Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 157
Like Tree18Одобрявам

Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #16

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Работя в сферата на образованието и като гледам какво поколение идва тежко на всички сфери на икономиката.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Проблемът с кадрите е голям навсякъде, но нещата са много взаимносвързани. Ако като работодател даваш малко трудово възнаграждение не можеш да привлечеш качествени специалисти и се принуждаваш да работиш с индиянци с всички произтичащти от това последици. За по добри специалисти трябват повече пари, но това пък ще рефлектира в цената на монтажа, а виждате как тук в форума се изказват мнения че цените са високи.

    Във всяка монтажна фирма има служители които работят качествено и съвестно, те са единици а масата са индиянците. Когато трябва да се свърши някъде работата качествено (на наши хора) или да се покаже където трябва че фирмата работи качествено се изпращат онези единиците, на всички останали клиенти се пускат индиянците.

    Не е важно името на фирмата към която ще се обърнеш да ти свърши дадена работа, важни са хората които ще дойдат да ти я свършат. Нещата ще се подобряват с повишаването на жизненият стандарт на населението.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #18

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от jsivkov
    незнам дали цената трябва да калкулира пълното възнаграждение на монтажника, защото повечето фирми предлагащи клими си имат монтажници към тях. Да не говорим, че обикновенно фирмите печелят от климатика и от монтажа, де Илия на кирия незнам ние сме някаква антидържава с егати икономиката. А монтажа трябва да се гарантира не от отделния монтажник /Пешо, Кольо или Иван/ а от името и авторитета на на фирмата и изискванията на фирмената политика.
    Брейй . И колко са фирмите които с печалбата от препродажбата на 15-20 климатика месечно могат да покрият : наем на търговска площ, ток, телефони, заплати на монтажна група и продавач, осигуровки на същите, амортизация на машините, ремонти , данъци, счетоводител и т.н. И на всичко отгоре да излезе и на печалба . Е , да - може и монтажа тайничко да се калкулира в цената на климатика и разни лимонки ще си мислят ,че е без пари

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #19

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1

    Във всяка монтажна фирма има служители които работят качествено и съвестно, те са единици а масата са индиянците. Когато трябва да се свърши някъде работата качествено (на наши хора) или да се покаже където трябва че фирмата работи качествено се изпращат онези единиците, на всички останали клиенти се пускат индиянците.

    Не е важно името на фирмата към която ще се обърнеш да ти свърши дадена работа, важни са хората които ще дойдат да ти я свършат. Нещата ще се подобряват с повишаването на жизненият стандарт на населението.
    Е това е истината!Браво Valen1!Всякакви коментари според мен са излишни!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #20

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Българинът иска да плати за монтаж 2 лева и всичко да е перфектно. Не стига, че е платил 2 лв., ами се оплаква навсякъде какъв му бил монтажа, как му направили не знам си каква дупка в стената, от която духа, оставили невероятна кочина и т.н. Ами в крайна сметка ти си избрал нископлатени монтажисти, на които им е все едно какво оставят след себе си. Не може да сравнява монтажът на бай Кольо с този на фирми, които са от 15-20 години в бранша и са се наложили най-вече с качествена работа, иначе нямаше одавна да са на пазара. За 150 лв. монтаж ми е много интересно как ще си платят данък печелба, осигуровки, застраховка, корпоративен данък, наеми на офиси, амортизация на колите, най-вече качествени материали и професионални инструменти ?! За 150 лв. получаваш турска тръба, нисък клас изолация, китайски евтини инструменти и т.н. и после се чудим защо изолацията на тръбите се е разпердушинила след 1-вата година.
    Утре обещавам да снимам поне 3-4 монтажа по улиците за какво става дума, че качествените монтажи се броят на ръката "на невнимателен стругар".

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #21

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Valen1,подкрепям мнението ти напълно!Сблъсквал съм се досега с 4 броя фирми,едната,Карловската се оказа най-печената,двама човека,запланували са да пропътуват около 250км. в една посока само за мен.Точка.Няма други монтажи,идват,знаят какво правят,пробиват,гледат да не правят много боклуци/няма начин да няма боклуци в тая работа/,абе с едно изречение бързо,точно и акуратно без кафета и шикалкавене!Първия ми монтажник беше закарал със себе си ученици от местния техникум по ел.техника,които ги съжалих,но тогава все още си нямах представа какво аджеба значи монтаж на климатик.Все още ми се иска да им счупя тиквите с климатиците,дето ми монтираха!Болшинството са от кръжока"пречат ми ръцете".Като им гледам само фейсовете ,НИКОГА не бих ги допуснал повече в къщи,само с ръцете в джобовете!Профилактика наум/ако се реша някога на такова нещо/.Страчи,бе знам че искате да си смените Форд-а...поне 500 кинта за монтаж,а?Както колегата по-горе каза -500 кинта като изпълните монтажа,указан от фирмата-производител.То и аз искам много работи,ама се съобразявам.Алчните хора в България с лопата да ги ринеш!Аман!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Че ти да не мислиш ве всички си плащат абсолютно всички данъци. Няма такова нещо. Това за китайските иснтрументи са пълни глупости. Само на външен вид трудна ще разбереш колко е качествен монтажа. Ако знаеш какви монтажи правят Еко клиама дето са от много годин в бранша. Наитсина позлват суперн евтина техника, заради която монтажа става бавно. Аз мога да ти кажа, че качествен монтаж може да се направи и за час и половина, но за тази цел трябват двама печени монтажсти с необходимото образование.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #23

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    gomor, какъв Форд бе и какво общо има личната кола с темата ? Не мисля, че можеш да сравняваш цените на монтажите в село Долно нанагорнище и в София
    Julian, ясно, че на първо място хората трябва да си разбират от работа, но за мен освен това е важно с какви материали се прави монтажа. Иначе за данъците е ясно, но все пак се плащат заплати, наеми, амортизация - то и това е достатъчно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #24

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от Stra4iatela
    Българинът иска да плати за монтаж 2 лева и всичко да е перфектно. Не стига, че е платил 2 лв., ами се оплаква навсякъде какъв му бил монтажа, как му направили не знам си каква дупка в стената, от която духа, оставили невероятна кочина и т.н. Ами в крайна сметка ти си избрал нископлатени монтажисти, на които им е все едно какво оставят след себе си. Не може да сравнява монтажът на бай Кольо с този на фирми, които са от 15-20 години в бранша и са се наложили най-вече с качествена работа, иначе нямаше одавна да са на пазара. За 150 лв. монтаж ми е много интересно как ще си платят данък печелба, осигуровки, застраховка, корпоративен данък, наеми на офиси, амортизация на колите, най-вече качествени материали и професионални инструменти ?! За 150 лв. получаваш турска тръба, нисък клас изолация, китайски евтини инструменти и т.н. и после се чудим защо изолацията на тръбите се е разпердушинила след 1-вата година.
    Утре обещавам да снимам поне 3-4 монтажа по улиците за какво става дума, че качествените монтажи се броят на ръката "на невнимателен стругар".
    Аз не мога да разбера как срещу 300лв идват и ти монтират цялостно кухненско обзавеждане с всички мебели и вградени електроуреди? Как постигат тая цена, като монтажа трае 3 (три) пълни работни дни, работят 2-ма човека постоянно - режат, пробиват, сглабят, лепят, монтират водни, въздушни и електрически връзки на всичките уреди и системи в кухнята, а вие ми обяснявате, че за 2,5 часа монтаж (пробиване на 2 големи дупки, монтиране на 2 конзоли чрез 4 болта в стената и прокарване на няколко тръби и кабела) някой трябва да вземе 360лв?? Просто не е реално!
    Аз за цял ден работа в автосервиза (яка при това) и смяна на куп неща по колата ми съм платил за труд не повече от 140лв, а вие ми обяснявате, че 360лв за 2,5ч били малко??? Пак питам - какво особено има в тия климатици (2 топлообменника, 2 вентилатора и 1 компресор + няколко платки), че да е толкова трудно, скъпо и невъзможно обслужването им от т.нар. оторизирани монтажни групи?????????

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    При климатиците цената за монтаж не е цена само за труд. Тръбите струват пари, стойките също, изолация, крепежи, кабел, щепсел. При някои клиаматици всичко това идва с климатика. Например Осака. Така се прави безплатен монтаж, а цената за труда си я избиват многократно със задължителни профилактики. Колкото по-качествени материали се вложат, толкова по скъпо идва. После от парите трявба да има за монтажниците, за шефа и евентулано за данъци или поне част от тях. Незабравялйте, че се работи и със скипа техника, която струва пари.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #26

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    То и профилактиката не е съвсем без пари. Като отделиш около 1.5-2 часа ( заедно с пътя в задръстванията) от времето на една монтажна група, като се плати на тези хора, като се плати и горивото и то не остава много от парите. За съжаление фактора "път" с прилежащото " задръстване" никой не го отчита. А в път дневно се губят 2-3 часа !!! Това също сериозно влияе на цената. Не давай за пример автосервиз защото обикновенно и там колкото ти е цената на материалите толкова е и труда . Освен това си губиш от личното време да отидеш и да си оставиш и вземеш колата нали.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #27

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от Slade
    Аз не мога да разбера как срещу 300лв идват и ти монтират цялостно кухненско обзавеждане с всички мебели и вградени електроуреди? Как постигат тая цена, като монтажа трае 3 (три) пълни работни дни, работят 2-ма човека постоянно - режат, пробиват, сглабят, лепят, монтират водни, въздушни и електрически връзки на всичките уреди и системи в кухнята, а вие ми обяснявате, че за 2,5 часа монтаж (пробиване на 2 големи дупки, монтиране на 2 конзоли чрез 4 болта в стената и прокарване на няколко тръби и кабела) някой трябва да вземе 360лв?? Просто не е реално!
    Аз за цял ден работа в автосервиза (яка при това) и смяна на куп неща по колата ми съм платил за труд не повече от 140лв, а вие ми обяснявате, че 360лв за 2,5ч били малко??? Пак питам - какво особено има в тия климатици (2 топлообменника, 2 вентилатора и 1 компресор + няколко платки), че да е толкова трудно, скъпо и невъзможно обслужването им от т.нар. оторизирани монтажни групи?????????
    Сравнението ти е некоректно. Става дума за различни отрасли. Просто приеми , че при единия отрасъл всичко е по-скъпо отколкото при другите два, които си посочил. То ако става дума , някои за инсталиране на видеонаблюдение или специализиран сървър вземат над 1000 лв за 2-3 дена. Сам виждаш сравнението е некоректно.

    А постоянното намаляване на работната ръка особено високо-квалифицираната, ще доведе до още по-големи цени. Пък на които му се вижда скъпо, сам да си монтира климатика.

  16. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #28

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Julian,добре де,как карловските пичове ми взеха 100 кинта за монтаж,плюс 50 пътни,свършиха си работата качествено,съмнявам се да са били на загуба,а другите искат по над 250кинта,отделно като трябва и пътя да им платя,става "мейм си джейс".Стойките,както знаем сигурно са от таджикистанска ламарина,даже тоя "убавец",първия ми монтажник,щото строеше КЪЩА,да не се набута,имал некви стари железа,сам си ги правеше.Другият,дето е дилър на Осака и е към Екоклима,кара джип последен модел,вила/щото така се казва,то си е къща с всичките му екстри/,та не ми обяснявайте "колко разходи имат",да не ги подпукат данъчните колко приходи имат и дали дават фактури или касови бележки.И защото са "отдавна" в бранша,да знаете само как са се научили да зарибяват ...Julian,каква "скъпа техника" бе човек,на мен досега не ми се е случвало някой да не ми потърси някакъв инструмент,почти всеки гледа минимум разходи,максимум приходи!Ама все още не се е намерил някой такива лумпени да ги заиграе с дебелата тояга,та да мирясат и да седнат да понаучат нещо,не само да се чешат по главите,когато се появи някакъв проблем и да ми обясняват че ..." аз не разбирам от инверторни климатици..."Ами защо ги монтираш бе,човек???Наистина има хора,които си разбират от работата,не слагам всички в един кюп,но болшинството са лаици!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #29

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    То да стане нормално положението с природната газ, в смисъл разпространеност и цени, както е в нормалните страни, пък ще им мине модата на климатиците за отопление. Няма по-хубаво усещане от топлината на парното (било централно или локално). Особено за еднофамилна къща.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #30

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    То да стане нормално положението с природната газ, в смисъл разпространеност и цени, както е в нормалните страни, пък ще им мине модата на климатиците за отопление. Няма по-хубаво усещане от топлината на парното (било централно или локално). Особено за еднофамилна къща.
    То и от първоначалната инвестия няма по-хубаво усещане ( и после го ползваш само 2-3 месеца годишно) .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе