Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #46

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    други марки и модели климатици
    Имам известни наблюдения над доста марки и модели. Стари, нови, малки, големи, с къс и дълъг тръбен път, с права и обратна денивелация, конвенционални и инверторни...и т.н. Рядко не се чува нищичко!
    Особено за конвенционалните, без оглед на годината на производство, твърдо го има подобен шум, в режим отопление, при топъл старт, докато запълни топлообменника.

    Що се отнася до спрягания шум в темата и специално за по класните инвертори, за мен вероятна причина е комбинацията от малко по-къс тръбен път и оттам и малкото повече фреонец, което не пречи по никакъв начин на добрата работа на машинките, но има доизпаряване в топлообменника /при режим на отопление/, поради по-високото налягане в същия, в тоя режим. И без значение дали са със или без ТРВ и някакъв вид гасители, PMV-та и т.н.
    В режим охлаждане и да се получава, ти дреме, защото тогава е отвън и няма начин да го чуваш.
    Лично моя теория, без претенции за 100% точност и вярност.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #47

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Патрашков и Ба4 Дидо - май е точно така както казвате Съсреодочете се сега как да го излъжем да се махне тоя шум. Моя метод - не е ли приложим в домашни условия? Няма ли такова болче и чак толкова ли е опасно да се пипа?

    Прави ми впечатление че предимно гадаем. Аз като един млад специалист(компютърни системи) се очудвам че толкова време не попаднахме на един "инженер-разбирач по климатична техника" който научно и практически да обясни ситуацията и да сложи чертата - това/така, може/не може и каквото и да гадаете повече няма да измислите защото няма измислено! Дет се вика ако беше някаква комп. платка - изобщо няма да и цепя басма - да съм я разпоил и пак запоил 6 пъти до сега. Ама климатика малко ме притеснява да не го прецакам че жената ще ме отстреля без да и мигне окото 
    Толкова ли е на магия тая техника, почти всяко домакинство има поне по един климатик - вярвам че един квалифициран сервизен техник може да се изкаже категорично по въпроса. Може би както и собствениците на Дайкин, така и техниците - не си губят времето на този форум. Ще се мъчим сами ... до тогава ще се преструваме на глухи. Все си мисля че за 21 век, не е нормално да не може да се измислили как да се избегнат тия крайно неприятни шумове.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #48

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Да , продължавате да се занимавате с глупости... след 12дни накрая стигнахте до истината за налягането и кипенето, да така е наистина, и к'во?
    Да водиш статистика е хубаво, ако смяташ да я ползваш за нещо като изследване на процес например. Но за да обобщаваш (или доказваш) известни факти, чрез нея е безсмислено

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #49

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    От статистиката водена тук има смисъл. Всяка година производителите пускат нови модели климатици, споделянето на впечатления за тяхната работа е в плюс за тези които се опитват да се ориентират какво да си купят. Има хора които ги дразнят всякакви шумове. Аз например не съм вманиачен на тема шумове, но след като има вариант да не ми прелива, бълбука или шурти, предпочитам тишината пред шума на канализация.

    На мен не ми беше известно, че този шум при някой марки и модели е толкова силен и неприятен. Четейки мненията до момента се изяснява, че шумът е най-силен при климатици заредени фабрично с фреон за дълъг тръбен път но монтирани с малък. Мисля че това е голям плюс на тази тема, всеки сам да прецени тръбния път за да знае какво да си купи ако иска да намали общия издаван шум от климатика.

    Този, който чете дадените до момента мнения може да прецени дали да вземе например Fujitsu, ако знае че тръбния път при него ще е малък, например 2 метра и вероятността да чува шуртене е повече от голяма. То не стига, че климатика за разлика от отопление с радиатори принудително движи въздуха, при Fujitsu отделно пластмасите припукват слабо и към тези "плюсове" само остава да се добави и силен шум от движение на течност в тръбите.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #50

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    От статистиката водена тук има смисъл.
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    ...Четейки мненията до момента се изяснява, че шумът е най-силен при климатици заредени фабрично с фреон за дълъг тръбен път но монтирани с малък.
    ...за да обобщаваш (или доказваш) известни (вече доказани) факти, чрез нея е безсмислено
    Е точно това се дъвчи от години вече...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #51

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Да , продължавате да се занимавате с глупости... след 12дни накрая стигнахте до истината за налягането и кипенето, да така е наистина, и к'во?
    Да водиш статистика е хубаво, ако смяташ да я ползваш за нещо като изследване на процес например. Но за да обобщаваш (или доказваш) известни факти, чрез нея е безсмислено
    Темата е полезна за бъдещите купувачи на климатици.Пък и не може всичко да се слага под един знаменател.При мен две различни машини при почти еднакъв начин на монтаж и разположение на телата, на един и същ хладагент R410а - коренно разрична работа - уж "по-немарковия" ХИЧАТИ E10H2 работи като пушка и никога вече две години не е издавал шум на фреон или нещо подобно, докато "марковия" уж на двойно по-добро техническо равнище си "прелива" докато работи колкото си иска.А кажи ми, че се касае до технологични шумове или, че сме стигнали до истината и кое по-точно е глупост.Не съм специалист, и затова искам да ми се изясни проблема, който явно съвсем не е технологичен за поколението климатици.Определено се касае или до фабрични дефекти или до неправилни монтажи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #52

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    ...за да обобщаваш (или доказваш) известни (вече доказани) факти, чрез нея е безсмислено
    Е точно това се дъвчи от години вече...
    Дъвчи се от разочаровани потребители, защото ни един техник не се изказа/доказа технически грамотно. Ако знаеш как да го оправим - сподели с нас, ако пък няма оправяне - ни разясни защо. Много ще сме ти благодарни(аз специално). Други технически въпроси се разнищтват до формули - по тоя въпрос гадаем, гадаем и накрая някой като тебе(с някакви знания - незнам колко и какви но ми миришеш на специалист) ни отреже и ни прати да пасем трева без да се обоснове.
    При положение че на практика често връзката е между метър и два до три, на никой ли до сега не му е хрумвало решение?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #53

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Е, не мислех и тук да се включвам(и без това пиша много из форума, без да разбирам кой знае колко), но gdenov ме утрепа!! Какви платки презапояваш по шест пъти?! Да не работиш в MOST и ти да си техника дето "ремонтира" неработещите процесори, RAM памети, дънни платки и т.н. Ако си ти, кажи на кой адрес да ти ги пращам на частно... Аз също съм "ремонтчик" и поправям устройства... е и дъна съм оправял(т.е. сменял съм им кондензаторите). Винаги ме питат " ами то какво му е станало? Вчера си работеше. Аз казвам: вчера не ме болеше главата, ама сега ме боли.." За конкретният въпрос, шумът : Производителите, според мен, не са на ясно как да подтиснат тоя шум(или някои се опитват), какво остава... Мога да кажа, че всички заводи в България(а и не само, вероятно) искат обратна връзка, т.е. какви дефекти дават устройствата, за да могат да ги отстранят. При климатиците сигурно е сложно....

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Мисля, че трябва да обърнем внимание на типа топлообменник, широчина на тръбичките и подобни параметри.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #55

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Мисля, че трябва да обърнем внимание на типа топлообменник, широчина на тръбичките и подобни параметри.
    Ами глупости ! Дай да пратим пет,шест платки от нешумящите(климатици) и пет, шест от другите на gdenov той ще ги презапои и всички ще разберем къде е проблема. Даже можем да го пратим и на производителите,белким си оправят производството..

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #56

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Писах още в началото на темата как е при мен, но тогава климатикът не работеше, понеже беше топло.
    Истината при мен е, че се чува наистина съвсем леко този звук, но само при ИЗКЛЮЧВАНЕ на компресора. При включване това леко изсвистяване отсъства! Звукът трае 5 секунди и се чува когато вътрешният вентилатор мине на най-ниската скорост, жалузите се качват максимално нагоре и тогава се проявява този звук и след това климатикът обдухва. Но както казах, след това като се включи - няма никакъв такъв звук.
    Коментарите оставям на вас.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #57

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Очо - подразбирам че сме може би колеги и не ти прави чест да се подиграваш. Елементарно уважение е към клиенти и колеги да им обясниш ако знаеш нещо - какво толкова ще ти стане, та им разправяш вицове? То вярно че Майкрософт превърнаха науката в магия ...  но дума "неможе" - няма!(защото това са две думи НЕ и МОЖЕ  ) Не ми се навлиза в коментар за "кондензаторите и процесорите" - чисто заяждане си правиш - не те разбирам честно. Може да не се извиняваш - извинен си.(не се подвеждай от "млад" - преди 23 години написах първата си програма на бейсик за 8битов Правец)
    Не разбирам защо се хвана за думата - така е лафа, исках да се активират не тия дето не разбираме от климатична техника а някой хакер по последната! Схвана ли идеята на изказването?

    П.С. ХАКЕР - знаеш ли определението за този термин?
    Отговор(с две думи): Свързано е с техническата компетентност и удоволствието, получавани от решаването на проблеми и преодоляването на прегради. Хакерите решават проблеми и са съзидатели, те вярват в свободата и доброволната взаимопомощ. А ти като нямаш желание, поне не пречи - разбрахме че имаш скъпи климатици(с оченце)-ползвай си ги със здраве и ни остави нас да си търсим решение на нашите си проблеми - предварително благодаря!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #58

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    dgenov добре го каза!!!

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #59

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    gdenov, не искам да обиждам никого, и Винаги Гледам Дали Мога Да Помогна на Някого... gdenov , не съжалявам за написаното от мен , но ти се извинявам ,че те засегнах толкова много.Наистина се извинявам!, но ти прочети какво си написал и за какво става въпрос. В този форум не се включваме само аз и ти, а и хора на които това им е работата. Те! не могат да си обяснят има ли проблем или няма.. А ти казваш: няма ли някой "хакер" на климатици да вземе да обясни всичко.... Е мисля,че обиждаш valen1,deian,blue1,Velev..... по начина по който си го написал

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #60

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    По отношение на климатиците(то всъщност не говорим ли само за тях) никъде не съм се хвалил, какво имам, даже съм писал негативи(това е дума, която означава, обратното на хубавото,т.е не на хубавото а на позитивното... ) А да не казвам, че аз може и да нямам климатици,а само да разучавам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе