Страница 34 от 60 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #496

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Vania Marinova Виж публикацията
    Моля за компетентно мнение дали като се свали външното тяло на подови стойки, има технически проблем тръбният път да се измести малко настрани и да си мине в пвц канал по стената (в жълт цвят) до долу, защото монтажникът първо ми обясни, че както е излязла дупката, нямало начин за пвц канал. После каза, че щял пак да дойде да види, но аз вече съм гърмян заек, и първо питам тук, да съм подготвена
    Този дренажен маркуч, заедно с накрайника отдолу, директно ги махайте, ако ще го ползваш зимата.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    7
    #497

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ооо, това го знам, аз толкова изчетох в този форум, че и в други, че спокойно мога да стана една калфа
    Viking72 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #498

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Може да се направи с кабелен канал,стига да ги има нужните фитинги,стенни извивки и обръщач на равнини.Мен по ме притеснява има ли място да го сложоте доло,или направо извън терасата е най-добре.То така както е не може и комарника да се отвори.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    7
    #499

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Може да се направи с кабелен канал,стига да ги има нужните фитинги,стенни извивки и обръщач на равнини.Мен по ме притеснява има ли място да го сложоте доло,или направо извън терасата е най-добре.То така както е не може и комарника да се отвори.
    Първоначално и на мен идеята ми беше да е извън терасата, но майсторите не се наемат да се пресягат навън, а съм на втория етаж и отдолу има гараж с ламаринен покрив, на който също не се наемат да се качат. Абе имам подозрения, че вътре им е по-лесно.
    Иначе терасата е огромна, място бол на земята.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #500

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Vania Marinova Виж публикацията
    майсторите не се наемат да се пресягат навън, а съм на втория етаж и отдолу има гараж с ламаринен покрив, на който също не се наемат да се качат. .
    Какви са тези "палихурници"?! Мързеливи субекти....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #501

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    То май не можело току така да се слагат външните тела по фасадата ако трябва да се спази буквата на закона.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #502

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Vania Marinova Виж публикацията
    Първоначално и на мен идеята ми беше да е извън терасата, но майсторите не се наемат да се пресягат навън, а съм на втория етаж и отдолу има гараж с ламаринен покрив, на който също не се наемат да се качат. Абе имам подозрения, че вътре им е по-лесно.
    Иначе терасата е огромна, място бол на земята.
    То на земята може да има бол място , ама така са икономисали тръбици за още един монтаж като тоя .

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #503

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Най-добре на терасата с подови стойки. Хем ще бъде защитен от градушки, дъждове и зимата ще бъде на завет от силен вятър и обледяване. А при желание майсторите могат да му направят и един пвц канал по стената. Само че ще трябва удължавне на тръбите. Така както виси не е много добре. И то точно тежката страна се пада висяща.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #504

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Днес ми монтираха климатика,стана точно така както исках, и си го представях,нямам никакви забележки относно монтажа,хората си свършиха работата чудесно.
    Искам да изкажа огромна благодарост на Аleksandars,който ме насочи в правилната посока при избора на климатик,каза ми и от коя фирма да го закупя, а те ми го доставиха и монтираха в уречения срок.
    DSC05611.jpg
    DSC05612.jpg
    DSC05608.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от iveto; 29-07-17 в 18:59.
    bobovo, Aleksandars, DUNDURMA и 6 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #505

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Супер е!
    Външното как е хванато, дупчени ли са плочките?

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #506

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не са дупчени плочките,външното тяло е 42кг. и си стои ей така, изобщо не мърда и е доста безшумно....
    Този пост е редактиран от iveto; 29-07-17 в 18:58.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #507

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Здравейте,

    Монтажът на климатиците ще бъде извършен на 2 етапа, като първият вече беше извършен, а именно полагането/вкопаването на тръбния път. Монтажът беше извършен от известна фирма във Варна (по-късно ще напиша и името) като критерият ми за избор беше качеството и възможността монтажът да бъде извършен на 2 етапа без да съм се спрял на конкретен модел климатик. Преди да пристигнат монтажниците поизчетох доста относно правилното монтиране на климатик, но информацията е доста разпокъсана и непълна, а и все пак си има тънкости, които е трудно да бъдат обяснени във форума. Пускам снимки, с това което е извършено до момента:



    Според вас имаше ли вариант за по-добро полагане на тръбния път, не само от техническа, но и от естетическа гледна точка?

    Основното ми питане е свързано с излизането на снопа след водосточната тръба, като се има предвид че външното тяло ще е между прозореца и водосточната тръба. Не беше ли по-удачно да се дупчи, така че да се избегне това "прескачане" на водосточната тръба, като естествено тръбите се извият. Още тогава питах монтажниците, защо е така, техният аргумент беше че не било хубаво тръбите да правят чупки под такъв остър ъгъл (интересно тогава как се монтират мулти сплит системи и как се извива тръбите към външното и вътрешното тяло), а и там излезли тръбите :D

    Тъй като имам още 3 климатика за монтиране, а и искам да направя някакво систематизиране на стъпките при монтаж на стенен климатик,ако може специалистите/професионалистите да отговорят на следните въпроси:

    1. Място на вътрешното тяло – Какво е препоръчителното отстояние от тавана и стената? Ясно ми е че за конкретните модели има различни изисквания, но все пак има някакъв препоръчителен минимум (до колкото четох е 10на см от тавана, въпреки че много "специалисти" твърдят че може и по-малко). Другото което ме интересува конкретно в моя случай е, дали при сегашното излизане на тръбите може да се варира с малко (да кажем 5 см) при поставянето на вътрешното тяло.

    2. ПВЦ кабелен канал - При вкопаване на тръбния път под мазилката, има ли смисъл от него? Ако някога по някаква причина се наложи да се вади тръбният сноп, би ли могло да стане без къртене, ако има кабелен канал? Имам предвид такъв тип: http://www.sofclima.com/img_preview....0&ratio=strict

    3. Бандажиране на тръбния сноп - За бандажирането извън апартамента е ясно, но за частта под мазилка необходимо ли е? При въпрос от моя страна защо не са бандажирани ми се отговори, че било по-добре, за да няма излишно притискане на тръбите, с което до някъде съм съгласен.

    4. Тръба за кондезна от вътрешното тяло - Както се вижда на снимките настоявах да сложат ПВЦ тръба вместо гофрирана, като само в края към вътрешното тяло има гофра и е леко усукана, това усукване проблем ли е, питах и за него и отговорът беше че от тази страна трябвало да се свърже.

    5. Вакуумиране - Има време до тази стъпка, но все пак искам да знам минимум колко време е препоръчително да продължи, за да има смисъл, а не само да се отбие номерът.

    6. Запълване на външната дупка - Ако въобще има нужда, с какъв материал е най-добре да бъде направено, така че да не се притискат тръбите.

    7. Отвеждане на конденза - Как е най-удачно да става, ако е с кондензна вана и после с ПВЦ тръба свързана към водосточната тръба ще има ли проблеми от към запушване при дъждове или замръзване зимата. И бях чел нещо за щуцер, но не ми стана ясно къде и защо трябва да се сложи.

    8. Решетка за външното тяло - Иска ми се да сложа подобен тип решетка: Климатици от klimashop.bg: Декоративна решетка за външно тяло или нещо такова: http://klimatici.stokibg.com/product...0/1584_big.jpg Целта ми е най-вече естетическа, но и да предпазва тялото до някаква степен. Единствено не съм сигурен дали не пречи на нормалното функциониране на климатиците, разбира се приемаме че е решетката е правилно оразмерена.

    9. Аксесоари - Какви стойки да търся, че като гледам 90% са ръждясали. При високия клас правилно монтирани климатици, антивибрационните тампони вършат ли някаква работа?

    10. Захранване на климатиците към ел. мрежата - държах захранване да е като по книжка, от външното към вътрешното тяло. За целта от апартаментното табло към външното тяло е пуснат СВТ 3x2,5 mm2, а комуникационният си е оригиналният/стандартният кабел ШВПС (не знам точното сечение), който го донесоха монтажниците. Климатиците ще са на отделен предпазител. СВТ-то е в гофра, но като тип кабел има ли по-добър вариант за климатиците (ШКПТ или нещо подобно).

    11. Тъй като все още не съм се спрял на конкретен модел, но първоначално обмислях за Mitsubishi Electric или Heavy, Toshiba, Fuji и Fujitsu, ако се спра на Daikin Ururu Sarara, с така положения тръбен сноп възможен ли е монтажът му. Питането ми е свързано заради рекупериращата му функция, за нея нужна ли е трета тръба?

    Съжалявам за дългия пост, но имам доста въпроси, а искам всичко да стане колкото може по-добре.

    п.с. Препоръчайте фирми за покупка и монтаж във Варна
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Tsekov; 04-10-17 в 17:09.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #508

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    По точка 1:като се избере конкретен модел климатик, в сервизните му книжки в кашона пише минималните отстояния от тавана и стените.
    По точка 5:за външно май е най-добре с теракол или друг тип шпакловка за изолации.
    По другите точки по-компетентните да помагат. И на ме ми е любопитно проблем ли щеше да има още едно, две сгъвания от вътре на пакета за да излезе преди водостока.
    Гледам-първи жилищен етаж е, поне ще може да се обслужва със стълба.
    Този пост е редактиран от hitman0013; 03-10-17 в 11:41.

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #509

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    По втория въпрос е можело да се сложи PVC тръба с нужното сечение в случая мисля ,че фи50е достатъчна.
    По петия въпрос времето за вакуумиране е относително. Зависи от дебита на вакуум помпата,от нейното състояние,тръбите в какво състояние са,затапени ли са през времето което стоят положени и чакат да бъдат свързани. При положени предварително тръби е желателно да бъдат продухани с азот преди да бъдат свързани. Затова се вакуумира до вакуум който може да достигне помпата изчаква се 10-15 минути и се проверява да ли има промяна във вакуума

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #510

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    За това с азота не се бях замислил, но ще го имам предвид, защото тръбите не са затапени така като гледам. Ще се радвам да чуя мнението и на професионалистите от форума по останалите точки, мисля че ще бъде полезно не само за мен, а и за останалите потребители и ще им спести доста бъдещи главоболия, нерви и недоволство

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 60 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе