Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 102 от общо 102
Like Tree3Одобрявам

Инструменти за монтаж на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #91

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Да бе да ще повярвам, аз веднъж се качах и слизах от стълба с 28кг. тяло ........ами унуй движение в края не ми се отдаде
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322588971[/time]_________________________________________________


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #92

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Някои ползват подемник за повдигане на агрегата(из японско),но е ограничен до 3м.Пък жълтите нали са и по дребни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #93

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Тук в България има една фирма продава страхотни подемници Германски които може да си ги вози човек като ремарке ама се оказаха цифра.
    Ya това че са ти гумени краката не значи че всички са с такива.

  5. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #94

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Добре де пошегувах се, май аз го бях хванал не както трябва

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #95

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Добре де пошегувах се, май аз го бях хванал не както трябва
    Ок.
    В деиствителност от 18ка нагоре си е доста трудно.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #96

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    ... мдаа, аз пробвах с 41 кила тяло и не успях. Нагоре по стълбата не е като на земята. Сега имам друга техника и с нея качвам тежки машини. Той Велев е като менгеме, него не го мисля.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    15
    #97

    Re:Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от justify



    Това е най-тъпата ирония която някой някога е изразявал.

    Освен инструмента, ще трябва да "видиш" и времето което ще ти трябва "да похарчиш".
    Че малко са "навитаците" да си похарчат част от живота вместо за дискотеки, чалга клубове и кръчми за образование.
    Това сравнение което си направил между съдов хирург и монтажник е най-нелепото сравнение което някога съм виждал някой да прави.За монтажник давам максимум 6 месеца ако има кой да ме обучи, но за съдов хирург и 9 години ще са ми малко.

    Отделен въпрос е че за монтажници се класира куцо, кьораво и сакато едвам изплюто да завърши от системата на средното образование с мотивацията "да земам по някой лев за пиене по кръчмите да има", а за съдов хирург иска силна мотивация да пробиеш на изпитите и да се класираш и след това най-малко 9 години обучение и последващата го спецализация и тясна специализация за да станеш завършен специалист ...
    За монтажник става и някой едва завършил, но такива за съдови хирурзи не стават, защото нямат данните...
    Отгоре на всичко част от пичлеметата -монтажници демонстрират завидно самочувствие, все едно наистина са съдови хирурзи.

    За съжаление макар преди да подхождах с известни резерви към тези статии http://e-vestnik.bg/8710/za-balgarina-iz-foruma/ линкнати от Аруба_мен сега си мисля, че лекаря който е писал е напълно прав...


    Само в Бг може да се сравнява труда и професията на лекаря с плочкаджията или с монтажника на климатици...
    Да ирония е , и вероятно е тъпа но така виждам аз нещата. Водя се и аз монтажник на енергийни системи работещи с природен газ и възобновяеми енергийни източници. И климатици слагам ама повечето са от тия къде работят с вода..... Та викаш доктора учи много и има отговорности , а монтажника развива и завива гайки и после си пие бирата и рупа ядки. Всъщност до някъде си прав но това е тема ,че няма работещ стандарт за качеството на услугите и ,че се назначават хора без сертификат който да гарантира някакво минимално ниво на разрядност по професията. Що се отнася до отговорноста между доктори , монтажници , техници ,шофьори........всеки си гледа от камбанарията. Аз монтирам съоръжения където ток ,вода и газ работят заедно и неправилен монтаж или подръжка могат да срутят хотел ,болница или офис . Но пропуск на охранител в летище или гара , или някой който просто пакетира може да доведе също до драми. В повечето професии предварителната учебна подготовка е само да се даде минимално стартово ниво , а ученето е непрекъсващ процес докато практикуваш. А за доктора който споменаваш не съм много съгласен , но няма да коментирам защото и аз не можах да се реализирам на територията на Бг.
    Поздрави.

  10. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #98

    Отговор: Инструменти за монтаж на климатици

    Пичове...щях да пиша в темата на VD,но са я ''закопчали'' вече!
    Та ако може някой да ме светне за тези конусни дъски с ексцентрично въртене на конуса (ако е правилно да се каже така).
    Марки...модели..цени???Къде във Варна мога да открия?

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #99

    Отговор: Инструменти за монтаж на климатици

    Баси кви са тия подемници, кви 5 лв.... аз не съм монтажник, но съм по идеите какво ви пречи, да си пробиете една дупка на 50-70 см над теоритичната височина на климатика - после с една кука - подобна на тази, но с винтова резба кука за теглене на автомобил пежо 406 - 9157653 | Автомобили и авточасти - Части и с подходящ размер дупка в стената - чрез въже да си го изтеглите - надявам се да съм помогнал с идея ....

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #100

    Отговор: Инструменти за монтаж на климатици

    VD написа:

    "Скъпите инструменти имат така наречените "ексцентрик конуси" - т.е. конуса е изместен от центъра и натиска медната тръба на малка площ. Това гарантира добро валцуване на материала и съответно дълги години гарантирана херметичност. От друга страна евтините инструменти имат обикновен конус, който едва смачква тръбата /натиска е разпределен на голяма площ/ и за всеки с минимална техническа мисъл е ясно, че този конус е "ден до пладне"..

    Поздрави!"


    VD, може ли да дадеш снимка или линк, за да видим и ние какви са тези прословути ексцентрични конуси.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 05-02-13 в 21:49.

  13. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #101

    Отговор: Инструменти за монтаж на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    VD написа:

    "Скъпите инструменти имат така наречените "ексцентрик конуси" - т.е. конуса е изместен от центъра и натиска медната тръба на малка площ. Това гарантира добро валцуване на материала и съответно дълги години гарантирана херметичност. От друга страна евтините инструменти имат обикновен конус, който едва смачква тръбата /натиска е разпределен на голяма площ/ и за всеки с минимална техническа мисъл е ясно, че този конус е "ден до пладне"..

    Поздрави!"


    VD, може ли да дадеш снимка или линк, за да видим и ние какви са тези прословути ексцентрични конуси.
    Колеги,
    Дадох пълна информация в темата по въпроса и всичко беше изтрито. Получих 5 съобщения за наказания, точки и т.н.

    Проблема е че има комерсиален мотив, което е факт, но не виждам как по друг начин може да се обсъждат инструменти?!

    Сега искам да попитам какви манометри ползвате, дали са удароустойчиви, но доколкото разбирам - не трябва да се цитират марки, нито снимки, въобще ще трябва да се коментира с криптирани послания!

    Т.е. аз ползвам едни, които са със специален абсорбиращ шоковете, оребрен PVC корпус, дето са дори и два пъти по-евтини и съм мноооого доволен. Даже ги раздавам на колеги, а пък те винаги ми бутат в ръцете едни неща в замяна и сме доволни взаимно!

    Поздрави!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #102

    Отговор: Инструменти за монтаж на климатици

    Някой виждал ли е такива накрайници за направата на конуси да се продават ?
    https://www.youtube.com/watch?v=7L_4oPv0uFI
    https://www.youtube.com/watch?v=rWwJeyIfY4o

    https://www.youtube.com/watch?v=EJPUphfZlm4
    https://www.youtube.com/watch?v=tLHVghX-H20
    https://www.youtube.com/watch?v=hgooM43ZlUE

    - - - - - - - - - -

    Никой ли не е виждал такъв накрайник?
    Този пост е редактиран от bobovo; 12-10-15 в 18:39.
    microclim@ одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Монтаж на климатици - цени и отговорности
    От bigmouth във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1161
    Последно: 14-02-24, 11:49
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. Оторизирани фирми за монтаж на климатици
    От imarh във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-11, 06:26
  4. Как се получава оторизация за монтаж на климатици?
    От Novobranec във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 26-11-07, 23:46
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе