Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 310
Like Tree120Одобрявам

Избор на климатизатор '2024 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #121

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Странни тенденции се вихрят в този форум. Производителите дават едни препоръки за квадратура и кубатура, специалистите тук - други.
    Освен това разбрах, че съм мазохист, защото в помещение 23 кв.м. (добре изолирано и с троен стъклопакет) следвайки препоръките на производителя, съм сложил 12-ка. Следващата степен след мазохист коя е? Щото аз смятам да махна 12-ката и сложа 14-ка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #122

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Странни тенденции се вихрят в този форум. Производителите дават едни препоръки за квадратура и кубатура, специалистите тук - други.
    Освен това разбрах, че съм мазохист, защото в помещение 23 кв.м. (добре изолирано и с троен стъклопакет) следвайки препоръките на производителя, съм сложил 12-ка. Следващата степен след мазохист коя е? Щото аз смятам да махна 12-ката и сложа 14-ка.
    Не може просто така да се препоръчва кубатура/квадратура. Технически е неиздържано, от гледна точка на топло и масопренасяне. Да, може да се даде нещо ориентировъчно, но до там. Колкото до 12-ки, 14-ки и т.н., много строго зависи от модела и неговоте възможности. Има 7-ци с по-сериозни възможности и хардуер от някоя нискобюджетна 18-ка или 24-ка. Така че, не са толкова прости нещата.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    278
    #123

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Странни тенденции се вихрят в този форум. Производителите дават едни препоръки за квадратура и кубатура, специалистите тук - други.
    Освен това разбрах, че съм мазохист, защото в помещение 23 кв.м. (добре изолирано и с троен стъклопакет) следвайки препоръките на производителя, съм сложил 12-ка. Следващата степен след мазохист коя е? Щото аз смятам да махна 12-ката и сложа 14-ка.
    Моля покажи ми къде в документацията на ПРОИЗВОДИТЕЛЯ има дадено за колко квадратни или кубични метра е даден климатизатор. Аз не съм успял да намеря такава информация.
    Aleksandars, rosswen и Palev харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    9
    #124

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от nikito0o Виж публикацията
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за двете

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 19кв.м , 45м3

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ,Двоен стъклопакет

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    2.5кв.м

    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Етаж от къща,отоплява се само тази стая , може да се отвори и вратата към коридора да топли и там ,доколкото е възможно

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa с кухня

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Къща, 1ви етаж

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo /зимa? Лято24-25 зима23 24

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Тв и кухненски уреди

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    2300 +/- 200лв без монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 до 40

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Чудя се между 9ка и 12ка,при положение,че не се топлят другите стаи и да не е на ръба 9ката.
    Препоръка за Мицубиши , тошиба ,фуджи , дайкин или съответно друга марка ,която смятате,че ще се справи по-добре и е по-изгодна
    Благодаря!
    Моля за мнение на цитирания пост горе.
    Предлагат ми този Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-B13GKVSG-E.
    Какво бихте ми препоръчали.
    Този пост е редактиран от nikito0o; 14-02-24 в 16:42.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2024
    Мнения
    5
    #125

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Благодаря за отзивите на всички!
    Заложих на 2х Toshiba RAS-10PKVPG-E/RAS-10PAVPG-E, DAISEIKAI 9
    Aleksandars одобрява това.

  7. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #126

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Моля покажи ми къде в документацията на ПРОИЗВОДИТЕЛЯ има дадено за колко квадратни или кубични метра е даден климатизатор. Аз не съм успял да намеря такава информация.
    В сайта на Фуджицу Дженерал например:



    https://fujitsu-general.bg/bg_bg/site/product/3475
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #127

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Това е информация от ВНОСИТЕЛЯ, не от ПРОИЗВОДИТЕЛЯ - разликата е огромна. 20 квадрата в Петрич не е същото като 20 квадрата в Рила, като добавите другите фактори които са важни за топлозагубите на помещението ще ви се изяснят нещата.
    zillion, Aleksandars, bobivg и 4 други харесват това.

  10. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #128

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    А вносителят откъде взима инфо за квадратура и кубатура, след като производителят не дава такава?
    Сигурно от някой форум?
    Ако ще си говорим глупости, ето още една:
    По-маломощните климатици работят на по-голямо натоварване и съответно се амортизират по-бързо. Ако клиентите си сменят по-често климатиците, това е изгодно на хората занимаващи се с климатична техника.
    Такива като мен, дето машините им карат по 20 год, не са им много симпатични.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #129

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    В момента единствения, който говори глупости сте вие и бих ви посъветвал да спрете за да не се излагате повече.Ако за вас една и съща квадратура при различни топлозагуби дължащи се на различен климат, различен тип сграда и всички други подробности се отоплява или охлажда по един и същи начин - АФЕРИМ. Ето и един практически пример за ZSX20-W, Вимакс дават квадратура 15-20 но аз, при моите условия и в двата режима на работа го ползвам за 35 кв и се справя повече от чудесно.
    Aleksandars, bobivg, GLARYS и 1 други харесват това.

  12. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #130

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Разбира се, че има специфика при определенето на правилния климатик.
    Но аз говоря за тенденция и тя в този форум е само една: да се взимат маломощни машини.
    Ако 12-ка в 23 кв.м. е мазохизъм, то 7-чка в 35 кв.м. не знам как да го нарека.
    Спирам да споря, щото няма смисъл.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #131

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Разбира се, че има специфика при определенето на правилния климатик.
    Но аз говоря за тенденция и тя в този форум е само една: да се взимат маломощни машини.
    Ако 12-ка в 23 кв.м. е мазохизъм, то 7-чка в 35 кв.м. не знам как да го нарека.
    Спирам да споря, щото няма смисъл.
    Наречете го както сметнете за добре,аз го наричам добра покупка и то е благодарение на ЗНАЕЩИ И МОЖЕЩИ хора от форума, но е факт че машината си работи перфектно дори при -15 каквито имаше тази година, уточнено беше че това е при КОНКРЕТНИ условия а не при всякакви. Вие се заблуждавате по отношение на наименованията 12-ка и СЕДМИЧКА, защото въпросната СЕДМИЧКА е с 43 кг външно тяло, 750 ватов двойнороторен компресор и 1.20 кг. ФРЕОН, а това са параметри с които не могат да се похвалят машини обозначени с доста по големи ЧИСЛА.
    Aleksandars, GLARYS, rosswen и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #132

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Разбира се, че има специфика при определенето на правилния климатик.
    Но аз говоря за тенденция и тя в този форум е само една: да се взимат маломощни машини.
    Ако 12-ка в 23 кв.м. е мазохизъм, то 7-чка в 35 кв.м. не знам как да го нарека.
    Спирам да споря, щото няма смисъл.
    Няма нужда от спорове, просто сравнете показателите на една дванайстка от най ниския клас на Mitsubishi Heavy( SRK / SRC 35 ZSP-W с една седмичка от най високия клас на Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W и ще видите че тази СЕДМИЧКА е с много по добри показатели и може да отоплява по големи помещения от дванайстката от ниския клас. Тя затова и тази СЕДМИЧКА от най високия клас е много по скъпа от дванайстката от ниския клас.
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    278
    #133

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    rym
    както казаха другите, това го е написал някой от вносителя.
    Но нали разбираш, че 07 ZSX с 40 килограма външно тяло е едно
    А нещо 12 000 бту с 20 килограма е друго.
    И този ZSX дори на пълна номинална мощност е нащпорен много по-малко отколкото нещо с 20 кила което се води двойно като мощност и е изстискано всичко възможно

    - - - - - - - - - -

    Малко се дублирах с предишния :-)
    rosswen и HRS9 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #134

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Rym, задавал ли си си въпроса, защо пералните ги дават на килограм дрехи, а не на брой?
    Ако си отговориш този въпрос ще вденеш защо климатиците не се подбират на квадратура, а на топлинни загуби.
    Aleksandars, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #135

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Темата отиде в друга посока... Всеки си има глава на раменете (пълна или празна, друг въпрос) и може да си купува и монтира каквото иска вкъщи... И да вярва на когото си иска. И да го лъжат колкото иска...
    bobivg, GLARYS, Palev и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе