Страница 51 от 66 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    6
    #751
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    SRK35ZS-W в 48 m³ и SRK25ZS-W в 33 m³ си е чиста проба мазохизъм....
    Това че ще се отваря към коридор и кухня не променя ли този факт? Ако може малко по-подробна обосновка кое защо и как. Наистина много се изгубих в цялата информация от характлеристики, модели и т.н. По-малките климатици ще смогват ли примерно в люта зима. Ако сложа по-голям климатик няма ли просто през повечето време да не му ползвам целия капацитет и това да не е проблем или бъркам нещо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #752

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Iv0ka Виж публикацията
    Това че ще се отваря към коридор и кухня не променя ли този факт? Ако може малко по-подробна обосновка кое защо и как. Наистина много се изгубих в цялата информация от характлеристики, модели и т.н. По-малките климатици ще смогват ли примерно в люта зима. Ако сложа по-голям климатик няма ли просто през повечето време да не му ползвам целия капацитет и това да не е проблем или бъркам нещо?
    Тези машини си искат простор и дори да отваряте, помещенията ще са им малки за възможностите,отделно от това ще дадете повече пари за покупката им(което е напълно излишно).Правилно оразмерените машини ще се справят и в по-тежки условия, за това не се безпокойте и се доверете на това което са ви препоръчали.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #753

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Прочетете малко по подробно темите за тези модели. Ако много държите на 35, то тогава заложете на 35ZTL-W и 25ZTL-W.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    7
    #754

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте! Предстои ми закупуване на климатик за спално помещение с идеята да бъде тих и икономичен. И възможно най-комфортен поради факта, че в помещението ще спи и малко бебе. Квадратурата на стаята е 13кв.м. кубатурата е 36кб.м. Спрял съм се на няколко модела.
    Mitsubishi Electric MSZ – FH 25

    Mitsubishi Electric MSZ – EF 25

    Mitsubishi Electric MSZ – FT NINJA 25

    Ще се бъда благодарен ако получа по-подробна и професионална инфромация за това кой ще бъде най-подходящ или пък друг модел извън тези.
    Бюджета е от 2000 до 2500лв.




  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #755

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Погледни този : Daikin FTXM20 Perfera.
    rosswen одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #756

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от sasho45 Виж публикацията
    Ще се бъда благодарен ако получа по-подробна и професионална информация за това кой ще бъде най-подходящ или пък друг модел извън тези.
    Бюджета е от 2000 до 2500лв.
    Предвид изискванията и бюджета, от трите модела, два от тях директно отпадат... остава само Mitsubishi Electric MSZ-EF25VGK W/B/S~MUZ-EF25VG KIRIGAMINE ZEN
    Съветвам Ви да обърнете внимание на модела който Ви даде ccankov73, както и на:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W Premium
    Midea GAIA-09HRFN8-I GAIA
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    7
    #757

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Предвид изискванията и бюджета, от трите модела, два от тях директно отпадат... остава само Mitsubishi Electric MSZ-EF25VGK W/B/S~MUZ-EF25VG KIRIGAMINE ZEN
    Съветвам Ви да обърнете внимание на модела който Ви даде ccankov73, както и на:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W Premium
    Midea GAIA-09HRFN8-I GAIA
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori

    Благодаря за бързият отговор,само да попитам тези два модела,които отпадат според вас само заради техническите характеристики ли е,които имат!?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #758

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Не са подходящи като параметри за подобно помещение.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    7
    #759

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не са подходящи като параметри за подобно помещение.
    Благодаря за пояснението и насоките ,които ми дадохте.Ще взема под внимание моделите описани по-горе от вас.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    2
    #760
    Цитат Първоначално публикувано от veselin7506 Виж публикацията
    Здравейте,търся климатик да подменя едно Fuji Electric RSG12LMCA
    1. За ĸaĸъв вид помещение: жилищно
    2. За охлаждане и отопление(най вече за отопление се ползва ,рядно лятото около 10дни да се съберат да работи на охлаждане)
    3. Kaĸвa e:
    · детска 12кв.м 31.5куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - pvc Veka 5 камерна двоен стъклопакет стъкло 4 сезона
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 2.35кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo - югоизточно
    · етаж нa пoмeщeниeтo - 1ет.
    · къща с 60см каменен зид и тухла от прозореца нагоре.
    4. Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa 23-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни - стиропор 5см./тaвaн - гипскартон
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 3000лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe -15гр.
    Стаята не се затваря за да се топлят и коридорите. А от друга спалня помага и едно Хитачи

    Благодаря
    Midea oasis plus nordic , дали е добър вариант или фуджицу или друго бихте препоръчал?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #761

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    veselin7506, за тези условия и предвид бюджета който сте определили, не Ви е необходима машина която да отдава 4.0 kW в режим отопление. Като добри варианти:
    Mitsubishi Electric MSZ-EF25VGK W/B/S~MUZ-EF25VG KIRIGAMINE ZEN
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium или Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W2 Premium (ако изпитвате съмнения към първия модел - реално са еднакви хардуерно)
    Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    Hitachi RAK‐VJ25PHAE/RAC‐VJ25PHAE airHome 600

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #762

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравейте банда, имам нужда от избор на климатик. Ще живея максимум 2 години там, така че целим нещо по-бюджетно.
    Ще се използва основно за охлаждане - сградата е фантастична, не знам как е сторена, но е много топла. Има парно за зимните месеци.
    Дограмата е "алуминиева". на Рехау, от 2010 е, предполагам че е максимум 3-камерна.

    Данни:
    Хол + кухненски бокс - 43 кв.метра, на 2.56м височина.
    Климатикът ще бъде разположен срещу вратата на една стая, която е 20 кв.метра. Признавам си, че в големите жеги ще отварям вратите да върти въздуха навсякъде.


    Насочил съм се към Hitachi RAK-DJ50PHAE/RAC-DJ50PHAE, 18000 BTU, AirHome400.

    Доколко това е удачен вариант? 18ката много ли е за това помещение, или ще мина и с 15ка?

    Поздрави.

    Здравейте, пак съм аз.

    Като цяло съм се спрял на Hitachi RAK-DJ50PHAE/RAC-DJ50PHAE, 18000 BTU (беше одобрен от специалистите тук).

    Ценово, другите ми варианти са Hitachi RAK50PPB/RAC50WPB, PERFORMANCE, 18000 BTU или Panasonic CS-TZ50WKE/CU-TZ50WKE.

    Най-горе Хитачито ме блазни, тъй като има WiFi и мога да го контролирам. От друга страна, така или иначе май в най-гоелмите жеги за максимум 30 минути ще е охладено.

    За Панасоника бях попадна мисля тук във форума, на двама колеги, които се оплакваха от стържене на перката и някакви вибрации на вътрешното тяло.

    Като цяло, всичките тези климатици ще ми дойдат на цена с монтаж +/- около 120 лева, тъй че се чудя какви са двата най-добри варианта (в случай, че да речем единият е свършил).

    Поздрави.


    П.С. Така преди време се посъветвах тука за телевизор, и беше най-добрата ми покупка

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #763

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    ...Като цяло, всичките тези климатици ще ми дойдат на цена с монтаж +/- около 120 лева...
    Хитаците са към 2+К, панасоника отива към 3К, но може и по- тънко да си го намерил.
    Лично аз ако ще вземам машина Само за 2г. и Само за охлаждане бих сложил най-евтиния Стар-Лайт или Ариели например.
    Ако пък ще си го взема/местя след това при тоя бюджет бих погледнал Дайкин Сенсира - 3г. гаранция без задължителни профилактики иТошиба Едж/юкай - 5г. гаранция, но с профилактики.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #764

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хитаците са към 2+К, панасоника отива към 3К, но може и по- тънко да си го намерил.
    Лично аз ако ще вземам машина Само за 2г. и Само за охлаждане бих сложил най-евтиния Стар-Лайт или Ариели например.
    Ако пък ще си го взема/местя след това при тоя бюджет бих погледнал Дайкин Сенсира - 3г. гаранция без задължителни профилактики иТошиба Едж/юкай - 5г. гаранция, но с профилактики.

    Апартаментът е мой, просто след това няма да живея там, и най-вероятно ще го давам под наем.

    Панасоникът му е последна бройка доколкото знам, иначе е бил на по-висока цена, да. Въпросът е по-добър ли е от другите две предложения.

    Това е единственото, което намерих за Хитачито, което съм харесал - https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...ome-400-a.html

    Гаранция - 3г.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #765

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хитаците са към 2+К, панасоника отива към 3К, но може и по- тънко да си го намерил.
    50WPB и CS-TZ50WKE/CU-TZ50WKE са стари модели затова са на цена около 2к.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 66 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе