браво Еди1, много се радвам за резултата - разби ги отвсякъде! Би ли направил снимки, иска ми се да видя "колелото" зад външното тяло как изглежда?
П.С. да видим сега какво ще кажат "заварчиците" по тоя въпрос с блендата.
браво Еди1, много се радвам за резултата - разби ги отвсякъде! Би ли направил снимки, иска ми се да видя "колелото" зад външното тяло как изглежда?
П.С. да видим сега какво ще кажат "заварчиците" по тоя въпрос с блендата.
Ами нямам с какво да снимам.Иначе тръбите слизат надолу, правят един кръг с диаметър около 1 метър и може би малко повече да речем и си влизат в машината /външното ми е на около 1,5 метра под вътрешното/.Е, какво да кажат - нищо.В сервиза са ми познати /шефа, де/ и ще му нося тръбичката за спомен .Не съм плащал за смяната.
по скоро стеснението е било причината от колкото дължината на тръбния път .. за това след като се среже с резак за медни тръби трябва да се заглади там ,има си подходящ инструмент ... просто грешка при монтажа е причината за шума
Ами това се изкоментира още в началото!Ама доста народ не повярва,даже се изказа подигравателно.И сега какво?Още ли битува мнението,че Тошибата е скапана машина?Първоначално публикувано от edi1
Може да съм тъп, но не схванах. "Преливането" от какво се оправи: от удължаването на тръбния път, от премахването на "блендата" или от двете? И защо, Тошиба ще е "боклук", като доста от другите производители, използвали техните компресори?(вярно, че климатика не е само компресор, но все пак..)
Според мен е било от стесняването при заварката. Тръбният път е повлиял по-малко - лично мнение.
И пътя е от значение.Ще поясня - първо беше с 1 и нещо тръбен път, телата бяха почти на едно ниво.При отопление се чуваше слабо при тръгване и спиране на компресора, но на по-ниските мощности на компресора се чуваще постоянния шум от фреона, макар и не много силно, но достатъчно дразнещо.Удължиха пътя със заварка до около 2 и 70, 3 метра и свалиха външното на около 1,50 под вътрешното.И от заварката, когато се е получила блендата, започна още по-силно да бълбука при отопление и започна грухтенето при тръгване и спиране на компресора.След като сложиха новите 5 метра, изчезнаха всички видове шумове - сега се чува само шума от турбината, направо си е гробна тишина .Това означава, че при къс тръбен път се чува шума от фреона, макар и не силно.Когато се удължи пътя, изчезнаха всякакви шумове.А иначе голямото грухтене и бълбукане е било от блендата.
12LGC(под един метър тръби): в момент на работа, при никакви мощности НЕ се чува фреон! Вътре в стаята имам предвид, вън не знам - качен е много нависоко(4-5 метра) и едвам го чувам - трябва да застана под него за да го усетя че работи.
edi според мен дължината на тръбния път няма отношение към шума ти ... всичко е от калпавия монтаж ,който последния път е бил малко по читав ... и 1 м да са били сложили като хората няма да шуми .. имам предчувствието че тая машина след 3 кратна подмяна на трасета и фреон вече няма да е същата ,но времето ще покаже
Фреона не е подменян, грешката е моя.Ами работи добре, даже стана малко по-тих.Топли много добре, дори имам чувството, че компресора очевидно се е мъчил с тази бленда.Сега струята е топла дори и при по-топло време, което ме навежда на извода, че се е нормализирала работата на компресора на ниска мощност.Топлозагубите в тази стая са малки и компресора дори при тези малки загуби и работа на ниски обороти поддържа някаква температура на потока въздух.
edi1, сега чува ли се фриона при пускане и спиране на компресора?
Нищо не се чува .Нарочно седях под него.Както струята е със стайна температура по време на мониторинга, само усещам как започва да се затопля.По никакъв начин не можеш да разбереш, че компресора е започнал работа, освен по лекото увеличение на оборотите на турбината /държа го на АУТО/.
Присъединявам се към мнението на edi1 причината за "преливането" на фреон да е от евентуална бленда и/или стеснение при огъване на тръбите.
При инверторите развъртането на кмпресора е плавно (има и маркови конвенционални с плавно развъртане) не трябва да се чува преливане - логично е да се предположи че при бавно въртене на компресора фреона се движи бавно в тръбния път.
Моите наблюдения върху клими:
Fujitsu 12 LCC (втора зима се ползва - тръбен път под 60-70 см) - не се чува никога преливане. При включване външно тяло работи супер тихо, но на 2ра-5та минута леко бръмчи компресора. Когато е в режим не може да разбереш, че работи.
2 инвертора панасоник (модели отпреди 4-5 години) - не се чува никога преливане. Златните панасоници бяха тези.
Кариер Силвер 009 инвертор (втора зима) - не се чува никога преливане. Не разбирам кога включва, изключва.
Crown 2611 (Hisense производство 3та зима) - не се чува преливане никога. АЦ инвертор е. Развъртането на компресора е по "силничко", не е толкова плавно, но няма преливане.
КОБЕ (куча марка) конвенционален - чува се при старт на компресора за 4-5 секунди.
ПРИ ВСИЧКИ гореописани клими обръщането на четирипътника преди/след разскержаване се ЧУВА - на мен ми звучи като "изпускане на въздух от гума", "пръскане с маркуч" или нещо подобно.
При мен се чува понякога лек шум като от цвърчене, точно все едно нещо с високо налягане преминава някъде... незнам как да го опиша точно... тихо се чува, но интересното е че не е когато спира и се пуска компресора а по време на работа. Шума се появява точно когато климатика поддържа дадена температура вентилатора от съвсем тихо си увеличи малко оборотите... някъде около 10 секунди след като си дигне оборотите за секунда най-много този шум... Климатика си топли, размразява сичко нормално 09LGC, 4 метра тръбен път... Не ме притеснява особено но като четох темата при всички това е когато се включва или изклюва компресора, а при мен по време на работа...
Здравейте Някой ако е запознат с моя модел климатик да ми каже нормално ли е да се чува това шумене като преминава от един в друг режим- от фреона ли е , от фирмата ми казаха че нормално , търся друго мнение ? Благодаря Ви