Страница 35 от 43 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 635
Like Tree205Одобрявам

Избор на климатизатор '2024 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    6
    #511

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте, нов съм в форума. Преди две години закупих апаратмент ново строителство (на шпакловка и прозорци само) и чак сега наскоро започнах ремонт. Предстой ми да се нанеса съсвем скоро и стигнах до момента какъв климатик да взема. За начало ще започна само с един с идеята да сложа още два (по един във всяка стая).

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? И за двете, но основно за охлаждане, тъй като имам готова инсталация за газов котел планирам в бъдеще да сложа такъв за отопление и топла вода. А също така имам и доста добра изолация и зимата (при минусуви температури) без отоплителни буквално може да се ходи по къс ръкав (като не съм мерил точно колко градуса е), тоест климатика най-вероятно ще работи на доста ниски обороти.
    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; ~36 м2 / ~94 м3 (
    не знам дали съм ги сметнал правилно)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; ~6 m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? последен етаж - 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; дневна с кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апаратмент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? -
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято: 20-22; зима: максимум 23-4
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има изолация, но не знам точно каква е. Външната стена е с дебелина около 30см, обаче за самата изолация нямам идея точно колко е. Таван - изолация има и тук не знам
    каква е дебелината. Ако може да се вярва на думите на стоителя от който купих апаратмента - то има поне половин метър изолация (вкл. хидро изол.. и не помня още какво ми изброй)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? От страната на кухнята: Хладилник, малък бойлер (под мивка), съдомиляна, аспиратор, стъклокерамичен плот и фурна. За дневата: ТВ и газов котел в шкаф (когато го сложа в бъдеще).
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ~3000лв. без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Предвид адските жеги които настават лятото, ще очаквам да може да се справи във всяка една ситуация, тоест поне до около 40 градуса трябва да може да охлажда безпроблемнно.10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Понеже не успяхд да намеря как се прикачва файл ще се оптиам да нарисувам геометрията в поста:
    ______
    | -------- \
    | --------- \
    | ---------- \
    | ----------- \
    | ------------ \
    | ------------- \
    | -------------- \
    | --------------- \
    | --------------- \
    |___________|
    ------ ЮГ -------

    Прозорците са само от към ЮГ.


    За момента съм се спрял на два климатика митсубиши: 12-ка висок клас (diamond серията) или 18-ка среден клас (premium серията) тъй като са на сходна цена.
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-WT
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-WT

    Разчитам сега да ми кажете има ли смисъл от високия клас в моята ситуация и дали изпъква с нещо кой знае какво повече спрямо средния клас. Единсвеното което ме изкефи е че има подобрена система за прочистване на въздуха и е малко по-енегро ефикасен.
    Също така да обясня защо съм се и насочил към 18-ка, а не само към 12-ка тъй като вече се консултирах с тенически лица и ми казаха че нямам нужда от 18-ка. Идеята ми е че в началото ще сложа само един климатик в най-голямата стая практически и лятото ще разчитам да ми охлажда донякъде и съседната стая (спалнята - 16м2) до приемливи градуси. А също така смятам че 18-ката няма да се работи на макс, докато 12-ка ще се натоварва досат повече което малко или много си е по-бърза амортизация. А защо не сложа просто два климатика 12-ка и 9-ка респективно? И на това имам отговор - има много малко бебе в тази спалня и не искам да слагам климатик който да духа директно там, а по-скоро да използвам хладния въздух идващ от другата стая.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    540
    #512

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    [QUOTE=n0brain0gain;1071177]

    Daikin FTXM35A~RXM35A BluEvolution Perfera(3030)

    или Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond(3222 - тук малко надвишавате бюджета)

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #513

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) ? -
    .
    В кой град се намира апартамента и лятото много ли е топло, в предвид, че си последен етаж?

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-WT
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-WT
    Разчитам сега да ми кажете има ли смисъл от високия клас в моята ситуация и дали изпъква с нещо кой знае какво повече спрямо средния клас..
    От високия клас има смисъл, предимно ако си го избрал за отопление и то при по-ниски външни температури, там му е силата, освен това, както си забелязал е и по-енергоефективен.В твоя случай, за няколко месеца в годината, само за охлаждане не виждам смисъл да инвестираш във високия клас на MHI.....

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията
    За момента съм се спрял на два климатика митсубиши: 12-ка висок клас (diamond серията) или 18-ка среден клас (premium серията) тъй като са на сходна цена.
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-WT
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-WT
    Единсвеното което ме изкефи е че има подобрена система за прочистване на въздуха и е малко по-енегро ефикасен.
    Това къде го прочете, защото и двата модела,а и като цяло моделите на MHI нямат активна система за пречистване на въздуха...
    Ако ти е важно пречистването на въдуха, виж модела на Дайкин, който ти е предложил по- нагоре HRS9, но 12-ката на модела може би няма да ти е достатъчна.....
    Този пост е редактиран от Palev; 12-06-24 в 08:39.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    26
    #514

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията
    За момента съм се спрял на два климатика митсубиши: 12-ка висок клас (diamond серията) или 18-ка среден клас (premium серията) тъй като са на сходна цена.
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-WT
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-WT

    Разчитам сега да ми кажете има ли смисъл от високия клас в моята ситуация и дали изпъква с нещо кой знае какво повече спрямо средния клас. Единсвеното което ме изкефи е че има подобрена система за прочистване на въздуха и е малко по-енегро ефикасен.
    Също така да обясня защо съм се и насочил към 18-ка, а не само към 12-ка тъй като вече се консултирах с тенически лица и ми казаха че нямам нужда от 18-ка. Идеята ми е че в началото ще сложа само един климатик в най-голямата стая практически и лятото ще разчитам да ми охлажда донякъде и съседната стая (спалнята - 16м2) до приемливи градуси. А също така смятам че 18-ката няма да се работи на макс, докато 12-ка ще се натоварва досат повече което малко или много си е по-бърза амортизация. А защо не сложа просто два климатика 12-ка и 9-ка респективно? И на това имам отговор - има много малко бебе в тази спалня и не искам да слагам климатик който да духа директно там, а по-скоро да използвам хладния въздух идващ от другата стая.
    Има междинен вариант - Mitsubishi Electric MSZ-AY42VGK + MUZ-AY42VG . MHI Diamond и Premium серията имат еднакви филтри за пречистване на въздуха

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    540
    #515

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Относно сравнението между ZSX35 и ЗС50, личното ми мнение е, че ZSX35 е със значително по-големи възможности от ЗС50 и категорично ще се справи с въпросните изисквания за 36+16("донякъде").Да не забравяме, че има хора които ОТОПЛЯВАТ подобни помещения с него, не виждам защо да не се справи с ОХЛАЖДАНЕТО.
    rosswen одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    6
    #516

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Благодаря за изчерпателните отговори. Обекта се намира във Враца и да на последния етаж е много по жега спрямо първите. Проблема е че като влезне топлината вътре трудно излиза предвид бих казал 'добрата изолация която има апратмента' съдейки по зимните условия. Сега вече се замислих че веднъж като изстуди най-вероятно само за да потръджа желаната температурата би било доста по-лесно.
    Относно къде прочел за пречиственато на въздуха. Ами не знам дали е окей да давам линкове към сайтове за продажба, така че ако модератор прецени нека да ги изтрие. 35ZSX и 50ZS
    Ако и двата имат еднакакви филтри за пречистване на въздуха, какво друго е предимство за ZSX? Аз не държа да има супер топ система за пречистване на въздуха която да надуе цената излишно. Просто искам да има някаква адекватна система да почиства въздуха на някакво 'базово' ниво, а пък аз вече ще си слагам допълнително уред за пречистване на въздуха (на Dyson).
    До колкото разбирам ZSX35 ще ми свърши работа въпреки че е 12-ка.
    И един допълнителен въпрос, гаранцията на всички климатици стандартно 3 години ли е? Защо си мислех че са по 5 поне?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    540
    #517

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Предимството е в по-добрия хардуер, по-добрия софтуер, което води до по-добро управление на въздушния поток, по-добро автоматично управление на машината,по-икономична работа в по-тежки условия и други.Относно пречистването на въздуха, както ви казаха и преди МХИ нямат специална система каквато например имат други производители, но щом ще слагате допълнителен уред - това изобщо не бива да ви притеснява, не че ако не сложите е болка за умиране.ZSX 12-ка ще ви бъде напълно достатъчен не се безпокойте, просто гледайте мястото за монтаж да е подходящо(евентуално в средата на дългата стена).На различните марки гаранцията е различна, в конкретния случай(МХИ) е 3 години безусловно(без задължителни профилактики).
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #518

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията
    До колкото разбирам ZSX35 ще ми свърши работа въпреки че е 12-ка.
    И един допълнителен въпрос, гаранцията на всички климатици стандартно 3 години ли е? Защо си мислех че са по 5 поне?
    ZSX35, за охлаждане на твоето помещение ми се струва малко "на кантар".Какво ме кара мисля така ли?
    Имам един ОВК проект на апартамент (последен етаж, плосък покрив, не знам дали има топлоизолация на тавана/покрива, изложение :изток/югоизток) в сграда във Варна, където преди 4-5 години смятах да купувам апартамент.
    Та, там ОВК проектанта е изчислил, че за въпросните 2 помещения (дневна и спалня) ще са необходими между 44 вата (спалня) и 48 вата (дневна) на м3 за охлаждане и забележи - с почти 40% по-малко енергия за отопление на въпросните помещения 28-31 вата на м3.
    Та, ако приложим формулата за твоето помещение : 94 м3*48 вата=4500 вата необходима мощност за охлаждане - колкото е максималната мощност на охлаждане на
    ZSX35 .
    Твърде е възможно ZSX35 да се справи с охлаждането и само в моменти, когато навън е много топло (не знам лятото до колко стигат температурите във Враца) и пуснеш котлон/фурна с аспиратор, да не ти достига мощност....

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 12-06-24 в 13:54.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    6
    #519

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Предимството е в по-добрия хардуер, по-добрия софтуер, което води до по-добро управление на въздушния поток, по-добро автоматично управление на машината,по-икономична работа в по-тежки условия и други.Относно пречистването на въздуха, както ви казаха и преди МХИ нямат специална система каквато например имат други производители, но щом ще слагате допълнителен уред - това изобщо не бива да ви притеснява, не че ако не сложите е болка за умиране.ZSX 12-ка ще ви бъде напълно достатъчен не се безпокойте, просто гледайте мястото за монтаж да е подходящо(евентуално в средата на дългата стена).На различните марки гаранцията е различна, в конкретния случай(МХИ) е 3 години безусловно(без задължителни профилактики).
    За жалост няма как да го сложа на дългата стена. Единсвената ми опция е стената където съм написал ЮГ - там са и прозорците, всички други стени са вътрешни.

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    ZSX35, за охлаждане на твоето помещение ми се струва малко "на кантар".Какво ме кара мисля така ли?
    Имам един ОВК проект на апартамент (последен етаж, плосък покрив, не знам дали има топлоизолация на тавана/покрива, изложение :изток/югоизток) в сграда във Варна, където преди 4-5 години смятах да купувам апартамент.
    Та, там ОВК проектанта е изчислил, че за въпросните 2 помещения (дневна и спалня) ще са необходими между 44 вата (спалня) и 48 вата (дневна) на м3 за охлаждане и забележи - с почти 40% по-малко енергия за отопление на въпросните помещения 28-31 вата на м3.
    Та, ако приложим формулата за твоето помещение : 94 м3*48 вата=4500 вата необходима мощност за охлаждане - колкото е максималната мощност на охлаждане на
    ZSX35 .
    Твърде е възможно ZSX35 да се справи с охлаждането и само в моменти, когато навън е много топло (не знам лятото до колко стигат температурите във Враца) и пуснеш котлон/фурна с аспиратор, да не ти достига мощност....

    Има логика и точно за това се допитвам тук в форума, защото аз лично не мога да преценя. Ако аз трябше да преценя навярно бих заложил на по-високия клас точно заради по-добрите компоненти вложени в него.

    Относно това колко е жега. Ами както казах 40 градуса ги достига макар и не постоянно. Може би някъде средната температура да е 33-36 в най-топлите летни месеци и тук там пикове до 40-42. Съдя по миналите лета.
    Също нещо което забравих да добавя, дневната ми няма да има врата (поне не скоро), та студения въздух да ходи на там.
    Също ще имам пертдета който се водят че блокират 100% от светлината. Единсвения плюс в моята ситуация е че някъде до обяд слънцето грее директно и след това отива над блока и от другата страна.
    Този пост е редактиран от n0brain0gain; 12-06-24 в 14:17.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    540
    #520

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Не звучи добре, но пък без охлаждане при споменатите условия ще бъде много по-зле.Каква е дължината на стената и каква част от нея са прозорци?Колко свободно място остава за вътрешното тяло? Какво има на двете съседни стени?В коя част е вратата на стаята, която ще се охлажда преходно?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #521

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Качи една схема на апартамента, ако имаш.

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията

    Понеже не успях да намеря как се прикачва файл
    Г.
    .
    Натискаш този бутон:

    Появява се :

    Натискаш Browse, избираш файла, после натискаш под Browse бутона - качване на файла и си готов
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    6
    #522

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Не звучи добре, но пък без охлаждане при споменатите условия ще бъде много по-зле.Каква е дължината на стената и каква част от нея са прозорци?Колко свободно място остава за вътрешното тяло? Какво има на двете съседни стени?В коя част е вратата на стаята, която ще се охлажда преходно?
    Вратата е от другия край на стаята. Успях да разбера как се качва снимка, ето така изглежда стаята. Стената на климатика е южната. Дължината и е около 5 метра.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    540
    #523

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Така вече е много по-ясно.При това положение, не е реалистично и забравете да климатизирате повече от едно помещение с една машина.Има и добра новина обаче, ако сложите МHI ZSX35 или Daikin Perfera 35, може да си спестите инвестицията в газовия котел, защото тези машини ще ви вършат чудесна работа и в режим отопление,особено при изолацията за която споменахте, климатизирате и спалнята с нещо подходящо при наличен бюджет и те така те.Аз лично в този случай бих избрал Daikin Perfera 35 за Хола и Daikin Perfera 20 за спалнята(при този вариант може да си спестите и инвестицията в допълнителен пречиствател за въздух тъй като Перферата притежава Флаш Стриймър за това дело).(важно уточенение е Перферите да бъдат с новото външно и вътрешно тяло)
    Този пост е редактиран от HRS9; 12-06-24 в 14:57.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    6
    #524

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Така вече е много по-ясно.При това положение, не е реалистично и забравете да климатизирате повече от едно помещение с една машина.Има и добра новина обаче, ако сложите МHI ZSX35 или Daikin Perfera 35, може да си спестите инвестицията в газовия котел, защото тези машини ще ви вършат чудесна работа и в режим отопление,особено при изолацията за която споменахте, климатизирате и спалнята с нещо подходящо при наличен бюджет и те така те.
    Много благодаря за съдействието, в такъв случай слагам МHI ZSX35. Относно газовия котел - аз точно в това помещение премахнах тръбите до газовия котел и няма да има радиатор просто защото нямаше къде да го позиционирам. Тоест газовия котел ще бъде само да топли спланите и баните и за топла вода.
    rosswen и HRS9 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #525

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от n0brain0gain Виж публикацията
    Вратата е от другия край на стаята. Успях да разбера как се качва снимка, ето така изглежда стаята. Стената на климатика е южната. Дължината и е около 5 метра.
    В долния ляв ъгъл в спалнята, според проекта е предвидено да се сложи тяло на климатик.Като казва и HRS9, с един климатик няма да се случат нещата.Варианта е втори климатик в спалнята и евентуално на турбина LOW /UltraLOW, да не духа на бебето, отделно кошчето/леглото , да се сложи далече от климатика и може да се покрие с нещо, да не му духа директно....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 43 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе