Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 157
Like Tree18Одобрявам

Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #31

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от Slade
    Аз не мога да разбера как срещу 300лв идват и ти монтират цялостно кухненско обзавеждане с всички мебели и вградени електроуреди? Как постигат тая цена, като монтажа трае 3 (три) пълни работни дни, работят 2-ма човека постоянно - режат, пробиват, сглабят, лепят, монтират водни, въздушни и електрически връзки на всичките уреди и системи в кухнята, а вие ми обяснявате, че за 2,5 часа монтаж (пробиване на 2 големи дупки, монтиране на 2 конзоли чрез 4 болта в стената и прокарване на няколко тръби и кабела) някой трябва да вземе 360лв?? Просто не е реално!
    Аз за цял ден работа в автосервиза (яка при това) и смяна на куп неща по колата ми съм платил за труд не повече от 140лв, а вие ми обяснявате, че 360лв за 2,5ч били малко??? Пак питам - какво особено има в тия климатици (2 топлообменника, 2 вентилатора и 1 компресор + няколко платки), че да е толкова трудно, скъпо и невъзможно обслужването им от т.нар. оторизирани монтажни групи?????????
    Браво,все ШИРОКИ СПЕЦИАЛИСТИ в България.ей!Значи Колю/Хасан/от еди къде си разбира от дърводелство,електричество,електроника.Носи най-вероятно стара ученинческа чанта с две отвертки,фазомер,рулетка,нивелир,зеге/подвижна резачка за дървени плотове/,няколко гаечни ключа и ШИРОКИ ПОЗНАНИЯ FOR ALL!!!
    Ми то в документите на климатика си е написано и нарисувано как се монтира,гледай ,монтирай и не завиждай!Постави си сам климатика и не оревавай форума ,че са ти взели много пари!И НИКОГА НЕ СМЯТАЙ ПЕЧАЛБИТЕ НА ДРУГИТЕ-демек, не гледай в канчето на другия!Като си толкова кадърен и разбиращ-направи фирма за монтажи и си купи джип,да се фукаш!!!!А...пак се ядосах!Извинявайте Вие главорези-монтажници,които работите по 12 часа на ден,къртите,висите с главата надолу или по скелета,удисвате на акъла на всякакви клиенти,сдържате гнева си от малоумните изисквания,поддържате скапани евтини машини на баровци.....още!
    Купил си Ху...о AUDI и иска труда да е 100 лв за всичко!Айде на такива-със здраве!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    То да стане нормално положението с природната газ, в смисъл разпространеност и цени, както е в нормалните страни, пък ще им мине модата на климатиците за отопление. Няма по-хубаво усещане от топлината на парното (било централно или локално). Особено за еднофамилна къща.
    Хехе, цените на газта ще се качват. Няма да падат и климатиците ще все по разпространени.

  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #33

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    dindo,я по-спокойно да не ти покажа снимката на монтажа на Хайер-а ми да видиш кой е висял с главата надолу,че тия и една свястна стълба нямат...казах-има фирми и ФИРМИ,болшинството са от бюрото по труда!А на мен кой ми плати нервите и мобилния,когато се обаждах до Варна/Зора къмпани лимитед/на фирмения им телефон и всеки път получавах различни части ,не за климатика,който имах??Аре не ми се пали толкова,че мога да зария форума със снимки на монтажи,дето ще ти падне челюстния ъгъл!Ай със здраве!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #34

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от Slade
    Аз не мога да разбера как срещу 300лв идват и ти монтират цялостно кухненско обзавеждане с всички мебели и вградени електроуреди? Как постигат тая цена, като монтажа трае 3 (три) пълни работни дни, работят 2-ма човека постоянно - режат, пробиват, сглабят, лепят, монтират водни, въздушни и електрически връзки на всичките уреди и системи в кухнята....
    Ами то е много просто - цената на една кухня е от 5000 до 10000 лв. фирмите дето ги продават да не мислиш че работят на загуба, от една купчина талашит се изкарва поне по 2000 лева електроуредите са отделно.
    А каква гаранция получава човек за една кухня. И каква квалификация е нужна да закачиш един шкаф на стената.

    Уважавам всеки професионалист но такива сравнения са абсолютно некоректни. Както и за авторемонтните услуги.

    Мхого от хората не могат да разберат също че достигането до дома на клиента е за сметка на част от работното време.


    @gomor дано не ти се случи но много ми е любопитно какво ще запееш ако недай си ти се повреди климата. Дали пичовете от Карлово ще дойдат да те сервизират, пък и да се навиеш да платиш още 50 лв за транспорт. И въобще каква ще ти е сметката никой не знае.


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #35

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    dindo,я по-спокойно да не ти покажа снимката на монтажа на Хайер-а ми да видиш кой е висял с главата надолу,че тия и една свястна стълба нямат...казах-има фирми и ФИРМИ,болшинството са от бюрото по труда!А на мен кой ми плати нервите и мобилния,когато се обаждах до Варна/Зора къмпани лимитед/на фирмения им телефон и всеки път получавах различни части ,не за климатика,който имах??Аре не ми се пали толкова,че мога да зария форума със снимки на монтажи,дето ще ти падне челюстния ъгъл!Ай със здраве!
    Ей затова Ефендулов има ЛУКСОЗНИ МОНТАЖИ.....Разбирай го както искаш!Не се заяждам.PEACE!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #36

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Браво,все ШИРОКИ СПЕЦИАЛИСТИ в България.ей!Значи Колю/Хасан/от еди къде си разбира от дърводелство,електричество,електроника.Носи най-вероятно стара ученинческа чанта с две отвертки,фазомер,рулетка,нивелир,зеге/подвижна резачка за дървени плотове/,няколко гаечни ключа и ШИРОКИ ПОЗНАНИЯ FOR ALL!!!
    Ми то в документите на климатика си е написано и нарисувано как се монтира,гледай ,монтирай и не завиждай!Постави си сам климатика и не оревавай форума ,че са ти взели много пари!И НИКОГА НЕ СМЯТАЙ ПЕЧАЛБИТЕ НА ДРУГИТЕ-демек, не гледай в канчето на другия!Като си толкова кадърен и разбиращ-направи фирма за монтажи и си купи джип,да се фукаш!!!!А...пак се ядосах!Извинявайте Вие главорези-монтажници,които работите по 12 часа на ден,къртите,висите с главата надолу или по скелета,удисвате на акъла на всякакви клиенти,сдържате гнева си от малоумните изисквания,поддържате скапани евтини машини на баровци.....още!
    Купил си Ху...о AUDI и иска труда да е 100 лв за всичко!Айде на такива-със здраве!
    Може да си много кадърен, но за сметка на други "кадърни", сте на това положение. Вярвам на колегата, защото вчера ми монтираха климатик, и днес цял ден пуша дупки "щото тва не им влизало в работата"?!?!?! Как на едни може да им влиза, а на други да излиза?!?!?!? И колега, не сравнявай работата по един автомобил, със този на климатик, защото явно си много далеч от истината как се прави ремонт, та било то и на автомобил(стаава въпрос не само за кадърна работа, а за това че в единия случай може да се отнася за човешки живот)!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #37

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?


    Може да си много кадърен, но за сметка на други "кадърни", сте на това положение. Вярвам на колегата, защото вчера ми монтираха климатик, и днес цял ден пуша дупки "щото тва не им влизало в работата"?!?!?! Как на едни може да им влиза, а на други да излиза?!?!?!? И колега, не сравнявай работата по един автомобил, със този на климатик, защото явно си много далеч от истината как се прави ремонт, та било то и на автомобил(стаава въпрос не само за кадърна работа, а за това че в единия случай може да се отнася за човешки живот)!!!


    Прав си,ремонт не правя поради простата причина ,че си имам хора за това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #38

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Докато има балъци, ще има тарикати!
    Този който плаща 220-240-260 лева за монтаж или не цени парите (тоест собственият си труд?!?) или парите му са изкарани леко(незаконно, полузаконно, криминално)



  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #39

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    mod edit badr:
    Рекламата си я прави някъде другаде.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #40

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Докато има балъци, ще има тарикати!
    Този който плаща 220-240-260 лева за монтаж или не цени парите (тоест собственият си труд?!?) или парите му са изкарани леко(незаконно, полузаконно, криминално)


    Пич , ама си нямаш никаква идея от ценообразуване. И за n-ти път повтарям - ако всичко е легално.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #41

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    Пич, .....
    Пич, дай някаква идея за ценообразуване - като всичко е легално?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #42

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Ами добре :
    приходи:
    1 монтажна група = 40 монтажа месечно. ( по 2 на ден + аварии, болнични и др.) * средно 190 лв = 7600 лв.


    разходи :
    40 монтажа * 80 лв материали = 3200 лв.
    2 монтажника * 900 лв чиста средна заплата( вече никой не работи без пари ) = 1800 лв + 900 данъци и осигуровки ( и тези пари някой трябва да заработи ) = 2700 лв.
    амортизация на инстументи = 300 лв.
    осчетоводяване = 200 лв.
    дотук сумата е 6400 лв. + 15% печалба ( законната е 20%) = 7360 лв.
    понякога се правят отстъпки за количество средно 200 лв.
    общо : 7560 лв.

    и така по най-груби сметки :
    приход 7600 лв.
    разход 7560 лв.

    доволен ли си ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #43

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    ...
    Не е добре да вземаш четящите за сладководни риби

    Ако ми представиш документи, че една година назад си плащал по 900 лева месечно (10 800 за година) данъци и осигуровки,
    получаваш от мен бутилка марков скоч(по избор) Съгласен?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #44

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    ХАХАХАХАХАХАХАХАХА
    Искаше легалната цена на монтаж - дадох ти я . Или поне приблизително - ако има и офис и склад , тогава вече разходите са други . А поне без склад не може. И тези пари трябва да дойдат отнякъде. И тъй като приходите са ограничени се съкращават разходите - или поне тези които може. И познай кои са те.
    Забравих да добавя ,че тези 2700лв. разходи за заплати са след " лека корекция" на осигуровки. Реалния разход за 2*900 лв. е 3057лв. Който не вярва : http://danacite.netinfo.bg/Calc3/index.html
    Там може да се види за заплатата която взима човек колко всъщност пари трябва да заработи . И тъй като никое благотворително дружество не поема тези разходи те се калкулират в цената на монтажа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #45

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    ХАХАХАХАХАХАХАХАХА
    Пак стигнахме там откъдето тръгнахме 150(180 с данъчна фактура) си е напълно приемлива цена!
    От там нагоре...както казва Ганьо Балкански - "имал си бол пари - дал си"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе