Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #121

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от kansas13
    Здравейте Някой ако е запознат с моя модел климатик да ми каже нормално ли е да се чува това шумене като преминава от един в друг режим- от фреона ли е , от фирмата ми казаха че нормално , търся друго мнение ? Благодаря Ви
    Когато четирипътника превключва режимите се чува винаги. Не се притеснявай.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #122

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    И аз както edi1 имам абсолютно същия проблем, даже със същата марка и модел и със същия тръбен път(около метър)Като го реша ще докладвам.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #123

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    направо удължавай тръбния път, но без заварки, а с нови тръби.Моя проблем така го реших сега е с 4 метра.Чакам доклада ти.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #124

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    SANYO D28U и FUJISU E25T съответно с 2.5м и 3.5м тръбен път - никакви шумове от преливане на фреон. Няколко вечери подред обикалях като невестулка под прозорците около вътрешните и външните тела за да чуя нещо, но ... уви.

  6. giv
    giv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #125

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?


  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #126

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Да се включа и аз-преди 3 години ми монтираха саньо и дайкин,като при саньото тръбният път е около 30см.-почти директно през стената и при него абсолютно никакви шумове,за разлика от дайкина,но при него тръбният път е около 2.50м. и при режим топло при всяко тръгване на компресора фреона почти "квичи",а след спиране се оттегля с леко бълбукане -мислех че може да е от по дългото трасе,и не на последно място от НЕВАКУМИРАНЕТО .Но миналата година ми монтираха тошибата със същия по дължина път,НО с вакумиране,и дали от това или до марка,но при нея не се чува абсолютно нищо!И дали има значение ако е намаляло примерно количеството на фреона за шумът?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #127

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    И аз да опиша моите неволи с шума на фреон , който се разнася от Шарпа ми . Тръбния път беше 1м-1.2м и стрхотни шумове при всяко вкл. и изл. на компресора , като при включване продължаваха с минути . Силно "изпъшкване "половин минута след изкючване на компресора ,( може би това е при изравняване на налягането м/у двете тела и затварянето ня лкапъна) а той работи м/у 5-10мин.изключително шумни дефрости , а при темп. под нулата те са на всеки 20-30мин.
    Добре , че беше тая тема да видя ,че не съм единствения с тоя проблем ( имам други 2 климатика единия от които мидея и никога не съм чувал такъв звук от тях) и най-важното че може да се отстрани с удължаване на тръбния път. След дъго кандардисване от фирмата дойдоха и ми удължиха тръбите с 1 м. - толкоз им се откъсна от сърцето като казаха , че ми правят услуга . Сега тръбния път е около 2-2,20м и шумовете намаляха наполовина и като сила и като продължителност , но пак ги има и са все така дразнещи , особенно след края на работа на компресора и изравняване на налягането - това изпухтяване на 4 пътния вентил ли се дължи ? И защо имам чувството че се случва по-скоро във вътрешното тяло и съответно и 5м тръби да ми сложат пак няма да утихне . Искам да питам знаещите :
    1 -во четирипътния вентил ли е това , което чувам и как може да му се понамали шума ( да ги викам ли още да удължават до 3м)
    2- ро да не би да ми е високо налягането на фреона и затова да е токова шумен тоя вентил ( казаха ми , че е 27бара налягането на фреона ( 410) и било нормално ).
    3- то навиха ми тръбите на един кръг с диаметър около 60см , не е ли по-добре да се направи по- ситна намотката като на серпентина да стане ?
    Макар и да е стара темата , давайте акъл , че трудно го изтърпявам тоя шум най вече от вентила и ми умръзна да спя на Дарик радио

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #128

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    rumo, Можеш ли да запишеш звука на това за което говориш. Почти всички мобилни телефони могат да правят записи на звук.

    Влизането в разскрежаване през 20 - 30 минути и външна температура под 0 °С се дължи най-вероятно на малка отдавана мощност от модела климатик спрямо нуждите на помещението.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #129

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Sanyo DK22T- стандартен монтаж,тръбен път 3,5м/без заварки/- в режим отопление няма шум от движение на фреона.Чува се стандартния шум от турбината и леки припуквания от вътрешното тяло само в режим дефрост.В режим охлаждане нямам наблюдение,ако темата е актуална за него ще споделя през лятото.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #130

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    rumo, Можеш ли да запишеш звука на това за което говориш. Почти всички мобилни телефони могат да правят записи на звук.
    Днес можеби заради топлото време звукът след изключване на компресора почти не се чува и микрофона на телефона няма да го хване.

    Влизането в разскрежаване през 20 - 30 минути и външна температура под 0 °С се дължи най-вероятно на малка отдавана мощност от модела климатик спрямо нуждите на помещението.
    Точно обратното е при мен климатика е преоразмерен по нашите стандарти по 100W/m3 и цяла зима работи on/off и това е което много ме дразни - компресора почти не е работил 15-20мин. и то без да се товари , надхвърля градусите и праз дефрост , а никакъв скеж по питата .Знам, че има такива дефрости но на 40мин - например чофуто ми така прави под нулата , но никога не съм го чул и трябва да му пипна питата , за да разбера че това е дфрост - абсолютно безшумно се размразява и работи , а тръбният му път е по-малко от 1метър
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,43654.0.html
    По - рано съм писал тука повече по този въпрос , това което ми писа за проверка на датчиците не е направено , щото няма кой - според фирмата това са нормални дефрости , да ама според мен всяко размразяване под 40мин. и то без нужда е неправилно

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #131

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    За съжаление ми се налага да "поизтръскам" темата от прахта.
    При монтирани два климатика Mitsubishi MSZ-ZXV-229 и 289 ,( като 229 има тръбен път около 4,5 метра , а 289 1.8 метра) 289 работи без никакъв шум а 229 с по-дългия тръбен път след около половин час работа започва да му се чува едно равномерно непрекъснато "шумене" , което ако увелича оборотите на турбината за кратко , се загубва.
    Шума е от тръбите (фреона) , тръбите са цели без заварки , проверих сгъвките и мисля че няма пречупвания и сега се обръщам към специалистите за съвети преди да викам монтажниците.
    Другото което чувам на същия климатик и ме дразни е особения неравномерен звук на вътрешната турбина на най-ниски обороти, звучи като че постоянно си мени оборотите уоу-уоу........(дано освен усмивките и да ме разберете!).
    Аз като четох темата останах с впечетление , че по-късия тръбен път (по-високото налягане на фреона ) ви притеснява , а при мен е обратно и аз си мислех да помоля монтажниците да изравнят налягането на дългия тръбен път с това на късия (да ми долеят фреон)въпреки че по ТТ фреона е до 7м тръбен път .
    Ще съм ви благодарен ако ми помогнете да си реша проблема че по ирония 229 е в спалнята.
    PS:Засега наблюденията ми са само при охлаждане.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #132

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Аз като четох темата останах с впечетление , че по-късия тръбен път (по-високото налягане на фреона ) ви притеснява , а при мен е обратно и аз си мислех да помоля монтажниците да изравнят налягането на дългия тръбен път с това на късия (да ми долеят фреон)въпреки че по ТТ фреона е до 7м тръбен път .
    Какво значи "да изравнят налягането"...?Това е абсолютна безмислица...По думите ти имам идеята че имаш проблем с шум от оборотите на турбината,а не шум от фреон.Кой ти казва че имаш нужда от "доливане" на фреон...?Как така го установи?

    "шумене" , което ако увелича оборотите на турбината за кратко , се загубва.
    Това говори че нямаш проблем с фреона ,а с турбината.
    Запиши с телефон звука...Има вероятност вътрешното тяло да е монтирано "под напрежение"...с други думи - усукано заради кривки по стената или нещо друго.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #133

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    rkk благодаря за отговора.
    Шумовете са два :
    1. Така описаното уоу-уоу................... започва със стартирането и е от турбината.
    2. "Шуменето" на фреона започва по-късно.
    Да изравнят налягането, имах в предвид да замерят какво е налягането на фреона при климатика с дължина на тръбния път 1.8метра , а след това да замерят и налягането на климатика с по-дълъг тръбен път 4.5метра (то би трябвало да е по-ниско) след това да допълнят климатика с по-дълъг тръбен път така че да има същата плътност като при по-късия тръбен път.
    Не е изключено разбира се и да е бил фабрично "препълнен" и да се наложи малко да се изпусне .
    За причината турбината да вие най-вероятно си прав и аз имам същите съмнения и ще се пробваме с монтажниците да го елиминираме( посукването).

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #134

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    При отопление (защото това което писах беше в режим охлаждане) на климатика с дълъг 4,5 метра тръбен път няма никакъв шум а на този с късия 1,8 се чува шум когато размразява.
    А за шума уооу-уооу се оказа че е от въртящия се сензор(окото) и затова го чувам само при ниски обороти.Дали е нормално вие кажете за да знам какво да правя.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #135

    Re:Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Ами спри го, да не се върти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе