Страница 26 от 66 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #376

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [QUOTE=HRS9;1057511]
    Цитат Първоначално публикувано от Gerriie Виж публикацията
    Здравейте, миналата година благодарение на форума си купих климатик general Fujitsu за спалнята ни

    Наблягам на горното изречение, с цел да не остане незабелязано явно има и хора, които са доволни от марката за спални помещения
    доволни сме, да. Ако искате ще потърся точния модел. Да, малко по-шумен е от колкото ми се иска, но пък ние живеем във вилна зона в София, в къща без абсолютно никаква топлоизолация, дограмата е дървена, а спалнята гледа на запад, но двете стени са външни. Две зими минахме с него, така и не сме го пускали на макс, а сметките в най-студените месеци са около 200-220 лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    2 метра височина е твърде ниско за помещение, да не си в грешка?
    Не съм. Това е стара сграда, която е правена по онова време с таван 4.3 м както казах, но в последсвие са направили стълба и плоча, за да се раздели помещението на два етажа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #377

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [QUOTE=Gerriie;1057516]
    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията

    доволни сме, да. Ако искате ще потърся точния модел. Да, малко по-шумен е от колкото ми се иска, но пък ние живеем във вилна зона в София, в къща без абсолютно никаква топлоизолация, дограмата е дървена, а спалнята гледа на запад, но двете стени са външни. Две зими минахме с него, така и не сме го пускали на макс, а сметките в най-студените месеци са около 200-220 лв.
    Това е чудесно, няма по-хубаво от това човек да остане доволен от покупката си. Тъй като такива мнения са рядкост - обърнах внимание на споделеното от вас, защото както и вие сама казвате тези машини са по-шумнички и рядко(ако изобщо) се препоръчват за спални помещения.Със здраве да си ползвате машината и да не ви се налагат ремонти в близко бъдеще.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #378

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [QUOTE=HRS9;1057511]
    Цитат Първоначално публикувано от Gerriie Виж публикацията
    Здравейте, миналата година благодарение на форума си купих климатик general Fujitsu за спалнята ни

    Наблягам на горното изречение, с цел да не остане незабелязано явно има и хора, които са доволни от марката за спални помещения
    Има, има, дъщерята е с Фуджи и си е много доволна, Майка ми в едното жилище е със същия LCC09.
    В момента даже са под тях....
    Ползват си ги на QUIET и първа и досега оплаквания не съм чул.
    Да, далече са от подов Дайкин, особенно Нексура, но чак трагедия не са.
    Миналата седмица на работа сложиха едно ново Грии - мале-мале в сравение с мойте дъртаняни.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #379

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [QUOTE=ccankov73;1057518]
    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията

    Има, има, дъщерята е с Фуджи и си е много доволна, Майка ми в едното жилище е със същия LCC09.
    В момента даже са под тях....
    Ползват си ги на QUIET и първа и досега оплаквания не съм чул.
    Да, далече са от подов Дайкин, особенно Нексура, но чак трагедия не са.
    Миналата седмица на работа сложиха едно ново Грии - мале-мале в сравение с мойте дъртаняни.
    Щом на първа степен покриват температурния комфорт в помещението - чудесно.
    rosswen одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    289
    #380

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Gerriie Виж публикацията
    само стълбището ги свързва, да и височината общо е 5м. Долу е 2,3м и горе два метра. Хайде за да сме точни 4,3м височина е цялото нещо. Но не ми се иска да купувам два климатика, може да е един по-скъп и мощен, но пък един. Другото за, което мислих е тези стенните, които са вертикални.
    Благодаря!
    Малко няма как да избягате от двата. Защото топлото отива нагоре, а студеното надолу.
    За съжаление ви трябват двойно или тройно повече пари за да стане комфортно.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #381

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    В 95%+ го покриват, естестено говоря за вече темперирани помещения.
    Приципно гледам така да си оразмерявам машините - повечето време да са около минимума - без значение от марка и модел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gerriie Виж публикацията
    Но не ми се иска да купувам два климатика, може да е един по-скъп и мощен, но пък един. Другото за, което мислих е тези стенните, които са вертикални.
    Благодаря!
    Gerriie, това дет ви се ще - няма да стане.
    С един климатик през стъбище нищо не става. Имам отворено стълбище на което горе и долу имам климатци( на самото стълбище) и като пусна горния - долу - нищо, и обратното. Без значение на топло или студено. Е, отдолу чувам горния и обратното.... И аз исках да мина "тънко", ама...
    Отделно ако сложите мощна машина в 20кв, а не дай си Боже колона, клиентите ви хич, ама хич няма да са доволни, щот и най-слабите им степени на вента са сериозни ветрилници.
    Вижте ей това например - https://www.midea.bg/bg/klimatici-mi...-18hfn8-q.html с две вътрешни тела 09 или 12 - едно горе и едно долу и ще стане работата за охлаждане и отопление в преходните сезони.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 17-07-23 в 16:17.
    HRS9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #382

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Hitachi RAK‐VJ35PHAE/RAC‐VJ35PHAE airHome 600
    Daikin FTXM35R~RXM35R BluEvolution Perfera
    Midea MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW Oasis Plus Nordic
    Mitsubishi Electric MSZ-EF35VGK W/B/S~MUZ-EF35VG KIRIGAMINE ZEN
    Привет, Александарс, благодаря за помощта и бързия отговор. Моля само да ги подредите последователно според препоръката ви ако първоначално не сте го направили така. Питам защото първото и второто предложение от списъка са с ~ 500-600лв по-евтини от Дайкина, който е поставен на трето място. Благодаря

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #383

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Привет, Александарс, благодаря за помощта и бързия отговор. Моля само да ги подредите последователно според препоръката ви ...
    Daikin и MHI, после ME и Hitachi, накрая Midea...
    Palev одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    3
    #384

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    Хол + кухня = 31м² (77,5м³);
    Спалня 1 = 10 м² (25м³);
    Спалня 2 = Спалня 1
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBц, двoeн стъĸлoпaĸeт)

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo;изток-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, - последен 5ти етаж. Има топлоизолация (5 см стереопор и мазилка). Сградата е тухла стените са доста дебели (~50см)
    · в aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe
    4. Населено място-гр.Разград
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 22/24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има и на тавана гипскартон с вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Има... В хола ще има телевизор 65 инча, в кухнята съответните уреди : хладилник, съдомиялна, фурна, плот, аспиратор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Около 10000
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн.... Нямам възможност


    Благодаря!

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #385

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Хол:
    Daikin FVXM35A9~RXM35R Perfera Floor standing
    Toshiba RAS-B13J2FVG-E Floor standing
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond
    Спални помещения:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK15ZTL-W~SRC15ZTL-W Smart Plus
    Toshiba RAS-B10J2FVG-E Floor standing
    Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera (ще са преоразмерени, но....)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #386

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Колеги, ме ми трябва климатки за таванско помещение - 15 кв.м. , тухла, има и изолация. Но тъй като е таван, отгоре напича здраво лятото и не може се живее, а изолацията не е откъм покрива. Имам в едно офис помещение
    Fujitsu General 12 ка, но каакто казват колегите наистина е шумен малко, поне за това помещение няма проблем. Но в таванското ще се спи и бих избягал от тази марка. В момента гледам тези във Вимакс
    Fuji Electric RSG09KETE/ROG09KETA - 9000 BTU - инверторен
    Gree GWH09AKC Soyal Wifi - 9000 BTU - хиперинверторен
    Toshiba RAS-B10G3KVSGB-E/.... EDGE BLACK WiFi 10000 BTU - хиперинверторен
    Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO 9000 BTU - хиперинверторен

    Помещението се отдава под наем и в момента е много жега там. Благодаря ви

    от Mitsubishi Heavy сякаш бягам - ако взема нещо, то ще е Electric - не че съм чувал лошо за Heavy
    Daikin нещо ги плюят последно време, били се разваляли - сега, от кой клас са били дето се разваляли - дали са до 2000 или над 2000лв не разбрах
    Ако препоръчате и друга марка няма да

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    4
    #387

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Извинявам се, че отново публикувам този пост, но все още нямам мнение по въпроса, а ще съм много благодарен, ако ме насочите!
    Предстои ми да направя избора доста скоро!
    Благодаря отново за отделеното време, на тези, които биха отговорили!

    Цитат Първоначално публикувано от yasen aleksandrov Виж публикацията
    Здравейте, да попитам и аз:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: · фамилна къща;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? за отопление и по-рядко за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 2 стаи по 16 кв.м, 42 куб.м всяка
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - PVC, 5камерна, троен стъклопакет, 4сезона;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5.5 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; едната стая е юг-изток , другата е юг-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?етаж 1 от 2
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; едната стая е хол, а другата кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лятото ще се ползва много рядко, 21-23 градуса зимата.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? вътрешна изолация на тавана само
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? хол - минимално - телевизор и аудио система, кухня - целия стандартен набор от електроуреди
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000-2200 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? да работи и при -10, -15 C зимата, лятото ще се ползва рядко
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. 4х4х2.6м са рамерите на стаите

    Благодаря предварително за насоките.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    289
    #388

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от svt11 Виж публикацията
    Колеги, ме ми трябва климатки за таванско помещение - 15 кв.м. , тухла, има и изолация. Но тъй като е таван, отгоре напича здраво лятото и не може се живее, а изолацията не е откъм покрива. Имам в едно офис помещение
    Fujitsu General 12 ка, но каакто казват колегите наистина е шумен малко, поне за това помещение няма проблем. Но в таванското ще се спи и бих избягал от тази марка. В момента гледам тези във Вимакс
    Fuji Electric RSG09KETE/ROG09KETA - 9000 BTU - инверторен
    Gree GWH09AKC Soyal Wifi - 9000 BTU - хиперинверторен
    Toshiba RAS-B10G3KVSGB-E/.... EDGE BLACK WiFi 10000 BTU - хиперинверторен
    Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO 9000 BTU - хиперинверторен

    Помещението се отдава под наем и в момента е много жега там. Благодаря ви

    от Mitsubishi Heavy сякаш бягам - ако взема нещо, то ще е Electric - не че съм чувал лошо за Heavy
    Daikin нещо ги плюят последно време, били се разваляли - сега, от кой клас са били дето се разваляли - дали са до 2000 или над 2000лв не разбрах
    Ако препоръчате и друга марка няма да
    Ако бягате от GENERAL защо гледате Fuji electric?
    GENERAL=Fuji=Fujitsu

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от yasen aleksandrov Виж публикацията
    Извинявам се, че отново публикувам този пост, но все още нямам мнение по въпроса, а ще съм много благодарен, ако ме насочите!
    Предстои ми да направя избора доста скоро!
    Благодаря отново за отделеното време, на тези, които биха отговорили!
    Трябват ви ДВА климатика за общо 2000-2200 с монтажа ли?
    HRS9 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #389

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от svt11 Виж публикацията
    Колеги, ме ми трябва климатки за таванско помещение - 15 кв.м. , тухла, има и изолация. Но тъй като е таван, отгоре напича здраво лятото и не може се живее, а изолацията не е откъм покрива. Имам в едно офис помещение
    Fujitsu General 12 ка, но каакто казват колегите наистина е шумен малко, поне за това помещение няма проблем. Но в таванското ще се спи и бих избягал от тази марка. В момента гледам тези във Вимакс
    Fuji Electric RSG09KETE/ROG09KETA - 9000 BTU - инверторен
    Gree GWH09AKC Soyal Wifi - 9000 BTU - хиперинверторен
    Toshiba RAS-B10G3KVSGB-E/.... EDGE BLACK WiFi 10000 BTU - хиперинверторен
    Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO 9000 BTU - хиперинверторен

    Помещението се отдава под наем и в момента е много жега там. Благодаря ви

    от Mitsubishi Heavy сякаш бягам - ако взема нещо, то ще е Electric - не че съм чувал лошо за Heavy
    Daikin нещо ги плюят последно време, били се разваляли - сега, от кой клас са били дето се разваляли - дали са до 2000 или над 2000лв не разбрах
    Ако препоръчате и друга марка няма да
    По мое скромно мнение - жалко, че бягате от МХИ, една 7-ца ЗС-Премиум на цена от 1750 с монтаж във вимакс(тъй като там гледате) ще ви върши чудесна работа и ще бъде незабележима като шум.
    rosswen и Palev харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    4
    #390

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Ако бягате от GENERAL защо гледате Fuji electric?
    GENERAL=Fuji=Fujitsu

    - - - - - - - - - -



    Трябват ви ДВА климатика за общо 2000-2200 с монтажа ли?

    Не, това би била цената за всеки един - трябват ми 2 за 2 идентични стаи, но с различно изложение и предназначение.
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 66 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе