Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #16

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    какво разстояние минимум трябва да има между климатика и тавана?
    В инструкцията за монтаж го пише колко трябва да е разтоянието обикновено 5 - 10 сантиметра.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Възможен ли е монтаж на трегер (непосредствено над прозореца) и какво разстояние минимум трябва да има между климатика и тавана? Защото все пак трегерите не са много големи. Но това ми се вижда и на мен най-удачното място, имайки предвид, че стаята е правоъгълна, а не квадратна и едната стена е почти 2 пъти по-дълга от другата. Иска ми се климатикът да духа по дължината на стаята.
    ПС: стената с прозореца е тясната.
    Ако има място може, но монтажниците отказват не толкова заради мястото, понеже трегера е по дебел и по трудно се пробива. Разбира се не винаги е така. Иначе климатика може да се ложи над прозореца, а тръбния път да бъде под трегера. При новите панелни блокове няма трегери. Цялата стена е еднородна, но май пък мястото е малко за климатик. Това е за панелките с руския проект.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    За съжаление има трегер и то дебел. А що се отнася до мястото - като се сложи климатика, мисля, че няма да останат повече от 10-15 сантиметра между него и тавана - това проблем ли е?
    Като се прибера ще измеря точно и ще кажа.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Най добре виж какви са размерите на вътрешното тяло, на климатика който ще слагаш и ги сравни с размера на трегера. А това дали ще се провий трегера или стената малко по долу ще го обсъдиш с монтажниците. Може и да им дадеш някой лев наръка за да ти пробият трегера. АКо имат добър перфоратор няма да е проблем. Лошото е, че някои няма добри дрелки и може на тънката стена 1 час да се мъчат. Аз лично съм виждал как монтажници на Еко клима се мъчат на една дупка 1 час с някаква боклучава дрелка.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #20

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Проблема с пробиване на трегер е че там има арматурни пръти хоризонтални по 16мм и по тънки които оформят правоъгалана носеща рамка и вероятноста да се уцели арамтура е голяма и с свредло 40мм трудно става и вероятноста да се заклини и счупи. Аз предпочитам да върна парите за климатика но на трегер не салагам че бургията и машината струват 1500лв. А това че духа по дължина на стаята няма да я направи по топла дори така повече се усеща струята след 3 метра че е като течение защото изтива.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #21

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    И да добавя нещо към отговора на Airclima,че тези хоризонтални арматури се намират на около 30-40 мм. от долната част на трегера и от двете му страни.Та точно на това място най-често трябва да се пробие отвора.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Добре де, ама дори и да не монтирам самия климатик на трегера, то ако трябва да минат тръбите под трегера (външна е само стената с трегера), климатикът ми трябва да дойде на под 1,80 метра височина! Или трябва да се дупне под трегера и после да се вдигнат тръбите леко нагоре в стаята... Пфуу да му се не види.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #23

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    А и по принцип не е желателно да се пробиват носещи стени и трегери.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Няма друга външна стена в тази стая.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #25

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Да се похваля, че вече ми сложиха климатиците. Окончателните схема е:


    Не слагали тампони, но не е и нужно т.к. и външните и вътрешните тела на климатиците са много тихи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Място за монтаж на вътрешно тяло
    От UW във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-11, 12:09
  3. Място на външно тяло
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-10, 18:19
  4. Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?
    От ostrieto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 48
    Последно: 19-09-10, 00:26
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе