Страница 1 от 114 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    ЧНГ на всички сеткомци!!!Да сте живи и здрави и да ви топлят яко климите!!!И да не се развалят!НАЗДРАВЕ!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    ЧНГ на всички сеткомци!!!Да сте живи и здрави и да ви топлят яко климите!!!И да не се развалят!НАЗДРАВЕ!!!
    много здраве, късмет и успехи

  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #3

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    ЧНГ и от мен!!!пожелавам на всички сетком-ци най-вече здраве-останалото само си идва.Нека и през Новата 2007 година се уважаваме и спазваме добрия тон във форума!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #4

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте, имам следното питане. Имам 2бр. Fujitsu 14-ки инвертори и на всеки 35-40 мин. влизат в режим на размразяване когато темп. паднат под -2 градуса. Също така сметката за ток скочи 2 пъти. Това нормално ли е и ако не е на какво може да се дължи. Това го правеше и когато имаше мъгли и сега. Значи забелязах следното: когато завърши размразяването климатика заработва на пълна мощност и когато според мен трябва да намали консумацията той отново влиза в режим на размразяване. Благодаря предварително за вашите мнения и препоръки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #5

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    ЧНГ на всички.
    Някой ако има информация или впечатления за Toshiba RAS-255SV моля да ги сподели. И един въпрос - този модел 12-ка ли е и ще се справи ли за неизолирана панелка на 1-ви етаж 18 кв.м. Благодаря.

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #6

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    stan75,преди малко се поразтършувах по Гуугъл...за секънд хенд ли говорим?Щото тоя модел го дават 1997г.Води се 10-ка или по японскому-8 татами.Дотук от мен,оставям по-запознатите да ти дадат насока дали ще се справи с тая квадратура и другите особености на стаята ти.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #7

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    ЧНГ на всички! Нека Новата година Ви донесе много здраве, щастие и любов!

    Реших и аз най-накрая да се обзаведа с климатик и след съответното ровене в мрежата и обикаляне по магазините съм се спрял на следния модел:


    Fuji electric RSA-12LCC

    # КЛИМАТИК 16400 BTU/h – ИНВЕРТОРЕН СПЛИТ
    # МОЩНОСТ НА ОХЛАЖДАНЕ: 3.5(0.9-4.3) KW
    # МОЩНОСТ НА ОТОПЛЕНИЕ: 4.8(0.9-6.7) KW
    # КОНСУМАЦИЯ ПРИ ОХЛАЖДАНЕ: 0.92 KW/h
    # КОНСУМАЦИЯ ПРИ ОТОПЛЕНИЕ: 1.24 KW/h
    # AUTO RESTART ФУНКЦИЯ, ПРОГРАМЕРУЕМ ТАЙМЕР, SLEEP ТАЙМЕР
    # ЙОННО ДИОДОРИРАЩ ФИРТЪР, ЯБЪЛКОВ-КАТЕХИНОВ ФИЛТЪР
    # V-RAM ИНВЕРТОРНА СИСТЕМА, УВЕЛИЧАВАЩА МОЩНОСТТА НА КОМПРЕСОРА
    # КЛАС А

    Въпросът ми е дали някой има преки впечатления от тази марка и от този модел конкретно? Дали са надеждни и как са по отношение на шума?
    В мрежата намерих това
    Кондиционеры FUJI ELECTRIC - это привлекательный дизайн, широкий спектр моделей для любых помещений, оптимальное соотношение цены-качества и высочайшая надежность.

    По классу оборудования FUJI стоит в одном ряду с DAIKIN, MITSUBISHI и PANASONIC, предлагая высококлассную технику, обладающую полным набором лучших потребительских качеств, благодаря использованию всех последних технических и дизайнерских решений.


    но всеки си хвали стоката.

    Та кажете ми, моля, ще мога ли да разчитам на таз машинка да ме топли в студените зимни нощи?



  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #8

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от stan75
    ЧНГ на всички.
    Някой ако има информация или впечатления за Toshiba RAS-255SV моля да ги сподели. И един въпрос - този модел 12-ка ли е и ще се справи ли за неизолирана панелка на 1-ви етаж 18 кв.м. Благодаря.
    да 12ка е сумарната моштност между охлаждане и отопление иначе на отопление е 13400btu ще се справи без проблеми добър модел е.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    12-ка означава 12000бту/ч на охлаждане. Това важи за всички климатици. Японците ги дават по система си и 12-ка се равнява някъде на 35-ца, което е 3500KW на охлаждане.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #10

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    По классу оборудования FUJI стоит в одном ряду с DAIKIN, MITSUBISHI и PANASONIC, предлагая высококлассную технику, обладающую полным набором лучших потребительских качеств, благодаря использованию всех последних технических и дизайнерских решений.
    Е това ме изкефи!!! Да се сравняваш с DAIKIN (Мерцедеса на климатиците) трябва много да си поработил. Не съм виждал такава машина ама ше ми е много интерсно да я видя- е поне ако има истина в тия думи.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #11

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Е това ме изкефи!!! Да се сравняваш с DAIKIN (Мерцедеса на климатиците) трябва много да си поработил. Не съм виждал такава машина ама ше ми е много интерсно да я видя- е поне ако има истина в тия думи.
    Не съм го измислил аз http://www.proxlada.com/Katalog/Kond..._Fuji_Electric
    Даже в този форум имаше още една връзка към друг руски сайт, в който пишеше , че Fuji е търговска марка на Fujitsu,производство в новите заводи в Шанхай ,и т.н.
    В магазина ми казаха, че са по-добри от Panasonic и Hitachi

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #12

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от profyt
    ЧНГ на всички! Нека Новата година Ви донесе много здраве, щастие и любов!

    Реших и аз най-накрая да се обзаведа с климатик и след съответното ровене в мрежата и обикаляне по магазините съм се спрял на следния модел:


    Fuji electric RSA-12LCC

    За FUJI виж тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg177249
    и тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23881.0.html

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #13

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Явно е че много от хората съдят по разни числа и други небивалици от етикетите и изобщо не са в час със кимите до този извод стигам като чета в тоя форум все се заричам да не визам тук защото не ми се четят простоий.
    Та аз ще ти кажа да не си взимаш фуджи особенно китаиския много са зле на отопление а и имат един досаден проблем с компресорите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #14

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Послушайте airclima правилно казва за фуджито,компресорите им са голям проблем

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #15

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    стига глупости ... какъв е проблема с компресорите им ? на 10-12та година някои дефектират ? по добре Фуджитсу на 15 години ама ЯПОНСКО ! пристрастията на някои хора към климите 2ра ръка(ама лява) доста влияят на преценката им за климатичната техника изобщо като цяло !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 114 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 28-12-08, 00:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе