Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #16

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Може ли, специалистите да се изкажат при монтаж като от снимката на Велев ( двете тела да са в общо помещение ), темп. 20°, пренебрегваме топлинни загуби и в режим отопление: дали темп. в помещението ще се повиши, понижи или няма да се промени.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Температурата ще се повиши.

    Машината консумира електричество, за да работи, а при работа се отделя и топлина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #18

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Температурата ще се повиши.
    И аз така мисля. Но това не оспорва ли тезата на много от съфорумците, че климатика вкарва топлина от вън вътре.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тера

    Не. Пренесената топлина е равна на нула в случая. Извършената работа за пренос на 0-топлина, ще повиши температурата, независимо от режима на работа. Ама не виждам никакъв смисъл от тази дискусия.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Е когато външното е вътре,откъде ще вкара топлина,просто единия край на хладилната верига колкото се охлажда, втория толкова се затопля. Само че машинката има загуби в компресора и платките като доп.топлина и така стаята ще се затопли. Затова и винаги КОП на отопление е повече от ЕЕР на охлаждане,понеже топлината от компресора е печалба в режим отопление.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #21

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Е да вземем за пример конв. климатик за да премахнем намесата на елекрониката при инвенторния. При такава висока темп. 20° за работа на външното тяло, перката често ще изключва за да намаля налягането в изпаритела, вследствие на което ще се намали и отнемането на темп. от външното тяло. Вътрешното обаче, ще затопля постоянно и така температурата ще се повишава.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Според мен,без да имам точна представа к'во е реално положението,дерта е лятото да не прегрее.Ако ти е на сянка терасата и държиш отворено ще работи и лятото.Но по-добре е да е вън и да нямаш дерт с терасата и машината.А иначе така:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    techno-ква е тая външна температура 20 гр при отопление ??? Аз на тая отдавна съм си спрял климатика и съм с отворени прозорци....

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #24

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    Е да вземем за пример конв. климатик за да премахнем намесата на елекрониката при инвенторния. При такава висока темп. 20° за работа на външното тяло, перката често ще изключва за да намаля налягането в изпаритела, вследствие на което ще се намали и отнемането на темп. от външното тяло. Вътрешното обаче, ще затопля постоянно и така температурата ще се повишава.
    но при тези усовия на работа приятелю COP-а е по-малък от единица - схващаш нали ;-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #25

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Климатика си духа здраво(външното тяло) , това ми е единствения проблем. Не случайно написах размерите на терасата защото според мен само това ме спасява за да работи като климатик.Аз го ползвам само за отопление и когато навън беше -20 и на другите климатицете спираха в моята стая си беше +20.
    Последното изречение е за тия които казват, че климатик в затворено помещение не работи добре.Така е но не и в моето. Мисля че 40 градуса разлика са си отлични дори и за климатици от много по висок клас.Направих и снимки но не знам как да ги кача във форума. Лятото съм с stopsol стъкла, терасата е с топлоизолация стаята ми е с топлоизолация вътрешните ми прозорци са също стъклопакет ...проблеми с горещото нямам, а когато имаш малко дете мисля си че климатика през лятото рядко го ползваш. Не съм учил термодинамика не съм специалист в тази област и затова писх тук за мнение - 90% от хората с които съм говорел веднага решават че това е невъзможно - аз оборвам това мнение с реален монтаж. Интересното е защо това е така, защо все пак системата работи???


    valen1: За качване на снимки, когато пишеш или редактираш твой пост в ляво под прозореца в който пишеш текста има надпис Допълнителни Опции...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Засичал ли си разхода САМО на климатика?

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #27

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Не става въпрос дали климатика работи ,а защо не си го изнесъл извън терасата ,след като е остъклена...?След като не си учил термодинамика помисли си защо ли 90% от хората са ти казали ,че няма да работи нормално.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #28

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Искам да попитам - някой от вас чувал ли е за Гачилов и Калчев?
    Ще ги цитирам: ...обем на помещение, в което се монтира агрегат - 17м3 на 1000W студопроизводство...
    Защо да не работи климатика на тази тераса и при това ефективно ? А слънчевото греене ?

    Как и кога COP става по-малък от 1 на отопление, при външна +20 С? Ако е инвертор ще подмине 12. А дали има смисъл, в това да се отопляваш при външна +20 С е друг въпрос.

    [img width=800 height=394]http://img27.imageshack.us/img27/8459/nebel.jpg[/img]

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Искам да попитам - някой от вас чувал ли е за Гачилов и Калчев?
    Как и кога COP става по-малък от 1 на отопление, при външна +20 С? Ако е инвертор ще подмине 12.
    Нобелови лауреати?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    " Малки хладилни машини" от 1983 г ??? Гео,абе не живеем ли отдавна в 21 век,а???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 21:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 22:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 23:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе