Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 171
Like Tree71Одобрявам

Гумени тампони - за и против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #136

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    dodo2000, мерси много за полезната информация. Мисля и аз да последвам примера ти, че тези вторите наистина май почти никаква работа не вършат. Вършат някаква работа, но не е това, което трябва да е.
    Въпросните вибрации, които визираш, константни ли бяха, или само при набиране на компресора примерно след on?
    По силни вибрации се усещаха при набиране на компресора, но като цяло постоянно се чуваше едно нискочестотно бучене вътре в стаята докато работи климатика. Сега вече с тези новите в стаята не се чува климатика. В друг магазин ми предложиха по-скъпи тампони, които на пипане бяха твърди и това ме отказа да ги взема. В крайна сметка от тази, които се предлагат в Практикер за 11 лв съм доволен от резултата,
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #137

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Да. Ще ги видя в Практикер дали ще ги намеря, благодаря. Появява ми се същият нискочестотен брум, за който говориш, но само при набиране на компресора и после утихва. Не е нещо кой знае какво, но прави впечатление, като е много тихо. Тези, които са ми сложили, са точно като на втората снимка от предния ти пост. Много са твърди на допир, като твърда пластмаса. Гледам тук назад има и други предложения от онлайн магазини, но дето се вика... око да види, ръка да пипне.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #138

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    От всичките мои и на сина 6 климатика, само на един се наложи да сложим тампони и сложихме тези . Направо не повярвах какъв ефект имаше, пък и тогава бяха 6лв. комплекта.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #139

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Да. Ще ги видя в Практикер дали ще ги намеря, благодаря.
    Един съвет - ако ще взимаш тези от Практикер сложи по една шайба на всеки болт, понеже са назъбени и свалят боята като започнеш да натягаш. А относно тези старите, които и ти си имал, наистина са като пластмаса и ползата от тях май е никаква. То и цената им беше смешна - за 4бр -5-6 лв.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #140

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Додо, сигурен ли си, че си наясно защо е назъбен болта?
    SPSt одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #141

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    От всичките мои и на сина 6 климатика, само на един се наложи да сложим тампони и сложихме тези . Направо не повярвах какъв ефект имаше, пък и тогава бяха 6лв. комплекта.
    И тези ги гледах. Може и от тях да поръчам едни, те никога не са излишни като консуматив. Чудя се само фи 35 ли да са, или тези фи 40 и дали въобще има някакво значение? Сегашните отдолу са на 40. А тези чудесии в кутийките някой виждал ли ги е в работна среда? Някакви здрави амортисьори направо. Как се процедира правилно при смяна на тампони? Предполагам се развиват от едната страна, леко се повдига за да се сменят и после пак така от другата страна, или...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #142

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Ако климатика е изложен на слънце е добре тампоните да се омотаят с алуминиево тиксо.Така няма да изгорят и се втвърдят от слънцето.
    dodo2000 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #143

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Додо, сигурен ли си, че си наясно защо е назъбен болта?
    противоплъзгащ ефект

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #144

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Малко труд и творчество днес. Благодаря сърдечно на dodo2000 за обменения опит. Дано има повече отзивчиви хора като него в този форум.

    Разочарован и аз от стандартните монтажни тампони и ниската им ефективност, днес съм снабден с два вида нови:



    След кратък размисъл кои да сложа и кои да оставя резерва, решавам да тествам "издръжливите амортисьори", съобразно маркетинговото облъчване Нещо различно викам поне, а другите няма да избягат.



    Две минути за запознаване с елементарното, но ясно монтажно упътване:



    30-40 минути играчка заради труднодостъпен ляв вътрешен тампон и тъкмо след залез-слънце новите "обувчици" са нахлузени:




    Това са предишните, които ми влизаха с монтажа, и които dodo2000 също визираше по-горе:

    Вършат уж някаква работа, но са далеч от истината и лично аз също не съм доволен от тях.

    Нивелирам, влизам вътре и пускам на максимум 30 градуса да топли...
    Нищо не се чува. След малко започва да духа топло. Викам поне да го форсирам и пускам Hi-Power, вентилаторът ще ме отвее, но сякаш пак не чувам друго.
    Излизам отвън да проверя поне още на мястото си ли е тялото, гледам набрал яко компресорът с перката на макс, ще отлита. Бутнах тампоните и направо се усеща с ръка как обират вибрациите. Преди малко в по-нощна тишина го пуснах нарочно отново на форсаж и от въпросния нискочестотен брум сякаш няма следа. Трябва целенасочено да слухтиш, за да чуеш самият звук на неестествено форсираното тяло в нощната тишина отвън. Като цяло много добър ефект засега с тези чудесийки. Ще продължа да следя нещата с шумообирането и когато стане горещо на охлаждане.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 04-05-19 в 01:37.
    Gyokov, bobivg и stoianmitkov харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #145

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Три месеца по-късно мога да кажа, че съм доволен от италианските тампони Soleco по-горе. Бях с доста резерви към тях в началото, но се оказаха добро попадение. Климатикът и без това си е тих, но с тях забравих, че външното тяло съществува. За всеки случай ги увих в алуминиево фолио преди лятото, макар че можеше и да не го правя.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #146

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Ти па да не видиш нещо от Миланов.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #147

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Не знам за какво говориш, не съм гледал нищо от Миланов.
    Просто предните тампони от стандартния монтажен комплект бяха скапани и не бях доволен, предаваха вибрации и резонанс, тоест въобще не ги спираха.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #148

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Забрави. Шега.
    Phoenix_1 одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    1
    #149

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Phoenix_1

    Здравейте.Бихте ли казали,откъде си купихте тези италиански тампони и колко струват ?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #150

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Имате ЛС.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тампони смяна
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-14, 20:07
  2. Качествени тампони за климатик
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-13, 00:31
  3. Въпрос за тампони и щуцери...
    От CERRUTI във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 09-01-11, 17:04
  4. Гумени уплътнения
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-10, 13:44
  5. Aнтивибрационни тампони - за и против
    От titan_83 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-08, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе