Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Имам проблем с климатика на комшията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    21
    #1

    Имам проблем с климатика на комшията

    По време на януарския студ и мъгли в Пловдив - около 2 ри януари до към 10 януари, на комшията климатика започна да бумти или както му казвате вие - нискочестотен звук. Не знаех от какво е, но скоро разбрах - замръзва и работи в режим на размразяване ... Обясних му, че ще ми падне апартамента, понеже външното тяло е на 10 см. от моя прозорец на хола, а аз там спя и е много неприятно усещането на вибрации и това бумтене, но той ми вдигна раменете и така проблема останависящ.
    казах му да си направи профилактика на климатика, но той пак вдигна раменете...
    Стопли се, този шум намаля (върна се в нормалните граници като за външно тяло и е търпим), но от 2-3 дни температурите са около 8-10 градуса, но забелязвам, че ламелите са му все побелели и климатика пак си бумти.... ли бумти.... и външното тяло не духа. Много неприятно.Забелязах също, че е сложил и гофриран маркуч отдолу на отвора, защото пък комшията под него му прави забележки, че капе върху неговия климати...Абе една работаааа, край няма...
    Та въпроса ми е:
    Има ли ефективна изолация от тава бумтене?
    Ако изградя стена, откъм климатика (отпред на прозореца имам открита тераса) от ИТОНГ ще спре ли шума?
    Климатика е КРАУН и незнам дали изобщо е инверторен, по скоро изглежда като трактор....
    Моля за помощ и за Вашите съвети как да посъветвам комшията си..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Привет!

    Марката CROWN е синонм на трактор. Аз ползвам такъв климатик и повярвай спасение няма.


    Колкото до неразбрани съсед - един флакон полиоретанова пяна на питата на външното тяло и ще си смени целия климатик......

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    нискочестотните вибрации не се спират със стена, а с памук/вата/рязане на кабели и др. такива

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    21
    #4

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    абе комшито е млад, може и да стигнем до споразумение
    съвестно ми е , как да му одрежа кабелите
    има малка дъщеричка
    и аз имам малко дете

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #5

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    brenin договри се с него да си сложи гумени тампони за изолиране на вибрацията между дроугото фирмата е пловдивска http://www.aeroflexbg.com/?menu=674 виж н атози линк до голяма тепен може да ти реши проблемите. Може да сложи и между стената и стойката и межд шайбата и стойката н аболтовете ама това ако не помогнат тапоните. Моят си е МХИ и пак бучи като замръзне ако е на твърда връзка.

  7. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #6

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    brenin договри се с него да си сложи гумени тампони за изолиране на вибрацията между дроугото фирмата е пловдивска http://www.aeroflexbg.com/?menu=674 виж н атози линк до голяма тепен може да ти реши проблемите. Може да сложи и между стената и стойката и межд шайбата и стойката н аболтовете ама това ако не помогнат тапоните. Моят си е МХИ и пак бучи като замръзне ако е на твърда връзка.
    Колега Climatronic,днес се опитах да се свържа с тази фирма за тези тампони.Аз съм си от Пловдив,но се оказа,че тази пловдивска фирма търгува само на едро. Попитах ги дали отнякъде в Пловдив да си взема тези тампони,а отговора им бе,че нямат и не зареждат магазини,а само монтажните фирми. Това е много кофти,тъй като по монтажните фирми комлект тампони вървят от 20лв. нагоре,но едва ли биха се съгласили да ви ги продадат само тях,ако не сте им клиент.Така,че...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #7

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    b.shterev е това не съм го проверявал просто позвъних и ми казаха да отида и да си взема...не съм уточнявал количества наистина...много кофти ако е така.. аз също мислех от тях да си взема ама не е болка за умиране мисля ...абе не сме във времето на дефицита като са толкова богати и не искат да продават ок...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    еми викайте фирма със саседа,да сложат тампони и си поделете плащането!

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    ако друго не помогне, то една пушка със сигурност ще оправи нещата /имам предвид да насочиш пушката към климатика, не към собственика му/

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    2
    #10

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Аз си взех оттук http://www.centro-clima.com/stoiki.html Не са точно като тези на снимката но са подобни. Вършат работа и хората продават на дребно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #11

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Аз си взех оттук http://www.centro-clima.com/stoiki.html Не са точно като тези на снимката но са подобни. Вършат работа и хората продават на дребно.
    Градски,дай телефон на дистрибутора в Русе.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Цитат Първоначално публикувано от rusenec
    Аз си взех оттук http://www.centro-clima.com/stoiki.html Не са точно като тези на снимката но са подобни. Вършат работа и хората продават на дребно.
    Би ли качил нейде снимка на тези тампони, че да мисля и аз какво да правя?
    На мен преди години ми нахлузиха ето тези:
    ,
    (то друго и нямаше, де) ама болта като е затегнат към лапата на климатика, а гайката му - към конзолата, файдата от ползата е ник'ва

  16. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #13

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Би ли качил нейде снимка на тези тампони, че да мисля и аз какво да правя?
    На мен преди години ми нахлузиха ето тези:
    ,
    (то друго и нямаше, де) ама болта като е затегнат към лапата на климатика, а гайката му - към конзолата, файдата от ползата е ник'ва
    Това е модел пак на пловдивската фирма "Аерофлекс".
    Ще е добре наистина,ако някои представи снимки и на други тампони.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Имам проблем с климатика на комшията


    Тези са едни от най-ползуваните, могат да се вземат от повечето фирми, които извършват монтаж и са около 2 лева парчето. Ако ти предложат няколко модела, вземи най-меките

  18. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #15

    Re: Имам проблем с климатика на комшията

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr

    Тези са едни от най-ползуваните, могат да се вземат от повечето фирми, които извършват монтаж и са около 2 лева парчето. Ако ти предложат няколко модела, вземи най-меките
    Мерси колега rsvr.Но както писах по горе по фирмите за монтаж предлагат тампони,но по 40лв. комплекта за климатик.Най евтиното е по 20лв.,но там пък ги монтират само ако си закупиш климатик от тях,свободна продажба не предлагат .Тези тук като ги гледам са много добри и от тях си търся да си взема.Ако можеш ми кажи откъде да си ги поръчам или да си ги купя,щото едва ли ще ги намеря в Пловдив толкова евтини.
    Трябват ми поне 12бр.,или 3 комплекта.
    Благодаря ти предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. имам проблем
    От m_banovskiM във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-11, 14:52
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. Комшията ме попита и не знам какво да кажа ....
    От hristobotev във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 08-06-09, 21:09
  4. Проблем с климатика и комшията
    От Cenarius във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 16-12-05, 14:46
  5. Имам проблем с HDD
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе