Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73

За техниците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #46

    Re: За Техниците

    ivoru е как пък реши че 9-ка ще те топли по добре?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #47

    Re: За Техниците

    Ми ще засека!
    Абе верно май че 9-ката топли повече(в около 13кв.) отколкото 12-ката(в около 16-17 кв.)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #48

    Re: За Техниците

    Първо: никого не иска м да обидя с това което ще напиша.
    Радвам се че все пак има техници който си обичат работата .Но недоволни от монтаж има много.Вкючително и аз.
    Та как протече монтажа при мен.
    Слизам аз да посрщна техниците и кво да чуя.Единия казва "ся и на връзкар трябва да монтираме"(Вероятно защото мой познат се обади в фирмата да пита за кога имат свободен час).Зачудих се да ли да не ги изгоня ама си викам ще се направя че не съм го чул.Качваме се по стълбите и същия ревьо вика "ако знаех че до 5-я етаж без асансьор ..." Викам си аз кво става тука ?КАчват се те казвам аз каде искам да ми монтират климатика и отново контра. "Ами то няма каде другаде" .
    Ебаси късмета избрал съм единственото възможно място за монтаж на тераса!!!
    Почват да дупчат и естествено попадат на арматура .започжат да дупчат срещуположно от към терасата. Резултата е едно желязо с дианетар 2см посредата на отвора. И най- интересното за мен беше че без да сменят боргията за бетон зпочват да блъскат по желязото. След около час хамалогия машината им взе да хвъря масло(добра машина беше ) но поне арматурата се беше издялкала на половина и тръбния пат мина.
    И така без вакумиране, без да увият ваншния тръбен път с бялата лента цяло чудо е че климатика раоботи.
    Става въпрос за клима сервис -Пловдив

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #49

    Re: За Техниците

    nasko-g хаааа че и мен м е разпнаха тук аз не съм от Пловдив ама да не мислиш че другаде е по - добре. Същата работа. "Зак"во ти е лента бе тя шъ съ нацъфка? Бе тия са убави бе кво вакуумиране и така си работят" и пр и пр. Иначе в централните офиси се правят на ощипани "Ама такааали?? Не не може да бъде. нещо не сте разбрали и тн." И са нагли на всичкото отгоре както пишеш. Щото като им казвам че ще се обадя в офиса въобще ВЪОБЩЕ не им пука което какво значи ам си прави извода. Доме точка БГ това е. Сега чакай рев и даже яко плюене.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    nasko-g хаааа че и мен м е разпнаха тук аз не съм от Пловдив ама да не мислиш че другаде е по - добре. Същата работа. "Зак"во ти е лента бе тя шъ съ нацъфка? Бе тия са убави бе кво вакуумиране и така си работят" и пр и пр. Иначе в централните офиси се правят на ощипани "Ама такааали?? Не не може да бъде. нещо не сте разбрали и тн." И са нагли на всичкото отгоре както пишеш. Щото като им казвам че ще се обадя в офиса въобще ВЪОБЩЕ не им пука което какво значи ам си прави извода. Доме точка БГ това е. Сега чакай рев и даже яко плюене.
    Ако някой ще те разпъне на кръст в този форум то ще е за празнодумство и спам! Кой и къде е отрекъл, че има добри и лоши техници, добри и лоши монтажи или фирми? Напротив, виждам даже и в тази тема пишещите специалисти по климатична техника да помагат. Огледай си постовете и виж ти помогна ли на някого с нещо?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #51

    Re: За Техниците

    Lupus колкото и да е чудно има и такива...само, че аз пак не разбрах КОЯ е тая фирма в БГ дето работи с Договор за МОНТАЖ? Бе нещо все тангират отговора. Защо ли? Пък щом съм толкова неразбиращ искам да науча. Какво лошо?
    П.С. пък както се вижда хич не съм сам...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #52

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    Lupus колкото и да е чудно има и такива...само, че аз пак не разбрах КОЯ е тая фирма в БГ дето работи с Договор за МОНТАЖ? Бе нещо все тангират отговора. Защо ли? Пък щом съм толкова неразбиращ искам да науча. Какво лошо?
    П.С. пък както се вижда хич не съм сам...
    Въпроса ти е безсмислен! Всички фирми работят с договор. Не зная фирма да ти откаже да ти продаде или монтира климатик, само защото не иска да подпише договор с теб. Ако имаш такъв пример - опиши го тук и го подкрепи с факти. Нали поемат гаранция за сервизно обслужване? Нали ти издават документи? Отвори Търговския закон и чети - ще видиш, че и устния договор е договор. Кой по дяволите те е спрял да седнеш и да преговаряш, а резултата да се оформи в писмен вид? То бива тъпотия и некомпетентност, но твоята надхвърля нормалната.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #53

    Re: За Техниците

    [quote author=Lupus ...То бива тъпотия и некомпетентност, но твоята надхвърля нормалната

    Г-н Модератор , хайде по-полека с определенията спрямо участниците във форума .
    Не пишеме тука за развлечение , а да си помагаме и евентуално да предпазиме другите участници от грешките , които сме направили избирайки еди-коя си некоректна фирма за монтажа на климатичните ни системи .
    Всеки пише за случилото му се , аз примепно писах за столичната Техно клима , чийто монтажници са под всякаква критика и това се знае от всички в бранша в София .... и дядо боже не може да монтира 11 бр. климатици за 2 дена и после да не изникне проблем - то така си и стана де ....няма вакуумиране , няма свестно нивелиране ... през отворите за тръбния път може и коте да влезне ....
    Това , че изразяваме недоволство не означава , че сме безкрайно тъпи и некомпетентни .... ами просто недоволни от някои некомпетентни монтажници , не възразявам , че има и свестни фирми ... просто попаднах на нагли гадове и това е

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #54

    Re: За Техниците

    Може да се монтират 11 клими за два дена щом са на една зграда и ако е и тухла и то с вакумиране и с бандажиране всичко. Правили сме го на морето така че не е невъзможно.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #55

    Re: За Техниците

    Lupus аз не знам кой какъв е не съм квалифицирал пряко нали...и моля да се чете като дявоал евангелието писал съм черно на бяло - Договор за МОНАЖ.Май въпросът ми си е много смислен Ако някого го стиска чепика то си е негова грижа. Едан хвърчаща гаранция не е никакъв Договор (както се знае много добре). Пък и устен Договрр , че и в БГ. Ще умра от смях . Та коя фирма монтираше с Договор за МОНТАЖ пак не разбрах?? . Ми сигурно щото съм тъп...Hollyshit и той сигруно си няма работа и спами тука...пък и много други Надявам се да попредпазя народеца дето го изцентрят докато дайдат да монтират. Тогава вече става друго. И мочва да ми миреше на нещо повече в тоя форум. Много жалко...

    //mod edit Lupus
    Помолих те да опишеш пример с фирма, на която си поискал договор за монтаж и те са ти отказали. Празните ти приказки досаждат на всички и разводняват темите. Имаш по 12 поста на ден, болшинството от които безсмислени. Превърна смислени теми в чат. Правя ти официална забележка - всеки твой пост не по темите или не съдържащ конкретна информация ще бъде третиран като спам и трит без обяснения.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #56

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да се монтират 11 клими за два дена щом са на една зграда и ако е и тухла и то с вакумиране и с бандажиране всичко. Правили сме го на морето така че не е невъзможно.
    Абе то за можене....може,с повече хора, ама Hollyshit ми писа на ЛС, че тия от Техно клима били четирима души, това си е своеобразен рекорд , достоен за Гинес.

    освен това става въпрос за монтаж на 2 обекта , които са на разстояние 1-2 километра

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Re: За Техниците

    Това сме го правили на поморие и бяхме двама а клиентите там са много капризни. Но сме работили от изгрев до късно вечер е бяхме скапани но го направихме.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #58

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ivoru е как пък реши че 9-ка ще те топли по добре?
    Ами явно има проблем с тия 12ки, след като сме поне 2ма със сходен проблем... Някой има ли документация където да пише при какви условия каква трябва да бъде температурата на струята?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #59

    Re: За Техниците

    spored men ne im se plashta dostata4no dobre na montagnicite i za to va se stiga do tam.po tozi na4in si izkarvat iada na shefa si.a samia klient niama nikakva vina v slu4aia.i vse pak giveem v bg nali ne zabraviate

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #60

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от BEAR1
    spored men ne im se plashta dostata4no dobre na montagnicite i za to va se stiga do tam.po tozi na4in si izkarvat iada na shefa si.a samia klient niama nikakva vina v slu4aia.i vse pak giveem v bg nali ne zabraviate
    не съм особенно съгласен , просто който си е мърльо си е до гроб такъв ...
    на някои хора и 5 хил. лева да им плащаш пак са си мърлячи , всичко е до човека , а хора има всякакви ...
    обикновенно на монтажниците им плащат на бройка монтиран климатик и някои от тях просто гонят бройката без да се занимават да вакуумират , нивелират и подобни .... претупват набързо и така успяват да монтират повече бройки и оттам да си вземат някой лев отгоре , а после идват и мъките за клиента .

    п.с. BEAR1 , никой не толерира писането на маймуница по форумите , ти предполагам си Българин ... а не маймун , смени шрифта ... или поне си монтирай фонетика - ще ти е по-лесно да свикнеш да пишеш на БГ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Enties във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-12, 21:46
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Jackas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 21:43
  3. Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV
    От mmmladenov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-06-11, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе