз? Има и Хиперинверторен климатик Gree Soyal GWH18AKC с включен монтаж на същата цена като на това gree което сте написали. Има и Климатик Hitachi RAK50RXE/ RAC50WXE Akebono 18 000 BTU което също е с по малко въпрешно тяло и е хиперинвертор. Което ме навежда на мисълта дали наистина има нужда вътрешното тяло да е голяма за да отопля и да работи както трябва? Обърках се вече и не знам какво да избера защото избора е голям, но съм малко скептичен към мидеите и gree-тата. Климатика ще го взимам на изплащане, но предпочитам за 2700лв да взема хиперинвертор или нещо различно от тези по горе...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 05-11-22 в 08:14.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1011

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Ако трябва да бъда честен, аз също не предпочитам китайските марки пред класните машини. Но Във Вашия случай, роля има бюджета= Иначе, в такава ситуация бих предложил следните машини:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK63ZR-W~SRC63ZR-W Diamond
    Daikin FTXF60D Sensira BluEvolution
    Toshiba RAS-B22J2КVSG-E Edge
    Но, както писах и преди - доверете се на някой, който да направи оглед и да Ви посъветва на място, като ви обясни плюсове и минуси на всеки модел избран от Вас.
    rosswen и hegys харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    1
    #1012

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Добър ден! Бихте ли ме посъветвали за избор на климатик? Благодаря много!

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление, с предимство е отоплението
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;- 23 квадртни метра, около 57 кубични метра
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; около 7,5 кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 6 от 8 етажа, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; всекидневна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Стара Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? остъклена тераса изолира помещението
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? ТВ, компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?около 2000лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зимата-22, лятото 40

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1013

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance
    Midea AGN-12N8D1 Xtreme Heat Nordic
    General Fujitsu ASHG12KMCE Standard series
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSP-W Standart
    Nankov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1014
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera споменати от mystikalrs
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    Hitach......
    А защо не Diamond, Aleksandars?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1015

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Защото да "забиеш" Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond в
    Цитат Първоначално публикувано от ЖУЖУ Виж публикацията
    ...спални по 12 кв., 30 куб.м.
    си е жив мазохизъм...
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1016

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защото да "забиеш" Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond в си е жив мазохизъм...
    Ами аз не знам защо ... но продавача каза, че бил много Убав и икономичен . Само питах, както и да е .... на вас вярвам повече, отколкото на него.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1017

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Той е много хубав и икономичен. Но идва твърде "силен" за спални 12м2. Поне така се обсъжда.
    rosswen и ЖУЖУ харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1018

    Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте съфорумци.Нов съм в този форум,но преди да се регистрирам изчетох доста страници за климатици в няколко раздела.До петък трябва да избера климатик основно и само за отопление,защото имам оферта за отстъпка покрай закупуването на климатик от друг човек и искам да се възползвам.Климатика го искам основно за отопление за майка ми-възрастна жена,когато мен ме няма и няма кой да и запали печката на дърва и въглища,да се включи и да работи колкото е нужно във времето-ден,два,месец и т.н.Ще се опитам да дам максимална информация колкото мога.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно-кухня в която майка ми спи нощем
    · жилищно;
    · магазин или склад;
    · промишлено помещение;
    · офис и т.н
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?сезонно ползване-предимно за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; около 15 кв.м., 38 куб.м(4м на 3,80 на 2.50 височина на стените)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ 4 камерна дограма със двоен стъклопакет от изцяло бели стъкла
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    2,7
    · изложение нa пoмeщeниeтo; северно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? първи етаж от двуетажна къща,с по 4 стаи на етаж,където на втория етаж не се живее.Другите три стаи-едната се отоплява с турско чудо на дърва,другата се ползва рядко и се отоплява на ток-духалка,радиатор,а третата стая е в ремонт и там ще има климатик за напред.Има и коридор който също не се отоплява.Отварят се вратите на някой стая за да влезе топъл въздък гогато е необходимо.Етажа е с врати дървени от соца и има мисля доста големи топлозагуби като цяло.Предстой ремонт за напред,но кога точно ще е не се снае кум момента.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    кухня през деня,но нощем там спи майка ми
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? област Стара Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? около 24,26 градуса-обича си топло жената
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? изолация от вън(сега ще се слага-запланувано е )само на стената където е поставен прозореца с епс графитен стиропор 10см,другите стени са вътрешни и намат никаква допълнителна изолация,таванът няма изолация, нито подът който е с гранитогрес.Къщата няма изолация никаква,но е замазана,а вътре стените са шпакловани
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?Електрическа готварска печка голяма,за напред и абсорбатор ще се монтира,телевизор и готварска печка на дърва и въглища голяма-Пламък-от раховските белите с която и основно се отоплява и се готви понякога,но рядко.Основно се използва за отопление с дърва и малко останали въглища
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 2500лв.като макс,без монтаж,като до 10% може да се варира нагоре или надолу ако ще си заслужава,но колкото се спести от цената на машината,толкова ще е в помощ на жената за други необходими разходи
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? най-студените зими е стигало до -20 но много,много рядко,слух от други съграждани,аз специално не съм мерил никога.Мисля -10 до -15 средно,но последната зима беше топла,а предходната много,много студена
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    11.Допълнителна информация:Стаята е доста хладна,често пъти се отваря вратата(стандартни дървени врати от соца с не много добро плътно затваряне)към коридор на къщата и се забравя за дълго време.През деня жената стои в друга стая,защото тази стая е по тъмна и хладна и не толкова комфортна.
    Ако нещо допълнително се сетя ще пиша е коментарите.
    Покрай климите който съм ги гледал и малко обсъждане с приятели съм се насочил към следните модели,но нека това не повлияе на хората който ще дадат предложение или съвет в избора на климатика.
    Зимата като че ли рядко се задържа сняг,защото в сравнителна близост има централа-тец и някак не се задържа сняг,повечето сух студ и понякога мъгла.
    Насочил съм се към това;
    Mitsubishi Heavy SRK25ZSX-W/SRC25ZSX-W DIAMOND, Мощност: 9000 BTU, Клас: A+++/A+++, 19dB, Фреон R32
    Daikin FTXM25R/RXM25R Perfera, 9 000 BTU, Клас А+++/А+++, 19 dB, Фреон R32
    General ASHG09KGTЕ/AOHG09KGCA, 9 000 BTU, Клас А+++/А+++, 19 dB, Фреон R32
    Fujitsu ASYG09KGTE/AOYG09KGCA, 9 000 BTU, Клас А+++/А+++, 19 dB, Фреон R32
    Fuji Electric RSG09KGTE/ROG09KGCA, 9 000 BTU, Клас А+++/А+++, 19 dB, ФРЕОН R32


    Хубаво ще е при възможност в избрания климатик да има вградена wi fi функция за да мога ако се наложи да го пускам,спирам и вдигам,намалям градоси от дистанция ако не съм си у дома.Нама да е лошо ако е малко по тих като цяло.Все пак нощем а и през дена понякога там ще се спи.Не знам каква сглобка е по добре като цяло,азиатска,Малайзия,Китай или Турция,Чехия и др.като цяло като надежност с времето занапред.Притеснявам се да не преоразмеря машината,но и да не дойде малка и да се мъчи постоянно на макс.
    Към хитачи и основно към тошиба съм леко резервирам,но нямам обеснение защо.
    Надявам се да съм бил изчерпателен,но ако трябва нещо ще допълвам.
    Благодаря предварително на всеки който е решил да помогне като съвет при избора на климатик.
    И нещо което пропуснах.Насочил съм се и към една фирма- nicemag.bg като резервен вариант ако не стане първия,но не знам колко са коректни с гаранцията им и другите неща като сервиз,резервни части когато вече машината е извън гаранция.Всяко едно мнение ще ми е в полза.Благодаря!
    Този пост е редактиран от mikon; 09-11-22 в 21:09.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1019

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Аз бих взел Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W Diamond. Ще пее в това помещение без изолация. Да не забравиш да купиш и WIFI приемника с него.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1020

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Аз бих взел Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W Diamond. Ще пее в това помещение без изолация.
    Още един глас за SRK20ZSX-W, няма нужда от 25-ца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 76 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе