Страница 281 от 329 ПърваПърва ... 231271279280281282283291 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,201 до 4,215 от общо 4935
Like Tree3672Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4201

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Porsche911 Виж публикацията
    София, болница ИСУЛ.

    Тук са виновни монтажите. Климатиците капят един върху друг на по 10 етажа...
    Genadi80 и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4202

    Отговор: Вашите снимки

    В ИСУЛ са на парно (ТЕЦ). Може от покрива нещо да е капало.
    Gyokov и Mega харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4203

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    В ИСУЛ са на парно (ТЕЦ). Може от покрива нещо да е капало.
    Точно от покрива е, болниците не се отопляват с климатици - все още.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4204

    Отговор: Вашите снимки

    Я ела да стоплиш нашите хамбари (над 3000м2 и доста високи помещения) с климатици. В преходния сезон бяха ги набичили колежките по стаите на 28гр. и пак не беше особено топло. В коридорите студено, а има доста външни хора там. По няколко санитарни помещения на етаж. Всички в куп дадоха зор да пишем молба да пускат Тец-а. Големите обществени сгради, особено здравни заведения се топлят трудно с битови климатици. Още повече, че би трябвало да се избират с обществени поръчки, а там цената е водещ фактор, а не качество. А и после никой няма да тръгне да ги профилактира, то филтрите няма кой да чисти. Лятото колежките пуснали климатиците да работят и едновременно държат с часове прозорците отворени, че да влизало свеж въздух. Правя им колегиално забележки, но ефект няма. Имахме на последния етаж голяма обща централна климатична система и още в първите години експлоатация сдаде багажа.
    edi1 и Vizi харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4205

    Отговор: Вашите снимки

    Има болници които се топлят и охлаждат с климатици,
    но там външното тяло което съм виждал беше голямо колкото триетажен блок.
    П.с. - в чужбината...

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4206

    Отговор: Вашите снимки

    Ще ви снимам как нас на работа ни топлят с Трео.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4207

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Ще ви снимам как нас на работа ни топлят с Трео.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Чакам с нетърпение.Ама и подробности не само снимки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4208

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Я ела да стоплиш нашите хамбари (над 3000м2 и доста високи помещения) с климатици. В преходния сезон бяха ги набичили колежките по стаите на 28гр. и пак не беше особено топло. В коридорите студено, а има доста външни хора там. По няколко санитарни помещения на етаж. Всички в куп дадоха зор да пишем молба да пускат Тец-а. Големите обществени сгради, особено здравни заведения се топлят трудно с битови климатици. Още повече, че би трябвало да се избират с обществени поръчки, а там цената е водещ фактор, а не качество. А и после никой няма да тръгне да ги профилактира, то филтрите няма кой да чисти. Лятото колежките пуснали климатиците да работят и едновременно държат с часове прозорците отворени, че да влизало свеж въздух. Правя им колегиално забележки, но ефект няма. Имахме на последния етаж голяма обща централна климатична система и още в първите години експлоатация сдаде багажа.
    До някъде си прав ,но от друга страна парното е вече отживелица.
    В Пловдив хале 1500 кв на 6 метра височина се топли с коллонни климатици .
    Офисите се топлет с сплитове.
    И там имаше проблем с колежките и прозорците на работещи климатици .
    Решението беше поставянето на една джаджа дето спира климатика като се отвори процореца .

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4209

    Отговор: Вашите снимки

    Тези ховали, които са 8 в две халета се захранват от 3 огромни Треота, които са монтирани от една пловдвиска фирма.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 11-01-19 в 20:49.
    shener84 и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4210

    Отговор: Вашите снимки

    Централно парно (ТЕЦ) е ефективно в многоетажно строителство при населена и обитаема сграда.

    - - - - - - - - - -

    Genadi80, много модерна фабрика. Браво.
    Vizi и Rado Smilkov харесват това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #4211

    Отговор: Вашите снимки

    Генади, ако не е твърде нахално, коя е фабриката?
    Прилича ми на К....л (нарочно не изписвам изцяло, ако трябва, драсни ми и ще изтрия поста), не за друго, ама съм почти сигурен, че тез' сивите "щайги", както и ESD-тата са доставяни от нас, оттам спрямо това, че в постовете ти съм виждал локация/t C° Пазарджик, ми е такова предположението. Да си видя Ауер-ските касетки във форума... лекинко се изненадАх...
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 05-01-19 в 18:58.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4212

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Генади, ако не е твърде нахално, коя е фабриката?
    Прилича ми на К....л (нарочно не изписвам изцяло, ако трябва, драсни ми и ще изтрия поста), не за друго, ама съм почти сигурен, че тез' сивите "щайги", какато и ESD-тата са доставяни от нас, оттам спрямо това, че в постовете ти съм виждал локация/t C° Пазарджик, ми е такова предположението. Да си видя Ауер-ските касетки във форума... лекинко се изненадАх...
    Да позна,Костал е.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Genadi80; 05-01-19 в 18:13.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4213

    Отговор: Вашите снимки

    Както написах, специално за целия последен етаж (4-ти) имахме обща климатична система. По спомен Хитачи. Основното тяло беше голямо колкото стая. Точно 2г. изкара и издъхна. И то от работа лятото. В Плевен е много топло, имаме много хладилници. По Мед.Стандарт трябва да е 22-25гр. независимо от сезона в помещенията. Дамската част (преобладава) масово държи прозорците отворени (зима и лете). Иначе зимата ТЕЦ-а си е супер. Цялата сграда се отоплява, няма като жилищните блокове отказали се и крадящи. Сметката е доста поносима за сграда с подобна площ и обем.
    Vizi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4214

    Отговор: Вашите снимки

    В БГ няма необходимата дисциплина за персонала за ползване на климатици в такива сгради. За мен практически няма разлика дали нещо е лично или чуждо, но не е така с повечето хора. Бил съм свидетел как едни девойки в един офис преди много години държаха климатика на 20 градуса лете и на 30 през зимата. Други си държаха отворени вратите докато климатиците работят. Е климатиците се поспоминаха за 2-3 години. Не знам дали бяха калпави по принцип или от дивашката експлоатация. Това за чистене на филтри - ама вие къде живеете си мислите За това ТЕЦ или въглища/дърва. Туй племе не е дорасло за климатици.
    dodo_pv, grischa, oska и 5 други харесват това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4215

    Отговор: Вашите снимки

    Те ИСУЛ са на ТЕЦ, но вътре работят жени, на които винаги им е студено и се пускат и климатиците. Същото е във всички фирми с парно и климатици. При нас дори е имало случаи парното да е на макс, а климатик да работи на охлаждане.

    - - - - - - - - - -

    В столовата например има 16 броя таванни Mr.Slim. Половината работят на отопление, половината на охлаждане. Или са на Ауто, не е ясно. Както ги е нагласил някой в началото, след което дистанционните са откраднати-така си карат...
    VanDan, shener84, Vizi и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе